Nightwish

  • Začetnik teme Queen_of_Night
  • Datum pokretanja
Interesantno je kako ljudi ne umeju da prepoznaju dobru muziku.Anyway,za one kojima je potreban dokaz da je Nightwish fenomenalan bend sledeca informacija-Tarja je studirala opersko pevanje na Sibelijusu!!!A inace,NIGHTWISH JE ZAKON!!! :twisted: :D 8)
 
Queen_of_Night:
DevouredSoul:
Najobichniji power. Ili kako vole da ih zovu symph. power metal.
To shto Tarja ima operski glas, nikako ne znachi da su gothic. Naprotiv, onaj koji zna shta je gothic, nikada ih zbog toga ne bi povezao sa gothicom.

A ko je odvalio da su death, svaka mu chast... :roll:
Tako ti je to kada ides u skolu punu ne obavestenih ljudi (fensera uglavnom)!!! :?

Ozbiljno?
 
da li ste videli spot za NEMO?
Inace Bleak winter full moon guy kako da se dobije to ovlascenje za ukidanje sajtova ..ne ovde na muzici vec knjizevnost tamo sam ja malo vise aktivnija!

Inace KO HOCE MOZE DA SE PRIKLJUCI ROLE PLAY-U NA KNJIZEVNOST-DUSOM I SRCEM U SREDNJOJ ZEMLJI-SVI TOLIK FANOVI NEK SE OBAVEZNO POJAVE!!
 
Bleak WinterFullMoon:
Queen_of_Night:
Znas kako, veci broj fensera i pozera nije nikada ni cuo za Nightwish! By the way, kako se zove bend?

Naravno da veci broj fensera nije ni cuo za Nw,ali obicno im se svidi kad ga prvi put cuju (uglavnom).
Bend je Simbelmyne.
bas tako.. ja imam ortakinju kojoj sam donela CD da cuje, prvo joj se nije svideo, a kad je cula na TV-u naprasno joj se svideo :shock: :lol: i kupila je njihovu majcu
BTW devojka ne slusa metal uopste! 8)
 
Nightwish mi je najbolja grupa. Najvise volim da sviram njihovu muzika (Toumas SUPER svira). Stvarno prave dobru muziku i melodiju i liriku. Najbolje su mi: Bless the Child, Sleeping Sun, Dead Boy's Poem, Moondance, Beauty and the Beast... covece sve su dobre. Cak imam i majicu od njih na sebi...
 
sve je to super, NW je moja omiljena grupa takodje,ali ima jedan mali problem...cini mi se da im ovaj najnoviji singl prerasta u komercijalu! Ne kazem ja da su oni komercijala ili tako nesto ali cinjenica je da im se spot za pesmu nemo vrti na vivi plus a pojavice se i na top of the POPS ,, sutra 15 maj na RTL nemackom,, mislim sta to treba da predstavlja???
Ja jako jako jako volim nightwish i ne zelim da im se to desi.Hajde ljudi podrzite me !!!
 
Mike girl:
nemo je strawa pesma!!!!! :P

neverovatno koliko Evanescence ih imitiraju...

imas li ti usi?
bas se ubise imitirajuci ih :lol:
jedino sta moze da se uporedi kod ta dva benda je visina pevanja vokala.A da si malo slusala Nw (kao sto nisi) ukapirala bi ko je ko,a sta je sta tu...i da nema veze jedno sa drugim.
Ako tebi muzika Nw lici na muziku Ev (ili obrnuto),slobodno poseti otorinolaringologa.
 
xaxaxaxa.... E loodi ste! sala bas ste mi slatki kad se tako svadjate, xaxaxa....Ma strawa su meni Nightwish, mislim da pevacica ima neverovatan glas, nisam sad neki hard core fan, al nema sta, muzika je kvalitetna! Pesma Nemo mi se sve vise i vise svidja, a i ostale su sjajne, jako mi se svidja taj stil
:P
 
Najtvish nije komercijalan :))))))))))))))))). Kad nisam umro od smeha. Prijavljivali se za takmicenje na evroviziji, imaju platinasta i zlatna izdanja, za njih zna ogrooooooooooman broj "fensera" i "pozera" (ove kategorizacije su izuzetno glupe), ma nikako nisu komercijalni. Muzika nista novo, klasican finski power metal. Jedina novina je zenski glas. Poprilicno su dosadni i sve vise smaraju. Video sam spotic za Once. Nesto u tom stilu se i moglo ocekivati (bar 3x komercijanije nego dosadasnja izdanja). Bilo kako bilo, postoje trenuci kada volim da poslusam recimo Kinslayer ili Pharaoh sails to Orion. Inace, moze da se nabavi novi album ako ti ne smeta pirat.
btw. Da li neko ima Xandria-u (mislim da se ovako pise)? Deluje mi simpaticno.

to onaj_lik_sto_voli_razne_pravce: Svaka cast za King-a.
 
