PROFI SERB LEAGUE.......

inagadadavida

Poznat
Poruka
9.864
Srbija godišnje izdvoji pola milijarde evra za Kosovo

..........."
Za nakazni izraz ''duple plate'' ste verovatno svi čuli, tako da ću primaoce istih izdvojiti u prvu podgrupu Profesionalnih Srba. Dodatak na srpstvo, na to što si Srbin, a radiš na Kosovu je razlog da te plaćaju i institucije u kojima radiš i država Srbija. Bravo junačino! Zašto se država ne seti ogromnog dela Srbije koji radi za platu mnogo manju nego što je samo jedan od delova ''duple plate''? Koga zanima, neka pogleda podatke o ogromnom jazu u visini prosečnih primanja u Srbiji za 2008. godinu. O nečem ovako sramnom ne verujem da treba dalje trošiti reči.

Jedna specifična grupa su ljudi koji su za vreme srpske uprave na Kosovu radili u državnim institucijama i preduzećima - opštinskim, poreskim upravama, školama, komunalnim preduzećima itd., a nakon dolaska u Srbiju su nastavili da primaju plate kao da još uvek rade, pored izbegličkih dodataka. Hej, zasluge su to, o junačino - bez ikakvih kvalifikacija, a na osnovu etničke pripadnosti, si imao radno mesto u upravi pokrajine sa oko 90% Albanaca, i to nije bilo dovoljno, nego i dalje primaš platu za nerad. Ne znam šta je crnje, ovo ili duple plate.
Ovo bih da začinim sa nekoliko primera koje znam, a radi se uglavnom o mojim sugradjanima - čovek iz susedne zgrade, koji je sa familijom oduvek živeo u kuršumliji a vrlo je dobar igrač i plivač u sistemu, zaposlio je svoju ženu pred kraj 1998 da 'radi' u Podujevu u nekoj opštinskoj službi. Kvalifikacije, zna se koje su, maksimalno sredja škola i srpstvo. Dodje ubrzo rat i opštepoznat rasplet, a oni počeše da primaju izbegličku pomoć plus ostaše primanja za nerad. Ili primer jednog mladjeg čoveka, takodje mog sugradjanina, sad ima 29-30 godina - u ono 'zlatno vreme', zaposli se čovek u elektrodistribuciji na kosovu, radio je godinu dana maksimalno, i nakon raspleta ga je, naravno, čekalo radno mesto u ovdašnjoj EDB. Skoro sam čuo da je ostavio posao u EDB i otišao u Beograd da radi privatno. Mom čudjenju ne beše kraja - zašto bi neko ostavio odličan posao sa dobrom platom. Objašnjenje je stiglo - pa šta mu fali, nastavlja da prima platu jer je radio dole, uz ono što zaradi privatno - puna kapa. Da ne gušim više detaljima, primera ima mnogo, iz ovih se lako uvidja kakva pljačka je u pitanju.

Šta reći za prodaje kuća na Kosovu za čitavo bogatstvo, za daleko više cene od realnih. Takvih primera je beskonačno mnogo. Skoro mi se žali čovek iz Niša, izbeglica sa Kosova, kako je za bedne pare prodao kuću u selu u blizini Kline. Pitah ga - pa koliko je to - sav tužan reče 200 hiljada maraka, kupio sam samo dva stana u Nišu i nešto malo ostalo. Koliko li je to malo, sunce ti tvoje... Čak imam jedan prmer iz svoje šire familije - prodadoše ljudi kućerak maleni u okolini Djakovice i od dobijenih para kupiše dva stana u Novom Sadu. Po onom principu - dok jednom ne smrkne, drugom ne svane, moja dva rodjaka, tadašnje neženje od po preko 30 godina, dodjoše do zlatne Vojvodine kao svoje gazde, poženiše se, dobiše decu, zamalo pa američki san. Kome se smrklo? Njihovom sirotom ocu koji je mislio da nema razloga da beži posle povlačenja vojske, savest mu je bila mirna, odnosi sa komšijama odlični... Čovek je jedan od nestalih, vlro verovatno ubijenih. Stradao je zbog tudjih grehova, poznate su mnoge stravične priče šta su neki iz naše vojske radili Albancima civilima.

