Logitech X-530 problem sa pucketanjem

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.707
Kupio sam zvucnike pre mescec dana i imam jedan problem. Ekstra se cuju i sve ali s vremena na vreme pucketaju sto jako izludjuje :dash: i nemoze da se podnese. Molim vas da pogledate ovu adresu ( http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-x-530-970114-0914/comp_tehn_speakers/31/18 ) kako bi videli o cemu se radi i drugi imaju isti problem kao i ja, neko je pomenuo da ce problem da resi peglac napona, zna li ko sta je to ? Ima li kakvo drugo resenje ? Koristim integrisanu zvucnu karticu, ako neko ima neki predlog neka kaze.
 
Kupio sam zvucnike pre mescec dana i imam jedan problem. Ekstra se cuju i sve ali s vremena na vreme pucketaju sto jako izludjuje :dash: i nemoze da se podnese. Molim vas da pogledate ovu adresu ( http://www.itsvet.com/proizvod/logitech-x-530-970114-0914/comp_tehn_speakers/31/18 ) kako bi videli o cemu se radi i drugi imaju isti problem kao i ja, neko je pomenuo da ce problem da resi peglac napona, zna li ko sta je to ? Ima li kakvo drugo resenje ? Koristim integrisanu zvucnu karticu, ako neko ima neki predlog neka kaze.

Peglac napona ili ti UPS...nadjes ga u bilo kojoj komp radnji :P
 
Errr...ne znam jel si ti citao moj post gore....ne volim da se citiram al ae...reka sam "Pa dobro *** covek je pita sta je to peglac napona i to sam napisa sta je". A onda si ti na to reka sto bi neko dao tolko i tolko za ovo i tolko za ono a ja...opet...nisam rekao da je ili nije to vec sam reka da nam je struja ovde (posto ako se dobro secam ti si negde u inostranstvu valjda ili to bese neki drugi lik) veoma stabilna. Tako da ja ni u jednom trenutku nisam reka da je to problem ili nije.
 
Errr...ne znam jel si ti citao moj post gore....ne volim da se citiram al ae...reka sam "Pa dobro *** covek je pita sta je to peglac napona i to sam napisa sta je". A onda si ti na to reka sto bi neko dao tolko i tolko za ovo i tolko za ono a ja...opet...nisam rekao da je ili nije to vec sam reka da nam je struja ovde (posto ako se dobro secam ti si negde u inostranstvu valjda ili to bese neki drugi lik) veoma stabilna. Tako da ja ni u jednom trenutku nisam reka da je to problem ili nije.
Tacno(ovo boldovano)!;)Ali ti ja opet kazem da to "pucketanje" nema veze sa Srbijom i strujom u njoj(ima njih mnogo u EU koji imaju ovo "pucketanje")...Razbiras?:mrgreen:
 
Jeste ti si napisao te mane ali ja kada sam kupovao nisam nista gledao ovde ni bilo gde, posto u radnjama odakle sam ja nema uopste neki izbor i zato sam se odlucio za ovaj sistem, pustio mi je u radnji i svidelo mi se za tu lovu i uzeo sam. Onda posle malo slusanja (koji dan) posto u pocetku nisam ni obracao paznju, cuo sam pucketanja to jest pukne i to dobro, cujem ga u susednoj prostoriji kada su vrata otvorena. Pogledao sam sta si naveo u temi ,,Zvuk - najbolji izbor do 100 e'', i nije mi jasno sta sada da radim, taj peglac napona iako ce resiti stvar, ako je 50e, od toga nema nista, to je preskupo. E sada posto si rekao da ih imas i ti, reci mi kada ih ukljucis (samo ukljucis, nepustas nista) i skalu za jacinu tona ili SKROZ smanjis ili SKROZ pojacas ali pazi SKROZ, da li cujes sta ili necujes nista to jest neispusta nikakav zvuk ???
 
@Dupont, bilo bi lepo kada bi mi odgovorio gore na ovo pitanje, a imam i jedno za sve. Kada bih stavio neku bolju zvucnu karticu ne skuplju od 1000 dingera (sada koristim integrisanu) da li bi mi sta kvalitet zvuka bio bolji ili cistiji ili pak jaci ??? Cemu bi doprinela ta zvucna kartica ???


