odrzivi razvoj

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
..koncept koji se namece zemljama koje bi htele da se razviju..a tice se zastite zivotne sredine..koncept se namece od strane visoko razvijenih zemalja onim manje razvijenim..iz razloga sto su te razvijene zemlje svojim razvojem zagadile zivotnu sredinu..i sad prenose odgovornost za ocuvanje te iste sredine na manje razvijene..tipa ..e ja sam se razvio ali ti nemoj..vidis razvoj ne valja ..zagadjuje se okolina..ti zato budi mali siromasan i nerazvijen i cuvaj zivotnu sredinu a ja cu da budem i ostanem visoko razvijen..licemerje..amerike je ocigledno u nepostovanju nikakvih ekoloskih normi..najveci zagadjivac na planeti ..i ne haju zbog toga...ebes prirodu..profit je bitan..
 
Али и поред тога, банана државе, као што је Србија, служиће им за складиштење разних отпада и других загађивача.
 
..koncept koji se namece zemljama koje bi htele da se razviju..a tice se zastite zivotne sredine..koncept se namece od strane visoko razvijenih zemalja onim manje razvijenim..iz razloga sto su te razvijene zemlje svojim razvojem zagadile zivotnu sredinu..i sad prenose odgovornost za ocuvanje te iste sredine na manje razvijene..tipa ..e ja sam se razvio ali ti nemoj..vidis razvoj ne valja ..zagadjuje se okolina..ti zato budi mali siromasan i nerazvijen i cuvaj zivotnu sredinu a ja cu da budem i ostanem visoko razvijen..licemerje..amerike je ocigledno u nepostovanju nikakvih ekoloskih normi..najveci zagadjivac na planeti ..i ne haju zbog toga...ebes prirodu..profit je bitan..

pravo govoris ali to sa zagadjivanjem okoline je mac sa dve ostrice.globalno zagrevanje je uzelo maha


Otkinuo se ledeni brijeg na Antartiku
Srijeda, 26 Mart 2008

Gromada leda sedam puta veća od Manhattana iznenada se otkinula na zapadu Antartika, čime je ugroženo još veće područje pod ledom koje bi se moglo početi odvajati, naveli su naučnici.

Satelitski snimci pokazuju odvajanje ovog ogromnog komada leda koje je počelo još 28. februara. Ova gromada se nalazila na istom mjestu posljednjih 1000-1500 godina i bila je dio Wilkinsovog grebena.

"Odvajanje je rezultat globalnog zagrijavanja," potvrdio je za BBC britanski naučnik David Vaughan.

Naučnici su primijetili kretanje leda na vrijeme pa su direktno snimali njegovo odvajanje, vozeći se helikopterom iznad mjesta događaja i praveći nezaboravne snimke i fotografije.

"Ovo je događaj koji se ne viđa tako često," rekao je Ted Scambos iz National Snow and Ice Data Centra u državi Colorado.

Otkidanja ledenih santi kao što je ova dešavaju se često u posljednje vrijeme, potvrđuju za AP naučnici. Ostatak ledenog grebena sada se drži na uskom tankom ledu, što posebno brine naučnike. Veliki, dramatični kolapsi desili su se 2002. i 1995. godine.

Predviđanja su da bi se Wilkins greben mogao odvojiti za 15 godina. Ipak, antartičko ljeto je gotovo, što povećava nade naučnike koji su zabrinuti zbog podizanja nivoa mora.

"To su stvari kojima nema povratka. Kad se dese - desile su se," kaže Sarah Das sa instituta Woods Hole.
 
i prljavih tehnologija..u vidu investicija..

inace u EU je ekoloska svest na visokom nivou..ali ta ista EU takodje namece odrzivi razvoj..pogotovo clanicama mladim i tek unionisanim..a i onim koje su kandidati..

sta to konkretno znaci..pa cistije tehnologije cuvaju za sebe ..a prljavije ubacauju u zemlje koje prizeljkuju investicije,..i tako zaradjuju i na prodaji prljavih tehnologija i na prodaju tehnologija za suzbijanje efekata prljavih tehnologija..i tako uvek si u podredjenom polozaju
 
Наравно, отпад ће бити резервисан за Србију. Већ су у пределу неких планина Немци складиштили отпаде, али држава о томе ћути, и ако је НИН о томе писао. Вијводину неће диратем јер им треба за производњу здраве хране.
 
..koncept koji se namece zemljama koje bi htele da se razviju..a tice se zastite zivotne sredine..koncept se namece od strane visoko razvijenih zemalja onim manje razvijenim..iz razloga sto su te razvijene zemlje svojim razvojem zagadile zivotnu sredinu..i sad prenose odgovornost za ocuvanje te iste sredine na manje razvijene..tipa ..e ja sam se razvio ali ti nemoj..vidis razvoj ne valja ..zagadjuje se okolina..ti zato budi mali siromasan i nerazvijen i cuvaj zivotnu sredinu a ja cu da budem i ostanem visoko razvijen..licemerje..amerike je ocigledno u nepostovanju nikakvih ekoloskih normi..najveci zagadjivac na planeti ..i ne haju zbog toga...ebes prirodu..profit je bitan..

Očuvanje životne sredine nema nikakve veze sa licemernom Amerikom.
Ako se nekom sviđa da živi u smeću, da se zarazi od svakojakih boleština ili da se guši u dimu, onda nešto nije sa njim baš najbolje...
 
..koncept koji se namece zemljama koje bi htele da se razviju..a tice se zastite zivotne sredine..koncept se namece od strane visoko razvijenih zemalja onim manje razvijenim..iz razloga sto su te razvijene zemlje svojim razvojem zagadile zivotnu sredinu..i sad prenose odgovornost za ocuvanje te iste sredine na manje razvijene..tipa ..e ja sam se razvio ali ti nemoj..vidis razvoj ne valja ..zagadjuje se okolina..ti zato budi mali siromasan i nerazvijen i cuvaj zivotnu sredinu a ja cu da budem i ostanem visoko razvijen..licemerje..amerike je ocigledno u nepostovanju nikakvih ekoloskih normi..najveci zagadjivac na planeti ..i ne haju zbog toga...ebes prirodu..profit je bitan..
:lol:
Свака ти част на инспирацији.

Слажем се са написаним.
 
Наравно, отпад ће бити резервисан за Србију. Већ су у пределу неких планина Немци складиштили отпаде, али држава о томе ћути, и ако је НИН о томе писао. Вијводину неће диратем јер им треба за производњу здраве хране.

Није тачно... имам сасвим друге информације. Већ сада се зна да се пољопривредна производња у Војводини апсолутно и на све начине уништава као што је то случај са кукурузом коме је због Динкића и Јелашића цена тако висока да уопште не могу да га извезу и СЕЉАЦИ ЋЕ ГА КОРИСТИТИ ЗА ОГРЕВ... а иначе колају приче да је Војводина предвиђена од стране белосветских разбојника да искључиво производи генетски модификовану соју ЗА БИОГОРИВО..............
 

Back
Top