Ko još crpi Srbiju - glavešine srpske pravoslavne crkve, ljudi koji umesto da se bave svojim poslom, rade posao političara, sprečavaju svaki pokušaj srpskog naroda na Kosovu da se integriše u normalan životni tok, u institucije, da glasa itd. Krivice za to ima i na albanskoj strani, od strane ekstremista, jednako velikih budala. Mislim da su crkve pojele toliko para da kad bismo znali tačnu cifru, odmah bi nas zabolela glava. Čuo sam i za primer da je jedan sveštenik preko sajta koji uredjuje, preuveličavao razmere pojedinih slučajeva sukoba Srba i Albanaca, što je korišćeno za propagandno delovanje srpskih medija kako bi se dalje raspirivala medjunacionalna mržnja........."

( odlican tekst.......samo za pismene.....):ok:
 
Ахахахааааааааааа........... јес' вала - тотално је ментални текст, као да га је писао неки удувани ЛДП-овац........... чуј "интеграција у шиптарско друштво"... боље премести ову онанију на пдф хумор.........
 
Ахахахааааааааааа........... јес' вала - тотално је ментални текст, као да га је писао неки удувани ЛДП-овац........... чуј "интеграција у шиптарско друштво"... боље премести ову онанију на пдф хумор.........

ti nisi procitao sta pise na kraju teksta, mito..........:mrgreen:

( odlican tekst.......samo za pismene.....)
:mrgreen:
 
brini ti za neke druge stvari a ne za gubitke od par slucajeva u kojima su pojedinci nasli rupu u sistemu.........ima mnogo gorih slucajeva za koje ti VEOMA DOBRO ZNAS...........EVO-
moja sestra dipl.ekonomista,prosek faxa oko 9,9 .........2 strana jezika dipl sa 10-kom,......radi u ministarstvu finasija,maltene najace mesto tamo tj prva do dinkica tj sve sto ona obradi taj mamlaz izadje na tv i procita tudji text..........plata joj je oko 15 000 din(skoro 200 eu)..........
DALJE.......pored nje kancelarija devojka zaposlena preko veze,ima srednju skolu i ne govori ni jedan jezik.....na posao maltene ne dolazi a o radu necu ni da komentarisem(sve ovo je u min.finansija) devojka je zaposlena preko veze a plata joj je oko 165.000 tacnije 2000 EU........... kako kaze sestra takvih samo u tom ministarstvu ima 15-ak a radna mesta im se zovu menadzer,pm za ovo i za ono tj nepostojeca.........E TI SE BURAZ BRINI ZA OVAKVE STVARI,A ZA TE TI KAZEM DA SI KLASICNA LAZOVCINA JER MOZDA POSTOJE 2,3 TAKVA MESTA STO SI NAVEO I ODMA STE UDARILI PO ZAGOVARANJU SAMO DA SE ODVOJI KOSOVO TJ DA SE NE OTPLACUJE DUG KOSOVA............JES SRPKI ZLOCINI PREMA ALBANCIMA............KAKO BRE IMAS OBRAZA UOPSTE.

KOLIKO SI TEMA OTVORIO O SRPSKIM CRKVAMA I CIVILIMA?
 
Poslednja izmena:
brini ti za neke druge stvari a ne za gubitke od par slucajeva u kojima su pojedinci nasli rupu u sistemu.........ima mnogo gorih slucajeva za koje ti VEOMA DOBRO ZNAS...........EVO-
moja sestra dipl.ekonomista,prosek faxa oko 9,9 .........2 strana jezika dipl sa 10-kom,......radi u ministarstvu finasija,maltene najace mesto tamo tj prva do dinkica tj sve sto ona obradi taj mamlaz izadje na tv i procita tudji text..........plata joj je oko 15 000 din(skoro 200 eu)..........

