KUCISTE SE GREJE

O

ORGAZMO

Gost
Imam AMD ATHLON 2600+ i primetio sam da se kuciste malo vise greje nego sto treba.Trenutna temperatura je 73 stepena.Zamolio bih nekoga da mi kaze sta bi kogao da bude razlog za ovoliku temperaturu.Unapred zahvalan.
 
Nisi bio bas najodredjeniji.
Da li ti se komp greje kada ništa ne radiš na njrmu?
Pokušaj da napravis malo reda unutar kućišta, kako bi ventilator bolje hladio CPU. Za početak proveri da li ti ventilator uopšte i radi. Prvo rukom a onda i u BIOS-u proveri njegovu brzinu. Kupi IDE kabove i zameni postojece unutar kućišta njima. Ako imas mesta na samom kućištu, kupi i ugradi još koji ventilator.
Puno sreće!
Javi šta si uradio.
Pozdrav!!
 
n0m@d:
Nisi bio bas najodredjeniji.
Da li ti se komp greje kada ništa ne radiš na njrmu?
Pokušaj da napravis malo reda unutar kućišta, kako bi ventilator bolje hladio CPU. Za početak proveri da li ti ventilator uopšte i radi. Prvo rukom a onda i u BIOS-u proveri njegovu brzinu. Kupi IDE kabove i zameni postojece unutar kućišta njima. Ako imas mesta na samom kućištu, kupi i ugradi još koji ventilator.
Puno sreće!
Javi šta si uradio.
Pozdrav!!
DER
 
n0m@d:
Nisi bio bas najodredjeniji.
Da li ti se komp greje kada ništa ne radiš na njrmu?
Pokušaj da napravis malo reda unutar kućišta, kako bi ventilator bolje hladio CPU. Za početak proveri da li ti ventilator uopšte i radi. Prvo rukom a onda i u BIOS-u proveri njegovu brzinu. Kupi IDE kabove i zameni postojece unutar kućišta njima. Ako imas mesta na samom kućištu, kupi i ugradi još koji ventilator.
Puno sreće!
Javi šta si uradio.
Pozdrav!!
Hvala na savetu i evo malo preciznijeg podatka.Kada upalim racunar pocetna temperatura je 34 stepena i evo dok sam vam ovo napisao on je postigao vec 71 stepen.Otprilike je radio ne radio on se greje mada posle igrice ona ide do 79.Da li je u pitanju cooler ili......??
 
Imam AMD ATHLON 2400+ kuciste se prilicno grejalo (jednom se zapalilo napajanje proslog leta na +37 stepeni imao sam garanciju pa su ga zamenili) pre 2 meseca nesto mi se opet vise grejalo i po malo mirisalo na izgorelo pa sam kupio jos 2 ventilatora (JEDAN ZA REZERVU) i jedan namestio ispod napajanja da izduvava napolje (kao i onaj od napajanja)i sada je kuciste (ova 2 meseca) mrtvo ladno.
Videcemo dokle za sada je OK!
 
Kupi protivpozarni aparat ako ti vatrogasci nisu "pri ruci" ili zameni kuler jer ti je verovatno on problem>>> ili je jako los (sto je posledica srpske stedljivosti na stvarima na kojima se nikako ne stedi) ili ne preuzima dobro toplotu sa jezgra usled: 1)nedostatka paste, 2)lose ispolirane povrsine (manje verovatno) 3)previse termalne paste 4) malog protoka vazduha...
Sta zaista trebas da radis: kao sto neko rece otvori kuciste i pipni kuler kada upalis racunar i kada se zagreje pa uporedi razliku u temperaturi. Ako nema neke vece razlike onda je problem u naleganju ako je razlika znacajna onda je problem ili los kuler ili mozda procesor! Mogao bi i da u biosu podesis vrednosti na Default!
 
Pirat:
koja jmora biti temperatura procesora ili matičke kad počne da odkazuje?
Zavisi od tipa procesora, Athlon XP i P4 bi trebao da izdrže do oko 70-75 stepeni, a matična svakako ne treba da pređe 40-ak i kusur jer će u tom slučaju i CPU srazmerno više da se ugreje...
 
Incognito:
Ma sto da menjas... Slovenija nije tako topla zemlja, pa vec za par meseci ce ti trebati taj sporet koji si kupio ;)

He,,, ova ti je bila dobra :> al recite mi zar je to jako opasno za comp [tako visoka temp...]

Anonymous:
Gde moze da se vidi trenutna temperatura u kucistu. :?:

pa ja imam izvrstan program aida32, al koliko ja znam se gleda temperatura na matičkoj, procesoru...
 
sonne:
Kupi protivpozarni aparat ako ti vatrogasci nisu "pri ruci" ili zameni kuler jer ti je verovatno on problem>>> ili je jako los (sto je posledica srpske stedljivosti na stvarima na kojima se nikako ne stedi) ili ne preuzima dobro toplotu sa jezgra usled: 1)nedostatka paste, 2)lose ispolirane povrsine (manje verovatno) 3)previse termalne paste 4) malog protoka vazduha...
Sta zaista trebas da radis: kao sto neko rece otvori kuciste i pipni kuler kada upalis racunar i kada se zagreje pa uporedi razliku u temperaturi. Ako nema neke vece razlike onda je problem u naleganju ako je razlika znacajna onda je problem ili los kuler ili mozda procesor! Mogao bi i da u biosu podesis vrednosti na Default!
Druze ja sam vatrogasac po profesiji i za to nema problema.Hvala ti za savet.Ovih dana cu videti sta je peoblem.Pozdrav
 

Back
Top