Nebeski narod?

Ovo sam cuo milion puta al mi nije jasno - zasto su bas Srbi "Nebeski narod"?:think:

Zasto ne Grci,Turci,Kinezi?

e sad da je metla bolje pazila na casu srpskog znala bi tacno al ima neka caka sa knezom lazarom, kosovskim bojem....njegovim snom pred bitku...kako bese...
kao neko mu se javio u snu noc pred bitku i reko mu da odustane pa ce nesto ili ako se bori da ce da izgubi pa ce nesto ...aaa...kako bese:dash:

kako bese...ima neko da je pazio:mrgreen:
 
ne znam al profesorka je bila jedina koja je ima "logicno" objasnjenje za tu foru nebeski narod..... kao vodi poreklo iz te legende...namerno kazem legende:mrgreen:

a ja kao i svaki dobar djak slusam svoju profesorku:rotf:

jos kad bi se setila:rotf:
 
Ја мислим да је то пророчки речено...јер, како нам је кренуло, када останемо и без државе, остаје нам само небо...
Што бре.. биће нам супер кад будемо мањина у туђој држави..
само има да се бунимо за наша права и да певамо...:D

Ја не мислим да је то с том намером речено.. ал правим се да ништа не знам док Мита не дође да објасни...:mrgreen:
 
Metlo, rekli knezu Lazaru da bira - il će da pobedi u Kosovkoj bici i bude faca na ovom svetu, il će da proda igru, pa će da bude faca na onom svetu.
I kako je bio verski fanatik od malih nogu, odabrao je drugu varijantu.
I tako se uspentračio na nebo i gleda odozgo šta se dalje dešava. Kad ono, svi iz njegovog tima što su rešili da brane boje Srbije poživeše u zdravlju i blagostanju zemaljske živote, a ondak se i oni uspeše na nebo kad im je kucnuo čas.
- Pa dobro, šefe, šta je sad ovo? Tako sam mogo i ja. - kaže Laza istinski ogorčen
- Drugi put, kad nešto sanjaš, okreneš se na drugu stranu... :mrgreen:

Inače, Srbi su nebeski, ali po istom izvoru Jevreji su izabrani narod. :confused:
 
Ovo sam cuo milion puta al mi nije jasno - zasto su bas Srbi "Nebeski narod"?:think:

Zasto ne Grci,Turci,Kinezi?

Очигледно си у школи (и не само ти) прескочио часове о Српским народним пјесмама - Косовски циклус... конкретно се ради о песми у десетерцу ПРОПАСТ ЦАРСТВА СРПСКОГА. А очигледно је да ни касније никада ниси правио анализу тих стихова. А најважнији део је када је Цар Лазар овако размишљао о Косовском боју:

Мисли царе мисли свакојаке:
"Мили Боже, шта ћу и како ћу?
Коме ћу се приволети царству?
Да или ћу царству небескоме?
Да или ћу царству земаљскоме?
Ако ћу се приволети царству,
Приволети царству земаљскоме,
Земаљско је за малено царство,
А небеско у век и до века"......

И као што и сам знаш и Цар Лазар и његова војска који сви изгибоше на Косову пољу од 1389. ДО ДАНАС ЖИВЕ У НАРОДУ.

У питању је дакле опредељење и цара и народа ЗА ЦАРСТВО НЕБЕСКО тј. за СМРТ - уколико је осим смрти могуће једино РОПСТВО. И касније је та мисао била вековима водиља народа па тако четници на својој застави имају Адамову лобању и исписане речи СЛОБОДА ИЛИ СМРТ! То и такво опредељење ЗА СМРТ тј. ЗА НЕБО - у односу на РОПСТВО КОЈЕ СЕ НУДИ изнедрило је изреку НЕБЕСКИ НАРОД јер је једна огромна јуначка српска војска ратника свесно положила своје животе на олтар СЛОБОДЕ.

И касније је било таквог избора, погледајте говор мајора Гавриловића или погледајте погибељ српске војске за време 1. светског рата... итд.итд.
 
Metlo, rekli knezu Lazaru da bira - il će da pobedi u Kosovkoj bici i bude faca na ovom svetu, il će da proda igru, pa će da bude faca na onom svetu.
I kako je bio verski fanatik od malih nogu, odabrao je drugu varijantu.
I tako se uspentračio na nebo i gleda odozgo šta se dalje dešava. Kad ono, svi iz njegovog tima što su rešili da brane boje Srbije poživeše u zdravlju i blagostanju zemaljske živote, a ondak se i oni uspeše na nebo kad im je kucnuo čas.
- Pa dobro, šefe, šta je sad ovo? Tako sam mogo i ja. - kaže Laza istinski ogorčen
- Drugi put, kad nešto sanjaš, okreneš se na drugu stranu... :mrgreen:

Inače, Srbi su nebeski, ali po istom izvoru Jevreji su izabrani narod. :confused:

...zazi junacki sine:klap:
 
zato sto su proganjani od svih, omrazeni od svih i popljuvani od svih i na kraju ubijani od skoro svih.

kao i Onaj, znas na koga mislim.

pa proganjan je muhamed a ne arapi kao sto i sam kazes.

brate, sta si hteo da kazes?

