matematika....

koca chemist

Domaćin
Poruka
3.216
pazite ovo....matis mi obicno ssuper ide ali ovaj zadatak nikako da desifrujem....kaze:data je polukruznica nad precnikom ab=2r.Iz tacke m te oluruznice spustena je normala MN na tangentu u tacki b.Odrediti duz AM=x tako da je am+mn=9/4*r!!!ne treba postupak samo sika mioivvas....:worth::worth:
 
Konfuzno skroz. Da li si mala i velika slova prepisao identično?

Normala koja bi se spustila na tangentu u tački B, a koja je paralelno tačka polukružnise, morala bi polaziti iz tačke A, pa bismo samim tim govorili o duži AB s početka. Zato me zanima to za mala i velika slova, a je obično duž dok je A tačka, ab = 2r može da znači - a*b = 2*r ili AB(nadvučeno) = 2*r.....
 
Ako ti treba samo slika onda to izgleda ovako
 

Prilozi

  • ab.gif
    ab.gif
    840 bajtova · Pregleda: 10
pa mr vene ne misli tako a za ovaj zadatak mi deluje tako ubedljivo!!!!ajde opet zadatak da procitam!!data je polukruznica nad precnikom AB=2R,Iz tacke M te polukruznice spustena je normala MN na tangentu u tacki B.Odrediti duz AM=x TAKO DA JE AM+MN=9/4*R!!!I DA RESENJE JE R/2(2-koren iz dva)=x!!!
 
mislim da si se malo upleo u ove oznake x,y,m ....probaj da je AM=x kao sto kazu!!ee ajde probaj preko slicnosti!!cini mi se da su trouglovi slicni ..ja sam probao ali sam daleko manje iskusan matematicar od tebe!!!
 

Korisnik amorns je dobio privremeni ban zbog spamovanja desetina tema sa svojim reklamama, a njegova reklamna tema je takođe obrisana.

Reklamiranje drugih sajtova i ličnih usluga (kao što su časovi) je zabranjeno, i takve poruke će uvek automatski biti brisane.

U periodu između trenutka kada spamer pošalje poruku, i kada je ja uhvatim i izbrišem, zamolio bih ostale korisnike da ignorišu ovakve stvari.
 
Sto bre kolega? Sve se vidi sa slike... Al dobro, imas i pravo... Nasa geometrija ;)

Ma realno uvek mi je bilo muka kad vidim zadatak iz geometrije. Ne znam zasto. Diferencijalna i analiticka geometrija su vec druga prica. Nekako mi je lakse bilo svariti linijske, povrsinske i druge integrale neko "kruznicu opisanu oko jednakokrakokog trapeza cija se povrsina pdudara sa pravouglim trouglom cije su kaktete bla bla bla..."

Ne zto sto mislim da je to lagano i nije na mom (nasem kolega, obzirom da studiramo) nivou nego mi je jednostavno bljak. Ne volim je. Cak mi je i uzasno teska i izbegavam takve stvari u zivotu. Sva sreca pa takvi problemi nisu cesti u tehnici, pa malo trigonometrije resi posao.
 

Back
Top