Bolest kod deteta -prognoza kada ce ozdraviti

onaona

Primećen član
Poruka
603
dete ima tesku koznu bolest koja ga ometa u svemu!
Pravo mucenje za njega i njegove roditelje.
Bolest koja utice na sve aspekte zivota!
Usko je povezano sa alergijama i imunitetom.
Bolest nije smrtonosna, Bogu hvala, ali je opasna zbog tezih alergija.

Vise astrologa sam konsultovala i vise njih mi je reklo da se poboljsanje moze ocekivati tokom sledece godine (sada ima 4 godine i tu boljku ima od rodjenja).

Koliko da verujem tim prognozama?

Polazak u skolu je zbog te boljke odlozen za sledecu godinu, a mali je veoma inteligentan, a i fizicki je kako valja sem sto mu koza nije bas lepa kada bolest bukne.

Imam njegov horoskop, ali ne umem da ga postavim ovde.

Ja se dugo zanimam horoskopom, ali kada pogedam njegovu kartu, jednostavno ne znam nista! Nisam u stanju da je tumacim, a i ne znam na koje planete da obratim paznju.
Mozda mi neko nesto napise........... dugo sam odolevala da napisem o ovome, ali me nesto vuce da ipak napisem.
pozdrav
 
dete ima tesku koznu bolest koja ga ometa u svemu!
Pravo mucenje za njega i njegove roditelje.
Bolest koja utice na sve aspekte zivota!
Usko je povezano sa alergijama i imunitetom.
Bolest nije smrtonosna, Bogu hvala, ali je opasna zbog tezih alergija.

Vise astrologa sam konsultovala i vise njih mi je reklo da se poboljsanje moze ocekivati tokom sledece godine (sada ima 4 godine i tu boljku ima od rodjenja).

Koliko da verujem tim prognozama?

Polazak u skolu je zbog te boljke odlozen za sledecu godinu, a mali je veoma inteligentan, a i fizicki je kako valja sem sto mu koza nije bas lepa kada bolest bukne.

Imam njegov horoskop, ali ne umem da ga postavim ovde.

Ja se dugo zanimam horoskopom, ali kada pogedam njegovu kartu, jednostavno ne znam nista! Nisam u stanju da je tumacim, a i ne znam na koje planete da obratim paznju.
Mozda mi neko nesto napise........... dugo sam odolevala da napisem o ovome, ali me nesto vuce da ipak napisem.
pozdrav


onaona jel imas podatke o datumu i vremenu rodjenja? Mogu naci i postaviti kartu ako to das...
 
Verula, bila bih ti zahvalna (kazem imam njegov natalni horoskop ali ne umem da stavim sliku karte).

evo podaci moga unuka:

Rodjen 04.03.2004g u 07:26 AM
Mesto rodjenja: Newry (Severna Irska)

Ono sto me interesuje to je zdravlje, tj bolest koju sam gore opisala i koja je ranije imala i sve moguce komplikacije koje je mogla da ima, kao i hospitalizacija deteta (kada je bio manji).
Vremenom bi to trebalo da popusta, a kada, e to je individualno. Mada ga i dalje ta boljka nocu redovno budi svaka 2-3 sata! (i tako od rodjenja!).

Tako da mene interesuje kada bi mozda moglo da popusti .
Ako neko moze da vidi, ako ne moze, onda nista... bice kako ce biti, sta se moze.

Svakako bih se zahvalila na bilo kakvom odgovoru, ali kazu da se ne valja zahvaljivati kada se pita za zdravlje.
Pozdrav:)
 
Kortikosteroide je uzimao i oralno, a na kozi su mu prakticno stalno (sve pod nadzorom specijalista).
I imunosupresore je pio, ali oni imaju nuspojave, pa se deci daju samo kao krajnja nuzda (zato uzima u obliku krema sto isto ide u krv).
To je tezak oblik ekceme (skoro su mu otpali noktici sa prstiju na nozicama, dr kaze da to nije los znak ma sta joj to znacilo) a od odredjenih namirnica mu otice dushnik, tj gusi se, te se uvek mora imati inekcija adrenalina (to je sve povezano:alerija i koza) jer je u nerazumnim godinama kada ne shvata opasnost a voli da jede (mozda jer mu je i mnogo sto-sta uskraceno).
O bolesti znamo puno, kao i o lecenju.
Mnogo mi je zao i roditelja koji su pravi junaci i nista im nije tesko oko deteta, a tamo su sasvim sami.