bajo.........koliko i kako rade kancelarijski stakori na budzetskoj sisi, kao sto je i nas mita - budzetlija.........ja im ni tolike plate ne bi dao:think:
 
Мислим да сам сконтала твој проблем.
Срце :heart:, није довољно само знати слова-бити писмен.
Мора се умети и тумачити текст.:mrgreen:

Ма пусти Софи, он јадан као "агит-пропује" као Латинкин "активиста"... као он на глас као и сваки мамин "буцко" лазмишља......... па ако на'вата неког кедера - на'вата...
а ако не, онда ће прећи на увреде и псовке.........класика ЛДП-гованаца.........
 
bajo.........koliko i kako rade kancelarijski stakori na budzetskoj sisi, kao sto je i nas mita - budzetlija.........ja im ni tolike plate ne bi dao:think:

ja sam ti rekao i licno znam da je ovo mnogo veca briga nego ti kosovari.....ali to su rodjaci od vlastodrzaca.........obicno ds i ldp...............SADA NIJE FORA DA DRPAS IZ KASE KO U SLOBINO VREME,NEGO DA ZAPOSLIS RODJAKA SA OSNOVNOM DA NE DOLAZI NA POSAO I UZIMA 160 000 DIN PLATU :rtfm:
 
bajo.........koliko i kako rade kancelarijski stakori na budzetskoj sisi, kao sto je i nas mita - budzetlija.........ja im ni tolike plate ne bi dao:think:

Немој тако, дадо, па неко у овој земљи мора да буде и "друштвена надградња" - замисли када би се само ослонили на оне који пуне буџет подвођењем, проституцијом, најобичнијом препродајом са уградњом без икакве производње што се некада звало: црноберзијанци... не може тако... у нормалној земљи мора и буџет да постоји, мора да постоји култура, уметност.......аллллллллоооооооооооо...
 
bajo.........koliko i kako rade kancelarijski stakori na budzetskoj sisi, kao sto je i nas mita - budzetlija.........ja im ni tolike plate ne bi dao:think:

Сети се само колико је жута мафија кукала на бројност у тзв.бирократији државног апарата - а јуче у Парламенту објављени а нико није демантовао ДА ДАНАС ИМА 3 ПУТА ВИШЕ ЗАПОСЛЕНИХ ЖУТИХ ШТАКОРА У ДРЖАВНОМ АПАРАТУ НЕГО ЗА ВРЕМЕ СЛОБЕ... зато, боље ћути и покриј се ушима.........
 
ja sam ti rekao i licno znam da je ovo mnogo veca briga nego ti kosovari.....ali to su rodjaci od vlastodrzaca.........obicno ds i ldp...............SADA NIJE FORA DA DRPAS IZ KASE KO U SLOBINO VREME,NEGO DA ZAPOSLIS RODJAKA SA OSNOVNOM DA NE DOLAZI NA POSAO I UZIMA 160 000 DIN PLATU :rtfm:

nemoj meni da pricas o kosovarima.........kod mene u opstini , 90 % zapslenih su sa kosova, izbosne i iz hrvatske........nema vise gde da sednu u kancelarije, pa sede jedni drugima u krilu.........narocito su tragicne sudbine ovih kosovara, sto su uvaljali gajbe za po milion, i kupili radna mesta po drzavnim institucijama.......pametno, ko da se yebava sa privatnim biznisom , gde moze i da se propadne.......

drzavna sisa je najsladja......:evil:
 
Сети се само колико је жута мафија кукала на бројност у тзв.бирократији државног апарата - а јуче у Парламенту објављени а нико није демантовао ДА ДАНАС ИМА 3 ПУТА ВИШЕ ЗАПОСЛЕНИХ ЖУТИХ ШТАКОРА У ДРЖАВНОМ АПАРАТУ НЕГО ЗА ВРЕМЕ СЛОБЕ... зато, боље ћути и покриј се ушима.........


