Filozofski fakultet...

ja bih da upishem etnologiju i antropologiju, ali sam se malo kasno setila...
na sajtu je od literature preporuchena Istorija etnologije. jel to dovoljno? ako nije, shta josh treba da spremim?
a veca mi je frka za TOI, jer apsolutno nisam informisana ni o chemu zivom...=/ shta ako ga ochajno uradim?
i mogu li uopshte da spremim to za 20 dana???
 
Moze li neko da mi kaze kako da nadjem Zorku Bukvic (mozda i neki sluzbeni broj telefona). Ona je, koliko sam shvatila, pre par godina radila na nostifikaciji (priznavanju) stranih diploma pa bih volela da stupim u kontakt sa njom da bi mi detaljnije objasnila stvari. Ili neka mi neko da kontakt neke druge osobe koja se bavi nostrifikacijom diploma na Filozofskom fakultetu u Beogradu. Hvala.
 
Ovako..ja jos nisam odlucila koji cu tacno fakultet da upisem,odnosno spremam psihologiju,ustav i sociologiju i planiram da polazem na politickim naukama i na filozofskom...E sad,mene zanima da li na filozofskom moze da se polaze npr samo psihologija(i test opste informisanosti) i onda da konkurisem i za psihologiju i za pedagogiju? Takodje i da li su ispiti za sve smerove istog dana? Hvala unapred :) ( da napisem i ovde :) valjda ce neko da mi odg )
 
Не можеш да конкуришеш за два смера, једино после пријемног ако остане места на неком смеру можеш да се пријавиш. Не знам за педагогију, углавном остају места на класичним наукама. На психологији их наравно нема јер је велика заинтересованост.
Испити јесу истог дана, прво се ради тест знања, а онда сутрадан ТОИ, обично на Видовдан.
 
Не можеш да конкуришеш за два смера, једино после пријемног ако остане места на неком смеру можеш да се пријавиш. Не знам за педагогију, углавном остају места на класичним наукама. На психологији их наравно нема јер је велика заинтересованост.
Испити јесу истог дана, прво се ради тест знања, а онда сутрадан ТОИ, обично на Видовдан.

Ok :) Hvala puno...:)
 
Ноуп, обично се пријави око 50-ак кандидата, а не упише 15-ак. Примају 33., чини ми се.
Тако да ти отприлике треба око 65 бодова, што је сића ;)
 
Ovako..ja jos nisam odlucila koji cu tacno fakultet da upisem,odnosno spremam psihologiju,ustav i sociologiju i planiram da polazem na politickim naukama i na filozofskom...E sad,mene zanima da li na filozofskom moze da se polaze npr samo psihologija(i test opste informisanosti) i onda da konkurisem i za psihologiju i za pedagogiju? Takodje i da li su ispiti za sve smerove istog dana? Hvala unapred :) ( da napisem i ovde :) valjda ce neko da mi odg )

prijemni se obicno polaze prvog i drugog jula, na svim studijskim grupama u isto vreme
a test iz psihologije se polaze na psihologiji i andragogiji

i mozes konkurisati samo na jednoj grupi

na psihologiji je u proseku 4 kandidata na jedno mesto, a na andragogiji 2, bar je tako bilo


btw, ako se dvoumis izmedju politickih nauka, nasuprot psihologiji i/ili andragogiji, dacu sebi slobodu da ti kazem, da ti je ovo prvo bolja opcija (f.politickih nauka), zbog nekog kasnijeg zaposlenja
mada, sve opet zavisi tvojih interesovanja

sto se andragogije i psihologije tice, andragogija je prakticnija (sto se posla tice), ali kod nas postoji problem sa prepoznavanjem iste na trzistu
 
prijemni se obicno polaze prvog i drugog jula, na svim studijskim grupama u isto vreme
a test iz psihologije se polaze na psihologiji i andragogiji

i mozes konkurisati samo na jednoj grupi

na psihologiji je u proseku 4 kandidata na jedno mesto, a na andragogiji 2, bar je tako bilo


btw, ako se dvoumis izmedju politickih nauka, nasuprot psihologiji i/ili andragogiji, dacu sebi slobodu da ti kazem, da ti je ovo prvo bolja opcija (f.politickih nauka), zbog nekog kasnijeg zaposlenja
mada, sve opet zavisi tvojih interesovanja

sto se andragogije i psihologije tice, andragogija je prakticnija (sto se posla tice), ali kod nas postoji problem sa prepoznavanjem iste na trzistu

pa da..tako sam i mislila...:)
tacno je da se dvoumim i nisam jos odlucila,ali razmisljam da polazem na oba fax-a,pa na koji upadnem na budzet,jer mi je budzet mnogo bitan,a i jedan i drugi bih volela da studiram,tako da mislim da mi je to najbolja opcija...:) nisam sigurna kolko je to pametno,ali verovatno cu tako da uradim..:)
Izmedju andragogije i psihologije,definitivno bih izabrala andragogiju,nekako mi je svestranija od psihologije...ili mi se tako cini? U svakom slucaju hvala puno...:)
 
istina da jeste, ali generalno, trziste ne prepoznaje andragogiju
trebalo bi da se ovi novim Zakonom o visokom obrazovanju to promeni, e sad kako zakoni i primenjivanjem istih ide sporo u nasoj zemlji... ne bih bas mogla da budem optimista

i da... na trzistu rada kazu da ima manje nezaposlenih andragoga, u odnosu na psihologe, ali taj podatak nema nikakav znacaj, s' obzirom na cinjenicu da nas andragoga i ima manje, i da vecina ne radi u struci

ali, ne bih da te dalje obeshrabrujem :)

a ovo za konkurisanje na oba fakulteta... nije ti losa ideja, mada vrlo lako moze da se dogodi da polaganje prijemnog bude u isto vreme, ili bar istog dana, pa se na vreme raspitaj

ali, kako god, zelim ti mnogo srece...a vremena jos imas dovoljno i do pocetka pripreme za upis, a samim tim i do polaganja prijemnog ispita, pa dobro razmisli :)
 
Pa pretpostavila sam da je tako, jer kome god da kazem za andragogiju nema pojma sta je to, tj. znaju da je to nauka o odraslima, ali nisu obavesteni o smeru i o tome sta moze da se radi sa time... To me po malo plasi, jer ko zna da li ce to da se promeni, ali nznm, valjda nije svuda tako? A na oba cu da konkurisem sigurno. Tako mi je lakse i sigurnije. Uvek je dobro da se ima alternativa a i srodni su fakulteti (donekle-isto spremam psihologiju za oba i to iz iste knjige) U svakom slucaju u pravu si, ima jos dosta vremena (mada i ne bas)
Hvala ti puno, i trebace mi srece (bar na filozofskom,zbog testa opste informisanosti :) ) :)
 

Back
Top