Amerikanci u Avganistanu ubili 90 civila, od toga 60toro male dece...

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.404
Final straw for Afghan leader after child death toll in air strike hits 60· Karzai orders new rules for all foreign military activity
· 90 civilians killed in worst incident since 2001

Sixty children were killed in air strikes by US-led coalition warplanes in western Afghanistan last week, a UN investigation has found. UN investigators said they discovered "convincing evidence" that a total of 90 Afghan civilians died in the incident.

http://www.guardian.co.uk/world/2008/aug/27/afghanistan.usa

--------------

U pravu je bio glumac Sasha Baron Cohen A.K.A Borat kada je americki rat u avganistanu i iraku nazvao "War OF Terror" :thumbdown:

da li ce neko od amerikanaca odgovarati zbog ovog zlocina? Naravno da nece. Setimo se svi Vijetnama i stotina hiljada pobijene vijetnamske dece od strane americkih zlikovaca za koju nikad niko nije odgovarao.

Sve je to lepo dokumentovano u filmu Apocalypse Now , ali ko sto bi rekli amerikanci "who cares".... :thumbdown:

 
Nece odgovarati jer za njih ne postoji nikakav sud, ali nicija nije gorela do zore.


Odgovarace odgovarace i to jos kako....

Za milione ubijenih, gladnih, proteranih, a sve zarad sacice americkog smrada koje hoce sve blagodeti sveta. A odgovarace i svi koji ih podrzavaju radi svoje licne koristi.

U svakom slucaju polarizacija sveta je sve veca i dublja. Zbog srece i bogatstva 10% populacije u svetu najvecim delom u Americi, cela zemlja je u totalnoj anarhiji i ovo sigurno nece da se zavrsi kako savremeni diktatorski-robovlasnicki americki sistem zeli.

Svako carstvo je propalo pa ce i ovo. Samo sto su nekada propadala stotinama godinama a sada su takva desavanja mnogo brza i zesca. Najmladji svetski siledzija Amerika, hoce da drzi komletno svetsko bogatstvo koje nije njegovo i ne polaze bas nikakvo pravo na njega i naravno da ce natrcati na pesnicu slobodnog dela covecanstva.

I to uskoro.
 
Poslednja izmena:
...I, onda se oni nađu da nešto serendaju Rusima za Gruziju. Kojim pravom? Jel' pravom umišljanja da su viša rasa kojoj se to može, a drugima ne?

Svet može biti miran tek kad i američki, pa i drugi funkcioneri velikih sila, budu mogli biti isporučeni nekom međunarodnom sudu. Da bi se došlo do toga, na žalost, jedini je način da dođe do sloma današnjeg svetskog poretka iz koga će da se stvori novi, pošteniji.
Poredak u kome nema nedodirljivih i u kome nema prava veta i ostalih povlastica.

Ili će se kroz veliki svetski sukob doći do toga ili ćemo dobiti poredak u kome će celokupno čovečanstvo biti obespravljeno pod terorom nekoliko svetskih klanova ili čak samo jednog.
 
:)

Ha...kao da slusam "govor" slobodana Milosevica...strasno.

Poštovani kolega,

Pošto ste osvedočeni ljubitelj napredne i demokratske Amerike, da li biste imali šta da kažete na temu koja je postavljena ?! ( Ovo pitanje je i za Svabova ...)
Borci ste protiv fašizma, nedemokrata, diktatora, neznalica, zadrtih patriJota i sl. to jasno.

Komentari koje ste do sada dali ne tiču se pomenutog događaja a mene bi jako zanimalo kad
biste mogli da preskočite neke psihološke barijere i kažete koju reč odbrane u korist ove američke akcije.
 
...I, onda se oni nađu da nešto serendaju Rusima za Gruziju. Kojim pravom? Jel' pravom umišljanja da su viša rasa kojoj se to može, a drugima ne?

Svet može biti miran tek kad i američki, pa i drugi funkcioneri velikih sila, budu mogli biti isporučeni nekom međunarodnom sudu. Da bi se došlo do toga, na žalost, jedini je način da dođe do sloma današnjeg svetskog poretka iz koga će da se stvori novi, pošteniji.
Poredak u kome nema nedodirljivih i u kome nema prava veta i ostalih povlastica.

Ili će se kroz veliki svetski sukob doći do toga ili ćemo dobiti poredak u kome će celokupno čovečanstvo biti obespravljeno pod terorom nekoliko svetskih klanova ili čak samo jednog.