Naravno.........ko yebe zutu mafiju.......i njih bi razvalio gomnjivom mochugom, kao i one pre njih..............vidim , ni tebe nisu sutnuli sa sise, iako si kostunicina pudlica.........:think:

samo vas slazu na sise, ko prasad na krmachu, bem li vam mamu birokratsku:evil:
 
Naravno.........ko yebe zutu mafiju.......i njih bi razvalio gomnjivom mochugom, kao i one pre njih..............vidim , ni tebe nisu sutnuli sa sise, iako si kostunicina pudlica.........:think:

samo vas slazu na sise, ko prasad na krmachu, bem li vam mamu birokratsku:evil:

Ето, како ти само уједаш без везе и обавезно на прву лопту............и псовање мајке ти је дозвољено... ако, ако....... овде владају двоструки стандарди као у Хашком казамату...

Откуда ти знаш шта ја радим и да ли је оно што радим корисно??? Мој посао нема никакве благе везе са Коштуницом, глупсоне... боље се запитај ЗАШТО СЕ У ОВОЈ ЗЕМЉИ НИШТА али НИШТА НЕ ПРОИЗВОДИ - него твој Ју ес Стил САМО ИЗНОСИ ШАКОМ И КАПОМ... боље се запитај зашто нико И НЕЋЕ било шта да производи него сви размишљају о томе како и где ДА СЕ УГРАДЕ СА % - па таква земља мора да пропадне, боље се запитај зашто је твој Динкић донео такве законе ДА УОПШТЕ НЕМА ШАНСЕ ДА СЕ БАВИШ НЕКИМ ПОШТЕНИМ ПОСЛОМ или ПОШТЕНОМ ПРОИЗВОДЊОМ јер мораш да пропаднеш... о много чему мораш да се запиташ а не да себе представљаш као бизМисмена који доприноси буџету само зато што се твој живот своди на %уградње и да овде солиш памет.:otkacio::otkacio::otkacio:
 
nemoj meni da pricas o kosovarima.........kod mene u opstini , 90 % zapslenih su sa kosova, izbosne i iz hrvatske........nema vise gde da sednu u kancelarije, pa sede jedni drugima u krilu.........narocito su tragicne sudbine ovih kosovara, sto su uvaljali gajbe za po milion, i kupili radna mesta po drzavnim institucijama.......pametno, ko da se yebava sa privatnim biznisom , gde moze i da se propadne.......

drzavna sisa je najsladja......:evil:

ma za milijardu :mrgreen::hahaha:

ne brini se imam i ja drugova/poznanika seljaka koji su prodali njive dole pa sad kupili gajbice,nova kola i jos mafijaju sa tim parama po bg i glume zemunce.........*** pojedinacni slucajevi.....a isto imam drugova koji zive u bg i nece da prodaju dole.
 
Ето, како ти само уједаш без везе и обавезно на прву лопту............и псовање мајке ти је дозвољено... ако, ако....... овде владају двоструки стандарди као у Хашком казамату...

Откуда ти знаш шта ја радим и да ли је оно што радим корисно??? Мој посао нема никакве благе везе са Коштуницом, глупсоне... боље се запитај ЗАШТО СЕ У ОВОЈ ЗЕМЉИ НИШТА али НИШТА НЕ ПРОИЗВОДИ - него твој Ју ес Стил САМО ИЗНОСИ ШАКОМ И КАПОМ... боље се запитај зашто нико И НЕЋЕ било шта да производи него сви размишљају о томе како и где ДА СЕ УГРАДЕ СА % - па таква земља мора да пропадне, боље се запитај зашто је твој Динкић донео такве законе ДА УОПШТЕ НЕМА ШАНСЕ ДА СЕ БАВИШ НЕКИМ ПОШТЕНИМ ПОСЛОМ или ПОШТЕНОМ ПРОИЗВОДЊОМ јер мораш да пропаднеш... о много чему мораш да се запиташ а не да себе само зато што се твој живот своди на %уградње овде солиш памет.:otkacio::otkacio::otkacio:

dakle, kao i uvek , odbicu ti na prirodnu demenciju to sto pojma nemas.....pa cu da ti u par reci objasnim..........

prvo, odakle tebi , kancelarijskom pacovu pravo da kritikujes to sto se nista ne proizvodi???........pa tebe i tvoje kolege kafopije i torokushe da neko potera u fabricke hale, umesto da vam svaki mesec drzava ( odnosno poreski obveznici koji nesto rade ) daje pare za drk" anje qrza ........bilo bi i proizvodnje.........