A da mi je neka visa sila rekla da sama moram da izaberem bolest za dete/unuce, ja bih (kao i njegovi roditelji) odabrala tu koznu boljku jer sam znala samo za blage oblike.

I pored svega, mali je veseo i spretan u svemu.
Jedino sto se vidi i na licu pa neki pogresno misle da je to zarazno. A nije!
 
Okrenuli smo se i alternativi-trenutno je na homeopatiji.

Mali je i hiperaktivan sto je pratilac ove boljke (iz istog jezgra u zametku, da se tako izrazim, se razvijaju i nervi i koza, zato je koza povezana sa nasim osecanjima).

Mali je pravi borac - posto smo mi zaduzeni (jer roditelji nemaju za to vremena) za citanje o tome na Netu (a ne znam broja odstampanih stranica koje smo procitali, naravno njima prosledimo ono sto mislimo da bi ih zanimalo- takav je dogovor), a i redovno smo na diskusijama na jednom americkom sajtu gde su sve teski oblici ove bolesti.
Na tim diskusijama je otac jedne curice napisao (jer ga je to jako potresao) da mu je dete reklo:"Tata, mene tako jako svrbi, da bih volela da se nisam ni probudila." (devojcica od 3 godine je to rekla placuci!)

E, to nas mali nikada NE bi rekao vec bi se borio da se cese (ali cesanje samo pogorsava svrab). Borac je i trpi!
Nije histerican, ali jeste tvrdoglav.
Prosao je sve testove za skolu (tamo se sa 4 god krece u skolu), motorika mu je izvrsna te su jedva uspeli da mu sklu odloze za 1 godinu (samo jer jos nije svestan opasnosti ako jede ono na sta je alergican, a mnogo voli bas to da jede)

Samo kada bi se boljka bar malo ublazio pa da ga nocu svrab redje budi, mi bismo bili zadovoljni.... a jos kada bi to bilo naredne godine.....

Da napisem da jeVenera i I kuci (28* Ovna)
Saturn je u IV u Raku (6*),
a Vaga obuhvata DC

Saturn je u trigonu sa Suncem a i sa Merkurom
a u kvadratu sa AC, a sa MC je u opoziciji

U VI kuci (koja obuhvata Lava i Devicu) ima Mesec (11*Lava) i Jupiter (13*Device)

Merkur je u konjukciji sa Suncem i u opoziciji sa Jupiterom, u kvadratu sa Plutonom
Mesec je u kvadratu sa Marsom kai i sa Sev. Mes. cvorom i u opoziciji je sa Neptunom
 
Poslednja izmena:
Saturn jerste koza ali i venera ali venera daje problem sa bubuljicama recimo u jarcu st5o je opet povezani sa saturnom. Ja sam recimo iz iskustva primetila da sunce u ribama daje lepu kozu,mekanu i mladalacku. A kako je vladar 6.kuce u ribama u 12 u losem aspektu sa jupiterom koji je u samoj 6 kuci i plus los aspekt od plutona. Neptun kao vladar asc i samog sunca je isto u losim aspektima pa moze da bude od svaga toga. saturn je dobro aspektovan ali u raku je. ako mi se poveze sve nekako ja pisem al za sada sam samo ovo povezala.
 
A jel` mozes da vidis pluca?
Kada je ova boljka tako jaka, lako se moze razviti astma (od toga svi strepimo), a Velickovic rece da moze biti problema sa plucima (a to moze biti samo astma, jer ona cesto ide u paketu sa tom vrstom ekcema)... mada ne znam kol`ko da mu verujem...

Ipak, rekao je da bi poboljsanje ekceme trebalo da bude tokom iduce godine jer mu se tada razvija imuni sistem (nekada se koza popravi, ali se javi astma, to je cak cest slucaj, cesci nego kad su u paketu)..... a ova boljka je jako vezana sa imunim sistemom, ne znam dal` je to Velickovic bas stvarno video, ili mu je mozda sama boljka poznata jer ja toga astrologa uopste i ne znam, slucajno sam bas njega pitala.

Jos su neki astrolozi pominjali iducu godinu, pa cak i kraj ove kao nekakvo poboljsanje, videcemo...

Roditeljima se cini da homeopatija po malo deluje, (da cuknem o drvo), a bilo je jos alternativnog lecenja, ali rezultata nije bilo.
 