Ta viša rasa postojala je samo u dve zemlje na svetu i to :
1. Nemačka od 1933-1945
2. USA od 17 veka do danas

Čak i u prvobitnom robovlasničkom društvu svet se nije delio na višu i nižu rasu kao danas u USA a nedavno u Nemačkoj.

Zato odgovorno tvrdim da će svet biti srećniji tek onda kada tvorci više i niže rase budu totalno eliminisani sa svetske političke, kulturne, ekonomske pozornice, znači kada de fakto prestanu da postoje.
 
Ta viša rasa postojala je samo u dve zemlje na svetu i to :
1. Nemačka od 1933-1945
2. USA od 17 veka do danas

Čak i u prvobitnom robovlasničkom društvu svet se nije delio na višu i nižu rasu kao danas u USA a nedavno u Nemačkoj.

Zato odgovorno tvrdim da će svet biti srećniji tek onda kada tvorci više i niže rase budu totalno eliminisani sa svetske političke, kulturne, ekonomske pozornice, znači kada de fakto prestanu da postoje.

Skoro ćeš to dočekati.......................:think:
 
Poštovani kolega,

Pošto ste osvedočeni ljubitelj napredne i demokratske Amerike, da li biste imali šta da kažete na temu koja je postavljena ?! ( Ovo pitanje je i za Svabova ...)
Borci ste protiv fašizma, nedemokrata, diktatora, neznalica, zadrtih patriJota i sl. to jasno.

Komentari koje ste do sada dali ne tiču se pomenutog događaja a mene bi jako zanimalo kad
biste mogli da preskočite neke psihološke barijere i kažete koju reč odbrane u korist ove američke akcije.


Ne razumem zasto me zoves kolegom, da li se to odnosi na profesionalnu orijentaciju (koja nije presudna na ovom pdf-u) ili na to da smo kolege po pitanju postovanja napredne demokratske USA i ostalih normalnih drzava, kao i po pitanju borbe protiv fasizma, nedemokrata, diktatora, neznalica (sto se tice zadrtih patriota tu si me pogresno okarakterisao, ja sam najzadrtiji patriota)?

Ne razumem sta se ocekuje od bilo kog normalnog coveka nego da iskreno (nema nikakve potrebe tu za preskakanjem bilo kakvih barijere jer ne postoje) osudi stradanje civila? Koliko su za isto stradanje odgovorni i oni koji izazivaju celu situaciju, o tome moze vec da se polemise.

Naravno ne ocekujem od tebe da mislis da cu napisati (videh to vec negde) da su Amerikanci pobili stotine hiljada dece u Vietnamu...
 
Ne razumem zasto me zoves kolegom, da li se to odnosi na profesionalnu orijentaciju (koja nije presudna na ovom pdf-u) ili na to da smo kolege po pitanju postovanja napredne demokratske USA i ostalih normalnih drzava, kao i po pitanju borbe protiv fasizma, nedemokrata, diktatora, neznalica (sto se tice zadrtih patriota tu si me pogresno okarakterisao, ja sam najzadrtiji patriota)?

Ne razumem sta se ocekuje od bilo kog normalnog coveka nego da iskreno (nema nikakve potrebe tu za preskakanjem bilo kakvih barijere jer ne postoje) osudi stradanje civila? Koliko su za isto stradanje odgovorni i oni koji izazivaju celu situaciju, o tome moze vec da se polemise.

Naravno ne ocekujem od tebe da mislis da cu napisati (videh to vec negde) da su Amerikanci pobili stotine hiljada dece u Vietnamu...

OK. Zadovoljan sam odgovorom. "kolega" je samo način obraćanja, a drugi put ću te osloviti s "poštovani korisniče podforuma Politika". Ovo oslovljavanje nije u službi dokaza bliskosti, bar ja to ne shvatam tako, već deo kulturnog ophođenja. A kolege smo u smislu učestvovanja i postovanja na istom mestu, kao đaci, studenti, radnici na istom poslu ...

Što se Vijetnama tiče, ostale su mi informacije da su (otprilike) žrtve u sledećem odnosu : USA=50.000 Vijetnam=2 miliona
Ostavljam mogućnost da cifre nisu precizne jer pričam po sećanju.

Kao i Irački efekat, do sada je : oko 5 ili 6 hiljada Amerikanaca naspram više od 500.000 Iračana.

Odnos ovih brojki ipak nešto govori, a to nije samo američka vojna i tehnička nadmoć.
 

Back
Top