Filozofski fakultet...

Pa pretpostavila sam da je tako, jer kome god da kazem za andragogiju nema pojma sta je to, tj. znaju da je to nauka o odraslima, ali nisu obavesteni o smeru i o tome sta moze da se radi sa time... To me po malo plasi, jer ko zna da li ce to da se promeni, ali nznm, valjda nije svuda tako? A na oba cu da konkurisem sigurno. Tako mi je lakse i sigurnije. Uvek je dobro da se ima alternativa a i srodni su fakulteti (donekle-isto spremam psihologiju za oba i to iz iste knjige) U svakom slucaju u pravu si, ima jos dosta vremena (mada i ne bas)
Hvala ti puno, i trebace mi srece (bar na filozofskom,zbog testa opste informisanosti :) ) :)

eh, a zamisli tek kako je meni, koja sam to zavrsila... :rotf:

pa pazi, sumnjam da ce tako biti uvek... predstavnici stranih kompanija jako dobro znaju sta je andragogija, plus jace drzavne institucije, i sad zakljuci da to moze biti problem samo u ovoj zemlji, i da je jos uvek tako zbog losih zakona
iako nisam bogzna koliko optimisticna, verujem da ce se to promeniti, a vec su napravljeni neki pomaci
elem, ako ovo zelis da studiras, moj savet ti je da ucis nemacki (cak i ako ga znas, dovedi ga do perfekcije) i pali tamo kad diplomiras... pogodno tle za ovu profesiju... mada, i Holandija je, Birtanija (osim sto u UK nije priznat ovdasnji master)

test znanja spremaj iz Rotove psihologije za srednju skolu (ona knjiga predvidjena za gimnaziju), iako sam ja ucila iz vise knjiga, mislim da ti je ova sasvim dovoljna, a test opste informisanosti... tu nema sta da se spremas, ili jesi informalno obrazovana, ili nisi (dovoljno)
 
eh, a zamisli tek kako je meni, koja sam to zavrsila... :rotf:

pa pazi, sumnjam da ce tako biti uvek... predstavnici stranih kompanija jako dobro znaju sta je andragogija, plus jace drzavne institucije, i sad zakljuci da to moze biti problem samo u ovoj zemlji, i da je jos uvek tako zbog losih zakona
iako nisam bogzna koliko optimisticna, verujem da ce se to promeniti, a vec su napravljeni neki pomaci
elem, ako ovo zelis da studiras, moj savet ti je da ucis nemacki (cak i ako ga znas, dovedi ga do perfekcije) i pali tamo kad diplomiras... pogodno tle za ovu profesiju... mada, i Holandija je, Birtanija (osim sto u UK nije priznat ovdasnji master)

test znanja spremaj iz Rotove psihologije za srednju skolu (ona knjiga predvidjena za gimnaziju), iako sam ja ucila iz vise knjiga, mislim da ti je ova sasvim dovoljna, a test opste informisanosti... tu nema sta da se spremas, ili jesi informalno obrazovana, ili nisi (dovoljno)
Krenula sam ja vec da se spremam iz te knjige :) a za test znanja e plasim jer kolko god da sam obavestena o bilo cemu,tamo moze da patne sta god i moze da se desi da me potrefi bas za nesto o cemu nisam dovoljno obavestena..:/ ali nema veze, bice valjda dobro :) Ja sam optimista! :D
Sto se tice inostranstva, jedino sam htela da izbegnem nemacku :P Ali kad bolje pogledam pametno je to sto mi predlazes... Videcu da pocnem polako da ucim nemacki posto ga u opste nznm... A ja se nadam da ce ovde to da se promeni pa da mogu da ostanem..:D Ali ako ne, odo ja gde god :D
Ma sad samo ja da upisem posle cu lako (valjda :) )
Da, kako si ti saznala za andragogiju i kako ti je to palo na pamet da upises? Msm kako kazes da si to zavrsila, pretpostavljam da si upisala pre min. 4 godina...tad se verovatno jos manje znalo o andragogiji..:)
 
Ima li ovde nekoga ko studira Etnologiju i antropologiju na Filozofskom u Bg-u? Na infostudu procitah da je dobar deo knjiga na engleskom jeziku... Engleski mi nije bas jaca strana da bih strucne predmete mogla na njemu da ucim, pa me zanima ima li tih knjiga na engleskom koje su prevedene i na srpski? :-) Unapred hvala! :-)
 