Nisam ustvari ja imao nikakvu dilemu hteo sam da uzmem SONIC GEAR Armaggeddon 5, uzeo komsija ja dosao cuo, i posle dva dana kada sam nabavio kes otisao u Control Point, ali nema vise nestalo, i rekli mi da ce tek biti za mesecak dana, a ja znajuci kakav sam da cu te pare potrositi za 3 dana na budalastine ukoliko odmah nekupim sta sam naumio, odlucim i uzmem ove, mada tu su negde u klasi su mozda je Armaggeddon jaci, ali cini mi se da moji imaju jaci, to jest mnogo bolji bas, nisam siguran.
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da sam u prvoj poruci naveo adresu koju bi trebalo da pogledas i da procitas komentare. Naime jedan lik je rekao da kada npr. ugasi svetlo, da mu zvucnici tad pucketaju, jer opadne napon struje koji dolazi do njih i onda ,,puknu'' (i to se dobro cuje), sad ups to koriguje i normalan napon tece non stop i nema IZLUDJUJUCEG PUCANJA :dash:, dok sam ovo pisao nije mi muzika ukljucena samo zvucnici i pukli su dva puta. :otkacio: Jeli ti sada jasno ?
 
Jeste ti si napisao te mane ali ja kada sam kupovao nisam nista gledao ovde ni bilo gde, posto u radnjama odakle sam ja nema uopste neki izbor i zato sam se odlucio za ovaj sistem, pustio mi je u radnji i svidelo mi se za tu lovu i uzeo sam. Onda posle malo slusanja (koji dan) posto u pocetku nisam ni obracao paznju, cuo sam pucketanja to jest pukne i to dobro, cujem ga u susednoj prostoriji kada su vrata otvorena. Pogledao sam sta si naveo u temi ,,Zvuk - najbolji izbor do 100 e'', i nije mi jasno sta sada da radim, taj peglac napona iako ce resiti stvar, ako je 50e, od toga nema nista, to je preskupo. E sada posto si rekao da ih imas i ti, reci mi kada ih ukljucis (samo ukljucis, nepustas nista) i skalu za jacinu tona ili SKROZ smanjis ili SKROZ pojacas ali pazi SKROZ, da li cujes sta ili necujes nista to jest neispusta nikakav zvuk ???
Za to "pucketanje" tesko da ti ja mogu pomoci!:(Jedino sta bi mogao da pokusas da ukljucis PC i Zvucnike u neki drugi Steker(probaj sve koje imas u kuci)) a ako i to ne uspe,pozovi "prijatelja" Elektricara da ti na glavnim osiguracima(ili jos bolje ako imas Sklopke) napravi "zastitu"(ovo ne znam kako se radi ali znam da je izvodljivo)...Ustvari ako znas Engleski razlog tog "pucketanja" je bas ovaj(procitaj)-http://en.wikipedia.org/wiki/Electromagnetic_shielding
A sto se tice boljeg zvuka sa Zvucnom karticom:naravno da ces imati bolji zvuk nego sa integriranom zvucnom...a preporucio bih ti ako "nadjes" Creative Audigy 2 ZS(koja nije skupa,veoma je dobra,imam ih i ja 2)
Toliko od mene....
 
Imam tri pitanja za tebe.
1. E sada posto si rekao da ih imas i ti, reci mi kada ih ukljucis (samo ukljucis, nepustas nista) i dugme za jacinu tona ili SKROZ smanjis ili SKROZ pojacas ali pazi SKROZ, da li cujes sta ili necujes nista to jest neispusta nikakav zvuk ???
2. Koliko je otprilike ta kartica ? Otprilike ?
3. Preko kog programa slusas muziku ?
 
