Tema .........,Crnogoraca sa Kosova..........

Pa ja sam zemljoradnik nisam Dr.nauka,morate me tolerisati i s'vremena na vreme pomalo poducavati.
p.s. zasto si pocela recenicu sa imenom sa malim slovom.kako cu ja tako da se naucim.

Uuuuuuuuuuuu,ko bi reko da ti nisi Dr.nauka,:rotf::rotf::rotf:.
Zemljoradnik...cccc,šteta što u novoj "državi" nisi postao nešto više.
Kako da naučiš pravopis;kupi bukvar,tamo sve piše.A, da; napisala sam ti zvanje velikim slovom, a što se tiče imena , sam si sebe tako krstio, malim slovom.
 
Uuuuuuuuuuuu,ko bi reko da ti nisi Dr.nauka,:rotf::rotf::rotf:.
Zemljoradnik...cccc,šteta što u novoj "državi" nisi postao nešto više.
Kako da naučiš pravopis;kupi bukvar,tamo sve piše.A, da; napisala sam ti zvanje velikim slovom, a što se tiče imena , sam si sebe tako krstio, malim slovom.

Ostao sam zemljoradnik jer nisam znao da iskoristim Papovicev univerzitet kad je na njemu bio veci broj studenata od profesora kao sto su neki znali pa sad imaju titule.
Da napisala si mi zvanje malim slovom kao sto sam ja nepismen napisao ali ti kao Dr.nauka bez obzira na to si trebala da znas kad se pocinje recenica pise se sa velikim slovom.bolje sto nisam uzimao nikakvu titulu na Papovicevom univerzitetu.
 
Ostao sam zemljoradnik jer nisam znao da iskoristim Papovicev univerzitet kad je na njemu bio veci broj studenata od profesora kao sto su neki znali pa sad imaju titule.
Da napisala si mi zvanje malim slovom kao sto sam ja nepismen napisao ali ti kao Dr.nauka bez obzira na to si trebala da znas kad se pocinje recenica pise se sa velikim slovom.bolje sto nisam uzimao nikakvu titulu na Papovicevom univerzitetu.

:hahaha::hahaha::hahaha:
sta si sada rekao - prevedi nam molim te:hahaha::hahaha::hahaha:
 
:hahaha::hahaha::hahaha:
sta si sada rekao - prevedi nam molim te:hahaha::hahaha::hahaha:

evo ga stize i prevod:
Bilo kako bilo, rezim u Srbiji je tokom godina stvorio privid da se na Kosovu "situacija smirila". I u takvoj klimi radio je i razvijao se Univerzitet u Pristini, kojim je upravljao dr Papovic. Na 14 fakulteta skolovali su se mahom Srbi i Crnogorci, koji su dolazili "sa strane", iz drugih sredina, jer nisu mogli da se upisu na druge univerzitete ili zato sto su smatrali da ce lakse zavrsiti fakultet u Pristini, nego u Beogradu ili Novom Sadu, na primer. U zelji da se kadrovski pojaca, ponekad je selekcija na ovom univerzitetu bila blaza nego na ostalim visokoskolskim ustanovama, a u nekim prilikama, tvrde upuceni, jednostavnije su se dobijala i univerzitetska zvanja.
a evo i izvora http://www.yurope.com/nasa-borba/arhiva/Apr98/0504/0504_9.HTM
 
Ostao sam zemljoradnik jer nisam znao da iskoristim Papovicev univerzitet kad je na njemu bio veci broj studenata od profesora kao sto su neki znali pa sad imaju titule.
Da napisala si mi zvanje malim slovom kao sto sam ja nepismen napisao ali ti kao Dr.nauka bez obzira na to si trebala da znas kad se pocinje recenica pise se sa velikim slovom.bolje sto nisam uzimao nikakvu titulu na Papovicevom univerzitetu.

:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:
 
evo ga stize i prevod:
Bilo kako bilo, rezim u Srbiji je tokom godina stvorio privid da se na Kosovu "situacija smirila". I u takvoj klimi radio je i razvijao se Univerzitet u Pristini, kojim je upravljao dr Papovic. Na 14 fakulteta skolovali su se mahom Srbi i Crnogorci, koji su dolazili "sa strane", iz drugih sredina, jer nisu mogli da se upisu na druge univerzitete ili zato sto su smatrali da ce lakse zavrsiti fakultet u Pristini, nego u Beogradu ili Novom Sadu, na primer. U zelji da se kadrovski pojaca, ponekad je selekcija na ovom univerzitetu bila blaza nego na ostalim visokoskolskim ustanovama, a u nekim prilikama, tvrde upuceni, jednostavnije su se dobijala i univerzitetska zvanja.
a evo i izvora http://www.yurope.com/nasa-borba/arhiva/Apr98/0504/0504_9.HTM

Samo još da znamo ime dotičnog, koji je ovo komentarisao.Verovatno da je istina koliko i članak bez potpisa ili pseudonima.
Ko to može smatrati istinom?
 
Imas ime na pocetku clanka(Olga Nikolic) ali izgleda da si ti citala svaki peti red sto je mozda navika ekspresnog spremanja ispita.

Bismillahir-rahmanir-rahim

Chitam tvoje postove duze vreme...
Tvoja svadjalachka priroda izbija u prvi plan...
to nije u duhu koji ja negujem...

Molim za tebe... Allah je veliki
Procitaj ovo, dobro, izbaci zlo iz sebe...

Ja upitah svoje duše

Ja upitah svoje duše
Kaži mi se ko si ti?
Ona veli: De pogledaj,
Moj saltanet u sebi.
Dva su šaha i dva tahta
Ja sve sudim po sebi
Dva ćehaja i dva svita,
Vaš je hućum na meni.
Kavsi ala avsi esfel,
Ulvi, sufli, nije li?
Bešer, melek, enfus, felek,
Niko drugi ne moli.
Kešif, latif, feršu, arš
Niko drugi ne broji,
Ešrar, ebrar, veli, nebi,
Niko drugog ne želi.
Zahir, batin, i dan i noć,
Svak se meni veseli,
Günül saraj, nek je pomoć,
Nek je ašik teselli.
Ilhamija lipo kaže,
Nek ti nađeš tedželli,
Kešfu šuhud kad se kaže,
Onda ćeš ti rit: belli.​

Postovanje i pozdrav dobrim ljudima na ovom PDF
 
Bismillahir-rahmanir-rahim

Chitam tvoje postove duze vreme...
Tvoja svadjalachka priroda izbija u prvi plan...
to nije u duhu koji ja negujem...

Postovanje i pozdrav dobrim ljudima na ovom PDF

Da to je tako ali samo prema clanovima koji su prema meni i prema mome narodu rekli mnoge teske uvrede.Znam da ces reci da pravi vernik treba da se suzdrzava ali za razliku od njih nikada nisam pretio fizickim istrebljenjem.
Pogledaj moje postove u pocetku i videces kako sam evoluirao prema onima koji misle da albance treba istrebiti i da albanci nisu kao ostali narodi.
Pozdrav i za tebe i hvala na tvojoj sugestiji.ipak cu razmisliti o onome sto si napisao.
 
...Pozdrav i za tebe i hvala na tvojoj sugestiji.ipak cu razmisliti o onome sto si napisao.

Hvala na odgovoru...
Bismillahir-rahmanir-rahim

Uzvišeni i Moćni Allah je odredio meleke koji putuju tražeći skupove u kojima se Allah spominje. Kada nađu takav skup, pridruže se okupljenim i prekriju ih krilima sve do najbližeg neba. Nakon što se okupljeni raziđu, meleki se uzdignu na nebo i Uzvišeni Allah ih zapita - a On najbolje zna:
- Odakle dolazite?
- Dolazimo između Tvojih robova sa Zemlje, koji Tebe slave, veličaju i uznose, hvale Te i mole.
- Zašto Me mole?
- Mole Te za Džennet...
- A jesu li vidjeli Moj Džennet?
- Nisu, Gospodaru naš.
- A šta bi tek da su ga vidjeli?
- ...I traže Tvoju zaštitu.
- Od čega traže Moju zaštitu?
- Od Tvoje vatre, Gospodaru.
- A jesu li vidjeli Moju vatru?
- Nisu, Gospodaru naš.
- A šta bi tek da su je vidjeli?
- ...I mole te za oprost.
- Ja sam im već oprostio, dao im ono za što su Me molili i zaštitio ih od onoga od čega su tražili Moju zaštitu.
- Gospodaru, - rekoše meleki - među njima je jedan griješnik, naišao je i sjeo uz njih?
- I njemu sam oprostio, oni su skup na kojem nijedan učesnik neće biti nesretan."