Krenula sam ja vec da se spremam iz te knjige :) a za test znanja e plasim jer kolko god da sam obavestena o bilo cemu,tamo moze da patne sta god i moze da se desi da me potrefi bas za nesto o cemu nisam dovoljno obavestena..:/ ali nema veze, bice valjda dobro :) Ja sam optimista! :D
Sto se tice inostranstva, jedino sam htela da izbegnem nemacku :P Ali kad bolje pogledam pametno je to sto mi predlazes... Videcu da pocnem polako da ucim nemacki posto ga u opste nznm... A ja se nadam da ce ovde to da se promeni pa da mogu da ostanem..:D Ali ako ne, odo ja gde god :D
Ma sad samo ja da upisem posle cu lako (valjda :) )
Da, kako si ti saznala za andragogiju i kako ti je to palo na pamet da upises? Msm kako kazes da si to zavrsila, pretpostavljam da si upisala pre min. 4 godina...tad se verovatno jos manje znalo o andragogiji..:)

tesko da ce se ovde ista promeniti i za 4-5 godina, ne manjka mi optimizam, samo sam realna... ali, prvo ti upisi i zavrsi, pa kad budes bila pri kraju studija, pocni intezivno da razmisljas o ''bezanju'' odavde. :mrgreen:

i uci nemacki :)

e, kako sam saznala... ja sam od druge godine srednje skole planirala da upisem psihologiju, i polagala sam prijemni na toj grupi, te godine kad sam zavrsila srednju tj, kad sam konkurisala i polagala prijemni, bila je ogromna navala: 5 kandidata na jedno mesto
i pored mnogo bodova koje sam nosila iz srednje, i odlicno uradjenog prijemnog, nisam upala (primer: sa istim brojem bodova je bilo, recimo, nas 100, pa su i ta rangiranja isla...paaaa, cudno)
u medjuvremenu sam se informisala o andragogiji, ne previse, ali dovoljno... ali, u sustini saznala sam sta je zapravo to sto ja studiram (tj sta sve spada pod podrucja andragogije) tek negde na drugoj godini :ceka:
a to je bilo pre vise od 4 godine, s' obzirom da sam pre vise od godinu dana diplomirala tj. dobila master.
 
tesko da ce se ovde ista promeniti i za 4-5 godina, ne manjka mi optimizam, samo sam realna... ali, prvo ti upisi i zavrsi, pa kad budes bila pri kraju studija, pocni intezivno da razmisljas o ''bezanju'' odavde. :mrgreen:

i uci nemacki :)

e, kako sam saznala... ja sam od druge godine srednje skole planirala da upisem psihologiju, i polagala sam prijemni na toj grupi, te godine kad sam zavrsila srednju tj, kad sam konkurisala i polagala prijemni, bila je ogromna navala: 5 kandidata na jedno mesto
i pored mnogo bodova koje sam nosila iz srednje, i odlicno uradjenog prijemnog, nisam upala (primer: sa istim brojem bodova je bilo, recimo, nas 100, pa su i ta rangiranja isla...paaaa, cudno)
u medjuvremenu sam se informisala o andragogiji, ne previse, ali dovoljno... ali, u sustini saznala sam sta je zapravo to sto ja studiram (tj sta sve spada pod podrucja andragogije) tek negde na drugoj godini :ceka:
a to je bilo pre vise od 4 godine, s' obzirom da sam pre vise od godinu dana diplomirala tj. dobila master.

Pa da... I mislila sam da idem odavde po zavrsetku... :D a ja cu da vidim pa od pocetka da se raspitujem o tome, nista nece da skodi :D
A za psihologiju sad kolko sam cula je jos veca navala, ali i ne planiram da rizikujem sa time... Bolje mi je da vidim za andragogiju ili pedagogiju, tu sam sigurnija, a i cini mi se zanimljivije, kao sto sam rekla vec...:)
E da, ja znam dosta o andragogiji, ali informacija iz prve ruke mi ne bi skodila.. Sta to sve spada pod podrucja andragogije? Znam da se sa time moze raditi uglavnom svuda gde ima odraslih itd. ali mene tacno zanima, posto sam ja to sve kupila sa nekih sajtova.. :p :D
Hvala ti puno na dosadasnjim informacijama :)
 
