Prva ljubav??

Koje gluposti? Zašto gluposti?



Yebote, ovde baš svi olako koriste reči: budalo, idiote, gluposti i slično. :neutral:

zato shto je ono drzanje za ruke i cmakanje u obraz u vrticu glupost u odnosu na pravu vezu, u ovom sluchaju tu -prvu ljubav-
prva zaljubljenost je neshto chega se setish i onda smejesh do besvesti
a prva ljubav je neshto chega se setish, zagledash u jednu tachku i duboko zamislish jer ostavi trag


ja sam bila ubedjena (a mislim da je vecina kada prvi put zavoli) da ce ta prva ljubav da traje ceo zivot i da, i ako raskinemo, nikada necu uspeti da ga prebolim, a kamoli da zavolim nekog drugog. naravno, to nema veze sa istinom. u sushtini, zavisi od osobe koliko ce posle toga da se otvara i kako ce da upravlja svojim emocijama. naravno da je moguce voleti vishe puta i svaki put slichnom "jachinom", ali se ta prva ljubav ipak razlikuje po nechemu...to je prvi put da smo zaslepljeni svojim emocijama u toj meri da zaboravljamo svet oko sebe. nakon toga, svaki sledeci put smo vishe "na zemlji", vishe razmisljamo nego u prvoj vezi. loshe je ako je to prvo iskustvo negativno, ako se "opechemo" i budemo povredjeni, shto je lako...ali, sa druge strane, moze da bude i pozitivno, jer shvatimo shta dalje ne smemo da dozvoljavamo, a chemu treba vishe da se posvetimo (kao shto je sluchaj kod mene :roll: ).
verujem da vecina pamti/da ce da pamti svoju prvu ljubav, jer je to zaista neshto posebno. i kakva god da je bila, lepo je prisecati se nekih trenutaka, jer je upravo ta veza prvi korak pri ulasku u svet ljubavi :heart:

ima jedna mnogo lepa pesma od balashevica koja se zove bash kao i ova tema :)

o mojoj prvoj ljubavi zna cela starija postava ovog foruma :lol: volela sam do besvesti :lol: i, eto, trajalo je 2 i po godine, zavrshilo se, sada sam sa drugim dechkom, ponovo voooolim :heart: ali ce ta prva ljubav uvek ostati PRVA LJUBAV ;) ....koliko god uzasna bila
 
Najbolji drug iz srednje škole.
Dugo smo jedno drugom ćutali kako stvari zapravo stoje, baš dugo. Kasnije mi je bilo krivo.
Imali smo godinu dana veze koja je bila lepa i nežna, ali i ispunjena nervozom. Mnogo smo se i često svađali zbog sitnica.
Bila sam ubeđena da ćemo ostati, posle eventualnog raskida, onoliko dobri koliko smo bili i pre ulaska u vezu.
Prevarila sam se.
Razišli smo se bez buke, uskoro smo počeli da gledamo druge ljude, ponekad bismo se i vratili jedno drugom na kratko, ali ne verujem da je tu bilo stvarnih emocija.
S obzirom na vezanost za zajedničko društvo i okruženje (odeljenje :)), stalno smo bili u kontaktu i nije nam to smetalo, ali je taj kontakt značajno izgubio na snazi i kvalitetu. Prosto smo se promenili, i to je u redu.
Danas živimo u različitim gradovima i malo toga nas veže. Sretnemo se ponekad, zastanemo na dva-tri minuta i to je to.

Sećam se da sam bila srećna.
Bilo, prošlo, zadovoljna sam što je to bio on a ne neko drugi.
Više od toga mi ne treba. :)




Inače, čudno mi je što je autor teme pitao da li se toga sećamo kad su ovde uglavnom ili tinejdžeri ili nešto stariji, a ako se misli na prvu ljubav, teško da je neko zaboravio, jer se desila praktično nedavno. Ili se nije desila. : )

I mogu da sudim samo na osnovu sebe ili sebi bliskih ljudi, a to je malo. Ipak smo svi mi mladi. No ono što znam je da ćemo se zasigurno svi sećati prvih ljubavi. Baš zato što su prve prave, što su nosile jaka osećanja sa sobom, pomeranje shvatanja sveta bezmalo, i teško mi je zamisliti da se tako nešto zaboravi. Poneko će se nasmejati kad se seti koga je prvog voleo, poneko će biti ravnodušan, ali mislim da će se setiti.
 
Poslednja izmena:
Heh, josh chekam... Ima jedan, ne moze se nikako reci da sam ga volela, al da sam bila zaljubljena, mozda. Nisam sigurna... Josh uvek chekam nekog ko ce da me ˝shake to my core˝, kako reche neka u Sex i Gradu...
 
Nisam zaboravila... bili smo zajedno malo vishe od dve godine. Bila sam bash mlada kad smo se smuvali, i za te godine smo imali stvarno zrelu i "ozbiljnu" vezu... Dosta toga smo proziveli zajedno, bilo je i lepih i ruznih trenutaka (mnogo vishe lepih). U jednom trenutku veze sam skontala da veza vec neko vreme ne funkcionishe, da sam se ja promenila, i tad sam raskinula. I dalje sam ga volela, i mislila sam da nikad nikog necu voleti kao njega...
Dozivela sam i drugu ljubav, bila je potpuno drugachija od ove prve, lepa na svoj nachin...sad mi je taj dechko jedan od najboljih drugova, dok je ovaj prvi ostao samo lepa uspomena...
I evo, opet volim, i to jako...treca sreca :)
 

Back
Top