vrlo dobra

Mozes recimo ekonomskoj, ali to ti je ono...sta ja znam...Sada ti je najbolje zavrsiti neki elektro smer kao ja (RTV) ili Racunare. Ko zna, mozda upadnes i na to?
 
A koliki je minimum broj bodova za srednju TESLA SMER ELEKTROTEHNICAR ELEKTRONIKE, ELEKTROTEHNICAR ZA KOMPJUTERSKE UREDJAJE !!! I TREBA MI BROJ BODOVA ZA ISTE SMEROVE SAMO ZA KONCAR !!!
 
Sve zavisi sta smatras " pristojnom " skolom i u kom gradu zivis.
Konkurencija je zadnjih godina jako velika ali ne za gimnazije, na tvoju zalost moci ces da se upises u gimnaziju ladno i sa 65 poena ), vec za ekonomske, medicinske, turisticke i ostale skole koje daju mogucnost da se radi odmah nakon zavrsetka iste-pretpostavljam da se i tebi ne studira.

Najzesca konkurencija je u medicinskim skolama na odseku za farmaciju, zatim za stomatoloske sestre, kozmeticarke i sl. ( tu ti treba preko 95 poena minimum )
Zatim idu ekonomska, turisticka, birotehnicka skola, mozda poneko odeljenje u ponekoj gimnaziji ( preko 85-87 poena minimum )

Mesta ima koliko hoces u tehnickim skolama - tamo upadas sigurno, ali tesko da upadnes na neki " zenski " smer - tipa racunari a biti zensko na " muskom " smeru ( elektrotehnicari ) i nije zadnjih godina bas fino ( za ovde ti treba od 50-75 poena )

Mesta za vrlo dobre ima u trgovackim trogodisnjim ( ako ti se posreci mozda i u 4-godisnjim zavisi od grada do grada ) Mozes da upadnes u frizerke, ugostiteljsku i tako jos poneka " neatraktivna " zanimanja - ona koja zahtevaju fizikalisanje nakon zavrsene skole

Uostalom, sacekaj malo, izaci ce konkurs i svaka skola ce objaviti koliko djaka prima a na osnovu podataka od prosle godine o minimalnom broju poena za upis moci ces da se preracunas sta ces da odaberes i gde ces da se upises
 

Back
Top