Zurnalistika je na Fakultetu politickih nauka, a ne na Filozofskom

Pa da... I mislila sam da idem odavde po zavrsetku... :D a ja cu da vidim pa od pocetka da se raspitujem o tome, nista nece da skodi :D
A za psihologiju sad kolko sam cula je jos veca navala, ali i ne planiram da rizikujem sa time... Bolje mi je da vidim za andragogiju ili pedagogiju, tu sam sigurnija, a i cini mi se zanimljivije, kao sto sam rekla vec...:)
E da, ja znam dosta o andragogiji, ali informacija iz prve ruke mi ne bi skodila.. Sta to sve spada pod podrucja andragogije? Znam da se sa time moze raditi uglavnom svuda gde ima odraslih itd. ali mene tacno zanima, posto sam ja to sve kupila sa nekih sajtova.. :p :D
Hvala ti puno na dosadasnjim informacijama :)

ako mislis na oblasti u nauci: socijalna andragogija, porodicna a., a.slobodnog vremena (potpuno idiotska oblast, ako mene pitas, i izmisljen predmet da bi profesorka istog, imala sta da predaje ), a.masovnih komunikacija, andragoska didaktika, istorija obr. odraslih, komparativna a., opsta a., planiranje kadrova i obrazovanja (to je predmet na faksu, a odnosi se na ljudske resurse, mahom), metododika and. istrazivanja...
e, sad... postoje i vojna i penoloska a., ali ne kao predmeti, iako nekada jesu bili... a, ovo iznad napisano su ujedno i predmeti, ali sad su mnogi podeljeni na 2-3 dela, zbog bolonje
a inace, imas i opste predmete, na filozofiji, sociologiji, izborne + u prvoj i drugoj godini, dosta ces imati na psihologiji
 
Zurnalistika je na Fakultetu politickih nauka, a ne na Filozofskom



ako mislis na oblasti u nauci: socijalna andragogija, porodicna a., a.slobodnog vremena (potpuno idiotska oblast, ako mene pitas, i izmisljen predmet da bi profesorka istog, imala sta da predaje ), a.masovnih komunikacija, andragoska didaktika, istorija obr. odraslih, komparativna a., opsta a., planiranje kadrova i obrazovanja (to je predmet na faksu, a odnosi se na ljudske resurse, mahom), metododika and. istrazivanja...
e, sad... postoje i vojna i penoloska a., ali ne kao predmeti, iako nekada jesu bili... a, ovo iznad napisano su ujedno i predmeti, ali sad su mnogi podeljeni na 2-3 dela, zbog bolonje
a inace, imas i opste predmete, na filozofiji, sociologiji, izborne + u prvoj i drugoj godini, dosta ces imati na psihologiji
au... pa dobro...sad sam malo zbunjena,ali ok..:D ima bas dosta vidim...vecina predmeta meni izgledaju bas ok :) mislim da se necu razocarati ako budem upisala to...:) hvala puno..:D
 
hajde da ne otvaram novu temu.

Posto ove godine zavrsavam visu skolu sada razmisljam da upisem filozofski fakultet jer me ovo sto sam sada zavrsio uopste ne interesuje,a jedini razlog sto sam upisao visu je to sto nisam imao novac za pravi fakultet.
Filozofski fakultet ima jako lepe smerove i voleo bih da ga upisem i zavrsim za svoju dusu. Ne gajim neke velike nade za posao posle njega,ali eto voleo bih da zavrsim nesto sto volim.
Gledao sam smerove na sajtu skole i nisam bas nesto odusevljen predmetima sto imaju,ali boze moj.
Interesuju me dva smera. Filozofija i istorija.
Moze li neko ko studira filozofiju nesto da kaze o tom studijskom programu,o materiji sto se uci na fakultetu,da li je smer ispunio vasa ocekivanja,da li se vise "buba" ili se cita i razmislja o materiji..?
Jos sam zaboravio da pitam,kolika je skolarina posto ne mogu da se snadjem na sajtu jer je nepregledan?
Hvala na odgovoru.
 
