prepucavanja

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
..pitam se.moze li ovoj zemlji biti bolje dok se ljudi prepucavaju oko stranackih nebuloza...ostrascenosti pristalica svih politickih opcija na politickoj sceni srbije nagovestava zestoku indoktriniranost istih od strane njihovih "duhovnih" vodja..raskoli i podele su vekovima srbiju kostale ..najvisu cenu..ljudske zivote..i dok se hajka na vukove vodi lisice meso jedu..tako se raznim medijima serviraju razne informacije..a onda se javnost podeli i medjusobno zavadjava..a oni koji su te zavade inicirali zadovoljno trljaju ruke..jer sad mogu da rade sta hoce jer su narodu bacili prasinu u oci..u pojedinim trenucima se osecam ko da zivim u rimskom carstvu...hleba i igara..para imamo za lebac..a nagradnih igara pun q...
 
..pitam se.moze li ovoj zemlji biti bolje dok se ljudi prepucavaju oko stranackih nebuloza...ostrascenosti pristalica svih politickih opcija na politickoj sceni srbije nagovestava zestoku indoktriniranost istih od strane njihovih "duhovnih" vodja..raskoli i podele su vekovima srbiju kostale ..najvisu cenu..ljudske zivote..i dok se hajka na vukove vodi lisice meso jedu..tako se raznim medijima serviraju razne informacije..a onda se javnost podeli i medjusobno zavadjava..a oni koji su te zavade inicirali zadovoljno trljaju ruke..jer sad mogu da rade sta hoce jer su narodu bacili prasinu u oci..u pojedinim trenucima se osecam ko da zivim u rimskom carstvu...hleba i igara..para imamo za lebac..a nagradnih igara pun q...

Bravo , Navar! Odlicno zapazanje!
Naravno da ovoj zemlji od svega ovoga nece biti bolje, ali to kao da neko namerno zeli...!
 
ustalom ako se to ne radi smisljeno onda imamo jos veci problem..nesposbnost..mada i meni se cini da je u pitanju smisljen nacin drzanja naroda u pokornosti..boje je da prazne enrgiju na medjusobne besmislene rasprave nego da naprave novi 5i oktobar i najure lopine..koje su se enormno obogatile privatizacijom..

poznat je slucaj firme ventil iz zupskog aleksandrovca..dosao covek..kupio fisrmu na tenderu..i cim preuzeo odmah poceo da rasprodaje masine altae opremu..i tako napravio x5 zaradu u odnosu na kes koji je dao za istu..i otiso covek..a firma prsla..ljudi i da mogu da se samoorganiziju i rade..nemaju vise cime..
 
ustalom ako se to ne radi smisljeno onda imamo jos veci problem..nesposbnost..mada i meni se cini da je u pitanju smisljen nacin drzanja naroda u pokornosti..boje je da prazne enrgiju na medjusobne besmislene rasprave nego da naprave novi 5i oktobar i najure lopine..koje su se enormno obogatile privatizacijom..

poznat je slucaj firme ventil iz zupskog aleksandrovca..dosao covek..kupio fisrmu na tenderu..i cim preuzeo odmah poceo da rasprodaje masine altae opremu..i tako napravio x5 zaradu u odnosu na kes koji je dao za istu..i otiso covek..a firma prsla..ljudi i da mogu da se samoorganiziju i rade..nemaju vise cime..

E, upravo je u tome stvar, drzati "masu" kao drogiranu, koja ce uludo "prazniti energiju" na navijanje za ovaj ili onaj tabor, kao glupi Amerikanci, da ne vide koliko tesko i nedostojanstveno zive, da se ne bi pobunili, i tako iz godine u godinu, iz decenije u deceniju cak, a groblja sve veca i veca, nema gde vise ni da se sahranjuje...:think::cool:
 
stecajna mafija navno pohapsena i osudjena..ali nakon sto je zavrsila prljavi posao unistavanja firmi ...pohapseni su kad vise nisu bili potrebni...sve je to demokratski i u redu je..i trebaju da budu..samo niko pare ne pominje..gde su pare od svega toga?

o parama se mudro cuti..pa drumska mafija ..

na sva zvona se galamilo o nekim slobinim parama na kipru.. i kako ko ode na kipar..samo se ucuti..a taj argumenat je svojevremeno bio jako aktuelan..
 
xixixi
Odem na gugl-slike,kucam "slep kod očiju" ,naravno aludirajući na narod i prva slika u nizu je : ( a i sajt je interesantan):rotf:

1571726908481463c27fa7b791074587.jpg
 
u aprilu mislim 98 sloba je organizovao referendum povodom strane medijacije po pitanju kosova..i rezultat je bio 95% protiv..i kad se 95% ljudi izaslih na referendum tako izjasni...sme li politika da uradi drugacije? jedan od razloga sto nismo prihvatili sporazum iz rambujea..u cijem sastavljanju nismo ni ucestvovali..a ciji izvorni textovi nikad nisu u celosti objavljeni...isto pitanje kosova..i zbog toga smo bombardovani..

aj sve to ..podneli smo tuzbe haskom tribunali protiv nato..a nova demokratska vlast je brze bolje to povukla..
 
ja mislim da terba da udjemo u EU jel je to nasa sansa da podignemo standard ali ovo uslovljavanje nam je dokurcilo vise

smisleno rezirana predstava..unistavanje privrede privatizacijom..srozavanje standarda gradjana..i zatim predstavljanje EU kao naseg spasitelja..

da podignemo standard ne treba nam EU..treba nam odgovorna vlada kojoj su na prvom mestu interesi srbije..koja ce da napravi uslove da nasa privreda posluje a ne da napravi uslove stranoj privredi da posluje gaseci nase komapnije..
 
..pitam se.moze li ovoj zemlji biti bolje dok se ljudi prepucavaju oko stranackih nebuloza...ostrascenosti pristalica svih politickih opcija na politickoj sceni srbije nagovestava zestoku indoktriniranost istih od strane njihovih "duhovnih" vodja..raskoli i podele su vekovima srbiju kostale ..najvisu cenu..ljudske zivote..i dok se hajka na vukove vodi lisice meso jedu..

Не може бити боље.

Довољно је само узети Нушића и Домановића и читати о политичкој слици Србије у 19. веку. Сада је 21, а ништа се суштински (по том питању) није променило.
 
Не може бити боље.

Довољно је само узети Нушића и Домановића и читати о политичкој слици Србије у 19. веку. Сада је 21, а ништа се суштински (по том питању) није променило.

upravo o tom i pricam..nista se ne menja decenijama vekovima..kao da nismo sposobni da naucimo istorijske lekcije..pa nam se istorija ponavlja..
 
nije mi jasan koncept da mi prvo moramo da udjemo u EU pa da podizemo standard gradjana..sve to brate smrdi do neba

To je smisljena globalizacija i u Srbiji i kako da se sprovede. E, to i mene nervira, daj da pocnemo sami k'o ljudi, a posle neka pristupamo raznim organizacijama, al' drugo je kad je drzava svoja i stabilna, a drugo je, sto kazes, kao da EU, ili bilo ko, treba da nam bude spasitelj...!
 

Back
Top