Čišćenje grejne ploče pegle

Probaj u bolje snabdevenim farbarama, možda i u hiermarketima, znam da ima neko sredstvo, kupio je mm, liči na kredu, ima uputstvo, odlično radi, ali dugo traje, pa smo bacili ambalažu jer se raspala! Možda će neko znati kako se zove ili ko je šroizvođač, ali možeš tražiti i po opisu, ko ima, znaće na čega misliš.:bye:
 
Nisam uspela da nađem tu 'kredu' ali je za čišćenje odlično poslužio onaj nožić koji se koristi za čišćenje šporeta sa ravnom pločom...sve je lepo sastrugao, doduše još nisam uključivala peglu ali ne bi trebalo da bude problema. Eto, ako nekome zatreba.
 
Ja imam Philips peglu na paru, jako je dobra...
ali juče kad sam peglala od jednom je pustila kao neku braonkastu prljavu paru i naravno sve se uprljalo,
ne znam od čega to može biti.
POMOZITE!

KAMENAC! Eto to je! Nadam se da za nju koristiš isključivo destilovanu vodu? Meni se s vremena na vreme pojavi kamenac i ako koristimo samo destilovanu... Mama valjda stavlja nekad sodu bikarbonu ili tako nešto..
 
Ja imam Philips peglu na paru, jako je dobra...
ali juče kad sam peglala od jednom je pustila kao neku braonkastu prljavu paru i naravno sve se uprljalo,
ne znam od čega to može biti.
POMOZITE!
Pokusaj da nadjes uputstvo od svoje pegle.
Objasnjenoo je kako to treba ocistiti.
I nije to samo kamenac. Kroz rupice na koje izlazi para ulaze npr. i sitna, pokidana vlakna od onoga sto se pegla, vremenom se toga nakupi.
 
Ok. Mislim da je kamenac.
Nisam koristila destilovanu vodu nego samo običnu!:( blesava sam.

A kako sad to da popravim, ok danas ću kupiti destilovanu vodu i sipati u nju, hoće li se rešiti problem?
Ili da pomešam vodu i soda bikarbonu pa da je tako malo pročistim??
 
ja imam onu tefalovu peglu sa divne reklame gde žena koja pegla zaneta TV u peglu sipa vodu iz vazte i nastavlja da pegla. Čak u uputstvu stoji da ne treba stavljati destilovanu nego običnu vodu.
Povremeno rezervoar preko noći napunim jabukovim sirćem ujutru zagrejem ispretiskam ono dugme za naročito jak izlazak pare (a onda samo što krokodili ne počnu da ispadaju kroz one otvore) posle , kada se ohladi isperem vodom i ko nova. Takođe i neki tamo deo pegle koji je kao za to samočišćenje iste, stavim u čašu sa jabukovim pošto tako piše u uputstvu, a ono za rezervoar je moja inovacija. I fercera.
 
ja imam onu tefalovu peglu sa divne reklame gde žena koja pegla zaneta TV u peglu sipa vodu iz vazte i nastavlja da pegla. Čak u uputstvu stoji da ne treba stavljati destilovanu nego običnu vodu.
Povremeno rezervoar preko noći napunim jabukovim sirćem ujutru zagrejem ispretiskam ono dugme za naročito jak izlazak pare (a onda samo što krokodili ne počnu da ispadaju kroz one otvore) posle , kada se ohladi isperem vodom i ko nova. Takođe i neki tamo deo pegle koji je kao za to samočišćenje iste, stavim u čašu sa jabukovim pošto tako piše u uputstvu, a ono za rezervoar je moja inovacija. I fercera.

E, moja mileva... i ja imam tefal peglu, onu što na reklami gazi mačku kako sama pegla :)
Nama je inače tvrda voda, znaš kako se vidi kamenac na čašama i posuđu pa zato stavljamo destilovanu, koja je izgleda samo upakovana česmovača... :roll: Na kraju ću da skupljam onaj kondenz od klime :mrgreen:
 

Back
Top