ISKRENO, da li bi se vratili ?

Da sam na mestu izbeglih ne zbog velike radijacije,koja je posledica bombardovanja osiromasenim uranijumom! Ali bi Sipce proterao sa Kosova zauvek i vise nebih davao drzavljanstvo Albancima,takodje bih i uveo zakon za ogranicenje broja dece kao sto su Kinezi uradili i milina!
 
Mislim da bi se vratio samo onaj ko bukvalno koru hleba ovde nema, znači, ona najtužnija sirotinja, kojoj je povratak na Kosovo najbolja šansa za preživljavanje. Eventualno starci koji žele da umru u rodnom selu.
Svi oni koji su od kada su izbegli kakav-takav krov nad glavom našli, oni bi ostali.
 
Sto da sam Kineskinja.
Isla sam na Kosovo i pre,jos imam rodbinu tamo sa muzeve strane i volim tamo da idem bila sam i pretprosle i prosle godine.Bilo mi je malo frka ali u Prizrenu nisam imala problema ni ja niti moja kci ni muz.
Bilo nam je lepo i volim dole da odem.
Mislim da cu i ove godine ako Bog da pred Novu god. da idem.
 
Sto da sam Kineskinja.
Isla sam na Kosovo i pre,jos imam rodbinu tamo sa muzeve strane i volim tamo da idem bila sam i pretprosle i prosle godine.Bilo mi je malo frka ali u Prizrenu nisam imala problema ni ja niti moja kci ni muz.
Bilo nam je lepo i volim dole da odem.
Mislim da cu i ove godine ako Bog da pred Novu god. da idem.

Svaka čast, i drago mi je da je tako. Samo nešto mislim da ipak, ne bi u ovoj situaciji otišla da živiš tamo, da si proterana... Možda grešim, ali mislim da nije zdrava klima još uvek za Srbe tamo...
 
Ne kazem da je idealno u selima na nekim brdovitim delovima Kosova.
Tamo i ima najvise odmetnika i ,,revolucionara,,ali u gradu je drugacije.
Da je zdrava klima i jeste i nije ali narod nije trebao da se povuce nikako kad su odlazile nase trupe sa Kosova.
Razmisli da li bi mogli toliki zivalj da se poubija
 
Ne kazem da je idealno u selima na nekim brdovitim delovima Kosova.
Tamo i ima najvise odmetnika i ,,revolucionara,,ali u gradu je drugacije.
Da je zdrava klima i jeste i nije ali narod nije trebao da se povuce nikako kad su odlazile nase trupe sa Kosova.
Razmisli da li bi mogli toliki zivalj da se poubija

Mioslim da sa ubijanjem Srpskog zivlja ne treba eksperimentisati .
Imamo sasvim dovoljno iskustva . A kao sto znas , ( ko hoce da zna ) za ubijanje Srba se bas i ne odgovara .
 
Ma sto da se narod ne vraca , ako drazava stvori preduslove . Lako je to . Treba uciti ,od drugih .
Samo se prebaci skupstina , na primer i , pa se preuzme Hrvatski model . i nema problema:)
a Hrvati su preselili skupstinu u Knin ili neki Obrovac i posle "oslobodjenja" tih krajeva masovno pohrlili da naseljavaju te kamenjarske pripizdine , sto bi rekli Englezi hau jes nou
 
Poslednja izmena:

Back
Top