Svi bi vi u kancelarije, a odande da se busate u ime radnika i seljaka......:evil:

sto se korisnosti tvoga posla tice.......sigurno bi bio korisniji u gradskoj cistoci , nego tu gde sada zaradjujes hemoroide od sedenja na debeloh goozici, za tudje pare...........

A to sto US steel iznosi???........pa najvise uplacuje u budzet odakle ti licno primas platu....................kada bi prestali, plata bi ti bila manja za 20 % ....zato, trk u smederevo, da ljubis sve u US steelu ...........od portira do direktora........mos u doope , mos u qraz.........:thumbdown:
 
dakle, kao i uvek , odbicu ti na prirodnu demenciju to sto pojma nemas.....pa cu da ti u par reci objasnim..........

prvo, odakle tebi , kancelarijskom pacovu pravo da kritikujes to sto se nista ne proizvodi???........pa tebe i tvoje kolege kafopije i torokushe da neko potera u fabricke hale, umesto da vam svaki mesec drzava ( odnosno poreski obveznici koji nesto rade ) daje pare za drk" anje qrza ........bilo bi i proizvodnje.........

Svi bi vi u kancelarije, a odande da se busate u ime radnika i seljaka......:evil:

sto se korisnosti tvoga posla tice.......sigurno bi bio korisniji u gradskoj cistoci , nego tu gde sada zaradjujes hemoroide od sedenja na debeloh goozici, za tudje pare...........

A to sto US steel iznosi???........pa najvise uplacuje u budzet odakle ti licno primas platu....................kada bi prestali, plata bi ti bila manja za 20 % ....zato, trk u smederevo, da ljubis sve u US steelu ...........od portira do direktora........mos u doope , mos u qraz.........:thumbdown:

Наравно да никада НЕМАШ ни један сувисли одговор осим покушаја мангупског подјеб*авања. Ниси апсолутно одговорио ни на један проблем који сам поставио, али хајде, опет покушаћу поново:

НАВЕДИ ЈЕДАН ПОШТЕН ПОСАО КОЈИМ ЧОВЕК МОЖЕ
ОВДЕ ДАНАС У СРБИЈИ ДА СЕ БАВИ (МИСЛИМ НА
ПРОИЗВОДЊУ МИМО ЗЕМЉОРАДЊЕ) И ДА ОД ЊЕГА
МОЖЕ СОЛИДНО ДА ЖИВИ ???
 
Наравно да никада НЕМАШ ни један сувисли одговор осим покушаја мангупског подјеб*авања. Ниси апсолутно одговорио ни на један проблем који сам поставио, али хајде, опет покушаћу поново:

НАВЕДИ ЈЕДАН ПОШТЕН ПОСАО КОЈИМ ЧОВЕК МОЖЕ
ОВДЕ ДАНАС У СРБИЈИ ДА СЕ БАВИ (МИСЛИМ НА
ПРОИЗВОДЊУ МИМО ЗЕМЉОРАДЊЕ) И ДА ОД ЊЕГА
МОЖЕ СОЛИДНО ДА ЖИВИ ???

pa valjda da krade.......:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Наравно да никада НЕМАШ ни један сувисли одговор осим покушаја мангупског подјеб*авања. Ниси апсолутно одговорио ни на један проблем који сам поставио, али хајде, опет покушаћу поново:

НАВЕДИ ЈЕДАН ПОШТЕН ПОСАО КОЈИМ ЧОВЕК МОЖЕ
ОВДЕ ДАНАС У СРБИЈИ ДА СЕ БАВИ (МИСЛИМ НА
ПРОИЗВОДЊУ МИМО ЗЕМЉОРАДЊЕ) И ДА ОД ЊЕГА
МОЖЕ СОЛИДНО ДА ЖИВИ ???