Amnezija?:mrgreen:

Sam si rekao da su Srbi nebeski jer su proganjani kao Isus - Muhamed je proganjan daklem i Arapi su po tom kljucu nebeski ne?

Ti bre ni sam ne znas sta pises

I to brate cuvaj za nekog drugog - nismo na ulici "bate"
 
Очигледно си у школи (и не само ти) прескочио часове о Српским народним пјесмама - Косовски циклус...И касније је било таквог избора, погледајте говор мајора Гавриловића или погледајте погибељ српске војске за време 1. светског рата... итд.итд.

Ukratko, Srbi uvek naebu zato jerbo ne umeju da biraju. :hahaha:
Valjda što im glava u oblacima...
Da nije da ih zato zovu nebeski narod? :eek::D
 
=Ganci;8050462]Zato shto je Car Lazar uochi bitke na Kosovu valjda usnio san ili je u molitvi ne znam tachno izabrao carstvo nebesko umesto zemaljskog..

Pa jes ja ne znam za to :rotf:

Al vas bre ljudi pitam - birali su i ostali narodi nebesko carstvo i imali odsudne bitke al nisu Nebeski?

Sujeta maybe?
 
Zato shto je Car Lazar uochi bitke na Kosovu valjda usnio san ili je u molitvi ne znam tachno izabrao carstvo nebesko umesto zemaljskog..

To smo već apsolvirali. Prodao igru radi lične koristi...
Nego, zašto Srbe (koji su posle ove "velikodušne herojske" odluke ostali 500 godina pod turskom okupacijom i isto toliko zaostali u civilizacijskom razvoju) smatraju nebeskim narodom, pitanje je sad. :neutral:
 
Amnezija?:mrgreen:

Sam si rekao da su Srbi nebeski jer su proganjani kao Isus - Muhamed je proganjan daklem i Arapi su po tom kljucu nebeski ne?

Ti bre ni sam ne znas sta pises

I to brate cuvaj za nekog drugog - nismo na ulici "bate"

arapi su proganjani?

evo i tebi i drugima koji slicno pricaju, arapi su proganjali, od jednog malog plemene iz azije su dosli do spanije.
muhamed proganjan? pa jes malo, posle je proganjao, pedofelisao se i ostale bahanalije.

nema bre veze sa vezom!
 
Zato shto je Car Lazar uochi bitke na Kosovu valjda usnio san ili je u molitvi ne znam tachno izabrao carstvo nebesko umesto zemaljskog..

Не би се могло рећи ни да је сан ни да је молитва, него, рецимо, визија... мислим како то песма у десетерцу дивно описује:

Полетио соко тица сива
Од Светиње од Јерусалима,
И он носи тицу ластавицу.
То не био соко тица сива,
Веће био светитељ Илија;
Он не носи тице ластавице,
Веће књигу од Богородице,
Однесе је цару на Косово,
Спушта књигу цару на колено,
Сама књига цару беседила:
"Царе Лазо, честито колено!
Коме ћеш се приволети царству?

............
..........
итд.
 
To da su Srbi nebeski narod potiče od Cara Lazara,jer je on kao vladar u ono vreme,birajući izmedju Carstva nebeskog i Sarstva ovozemaljskog izabrao Carstvo nebesko ostavljajući čist obraz i veru svojim potomcima.Nešto malo je o tome napisala i pesnikinja Jefimija pa se od te 1389 godidne 28 juna,Srbi sebe smatraju nebeskim narodom.Medjutim,to je sa druge strane veoma diskutabilno.Koji to narod može sebi da uzurpira pravo da je samo on nebeski narod.Nijedan narod nema licencu da polaže pravo na tako nešto.Bilo bi suvišnim kada bih nabrajao koliko je naroda u svojoj istoriji bilo ugnjetavano dižući se na ustanke i borbu i zbog vere i zbog onog nacionalnog.A kakav smo kao narod,tako nam se i dešava a kako kao narod svojatamo Boga i nebesko carstvo,moguće je da nam kao narodu,Bog okreće ledja.A zanimljivo je da smo kao narod-država ostali bez onog zbog čega smo po Caru Lazaru postali nebeski narod.
:bye:
felix.gif
 

Back
Top