Jedinstvo

AleX

Ističe se
Poruka
2.501
Danas postoji mnogo religija, ali sve te religije uče da postoji jedan Bog.
Svaka od tih religija ima drugačije običaje, koji su ustvari krivci za toliki broj vera.
Zbog čega se ne ujedine sve religije, i, šta vi mislite o tome?
Recite postupke koje bi svaka religija trebala da uradi da bi se ujedinili?
 
Da, ali zašto se postepeno to ne koriguje?
Ne kažem ja da se sad odjednom stvori jedna jedina religija, vec da se polako adaptiraju jedna drugoj.
 
mislim da sve religije ne uce o jednom bogu ali vecina svetske religije govori o istom bogu samo na razlicite nacine pravoslavna,katolicka, islamska jevreji naravno veruju u istog boga i jos gomila razliciti mali religija ili sekti i po mom mislenju sve bi religije trebalo ujedinit u jednu bilo bi najverojatnije manje ratova na zemlji a trebalo bi da se sve verske vode sastanu na jednom mestu i da diskutuju danima dok god nebi se ujedinili u jednu religiju jer svi ratovi nekako imaju versku osnovu i iz verskog ubedenja se vode.
 
mislim da sve religije ne uce o jednom bogu ali vecina svetske religije govori o istom bogu samo na razlicite nacine pravoslavna,katolicka, islamska jevreji naravno veruju u istog boga i jos gomila razliciti mali religija ili sekti i po mom mislenju sve bi religije trebalo ujedinit u jednu bilo bi najverojatnije manje ratova na zemlji a trebalo bi da se sve verske vode sastanu na jednom mestu i da diskutuju danima dok god nebi se ujedinili u jednu religiju jer svi ratovi nekako imaju versku osnovu i iz verskog ubedenja se vode.

А како то мислиш да постигнеш?:confused:

Види, знамо за многе покушаје у току историје да се људи ''уједине'' тако што ће бити одани само једној партији, једном вођи, једној вери...и нису се баш добро завршавали...:confused:
 
Шта има лаж, са истином и светло са мраком

Православље је ИСТИНА И СВЕТЛО БОЖИЈЕ..

Шта да се уједињује са сектама и јересима, и још горим неким стварима, који народ држа у заблуди и греху!
 
Шта има лаж, са истином и светло са мраком

Православље је ИСТИНА И СВЕТЛО БОЖИЈЕ..

Шта да се уједињује са сектама и јересима, и још горим неким стварима, који народ држа у заблуди и греху!
tako nešto htedoh reći u gornjem postu, ali mi se spava...
 
Možda će se neke ujediniti (adaptirati), one najsličnije po verovanju, ukoliko se adaptira ona koja se odvojila, neke neće nikada, niti mogu, ali zato ljudi mogu iz jedne prelaziti u drugu po slobodnoj volji, pa eto može nastati jedna ako se svi slože, tj. pripadnu jednoj religiji (i ovo je moguće teorijski).

Ovo je moje mišljenje.
 
svak bi za svoju veru rekao istina je i svetlo je bozije ali zar to nije u neku ruku sebicno bog nepravi razliku medu verama nacijama i jeziku po kom se izrazavaju vec po zaslugama njihovim
 
Шта има лаж, са истином и светло са мраком

Православље је ИСТИНА И СВЕТЛО БОЖИЈЕ..

Шта да се уједињује са сектама и јересима, и још горим неким стварима, који народ држа у заблуди и греху!

to kralju... od svih fanatika verski su mi najomiljeniji :D

samo pravoslavlje a onih par milijardi nek gore u paklu.. mislim,kad im nadjete mesto
 
Danas postoji mnogo religija, ali sve te religije uče da postoji jedan Bog.
Svaka od tih religija ima drugačije običaje, koji su ustvari krivci za toliki broj vera.
Zbog čega se ne ujedine sve religije, i, šta vi mislite o tome?
Recite postupke koje bi svaka religija trebala da uradi da bi se ujedinili?

ujedinjenje religija je vrlo opasna stvar, vodi sterilitetu vere sto se ionako desava popularni termin "ekumenizam", sto je nesto kao "dusevna globalizacija"

svako treba da zivi sa svojim tradicijama i da zbog toga ne hejtuje druge tradicije i verovanja ponekad od super sastojaka napravis smece jelo

Sve poznate religije manje vishe propagiraju milosrdje, prastanje ljubav. Na relaciji propoved interpretacija dobijes verske ratove i hejt izmedju relikvija, boja koze, nacija i tome slicno

nije fora ujedinjenje vec razumevanje razlika
 
to kralju... od svih fanatika verski su mi najomiljeniji :D

samo pravoslavlje a onih par milijardi nek gore u paklu.. mislim,kad im nadjete mesto

Опет мешаш латинску јерес и Божију истину Православље, нико од Хришћана(Православаца у даљем тексту) није осудио некога у пакао, то је Божији посао..ко где иде...као што није гарант, да ако си Крштен као Хришћанин...да идеш у Рај, тако није гарант ни да идеш у пакао као ниси Крштен....то је Божија воља...

Имаш доста људи, који живе Хришћански, али се на крају зезну, погорде или оду у јерес, као ови наши "ИПХ" и заглибе где неби требали...
БОГ воли све људе...и жели да се сви спашавају, али неки то не желе...и оду за рогатим...
Да би ово разумео...ти као паганин, морао би да прочиташ коју Хришћанску књигу, Св.Отаца..или барем Нови Завет..!
Па да лепо полемишемо...а не овако као неки пијан гост да упадаш са глупим примерима!
 