Poslednja izmena:
Hm, ispada da smo obojica u pravu - koža jeste Vaga, ali i Saturn i Venera (sad sam proverio u knjizi)... I nikako se ne slažem sa tim da astrologija nije logična. Bar ja u njoj vidim savršenu logičnost...

Samo pogledaj neki klasik astrologije npr. Brihat Parashara HoraShastra, napisano nekih 3000 godina pre hrista, od velikog rishija Parashare, videces da je astrologija sve ali ne logicna. Spominju se stvari poput "Rodjenje sina posle tri kcerke ili kcerke posle tri sina je nepovoljno" rishiji ocigledno mogu da vide stvari koje mi ne vidimo.

Volim zlatnu izreku "Logika je organizovan nacin da gresite sa samopouzdanjem"
 
Poslednja izmena:
Mene trenutno vise interesuje dal` su malome pluca ugrozena (tj konkretno zdravlje), a o teoretisanju/logici i astrologiji se raspravlja na drugoj temi.

Videla sam par njih ovde (da ne nabrajam) koji imaju smelosti da prognoziraju, pa i ako pogrese,nema veze, i to je normalno jer nista nije sigurno u zivotu.

Ako neko moze da vidi, bilo bi lepo da mi kaze konkretno u vezi bolesti deteta.

@putzaraj hvala na trudu!
 
Verula, bila bih ti zahvalna (kazem imam njegov natalni horoskop ali ne umem da stavim sliku karte).

evo podaci moga unuka:

Rodjen 04.03.2004g u 07:26 AM
Mesto rodjenja: Newry (Severna Irska)

Ono sto me interesuje to je zdravlje, tj bolest koju sam gore opisala i koja je ranije imala i sve moguce komplikacije koje je mogla da ima, kao i hospitalizacija deteta (kada je bio manji).
Vremenom bi to trebalo da popusta, a kada, e to je individualno. Mada ga i dalje ta boljka nocu redovno budi svaka 2-3 sata! (i tako od rodjenja!).

Tako da mene interesuje kada bi mozda moglo da popusti .
Ako neko moze da vidi, ako ne moze, onda nista... bice kako ce biti, sta se moze.

Svakako bih se zahvalila na bilo kakvom odgovoru, ali kazu da se ne valja zahvaljivati kada se pita za zdravlje.
Pozdrav:)

Evo karte, zao mije sto mije trebalo duze, nisam bila na kompj.

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3&btyp=w2gw&&cid=jomfilegK7JUN-u1218641872&nhor=4
 


onaona,

puno je price i literature o sirovoj ishrani (raw food), i sigurna sam da ces naci dosta na internetu-verovatno vise na engleskom. Tesko ce biti sa 4 godisnjim detetom, jer oni bas zele da jedu slatko i preradjenu hranu, sve ono sto je nezdravo, ali puno ljudi je i rak izlecilo ovim putem. Ako uspeju da ga stave na takav rezim, prvih nedelju dve ce dolaziti do detoksikaciuje tela, gde ce njegovi simptomi postati gori, a potom bolji i bolji. Ja stvarno mislim da je to vredno pokusaja.....Naravno svi lekovi su mac sa dve ostrice...necemu pomognu, a odmazu drugim funkcijama tela. Ja licno bih najvise volela da nikada ne moramo nista od toga uzimati. Ako zelis, mogu pokusati naci nesto vise o tome pa ti poslati linkove, ti mi javi.
Mozda je glupo poredjenje, ali prijateljica ima psa kojem je dlaka opadala i imao je strahovite ekceme i svrabove koze ( i polucelav). Stavila ga je na raw food umesto na kuvanu ili kupovnu hranu, i posle par meseci se sve umirilo i dlaka mu je narasla nazad....ZNam da kao ziva bica nismo bas toliko razliciti.
Ima i jedna veoma dobra knjiga o takvoj ishrani koja daje i recepte i postupni prelazak na istu, pa mogu pogledati i javiti-mozda je ima i u nasim knjizarama.
 
Verula, zahvaljujem na karti koju si postavila.
Sada kada je postavljena, ako neko zna, moze da je pogleda i kaze koju rec.