Marduk:
Najtvish nije komercijalan :))))))))))))))))). Kad nisam umro od smeha. Prijavljivali se za takmicenje na evroviziji, imaju platinasta i zlatna izdanja, za njih zna ogrooooooooooman broj "fensera" i "pozera" (ove kategorizacije su izuzetno glupe), ma nikako nisu komercijalni. Muzika nista novo, klasican finski power metal. Jedina novina je zenski glas. Poprilicno su dosadni i sve vise smaraju. Video sam spotic za Once. Nesto u tom stilu se i moglo ocekivati (bar 3x komercijanije nego dosadasnja izdanja). Bilo kako bilo, postoje trenuci kada volim da poslusam recimo Kinslayer ili Pharaoh sails to Orion. Inace, moze da se nabavi novi album ako ti ne smeta pirat.
btw. Da li neko ima Xandria-u (mislim da se ovako pise)? Deluje mi simpaticno.

to onaj_lik_sto_voli_razne_pravce: Svaka cast za King-a.



pa to bas nije lepo od tebe, to sto oni postaju sve popularniji i imaju sve vise fanova (za razliku od nekih drugih bendova!!!) nije razlog da ih pljujes.I ne ,oni nisu komercijala i nikad i nisu bili,oni su jednostavno nesto najoriginalnije sto ces pronaci danas i ne moze se reci da kopiraju Evanescence (oni im nisu ni do kolena).
A jedini pozer i fenser ovde si ocigledno ti.Nije uopste bitno koliko ljudi zna za NW,bitno je to da svi oni (bar malo) postuju njihov rad.
Sto se tice xandrie,ne zvuce mnogo dobro a ni preteran lose,(i kolko pesma ima strofa - dve)Ali devojka definitivno nema pojma sa pevanjem,sve se nesto napreze da izvuce visoke tonove ali to joj bas ne ide od ruke!
Nauci malo da postujes sta drugi stvaraju pa tek onda da sudis o njima!
 
Joj, mati moja! Toplo bih ti preporucio da poslusas nesto malo veci spektar muzike pa da vidis koliko su originalni. Nisu komercijalni?!?!?!?! Jos jednom cu se grohotom nasmejati! Sta ti onda, za ime sveta, smatras za komercijalu!
Inace, termine kao sto su "pozer" i "fenser" koriste ljudi nesigurni u sebe kako bi umanjili vrednost drugih koji nemaju iste poglede na stvari kao oni sami. Pozerstvo ne postoji! A da sam fancy u izvornom smislu reci, jesam!
Tema nalaze da se pisu obe vrste komentara stoga ne vidim razlog tvog napada i komentarisanja mene zato sto ne volim NW u tolikoj meri!
Takodje, ja njihov rad postujem ali to ne znaci da on mora da mi svidi! Ima mnogo vise odlicnih muzicara koji su vredniji postovanja od njih, ali to nije tema tako da...
Za Xandria-u ti verujem da je losa, ali mi ona pesmica Ravenheart ne izlazi iz glave pa sam zato hteo da preslusam da vidim ima li nesto sto valja.
Jos jedna stvar. Ja nikada nisam spomenuo Evanesence, a da nemaju veze jedno sa drugim je totalno logicno. Apsolutno mi nije jasno zasto si to spomenuo/la u svom odgovoru.
 
Marduk:
Joj, mati moja! Toplo bih ti preporucio da poslusas nesto malo veci spektar muzike pa da vidis koliko su originalni. Nisu komercijalni?!?!?!?! Jos jednom cu se grohotom nasmejati! Sta ti onda, za ime sveta, smatras za komercijalu!
Inace, termine kao sto su "pozer" i "fenser" koriste ljudi nesigurni u sebe kako bi umanjili vrednost drugih koji nemaju iste poglede na stvari kao oni sami. Pozerstvo ne postoji! A da sam fancy u izvornom smislu reci, jesam!
Tema nalaze da se pisu obe vrste komentara stoga ne vidim razlog tvog napada i komentarisanja mene zato sto ne volim NW u tolikoj meri!
Takodje, ja njihov rad postujem ali to ne znaci da on mora da mi svidi! Ima mnogo vise odlicnih muzicara koji su vredniji postovanja od njih, ali to nije tema tako da...
Za Xandria-u ti verujem da je losa, ali mi ona pesmica Ravenheart ne izlazi iz glave pa sam zato hteo da preslusam da vidim ima li nesto sto valja.
Jos jedna stvar. Ja nikada nisam spomenuo Evanesence, a da nemaju veze jedno sa drugim je totalno logicno. Apsolutno mi nije jasno zasto si to spomenuo/la u svom odgovoru.

Oprosti,trenutak ludila!!! :wink:
Ne, pazi,u principu se slazem sa svim sto si rekao,totalno si u pravu,ali recimo da malo puknem kad mi neko vredja NW (to mi je omiljena grupa).I naravno da ne slusam samo njih,znam da postoji jos mnogo bendova koji su bolji od njih,koje slusam.Naravno ovaj novi album jeste komercijala,i sa tim se slazem,ali sve do Wishmaster-a nije.
 
Ma Nightwish je zakon. Pravi odlicnu muziku. I to uopste nije komercijala! Sto svi mislite da je komercijala ako je dobro. Kako me nervirate. Nightwish je u svemu postigao visok nivo: melodija, textovi, omoti CD-ova... ma sve covece. I nemojte da dirate Nightwish.
 

Back
Top