moj ortak ima malu fabriku cipela.......zaposljava dvadesetak majstora i isto toliko zena na mashinama za kozhu........i svi imaju pristojne plate...........:think:

ali, sta ti znas, kada ne izlazis iz memljive kancelarije negde u podrumu gde su te gurnuli da juris bubashvabe za pare poreskih obveznika koji stvarno nesto i privredjuju:???:
 
Po ovome sticem sliku da je ta sa platom od 1500 dinzi pala sa gabor drveta i zakacila svaku granu.Dok je ona sa srednjom skolom neka zesca treba na koju se svi "penju"pa zato i privilegije.
koga ti zavlacis?,prosek 9,9,dva jezika diplomirna sa desetkom i radi za paltu od 15000:dash:
Pa to samo znaci da se radi o poremecenoj osobi koje ne zna sistem vrednosti,ili ne ceni sebe.Cistacice po ministarstvima imaju vecu platu od 1500dinzi.Idi lazi nekog drugog.
Inaga....teskt stoji

aj nemoj da mi pricas i da vredjas na normalan tekst..........koje grane o cemu pricas........kao 1 devojka je takva da takav mentolko koji je ovo napisao moze samo da sanja o njoj.....a zabole me za tvoje stranacko opredeljenje mentolko neobrazovani keva ti je zakacila sve grane sa drveta..........ZNACI NAVEO SAM NJENO OBRAZOVANJE A TE GLUPOSTI O CEMU PRICAS VEZE NEMAJU SA ZIVOTOM..........
NAPOMINJEM PLATA 15 000 I AKO TOLIKO VOLIS DA SE PRAVIS PAMETAN NAPOMENUCU DA JOJ JE PLATA PRSOSLE GODINE BILA 12 000 DIN PA JE POVECANA NA 15 000...................

a ako ti kazes da je devojka sa prosekom 9,9,2 jezika sa 10-kom poremecena to pre govori o tebi.....

ZNACI LEPO SAM NAVEO I NEMOJ DA GOVORIS DA LAZEM....
 
aj nemoj da mi pricas i da vredjas na normalan tekst..........koje grane o cemu pricas........kao 1 devojka je takva da takav mentolko koji je ovo napisao moze samo da sanja o njoj.....a zabole me za tvoje stranacko opredeljenje mentolko neobrazovani keva ti je zakacila sve grane sa drveta..........ZNACI NAVEO SAM NJENO OBRAZOVANJE A TE GLUPOSTI O CEMU PRICAS VEZE NEMAJU SA ZIVOTOM..........
NAPOMINJEM PLATA 15 000 I AKO TOLIKO VOLIS DA SE PRAVIS PAMETAN NAPOMENUCU DA JOJ JE PLATA PRSOSLE GODINE BILA 12 000 DIN PA JE POVECANA NA 15 000...................

a ako ti kazes da je devojka sa prosekom 9,9,2 jezika sa 10-kom poremecena to pre govori o tebi.....

ZNACI LEPO SAM NAVEO I NEMOJ DA GOVORIS DA LAZEM....

Pa upravo to.Neko je je potrosio tolke godine, i ko je ulozio toliko truda u sebe sigurno nece raditi za 15000dindara.
Nemam nista protiv tvoje sestre, ali fizicki izgleda je presudan u Srbiji kad su zene u pitanju,ako to neuvidjas sta da ti radim.Ribe po ministarstvima se kresu od kada zene imaju ravo na rad.dobro se krese ,privilegije.
Nece,dobra,pametna,malo koga ce da interesuje.To je isitina i ako te istina vredje tvoj problem.
Kod mene u opstini cistacica nema ispod 17000.
Jos jednom,neko ko ceni sebe, nece iz ponizenja raditi za te pare ma koliko voleo taj posao.Da prodaje carape na buvljaku imace vece pare,i jos zna dva jezika,...
Nije to upereno protiv tvoje sestre
 
