Jedinstvo

uvek je stvar u resavanju nekog problema

i pojedinci i drzave i religije polaze od toga da njima bude bolje,ali uvek na stetu drugog

"ljubi bljuznjeg svoga,kao sebe samog"

ako se dogovorimo samo o tom principu,mogucje je ljudske napore usresrediti za sveopste dobro

I drugo ljubi Gospoda Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim, i svom snagom svojom.

voleti boga i druge je sustina svih religija i nacin kako mogu svi problemi da se rese

u ove dve zapovesti stanu sve ustale i dovoljne su za ujedinjenje svih koji tako misle
 
alexo30102 evo mog mislenja na tvoje pitanje da svi ratovi ili vecina su verski tacno je da kako kazes vode se zbog interesa ali rat recimo 41 kao sto znas nemci hitlerovi su za sebe smatrali da su neke vanzemaljske klase odnosno sam hitler je u to bio ubeden i kreno je u osvajanje sveta ustase su za vreme rata imale parolu:trecinu srba pobit trecinu pokatoliciti itd.onda,jevreje i cigane takode ,proterat pobit a sta bi ostalo pokatolicit.malo je na svetu ratova izmedu potpuno istih vera hocu rec da nije iskljucivo interes u pitanju vec i prosirenje vere pa ratovi stalni na bliskom istoku sve se nekako vrti oko vere vecinom narodi kad osvoje druge narode nisu tu iskljucivo radi recimo plodne zemlje vec i radi toga da nametnu svoju veru prisilno ili na drugi nacin i obavezno za sobom ostave tragove,npr crkve i druge religiske objekte zasad toliko
 
Kako mogu da se sjedine ako počne rat?
Tada će se još više mrzeti.
Da čujem ostale.
mislim da si upravu rat nikad nije doneo dobro nijednom narodu mada su ujedinjene nacije jedan od pokusaja ili je to bila ideja da se narodi ujedine i da mir zavlada svetom,medutim ,svremenom ukedinjene nacije postase veliko zlo covecanstva ,prisilno namecu svoje ideje drugim narodima,stalne pretnje,politika prisile i uslovnjavanja. dosao sam do zakljucka da jedno ozbiljno ujedinenje izmedu svih naroda je moguce samo uz pomoc boziju .bez bozije podrske mislim da ipak nema jedinstva niti sloge medu ljudima kaze biblija,docice vreme kad rata nece biti ,gladi nece biti,i svih ovozemaljski patnji ,i obrisat cu svaku suzu sa lica njihovi,jer prijasnjih stvari nesta rece hrist.
 
alexo30102 evo mog mislenja na tvoje pitanje da svi ratovi ili vecina su verski tacno je da kako kazes vode se zbog interesa ali rat recimo 41 kao sto znas nemci hitlerovi su za sebe smatrali da su neke vanzemaljske klase odnosno sam hitler je u to bio ubeden i kreno je u osvajanje sveta ustase su za vreme rata imale parolu:trecinu srba pobit trecinu pokatoliciti itd.onda,jevreje i cigane takode ,proterat pobit a sta bi ostalo pokatolicit.malo je na svetu ratova izmedu potpuno istih vera hocu rec da nije iskljucivo interes u pitanju vec i prosirenje vere pa ratovi stalni na bliskom istoku sve se nekako vrti oko vere vecinom narodi kad osvoje druge narode nisu tu iskljucivo radi recimo plodne zemlje vec i radi toga da nametnu svoju veru prisilno ili na drugi nacin i obavezno za sobom ostave tragove,npr crkve i druge religiske objekte zasad toliko

Sto se tice Hitlera, Drugi Svetski Rat nema veze sa verom, nijedan rat se ne vodi zbog vere.
Ovi na istoku što se "kao" bore zbog vere, misliš li da oni veruju u Boga?
Oni veruju samo u zelenu valutu i crno zlato, onaj koji ratuje se ne boji Boga.
 
Sto se tice Hitlera, Drugi Svetski Rat nema veze sa verom, nijedan rat se ne vodi zbog vere.
Ovi na istoku što se "kao" bore zbog vere, misliš li da oni veruju u Boga?
Oni veruju samo u zelenu valutu i crno zlato, onaj koji ratuje se ne boji Boga.
muslimani ,ovi sa istoka ,veruju u dzihad sveti rat ,velika otomanska imperija nije dosla na balkan i veliki deo azije iskljucivo radi osvajanja zemlje vec i radi prosirenja,islamske vere na te krajeve,ovi recimo bin ladenovi,su pogotovo verski ratnici zamisli takvog coveka koi sam sebu moze da ubije iz verskog ubedenja skrrka se avionom u one zgrade i pogine i jos mnostvo slucajeva samoubijanja radi vere, kad sam rekao da se vode verski ratovi nisam to hteo stavit bas u prvi plan,upravu si kad kazes,"onaj koji ratuje se neboji boga. pogledaj samo jednu cinjenicu upravo iz rata 41,godine neki narodi su isli pre ulaska u rat ili na front kod svestenika da se pomole bogu da bi bili uspesni u ratovanju i taj bi ih svestenik blagosinjao.necu da navedem namerno ime svestenika i naciju da neko nebi bio prozvan,ali jasno se tu govori o itekakvom uticaju religije u ratu ajde ni ovaj pojam a jos ih je mnostvo nestavim u prvi plan nego da neskrecemo sa teme jedinstvo vleo bi da jos neko nesto doda uvezi toga,
 
http://www.glas-koncila.hr/portal.html?catID=6&conID=109&act=show

Quote
Priznaju li si uzajamno katolici i pravoslavci sakramente?