Danas postoji mnogo religija, ali sve te religije uče da postoji jedan Bog.
Svaka od tih religija ima drugačije običaje, koji su ustvari krivci za toliki broj vera.
Zbog čega se ne ujedine sve religije, i, šta vi mislite o tome?
Recite postupke koje bi svaka religija trebala da uradi da bi se ujedinili?

Срж и суштинска идеја НСП (Новог светског поретка) кога су устоличили јевро-масони и банкари је: ЈЕДАН СВЕТСКИ ВЛАДАР, ЈЕДНА СВЕТСКА НАДВЛАДА, ЈЕДНА ВЕРА..

Овакво питање које си поставио је директно из тог домена и тих зликовачких намера.

Ако постоји СЛОБОДА вероисповести - онда она заиста и на делу мора постојати. Нису КРИВЦИ ни другачији обичаји ни другачија вера НЕГО ЗЛИ И ГРАМЗИВИ ЉУДИ којих има свуда и који на жалост имају особине најкрвожеднијих звери.
Треба сваки народ у својим редовима да онемогући и умири крволоке... и биће благостање на целој Планети.
 
Опет мешаш латинску јерес и Божију истину Православље, нико од Хришћана(Православаца у даљем тексту) није осудио некога у пакао, то је Божији посао..ко где иде...као што није гарант, да ако си Крштен као Хришћанин...да идеш у Рај, тако није гарант ни да идеш у пакао као ниси Крштен....то је Божија воља...

Имаш доста људи, који живе Хришћански, али се на крају зезну, погорде или оду у јерес, као ови наши "ИПХ" и заглибе где неби требали...
БОГ воли све људе...и жели да се сви спашавају, али неки то не желе...и оду за рогатим...
Да би ово разумео...ти као паганин, морао би да прочиташ коју Хришћанску књигу, Св.Отаца..или барем Нови Завет..!
Па да лепо полемишемо...а не овако као неки пијан гост да упадаш са глупим примерима!

ali moras mi reci ko je otisao za rogatim.. Kinez sa pirincanog polja,neki Indijac ili Aboridzin?

i updacu kad i gde hocu
 
mislim da sve religije ne uce o jednom bogu ali vecina svetske religije govori o istom bogu samo na razlicite nacine pravoslavna,katolicka, islamska jevreji naravno veruju u istog boga i jos gomila razliciti mali religija ili sekti i po mom mislenju sve bi religije trebalo ujedinit u jednu bilo bi najverojatnije manje ratova na zemlji a trebalo bi da se sve verske vode sastanu na jednom mestu i da diskutuju danima dok god nebi se ujedinili u jednu religiju jer svi ratovi nekako imaju versku osnovu i iz verskog ubedenja se vode.

Nije tačno da vere pokrecu ratove, svi ratovi su vođeni iz nečijih interesa.
Hajde, navedi ti neki rat koji je vođen iz vere?

Шта има лаж, са истином и светло са мраком

Православље је ИСТИНА И СВЕТЛО БОЖИЈЕ..

Шта да се уједињује са сектама и јересима, и још горим неким стварима, који народ држа у заблуди и греху!

Odgovor na ovo je sledeci citat:

svak bi za svoju veru rekao istina je i svetlo je bozije ali zar to nije u neku ruku sebicno bog nepravi razliku medu verama nacijama i jeziku po kom se izrazavaju vec po zaslugama njihovim
 
ali moras mi reci ko je otisao za rogatim.. Kinez sa pirincanog polja,neki Indijac ili Aboridzin?

i updacu kad i gde hocu
Ено некултурног модератора..
Ај поново прочитај..опет свашта причаш!
Де научи бар основе Хришћанства, да избегнемо ова питања, које ценим ни елијен неби поставио!
 
Odgovor na ovo je sledeci citat:

Може да прича ко шта жели, није забрањено, а још мање да мисли...ако нам је све дозвољено није све на корист!

Један је БОГ, и ЈЕДНА је ЦРКВА ЊЕГОВА ПРАВОСЛАВНА...
Колико год људи рекло, било шта друго, неће променити истину!
 
Religija


Za verujuće i one koji bi želeli da veruju.

Kakve veze ima ovaj link sa ovom temom?

Kada sam rekao da treba da se ujedine religije, Hellen je rekla da ne uce sve religije o jednom Bogu. Dok sam pisao o ujedinjenju, mislio sam na velike religije poput Hrišćanstva, Jevreja, Muslimana, Budista. Ne mislim o sektama. Sekte su daleko od toga jer su se one prve izdvojile.
 
Kakve veze ima ovaj link sa ovom temom?

Kada sam rekao da treba da se ujedine religije, Hellen je rekla da ne uce sve religije o jednom Bogu. Dok sam pisao o ujedinjenju, mislio sam na velike religije poput Hrišćanstva, Jevreja, Muslimana, Budista. Ne mislim o sektama. Sekte su daleko od toga jer su se one prve izdvojile.

А У КОЈОЈ ВЕРИ ДА СЕ УЈЕДИНЕ ???

ДА НЕМАШ МОЖДА И ГОТОВ ПРЕДЛОГ ? :think:
 

Back
Top