Pa upravo to.Neko je je potrosio tolke godine, i ko je ulozio toliko truda u sebe sigurno nece raditi za 15000dindara.
Nemam nista protiv tvoje sestre, ali fizicki izgleda je presudan u Srbiji kad su zene u pitanju,ako to neuvidjas sta da ti radim.Ribe po ministarstvima se kresu od kada zene imaju ravo na rad.dobro se krese ,privilegije.
Nece,dobra,pametna,malo koga ce da interesuje.To je isitina i ako te istina vredje tvoj problem.
Kod mene u opstini cistacica nema ispod 17000.
Jos jednom,neko ko ceni sebe, nece iz ponizenja raditi za te pare ma koliko voleo taj posao.Da prodaje carape na buvljaku imace vece pare,i jos zna dva jezika,...
Nije to upereno protiv tvoje sestre

zanimljivo jer je devojka tj zena ne dobrog nego FENOMENALNOG izgleda.......jedna od retkih,cak i prepostena pa ti vidi sve te osobine zajedno....tj da nemam takvu sestru(nije rodjena) uopste ne bih imao lepo misljenje o zenama kolektivno.....

nije ni stvar u lepoti ili ti samo citas a nista ne razmisljas........vec sam rekao-nije nicija yebacica vec RODJAKA,ta sto prima 2 000 eu........

s druge strane GDE da se zaposli-kod privatnika pa da je otpusti posle 2 meseca ako nece s njim..........

s druge strane nisi upucen ne mogu sad da objasnjavam u ministarstvu finansija mozda par ljudi zivi od plate........recimo vecina ljudi tamo zivi od kombinacija.....njena koleginica koja napr. nije preko vece a radi tamo 8 god. ima platu isto 15 000 ali mesecno zaradjuje izmedju 5 000 i 10 000 EU,od kombinacija iz ministarstva ........te kombe se tamo takodje monopolishu.............
one rade napr. na svim zakonima i urerdbama u ekonomiji.......e sada mosh misliti koliko vrede samo informacije o buducim porezima za bilo sta nekome ko radi na veliko.......
 
zanimljivo jer je devojka tj zena ne dobrog nego FENOMENALNOG izgleda.......jedna od retkih,cak i prepostena pa ti vidi sve te osobine zajedno....tj da nemam takvu sestru(nije rodjena) uopste ne bih imao lepo misljenje o zenama kolektivno.....

nije ni stvar u lepoti ili ti samo citas a nista ne razmisljas........vec sam rekao-nije nicija yebacica vec RODJAKA,ta sto prima 2 000 eu........

s druge strane GDE da se zaposli-kod privatnika pa da je otpusti posle 2 meseca ako nece s njim..........

s druge strane nisi upucen ne mogu sad da objasnjavam u ministarstvu finansija mozda par ljudi zivi od plate........recimo vecina ljudi tamo zivi od kombinacija.....njena koleginica koja napr. nije preko vece a radi tamo 8 god. ima platu isto 15 000 ali mesecno zaradjuje izmedju 5 000 i 10 000 EU,od kombinacija iz ministarstva ........te kombe se tamo takodje monopolishu.............
one rade napr. na svim zakonima i urerdbama u ekonomiji.......e sada mosh misliti koliko vrede samo informacije o buducim porezima za bilo sta nekome ko radi na veliko.......

Pa sto onda pravis dramu?plata 15000 a mogucnost zarade sa strane astronomska?
Neka radi sa strane i cao,omoguceno joj je. Konobari po dobrim lokalima rade za kikiriki a nose kuci njenu platu za vikend.Sta reba gazda da im daje platu30000 hiljada i da ga jos samaraju po dzepu.Isto kao i ovo.Nalazi se na mestu gde joj je omoguceno da unovci informacije,veze,...i ti dramis.Kome se svidja neka radi.kome se nesvidja nek se tornja.Znaci koleginica zaradi desetak somica na info,pa jos treba i plata od stotinjak hiljadarki.Koliko je ko sposoban nek se proda,tako je svuda u svetu
 

Back
Top