Inace, roditelji su dete stavljali na razne rezime ishrane, to uvek jako frustrira dete, ali ne moze nista lako da ide. Nisam sigurna da li je bila samo sirova ishrana (imam neku knjizicu o tome jer je meni ishrana profesija), ali je bilo svakavih dijeta.
Tako da im i o ishrani saljem linkove, ali roditelji odlucuju sta i kako ce. Moje misljenje je da je ovde kljucna ishrana, i ja mu mnogo sto-sta ne bih davala, ali ne smem da se mesam, inace bi ispalo da mi je lako da popujem sa ove daljine, te savete izbegavam sem ako mi ih traze (stvarno se i roditelji bas muce).
U planu je da pokusaju i sa nekim morem, ali jos samo malko da poraste.

Dugo bi trebalo da pisem sta su sve pokusavali.... malo mi je cudno da to bude nesro karmicki jer mali ima i Sunce u XII polju (doduse ima u tom polju jos 3 planete), a otac ima Jupitera u tom istom polju....
tako da mi ne lici na neko karmicko ispastanje... ali, mozda i gresim....

Poredjenje sa psom jeste na mestu jer je to veoma slicno kod pasa kao i kod ljudi.... bas skoro je mali doveo nepoznatog psa i sedeo sa njim, cvrsto ga zagrlivsi - ne treba ni da kazem da mu je posle vrat jako buknuo jer je osetljiv i na psecu dlaku, inace bi imao psa jer imaju dvoriste, ali od ljubimaca sme da drzi samo ribice.

Postoje 2 trenutka kada bi boljka trebalo da popusti: ili oko 5-te godine ili u pubertetu... mozda se to vidi u postavljenom horoskopu...
puno ozdrava:)
 
Poslednja izmena:
Verula, zahvaljujem na karti koju si postavila.
Sada kada je postavljena, ako neko zna, moze da je pogleda i kaze koju rec.

Inace, roditelji su dete stavljali na razne rezime ishrane, to uvek jako frustrira dete, ali ne moze nista lako da ide. Nisam sigurna da li je bila samo sirova ishrana (imam neku knjizicu o tome jer je meni ishrana profesija), ali je bilo svakavih dijeta.
Tako da im i o ishrani saljem linkove, ali roditelji odlucuju sta i kako ce. Moje misljenje je da je ovde kljucna ishrana, i ja mu mnogo sto-sta ne bih davala, ali ne smem da se mesam, inace bi ispalo da mi je lako da popujem sa ove daljine, te savete izbegavam sem ako mi ih traze (stvarno se i roditelji bas muce).
U planu je da pokusaju i sa nekim morem, ali jos samo malko da poraste.

Dugo bi trebalo da pisem sta su sve pokusavali.... malo mi je cudno da to bude nesro karmicki jer mali ima i Sunce u XII polju (doduse ima u tom polju jos 3 planete), a otac ima Jupitera u tom istom polju....
tako da mi ne lici na neko karmicko ispastanje... ali, mozda i gresim....

Poredjenje sa psom jeste na mestu jer je to veoma slicno kod pasa kao i kod ljudi.... bas skoro je mali doveo nepoznatog psa i sedeo sa njim, cvrsto ga zagrlivsi - ne treba ni da kazem da mu je posle vrat jako buknuo jer je osetljiv i na psecu dlaku, inace bi imao psa jer imaju dvoriste, ali od ljubimaca sme da drzi samo ribice.

Postoje 2 trenutka kada bi boljka trebalo da popusti: ili oko 5-te godine ili u pubertetu... mozda se to vidi u postavljenom horoskopu...
puno ozdrava:)


Dosta sam citala o tome koliko je ishrana bitna i koliko ovo "djubre" od hrane sto unosimo steti nasim telima...Nazalost, nisam nasla gde bi ovakva vrsta ishrane regenerisala venu, sto bi meni trebalo :) Posto znas o ishrani, sigurno si citala da su ekcemi nasledni (genetski), i iako medicina kaze da su neizlecivi, verujem da se odredjenom ishranom mogu dovesti pod kontrolu (ne kazem da ne bi opet mogli "isplivati" ali znas sta mislim ;)
 
Verula, za vene se okreni biljkama (narocito ako ne pijes neke lekove za neke hronicen boljke), biljke su "tiha voda breg roni".
Mali je dobio odlican rp (dat od cvenog naseg decijeg dermatologa) za ekcem pa cu ga ovde postaviti ako nekome treba: kantarion, kamilica i majcina dusica - to izmesati, satviti 1 sup.kasiku u hladnu vodu, pa zagrejati i kada voda "baci 3 kljuca", skloniti sa vatre posle 15 mi procediti i piti 3X dnevno (slobodno mogu i deca i odrasli da to piju, s tim da se izbegava piti danju kada je jako suce jer kantarion se ne savetuje korisitti po suncu, mada ja bas tako i ne mislim).
Piti 40 dana.

