Kreiranje i Editovanje PDF fajla

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Ja koristim PDF Creator Plus 4.0, ali sa njim nemogu nista da uradim nekako mi je nejasan i nemogu da napravim PDF fajl u njemu nikako samo da uradim konvert naprimer worda u pdf, skinucu sutra ovaj pa cu videti kakav je.

Кад експортујем као пдф то радим из ооо....

Bas si zanimljiv ako nisi znao sada znas, bar kada si tako smesan ajde ispadni malo jasniji, sta hoces da kazes ili ti je samo dosadno pa onako cisto smaras se i zezas, ako neces da das neki predlog iskulicaj temu i zaobidji me nije ti prvi put da mi ovako odgovaras. :rtfm:
 

Skinuo sam i instalirao i nije mi jasno sledece. Brate ja imam na kompu pored ovog sto si mi ti rekao Foxit Pdf Creator, Pdf Creator Plus i nije mi jasno nikako kako da postojeci pdf fajl izmenim. :dontunderstand::dontunderstand: Znaci nemam pojma sta se radi ali ja neuspevam, moze li pomoc ???


To nije kreator nego txt to pdf conventer.
 
Kreiranje i editovanje PDF formata su dva potpuno različita pojma. I jedno i drugo može da vam odradi Adobe Acrobat, s'tim što ako hoćete da preuređujete već gotov PDF fajl idete na Advanced >> Forms >> i onda izaberete Make Form Fillable In Adobe Designer ili Open Form In Adobe Designer i preko tog Designer-a u stvari vršite editovanje sadržaja nekog PDF fajla.
 
Koliko sam ja upoznat jos uvek ne postoji program za EDITOVANJE PDF formata.:think:
A i tema glasi Create PDF

A kako lebati kada neko nesto uradi i snimi to a kasnije vidi da je pogresio, da radi sve ponovo, ****** sto si razborit.

Kreiranje i editovanje PDF formata su dva potpuno različita pojma. I jedno i drugo može da vam odradi Adobe Acrobat, s'tim što ako hoćete da preuređujete već gotov PDF fajl idete na Advanced >> Forms >> i onda izaberete Make Form Fillable In Adobe Designer ili Open Form In Adobe Designer i preko tog Designer-a u stvari vršite editovanje sadržaja nekog PDF fajla.

Da lepo si objasnio ali ja te nista nerazumem, ja imam Adobe Reader 9, i nemam nikakav dodatak uz njega samo adobe flash player plug in. I nemogu da uradim i nadjem ovo sto si ti napisao, sta mi treba ?
 
Pa nisi ni spomenuo, Adobe Acrobat Pro, nego samo Adobe Acrobat i Adobe Designer, sto je sirok pojam a ja sam odmah pomislio na Adobe Acrobat Reader, a za ovaj Designer nemam pojma sta je koristim samo Reader od pomenute kompanije. Nebitno, hvala za pomoc.:D
 
Aha, znaci ima i toga ovo mi nikada nije palo napamet, niti sam mogao da zamislim da bilo koji od grafickih programa moze da radi ovo.
Od pomenutih imam Corel na cd-u koji nikada nisam koristio, a na racunaru imam Adobe Photoshop CS3 Extended Portable v 10.0.
Ali nikada nisam radio to u Photoshop-u kao sto rekoh nisam ni znao da postoji kao ni vecina predpostavljam jer si se ti samo setio ovoga.
E sada mozes li da mi kazes tvoja iskustva, jesi li sta radio i kako ispada...... Ja sam nezadovoljan programima koje imam i trazim bolje, ali ako je ovo dobro tu bih se zaustavio.
 
Red_Zmaja:
Кад експортујем као пдф то радим из ооо....
Bas si zanimljiv ako nisi znao sada znas, bar kada si tako smesan ajde ispadni malo jasniji, sta hoces da kazes ili ti je samo dosadno pa onako cisto smaras se i zezas, ako neces da das neki predlog iskulicaj temu i zaobidji me nije ti prvi put da mi ovako odgovaras. :rtfm:
OOO = OpenOffice.org = besplatni, open source office suite. Iz njega možeš da napraviš pdf dokument. Baš sam danas exportovao neki materijal u pdf, sve u svemu par klikova :)
 
Hahahaha, sto bi rekli at last.
Nadjoh nesto napokon dobro za PDF Editovanje. Posle silnih pokusaja sa Adobe Photoshop-om, i ovim OpenOffice i jos krs nekih sitnih sve goli promasaji, pronadjoh nesto lako za upotrebu, a isto tako funkcionalno sto bi se reklo mogu sa njim da odradim sto mi treba. Program tezak manje od 3 MB a zove se Foxit Reader, (slucajno pronadjoh na starim cd-ovima iz 2006 koje imam nekom igrom slucaja rec je o magazinima uz koje su dolazili cd-ovi sa programima Micro i Pc Chip). Tako da sam to resio sada mi samo treba neki DOBAR PDF to Word Conventer, imam par nekih sto sam skinuo, ali neodradjuju posao kako treba, naime treba dosta rucnih prepravki posle odradjene konverzacije sto je prakticno nemoguce izvesti.
Ako ima neko predlog neka kaze ali da je kvalitetan jer imam vec dosta promasaja.

Uzgred javno se izvinjavam clanu Red_Zmaja, mada mislim da mozda i nebi trebalo jer nisam nista lose ucinio, samo sam reagovao na njegov post koji je vise kao zagonetka nego kao nekakav odgovor.
 
Dakle, nakon silnih peripetija i muka, ovu temu (da li je glavno bilo kreiranje ili editovanje - pitanje je sad?), smo konačno apsolvirali. ;)
________________________________________

@sasa6
Za to sledeće što te interesuje, moraćeš novu temu da otvoriš.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top