Čitatelj sam Glasa Koncila od prvoga broja do danas pa vas molim da mi odgovorite na dva pitanja. Prvo: Da li Katolička Crkva priznaje sakramente pravoslavne Crkve? Drugo: Da li pravoslavne Crkve priznaju sakramente Katoličke Crkve? Imaju li isti službeni stav prema katoličkim sakramentima Ruska, Bugarska, Rumunjska, Srpska i Grčka Pravoslavna Crkva? Ima li izuzetaka?

Miko iz Zagreba

Katolička Crkva uči da su svi sakramenti koji se zakonito slave u pravoslavnim Crkvama valjani te ih stoga i priznaje. U službenom katoličko-pravoslavnom teološkom dijalogu dosad nije nikad izašlo na vidjelo da bi ikoja autokefalna pravoslavna Crkva osporavala Katoličkoj Crkvi valjanost ikojega sakramenta.

Dakle, nema objektivnoga teološkoga razloga da si Katolička Crkva i pravoslavne Crkve ne bi uzajamno priznavale valjanost sakramenata. Postoje, što je i razumljivo, određene razlike u disciplini i načinu slavljenja sakramenata, no te razlike nisu tolike da bi mogle dovesti u pitanje uzajamno načelno priznavanje valjanosti sakramenata.

U praksi su ipak zabilježena određena osporavanja, no ni to ne može dovesti u pitanje načelni stav o priznavanju.
 
Religije se nikada neće ujediniti iz istog razloga kao što se i države neće ujediniti - one su tu da vrše represiju nad narodom, da iskorišćavaju neznanje, i svako tu ima svoj deo. Kad bi ti ubedio pravoslavnog popa da ne treba da vozi Mercedes već da živi skromno kao budistički sveštenik, možda bi nešto bilo od toga, ali je jasno da se to nikada neće desiti.

Jedini put je nestanak religija i praznoverja, a to se neće desiti skoro. Bitno je jedino da se ka tome teži - danu kada sekularni humanizam zameni hiljadugodišnje praznoverje, mentalni i fizički teror.
 
muslimani ,ovi sa istoka ,veruju u dzihad sveti rat ,velika otomanska imperija nije dosla na balkan i veliki deo azije iskljucivo radi osvajanja zemlje vec i radi prosirenja,islamske vere na te krajeve,ovi recimo bin ladenovi,su pogotovo verski ratnici zamisli takvog coveka koi sam sebu moze da ubije iz verskog ubedenja skrrka se avionom u one zgrade i pogine i jos mnostvo slucajeva samoubijanja radi vere, kad sam rekao da se vode verski ratovi nisam to hteo stavit bas u prvi plan,upravu si kad kazes,"onaj koji ratuje se neboji boga. pogledaj samo jednu cinjenicu upravo iz rata 41,godine neki narodi su isli pre ulaska u rat ili na front kod svestenika da se pomole bogu da bi bili uspesni u ratovanju i taj bi ih svestenik blagosinjao.necu da navedem namerno ime svestenika i naciju da neko nebi bio prozvan,ali jasno se tu govori o itekakvom uticaju religije u ratu ajde ni ovaj pojam a jos ih je mnostvo nestavim u prvi plan nego da neskrecemo sa teme jedinstvo vleo bi da jos neko nesto doda uvezi toga,

Upravu si, ali svi ti koji veruju da ratuju za veru su izvrsitelji, dakle, jedna od karika u lancu.
Njihovi šefovi ne veruju u to! Njihovi šefovi imaju interes od toga, inače rat ne bi bio vođen.
Oni njima mažu oči, govoreći im da je sve to za Boga. Pa prvo Bog ne voli sav taj silni rat i pokolj, a pošto su ti izvršitelji osakaćeni u mozgu (učeni samo o jednoj stvari, svom cilju. Oni nemaju razvijenu svest o zemlji i prepoznavanju dobra i zla.) njihovim vođama nije teško da ih vode.
Ako se koji, pak, probude, postaju primorani da rade ono što su dotad.

Kad vidim koliko se te njihove žene raznose bombama, :dash: , a za koga?

To je zato što ne idu ni u osnovnu, a i da idu, DŽABE, njima je ugravirano u mozgu da treba da budu podređene muškarcu, te upravo te jadne žene šire veru opasavajući se bombama...
 

Back
Top