Kuca ili stan

Zivim u stanu i dosta "mi je veliki"(:lol::lol::lol:) tako da mi je bolje nego da zivim u kuci!:mrgreen:
U kuci bih voleo da zivim samo zato sto bih kupio opasne rase pasa(pit, doberman i sl.) za dvoriste;)
 
Kuća! Sto puta je humaniji život u kući! Ali onaj ko je od rođenja živeo u stanu, pa hoće da se preseli u kuću, mora dobro da izabere, mislim na komfor, i da se spremi na prilagođavanje..
Ko stanuje u kući, ne može da očekuje da mu gradska čistoća čisti sneg ispred kuće, obavezan je to sam da učini, ili da očisti oluk od opalog lišća, ili da pokosi travu, i slično.
U kući, nema komšije iznad, koji galami - onaj u susednoj kući i ako galami, ne delite ni zid, ni plafon. Postoji dvorište, i zelenilo, gde čovek može lepo da se opusti. Lakše je pustiti i sasvim malu decu veći deo vremena na vazduh, bukvalno od rođenja (dobro, zavisi i od godišnjeg doba..).
Ako treba nešto da se popravi, jeste da je to samo vaša briga, ali nema natezanja sa skupštinom stanara...
U kući, začudo, ima manje problema sa bubama nego u stanu.
Oko 6 meseci godišnje, vreme se provodi više napolju nego unutri, gde je i lakše dočekati goste, bilo da puše, ili da imaju nemirnu decu, a i kuća ima dvorište kao dodatni prostor. Svi prljavi poslovi mogu se raditi napolju, pa unutrašnjost kuće manje trpi nego stan. Kada se kreči, ili renovira, iznesu se stvari napolje, a ne u sredinu sobe ili u drugu sobu. Uvek ima nekih pomoćnih prostorija, u koje se može svašta odlagati, da ne smeta, dok u stanu, ako i ima ostava, uvek je premala.
Jao, ja bih ovako mogla.... malo poduže.:)
 
Kuća! Sto puta je humaniji život u kući! Ali onaj ko je od rođenja živeo u stanu, pa hoće da se preseli u kuću, mora dobro da izabere, mislim na komfor, i da se spremi na prilagođavanje..
Ko stanuje u kući, ne može da očekuje da mu gradska čistoća čisti sneg ispred kuće, obavezan je to sam da učini, ili da očisti oluk od opalog lišća, ili da pokosi travu, i slično.
U kući, nema komšije iznad, koji galami - onaj u susednoj kući i ako galami, ne delite ni zid, ni plafon. Postoji dvorište, i zelenilo, gde čovek može lepo da se opusti. Lakše je pustiti i sasvim malu decu veći deo vremena na vazduh, bukvalno od rođenja (dobro, zavisi i od godišnjeg doba..).
Ako treba nešto da se popravi, jeste da je to samo vaša briga, ali nema natezanja sa skupštinom stanara...
U kući, začudo, ima manje problema sa bubama nego u stanu.
Oko 6 meseci godišnje, vreme se provodi više napolju nego unutri, gde je i lakše dočekati goste, bilo da puše, ili da imaju nemirnu decu, a i kuća ima dvorište kao dodatni prostor. Svi prljavi poslovi mogu se raditi napolju, pa unutrašnjost kuće manje trpi nego stan. Kada se kreči, ili renovira, iznesu se stvari napolje, a ne u sredinu sobe ili u drugu sobu. Uvek ima nekih pomoćnih prostorija, u koje se može svašta odlagati, da ne smeta, dok u stanu, ako i ima ostava, uvek je premala.
Jao, ja bih ovako mogla.... malo poduže.:)

:ok: bravo za tebe..
 
zivim u stanu...a zivela sam i u kuci...
a sta je bolje....pa mislim da je kuca bolja(dvoriste....uzivanje u bashti leti...)...mada nije bitno samo da je moje i da ne moram da placam glupu kiriju vise :sad2:
 
Meni je jedino lepa stvar kad se preselim u kucu jeste da cu imati svoju sobu i moci cu da nabavim psa. . .hvala bogu :sad2:toliko zelim jednog zlatnog retrivera da cu puci. . . aaaah, jedva cekam. . ali navikla sam u stanu i vise volim stan. . ali dobro ne bunim se :mrgreen:najvise mi je krivo zato sto naj drugarica i ja zivimo u istom stanu i tako cas odem do nje i tako. .a ovako ce biti drugacije. . .mada ***.. . . nema veze
 
Gde zivite, u stanu ili kuci?
Gde mislite da je bolje stanovati?
Ja zivim u stanu mada sledece se godine selim u kucu. . ali ipak vise volim stancic . . .

Živim u stanu. Mislim da ima prednosti i mana i za stan i za kuću.
Prednosti stana - lakša preglednost prostora, lakše za održavanje (čišćenje).
Prednosti kuće - nemaš susede i propratne probleme sa kanalizacijom, cevima, bukom u zlo doba, bilo kakvim narušavanjima privatnosti.

Ne znam. Ne bih odbila kuću, naravno. Ipak, moram priznati da ne maštam o kući, pošto je mnogo veća obaveza. Prema mojim merilima u mašti, idealne su one zgrade sa dva-tri sprata na kojima su dva stana maksimalno. I sa pristojnim stanarima.
 
U kuci. Mislim da je kuca u prednosti u odnosu na stan. Jeste da su stanovi uglavnom u strogom centru grada i sve to, ali ipak u kuci imate neki svoj mir, mozete (kol'ko - tol'ko) da divljate, pustate glasnu muziku, imate ljubimce itd. Da ne pominjem dvoriste i "okucnicu". Anyway, ja sam za kucu. Moja kucica = Moja slobodica! :)
 

Back
Top