Imam tri pitanja za tebe.
1. E sada posto si rekao da ih imas i ti, reci mi kada ih ukljucis (samo ukljucis, nepustas nista) i dugme za jacinu tona ili SKROZ smanjis ili SKROZ pojacas ali pazi SKROZ, da li cujes sta ili necujes nista to jest neispusta nikakav zvuk ???
2. Koliko je otprilike ta kartica ? Otprilike ?
3. Preko kog programa slusas muziku ?
1)NISTA NE CUJEM(ni kada smanjim ni kada pojacam-SKROZ);)
2)http://www.itsvet.com/proizvodi/creative/comp_comp_soundcard/producer/39 ili ako imas nekoga "preko"-http://computer.shop.ebay.at/items/Soundkarten-PCI__W0QQMarke46ae318ZCreative705bd3cfQQQ5ftrksidZp3286Q2ec0Q2em282QQSpezifikation7dc95fa4Z71d43aQQ_dmptZDEQ5fTechnikQ5fComputerzubehQc3Qb6rQ5fMultimediaQQ_flnZ1QQ_sacatZ47799QQ_ssovZ1
3)Windows Media Player
 
1. Meni krkljaju, cuje se dobro, nebitno da li sam odsafio ili zasafio, ali mora da bude skroz, naprimer na sredini se necuje. Znao sam da netreba da krkljaju, to se desava od prvog dana ali sve sam dobro uradio i povezao, moguce da je problem do zvucne ali sa predhodnim zvucnicima nisam imao takav problem da neznas slucajno sta li je u pitanju ?

3. Je koristim Appleov iTunes, najbolji program svima preporucujem (uostalom zna se kakva je firma Apple), imam jos jedan problem preko njega je sve normalno svi zvucnici se cuju samo sto to ,,pucketaju'' i krkljaju mi kada ih odsafim ili zasafim skroz. E sada preko Winampa sam naravno probao prvo da pustim ali rade mi samo 2 zvucnika, sve sam pokusao ali nemam resenje cuju se samo 2 ostali ne. Znas li do cega je ovo ?
 
Uzgred ovo su cene i kartice koje ja trenutno mogu da nabavim u radnji odakle sam.

1 12865 Creative SB0570 Sound Blaster Audigy SE, 7.1 PCI 2.189
2 20206 Creative SB0792/8 Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, bulk 3.276
3 20178 Creative SB0730 Sound Blaster X-Fi Xtreme Music Low 6.511
4 17261 Creative SB0460-B Sound Blaster X-Fi Xtreme Music, bulk 6.344
5 3430 Intex ITCMI8738-4 Sound card CMI 8738 4.1Ch 406
6 3429 Intex ITCMI8738-6 Sound card CMI 8738 5.1Ch 537
 
1. Meni krkljaju, cuje se dobro, nebitno da li sam odsafio ili zasafio, ali mora da bude skroz, naprimer na sredini se necuje. Znao sam da netreba da krkljaju, to se desava od prvog dana ali sve sam dobro uradio i povezao, moguce da je problem do zvucne ali sa predhodnim zvucnicima nisam imao takav problem da neznas slucajno sta li je u pitanju ?

3. Je koristim Appleov iTunes, najbolji program svima preporucujem (uostalom zna se kakva je firma Apple), imam jos jedan problem preko njega je sve normalno svi zvucnici se cuju samo sto to ,,pucketaju'' i krkljaju mi kada ih odsafim ili zasafim skroz. E sada preko Winampa sam naravno probao prvo da pustim ali rade mi samo 2 zvucnika, sve sam pokusao ali nemam resenje cuju se samo 2 ostali ne. Znas li do cega je ovo ?
Ne znam ali verovatno moras nesto da namestis u programu!
 
Uzgred ovo su cene i kartice koje ja trenutno mogu da nabavim u radnji odakle sam.

1 12865 Creative SB0570 Sound Blaster Audigy SE, 7.1 PCI 2.189
2 20206 Creative SB0792/8 Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio, bulk 3.276
3 20178 Creative SB0730 Sound Blaster X-Fi Xtreme Music Low 6.511
4 17261 Creative SB0460-B Sound Blaster X-Fi Xtreme Music, bulk 6.344
5 3430 Intex ITCMI8738-4 Sound card CMI 8738 4.1Ch 406
6 3429 Intex ITCMI8738-6 Sound card CMI 8738 5.1Ch 537
Ako bih vec mogao da biram kupio bih pod brojem 4...a za "male pare" bih ti preporucio pod brojem 2...;)
 

Back
Top