Par pitanja...

Poruka
4.031
Da li samo na Medicinskom i Pravnom faxu u Beogradu studenti koji dobijaju one cip kartice moraju da se njima ''prijavljuju'' kad su na predavanjima,kad na vezbama,kad na seminarskim grupama i ostalo? Posto sam video da ostali fakulteti to nisu izdavali svojim studentima,te oni dobijaju te kartice zbog doma,menze...

Drugo pitanje,ako sam se ja prijavio na Seminarsku grupu Uvod u pravo,koju sam dobio pri upisu na fakultet,i tamo se prijavio krajem septembra meseca,sto mi bese malo cudno sto tako rano,a ne na pocetku skolske godine,i rekose mi da ta grupa nije obavezna...E sad sta me muci,da li ja ako idem npr. na tu grupu,dobijam neke bodove,tako da npr. ne moram da idem i na neku drugu Seminarsku grupu da bih sakupljao bodove ili kako?

Trece pitanje,je vise konstatacija a to je da je ona lektorka Pravnog totalno neobavestena o novom zakonu za visoko obrazovanje...Lupeta da moze da se tumaci na dva nacina...Pa majku mu istumaci ga pravilno,a ne mozda-mozda...Daklem o cemu se radi- receno je da je prosle godine za prolaz u sledecu bilo potrebno 37 bodova cinimi se,a da ove godine nastupa povecanje- e sad ili ce da se skoci postupno na 42 ili odmah na 60.Ako dodje odmah na 60 sto mi je najociglednije,ko ce uspeti,i to jos prva godina da sakupi tolike bodove.To bi znacilo da sam po ceo dan na faxu,da ne smem ni jednu vezbu,grupu da propustim,iako sam neobavesten npr. kad sta cu da imam i kad bih uopste stigao da ista kuci obnovim,procitam...Dosta panicim,ali nisam bas previse upucen jer sam samo brucos koga cekaju muke...
 
prvo, ne znam da li se na još nekom fakultetu vrši ta elektronska identifikacija (verovatno ne, nisam čuo) al ne znam ni što je bitno, uglavnom od ove godine je na pravnom obavezna ta identfikacoija, tj. da imaš 30% da bi overio/upiaso semestar (makar bi trebalo da bude, možda opet dozvole provlačenjke, al ne verujem naročito za novu generaciju

drugo, ta grupa je, pretpostavljam, osnovana za studente viših godina (prvenstveno II) al možda mogu i bhrucoši!? uglavnom nikakvi seminari ti nisu obavezni, jedino vežbe iz jednog predmeta u semestru... tako da mi nije baš najjasnije pitanje

treće, navikini se u startu na neorganizovanos i obaeštenja i odluke u zadnji čas, bilo kako bilo treba ti samo tih 30% na predavanjima i potpis sa jednih vežbi, a što se tih bodova tiče ništa ne brini, to se ne gleda gotovo ni na jednom predmetu, II godina se upisuje sa 5 ploženih (dva preneta) ispita i to je to. Doduše, za svaku generaciju avže neka nova pravila al sigurno se ne može odjednom zahtevati čista godina za upis (tj. 60 pena), kad ni ove, "druge bolonjske" godine nije postavljenm uslov u vidu broja bodova (37 ili 42)

U svakom slučaju bez panike, ma sve se ovde da srediti
 

Back
Top