Ali, majka prosto nije imala snage za redovnost koju bilje trazi, a jos je i mali tvrdoglavo odbijao da to pije!

Licno sam probala jer sam i ja sklona koznim alergijama.Geni su cudo (i detetov ujak je imao, ali u blazoj formi, i majka ima moznu blazu alergiju, i otac ima polensku) - sve se to skupilo u detetu, kaze lekari!
Izem ti genetiku!
Pozdrav:)
 
Verula, za vene se okreni biljkama (narocito ako ne pijes neke lekove za neke hronicen boljke), biljke su "tiha voda breg roni".
Mali je dobio odlican rp (dat od cvenog naseg decijeg dermatologa) za ekcem pa cu ga ovde postaviti ako nekome treba: kantarion, kamilica i majcina dusica - to izmesati, satviti 1 sup.kasiku u hladnu vodu, pa zagrejati i kada voda "baci 3 kljuca", skloniti sa vatre posle 15 mi procediti i piti 3X dnevno (slobodno mogu i deca i odrasli da to piju, s tim da se izbegava piti danju kada je jako suce jer kantarion se ne savetuje korisitti po suncu, mada ja bas tako i ne mislim).
Piti 40 dana.

Ali, majka prosto nije imala snage za redovnost koju bilje trazi, a jos je i mali tvrdoglavo odbijao da to pije!

Licno sam probala jer sam i ja sklona koznim alergijama.Geni su cudo (i detetov ujak je imao, ali u blazoj formi, i majka ima moznu blazu alergiju, i otac ima polensku) - sve se to skupilo u detetu, kaze lekari!
Izem ti genetiku!
Pozdrav:)

Pa bas, i ja kazem izem ti genetiku. Izaberes da si zdrav, jedes zdravo vezbas, a onda ti se nesto genetsko obije o glavu! Onaona, ako imas neki recept, narodni za mene, ti mi napisi ;) a i ja cu sta god nadjem.
 
Aledor wrote:
"Andjele moj , horoskop ce Ti tesko pomoci... To ti je kao Rambo........"

???Stvarno ne znam sta je pisac `teo da kaze???

Verula, ne znam kakav problem imas, kanda nesto sa venama ili cirkulacijom - mozda bi bilo dobro d aodes na Herbateka.com i procesljase je, ima odlicnih recepata.
 
Poslednja izmena:
Saturn, tranzitira kroz sestu kucu, kucu zdravlja, izlazi iz nje krajem 2009, tesko da ce se saturn smilovati do kraja tog perioda, bolest je karmicka.

Vec sam vam dao sajt, ako nista od metoda koje pokusate ne pomogne, probajte to.

Uglavnom pokusajte sve metode koje postoje. zadrzite one koje budu radile a odbacite one koje ne budu.


I da pisac je hteo da kaze da je astrologija nerealna. Donekle je u pravu, zapadna astrologija vam uglavnom govori stvari koje vec znate, i ne moze puno da pomogne kod lecenja, sve sto postane dostupno sirim masama neizbezno postaje zrtva sharlatana.
 
Poslednja izmena:
Prosledicu taj sajt roditeljima koji odlucuju - a zahvalitit se za dati sajt u vezi zdravlja kazu da ne valja, ali se zahvaljujem na ulozenom trudu, InQuisitive.

A ako bi bilo poboljsanje i od kraja 09., pa i to je neka informacija (bar za mene).

Vazno je stalno nesto pokusavati i ima nesto i da deluje (ako dotle mali ne odraste sasvim kada se boljka, cak i ako se desi i da se tada zadrzi) dosta ublazava i tako ublazena vuce kroz ceo zivot, ali i ne mora tako.
pozdrav

PS: mislila sam da nije karmicka zbog Sunca u XII polju.
Ja ne smatram d a Astrologija moze da uzleci, ja ocekujem d ame uputi na pravu stranu pri trazenju izlecenja (to mislim na ono sto je rekao Aledor)
 

Back
Top