Blind Melon


Nisu 100% moj tip, sto ne znaci da su losi... Change je dobra pesma, tekstovi su super...
Ovo je onako da se slusa na nekom kampovanju... priroda, vatrica i drustvo koje zna da svira i peva...
 
Evo nesto sasvim ukratko o bendu za pocetak i upoznavanje:
Blind Melon je americki alternative rock/grunge bend koji je nastao 1991.
Tada su njegovi clanovi bili:
Shannon Hoon- vokal, akusticna gitara, harmonika...
Christopher Thorn- gitara, mandolina...
Rogers Stevens- gitara, klavir
Brad Smith- bas, flauta, prateci vokali
Glenn Graham- bubnjevi, udaraljke...
Bend je prestao sa radom 1995, posle Shannonove smrti, a 2006. nastavio sa novim pevacem Travisom Warrenom.
Inace, Shannon Hoon i Axl Rose su bili prijatelji i cesto su saradjivali. Shannon je pevao pratece vokale za nekoliko pesama Gunsa, npr, Don't you cry.
Saradjivali su sa jos nekim poznatim izvodjacima, npr. Pearl Jam.
Neke od poznatijih pesama benda Blind Melon su: No rain, Soup, Change, Galaxie, Soul one, Tones of Home, Lemonade, Walk, Paper Scratcher.................
Njihova muzika je opustajuca i prijatna za usi (barem meni), a tekstovi neobicni i zanimljivi....
Inace, ja ih slusam relativno od skoro, ali su mi nekako zapali za usi, pa hajde da delimo informacije, utiske i tako to.
 

Prilozi

  • bmelon[1].jpg
    bmelon[1].jpg
    143,8 KB · Pregleda: 2
Prvo, poz svima, ja sam nova ovde ;)
Ja zivim za ove momke... zaista ih obozavam! Mnogi ljudi govore kako su im njihove pesme promenile zivot, izlecile od raznih poroka i sl. Tekstovi su im fatasticni... Shannon je imao neku posebnu energiju u svom glasu koju je prenosio na fanove, nesto u njegovom glasu podseca na Janis Joplin...
sto se njegove saradnje s Axlom tice, pocela je zahvaljujuci prijateljstvu Shhannonove sestre i axla (bili su skolski drugovi). Osim u pesmi Don't Cry(gde se pojavljuje i u spotu), pevao je pratece vokale i u the Garden i You ain't the first. Ako neko zeli da sazna jos nesto o ovim momcima, tu sam!
Peace to all ;)
 
'The mistakes that Ive made
No they dont seem to bother me
I sure as hell dont feel like
I missed any kind of train
If I could only show you how I feel
Then you wouldnt bother me
And then maybe youd see why we dont mind being blind'
Na danasnji dan, 26.9.1967, rodio se Shannon Hoon....
Srecan rodjendan andjele...
shannon02.jpg
 
"I laugh and slip into another state of mind
To let you know that I am real
And all the worries you build up inside your soul
The ones that make your world stand still, mean you can feel
when its time to go..."

Shannon Hoon
26.9.1967-21.10.1995.
 

Back
Top