5 bioskopa, koncertna dvorana, galerija, kafe, knjizara... (Niš)

Cosmic babe

Zainteresovan član
Poruka
468
Emir Kusturica uskoro počinje sa izgradnjom multikompleksa u Nisu koji će sadržati koncertne sale, bioskope, knjižare, galerije... Ukoliko sve ide po planu, mozemo da uživamo u njemu već sledeće godine.
Firma “Rasta internacional” poznatog reditelja Emira Kusturice zainteresovana je da u Nišu, na Keju Kola srpskih sestara, na mestu privremenog gradskog parkinga, izgradi multikompleksni kulturni centar. Zgrada na oko 3.000 kvadrata imala bi od tri do pet bioskopskih sala, koncertnu dvoranu, knjižaru, galeriju, kafe, restoran i manji hotel, a prostor bi bio zakupljen na 99 godina. Kusturica je izabrao ovo mesto kraj Nišave krajem avgusta, a prethodno je još u aprilu njegova supruga po Nišu “merkala” pogodnu lokaciju.
Kusturica je najavio da bi slične centre gradio i u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu, Čačku i Valjevu.
 
Ljudi, daj sta das! Ne mogu da verujem da ovaj nas grad nema bioskop...Necu o tome da razmisljam. Uvek se iznerviram. Mnogo. :otkacio:
Svi su bioskopi radili i svi su imali svoju publiku. Cak sam skoro cula da je i kod skole Njegos bio nekada bioskop. Sada je F.Moris sredio neku koncertnu salu tu.
Jedva cekam da krenu sa radovima, ako ne mozemo da se parkiramo besplatno da bar imamo azil, a grand generacije neka izvole u kafane i folkoteke :thumbdown:
Looking forward toooooo :cool:
 
Ideja je super. To bi bilo fenomenalno. Ja se jedino plašim da ne ispadne kao sa npr.Zamparinijem, žao nam je ali ništa od posla idite i nosite svoju dobru ideju negde drugde, mi smo ovde baš zadovoljni, pa da onda moramo u bioskop u recimo, Leskovac ili Aleksinac ili Svljig.
A to što nemamo bioskop to je jedna sramota za ceo grad. Ej, grad, a nema bioskop. Užas.
Čitala sam u novinama da radnici Niš filma imaju pravo da prodaju opremu i valjda bioskopske hale, da li sve ili samo Vilin grad, da bi naplatili plate. Kao radili 3 godine a nisu primali plate i sad će oni to da stave na licitaciju i da prostor u glavnoj ulici kupi neko će tu da otvori još jedan Maxi ili ne znam ni ja šta.
 
Ako se otvori maxi ili neki supermarket tog ranga onda neka sve ide u propast! Zasto bi iko isao u bioskop kada se svi filmovi i pre premijere mogu pogledati kod kuce na svom racunaru? Da je grad tj. ljudfi koji zive u ovom gradu su zeljni premijera folmova, gledanja na velikom platnu, a za to je pokazivac realan filmski susreti, od otvaranja pa dfo zatvaranja svake veceri je bila puna pozornica... Tako da nadam se da ce biti nesto od tog projekta, jer nam fale kulturni dogadjaji...
 
Nama kada neko nesto pokloni, mi kazemo ne, hvala....
PRIMER:
Ne znam da li znate da je British Council iz Bg-a poslao knjige, dvd-ije, kompjutere i jos puno toga za Novi Sad i Nis. Biblioteka u Bg-u vise ne postoji. Pitate se gde je to sad sve? U kutijama, u podrumu u biblioteci, jer grad nema prostor. I tako dok hiljade knjiga i kompjuteri `vataju budju, mi i dalje tvrdimo `da nismo provincija`....
A primera je mnogo.
 
Pa jeste. Naša biblioteka inače ima i prostor u Jeronimovoj ulici, koji je neko svešteno lice ostavilo kao legar gradu za Narodnu biblioteku. E, sad, u tu zgradu su 48, recimo useljene razne porodice koje nisu imali gde da smeste jer su im u ratu isporušene kuće. Kad su ih jednom tu smestili više ih nisu ni selili i ti su ljudi tužili da im se prizna pravo da otkupe taj prostor, što je sud dozvolio... I tako...
A kad čovek malo bolje razmisli... šta će nama kultura, jel tako, kad možemo da kupujemo markiranu robu i da idemo da slušamo Cecu i Seku i ekipu za džabaka za novaka :lol::dash:
 

Back
Top