Poslednja izmena:
Da li studenti Filoloskog fakulteta iz Beograda mogu ili iz Kragujevca mogu da mi pomognu? :( Dvoumim se da li da upisem spanski jezik, jako me privlaci i volim ga, ali problem je sto ga nisam ucila u srednjoj skoli...da li ce to na fakultetu biti veeliki problem? :(
MOLIM VAS, da mi odgovorite..jako mi je bitno.
HVALA PUNOOOOO UNAPRED SVIMA
 
Da li studenti Filoloskog fakulteta iz Beograda mogu ili iz Kragujevca mogu da mi pomognu? :( Dvoumim se da li da upisem spanski jezik, jako me privlaci i volim ga, ali problem je sto ga nisam ucila u srednjoj skoli...da li ce to na fakultetu biti veeliki problem? :(
MOLIM VAS, da mi odgovorite..jako mi je bitno.
HVALA PUNOOOOO UNAPRED SVIMA

Drugarice ovo je tema o filozofskom fakultetu,a ne o filoloskom :D
 
Mislioci ce uvek biti potrebni drustvu,ne sarena telad.U sustini malo fakulteta u Srbiji ne produkuje obicne ovce...Evo,fakultet bezbednosti je jedan od najpopularnijih fakulteta u Srbiji. Cemu to ? Ima odlican ,sarkasticni clanak o toj ustanovihttp://www.tarzanija.com/zastitar-sam-i-tim-se-dicim/....

Ovakvom drustvu su potrebni mislioci? :P
U tu kategoriju za prosjacenje ukljucujem i faks bezbednosti i sve slicne menadzmente/singi mega bleje , ekonomije i prava.
Jedini nacin da drustvo napreduje je pomocu prirodnih i tehnickih nauka. Nakon sto se pokrene drustvo, onda cemo imati sta da izucavamo.
I moram priznati, jedno vreme sam bas bio zagrejan za istoriju :)
 
Ovakvom drustvu su potrebni mislioci? :P
U tu kategoriju za prosjacenje ukljucujem i faks bezbednosti i sve slicne menadzmente/singi mega bleje , ekonomije i prava.
Jedini nacin da drustvo napreduje je pomocu prirodnih i tehnickih nauka. Nakon sto se pokrene drustvo, onda cemo imati sta da izucavamo.
I moram priznati, jedno vreme sam bas bio zagrejan za istoriju :)

Ovakvom drustvu gde vladaju polupismeni ljudi i te kako !
Kojih prirodnih nauka ? Biologija ? Hemija ? Fabrike su nam propale,nemamo nikakvu tehniku i tehnologiju. Jedino mozda ima perspektive u IT sektoru i elektronici ,a ostalo gotovo nista. A i te nauke produktuju manje vise zombije koje ne pomazu drustvu mnogo.Tvoje razmisljanje je jako ograniceno.
 
Ovakvom drustvu gde vladaju polupismeni ljudi i te kako !
Kojih prirodnih nauka ? Biologija ? Hemija ? Fabrike su nam propale,nemamo nikakvu tehniku i tehnologiju. Jedino mozda ima perspektive u IT sektoru i elektronici ,a ostalo gotovo nista. A i te nauke produktuju manje vise zombije koje ne pomazu drustvu mnogo.Tvoje razmisljanje je jako ograniceno.

A cemu onda doprinose istoricari umetnosti, istoricari filozofije, antropolozi u takvom drustvu.
Polupismenost je problem koji se javlja najpre u srednjoj skoli, i zavisi od osobe do osobe . Znam coveka koji je zavrsio trogodisnju skolu i ima znanja za mnoge mitologije i bolje zna istoriju od gimnazijalaca drustvenog smera, nego neki iz mog razreda, koji nemaju predstavu ko je Tor, Perun, Leta, Saturn.... Govorimo mahom o ljudima koji ce upisati pravo, jezike ili neki smer na filozofskom. Upravo inzenjeri mogu da pokrenu drustvo ponovo, uz pravilno ulaganje.
Pored toga, trebalo bi da se smanji broj mesta za upis na filozofskom, sta ce nam 100 diplomiranih istoricara/filozofa godisnje? :eek:
 
Poslednja izmena:
Nakon sto se pokrene drustvo, onda cemo imati sta da izucavamo.

Implying da jedan filozof sam može da pokrene društvo.

Rasprava vam je besmislena. Društvu trebaju i filozofi i pravnici i ekonomisti i menadžeri, jer zasebno samo jedni od pomenutih ne mogu ništa.

Što se tiče pomenutog fakulteta Bezveznosti, ja ne kontam za šta se oni školuju tamo, mogli su jednostavno smer u okviru FPN-a da stave za unutrašnje poslove i vozdra. A ne ova neka glupiranja.
 
Samo je potrebno ograniciti taj broj. Kod nas je problem to sto svi ceznu za kancelarijskim poslom(pravnici i ekonomicari), samo potrebno je i fizikalisanje i rada na terenu..Razlog tome je sto misle da je rad na terenu i fizikalisanje nesto sto se mora izbeci...
 

Back
Top