Shta se polaze na prijemnom za stomatoloshki fakultet??

Nova sam na forumu,videh tvoju poruku,pa,ako nije kasno,da ti odgovorim.:D.
Sve detaljne informacije o prijemnom ispitu nalaze se na sajtu fakulteta /www.stomf.bg.ac.yu ,a postoji i pripremna nastava na fakultetu.
Sto se tice dileme privatni/drzavni, moje skromno misljenje je da dilema ne postoji, odnosno da,pogotovo kada se radi o usmerenju koje je vazano za zdravlje ljudi, DRZAVNI fakultet ima prioritet,jer pruza mnogo kvalitetnije skolovanje:super:
 
Nova sam na forumu,videh tvoju poruku,pa,ako nije kasno,da ti odgovorim.:D.
Sve detaljne informacije o prijemnom ispitu nalaze se na sajtu fakulteta /www.stomf.bg.ac.yu ,a postoji i pripremna nastava na fakultetu.
Sto se tice dileme privatni/drzavni, moje skromno misljenje je da dilema ne postoji, odnosno da,pogotovo kada se radi o usmerenju koje je vazano za zdravlje ljudi, DRZAVNI fakultet ima prioritet,jer pruza mnogo kvalitetnije skolovanje:super:

Definisi mi to "mnogo kvalitetnije skolovanje"? Evo mene zanima da ti meni kao ne znancu napises sta to znaci? Sta pod tim podrazumevas. Molim te veoma me zanima. Ako mozes budi malo opsirnija.

Hvala unapred.
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram cemu ovo pitanje??Sad ces ti na taj nacin da dokazes da je drzavi gori od privatnog!Daj neke prave argumente a nemoj da dokazujes koliko si stucan :)

Boze sacuvaj. To ti meni treba da dokazes. Zapravo taj kvalitet obrazovanja.

Usput VMA je dozvolila staz studentima privatnog fakulteta po istim kriterijumima kao i studentima drzavnih fakulteta. Ne mislis valjda da tamo u upravi sede debili?

VREDNI STUDENTI

ZA prvih šest meseci ove godine studenti Stomatološkog fakulteta primili su 950 pacijenata. Budući zubari izvadili su 1.057, a plombirali 2.433 zuba, ugradili su 26 implantanata, napravili 263 proteze, 397 keramičkih kruna, 63 "mosta" i još 18 dečjih mobilnih i fiksnih proteza. Malešević ističe da je i opština profitirala otvaranjem ove visokoškolske ustanove, jer su njeni građani imali besplatnu zdravstvenu uslugu. Od 2005. godine do juna ove godine u njihovim ambulantama lečeno je 6.450 pacijenata.
 
Ja i ne tvrdim da su svi privatni fakulteti losi samo mislim da za svaki fax ima posebna prica i da stvari ne treba generovalizovati...ima gomila privatnih fakulteta koji su cista smejurija i ne pruzaju nikakve uslove za rad ili bilo kakvo znanje..npr. privatni medicinski fax koji bukvalno nema nikakve uslove za rad, nepostojece profesore i dekana i koji nema praksu ni na jednoj klinicu u Bg-u :dontunderstand: i nazalost nije jedini slucaj...za one koji su dovoljno vredni bice obezbedjeni uslovi i posao a takvih je malo ;)

Bobica je rekla da su usmerenja vezana za zdavlje ljudi sigurnija na drzavnim fakultetima i ja se slazem s tim (vezano za medicinu), za stom. ne znam ali ako ti znas koristi argumente (koje si malopre izneo :)) da to i odbranis..samo sam to htela da razjasnim :D
 

Back
Top