Poseban pozdrav braci Crnogoraca sa Kosova... i svima ostalima normalno
 
Imas ime na pocetku clanka(Olga Nikolic) ali izgleda da si ti citala svaki peti red sto je mozda navika ekspresnog spremanja ispita.

Veoma interesantna stvar...
- prvo tekst o Papovicu 1997 godine,
- prozivanje po novinama tokom citave 1997 godine, kopanje po privatnom zivotu njega i njegove familije
- sporadicni, prvo verbalni napadi, a kasnije i fizicki - na clanove njegove porodice
- da bi 1998 rezultiralo atentatom na njega - aktiviranjem automobila bombe...
Slucajno? Ili mozda - ne? Naravno da nije slucajno, odabrali su coveka koji nema nijednu mrlju u svom zivotu, kao sto su i radili siptari celog 20 veka (a i pre), proganjajuci ugledne Srpske zvanicnike i domacine, na taj nacin stvarajuci pritisak i na ostale...ali to je nesto sto svi znaju...
Atentat je trebao da uplasi sve one koji su hteli da studiraju u Pristini, naravno da je svima bezbednost najvaznija, dosta studenata je dolazilo i studiralo u Pristini, ali ne zbog lakoce studiranja (kao siptari sto su radili na Zagrebackom univerzitetu), vec zbog same atmosfere, druzenja, kolegijalnosti i prisnosti, kojih nije bilo na drugim univerzitetima - koje je inace odlikovala konkurentnost i takmicarska atmosfera kao i dominacija pojedinih interesnih grupa i politicki angazovanih studenata...Svako ko je studirao na Pristinskom univerzitetu nosi sa sobom odlicne utiske i vrlo rado se seca tih dana, a da ne pominjem strucne kadrove koji danas rade u najprestiznijim firmama u svetu i naravno kod nas u Srbiji (sa Kosovom i Metohijom - naravno)...
 
Veoma interesantna stvar...
- prvo tekst o Papovicu 1997 godine,
- prozivanje po novinama tokom citave 1997 godine, kopanje po privatnom zivotu njega i njegove familije
- sporadicni, prvo verbalni napadi, a kasnije i fizicki - na clanove njegove porodice
- da bi 1998 rezultiralo atentatom na njega - aktiviranjem automobila bombe...
Slucajno? Ili mozda - ne? Naravno da nije slucajno, odabrali su coveka koji nema nijednu mrlju u svom zivotu, kao sto su i radili siptari celog 20 veka (a i pre), proganjajuci ugledne Srpske zvanicnike i domacine, na taj nacin stvarajuci pritisak i na ostale...ali to je nesto sto svi znaju...
Atentat je trebao da uplasi sve one koji su hteli da studiraju u Pristini, naravno da je svima bezbednost najvaznija, dosta studenata je dolazilo i studiralo u Pristini, ali ne zbog lakoce studiranja (kao siptari sto su radili na Zagrebackom univerzitetu), vec zbog same atmosfere, druzenja, kolegijalnosti i prisnosti, kojih nije bilo na drugim univerzitetima - koje je inace odlikovala konkurentnost i takmicarska atmosfera kao i dominacija pojedinih interesnih grupa i politicki angazovanih studenata...Svako ko je studirao na Pristinskom univerzitetu nosi sa sobom odlicne utiske i vrlo rado se seca tih dana, a da ne pominjem strucne kadrove koji danas rade u najprestiznijim firmama u svetu i naravno kod nas u Srbiji (sa Kosovom i Metohijom - naravno)...

pozdrav za sve Papoviceve kadrove koji rade u najprestiznijim svetskim firmama.
 

Back
Top