LEUKEMIJA

kakva je laboratorijska slika kod leukemije jel su poviseni leukociti ili sta na prvi pogled ukazuje na to, meni su vec 3 meseca poviseni limfociti 0,72 i segmentovanost je snizena 0,22 i imam temp 37-37,2 i do 38 i uzasnu malksalosti i vrtoglavice a nista mi nisu rekli kao nije bitno i sad mi rekose da se testiram na hepatitise pa me interesuje nesto i o ovoj bolesti a nigde nisam nasao kakva je krvna slika kod obolelih.dakle int me samo sta na prvi pogled u laboratorijskoj slici sumnja na ovu bolest?
hvala
 
niko ne paranoise samo pokusavam da se informisem i nesto da saznam, valjda ovi forumi zato i postoje da bi se diskutovalo a ne samo da mi kazete da slusam lekara i nista vise, onda ne bi ni dolazio na forum jer me oni samo salju kuci i uradio sam pretrage koliko sam mogao i koliki mi je dzep a potrosio sm dosta jer znate kako drzavnici rade, od njih nista novo necu cuti i nisi na mom mestu da znas kroz sta sam prosao sa lekarima.
 
niko ne paranoise samo pokusavam da se informisem i nesto da saznam, valjda ovi forumi zato i postoje da bi se diskutovalo a ne samo da mi kazete da slusam lekara i nista vise, onda ne bi ni dolazio na forum jer me oni samo salju kuci i uradio sam pretrage koliko sam mogao i koliki mi je dzep a potrosio sm dosta jer znate kako drzavnici rade, od njih nista novo necu cuti i nisi na mom mestu da znas kroz sta sam prosao sa lekarima.

Google nudi obilje podataka, pretrazivac takodje na ovom forumu, postoji citava tema o hepatitisu. U medjuvremenu, ne ne znamo kroz sta si sa lekarima prosao jer se nisi potrudio da das ni elementarne podatke na osnovu kojih bi bilo sta moglo da ti se odgovori. Pa zato i ne mozes da dobijes odgovor. A forum nije ordinacije i ne sluzi za postavljanje dijagnoze, ako su ti rekli da nije nista znacajno to sto imas od simptoma nakon uradjene dijagnostike, onda je tako. A test na hepatitis ti ne traze iz laboratorijskog nalaza nego zbog necega sto su pregledom ili u klinickoj slici ili anamnezi u razgovoru sa tobom otkrili i posumnjali. Uradi ono sto ti je receno.
 
u redu, hvala na savetima poslusacu vas.stigla mi je i nova krvna slika i pitao bi vas samo nesto za misljenje.pre 10 ak dana gvozdje mi je bilo 22 a danas mi je 11, cuo sam da ume tako da varira ali me zbunjuje ova velika razlika, inace hemoglobin mi je u oba vadjenja bio ok 140, vadio sam krv na feritin i on je u gran normale 87.samo me int vase misljene o ovim razlikama u gvozdju da li je moguce da toliko opadne zbog ishrane ili
 
Moguce da je doslo do greske u nekom od dva testa. Nemoguce je da gvozdje padne sa 20 na 11 bez velikog krvarenja (koje ti nemas). Desavaju se greske u testovima, neki od ta dva koje si radio je omasio.
 
hvala na odg, dosao sam i do zanimljivog podatka u medjuvremenu mi je rekla neka zena iz laboratorije-imao sam srece da sa njom pricam jer sam bio i kod lekara opste prakse i nije znao sta da mi kaze, jedino je ona odma rekla sta je u putanju verovatno, da su i oni do sada bili zbunjeni jer se i njihovim pacijentima desavalo da im opadne gvozdje za cak trecinu i to bez nekog vidlivog razloga pa se spusti i do 3 i ponavljali su test vise puta i cudili se i ispostavilo se da se to desavalo ljudima koji piju neke preparate koje sadrzi vitamin c i da je to lazna slika trenutna a ja sam poceo da pijem mozda 5 dana pre drugog vadjenja krvi centravit pa je ver to uzrok.u svakom slucaju zan podatak i ako se nekom desi ovako nesto da ovo procita i da se ne zabrine
 
Moja drugarica je kao mala (sa oko 5 god.) imala leukemiju... Iako ona smatra da je izlecena jos uvek nije proslo dovoljno vremena da bi to bilo sigurno...pa cak i tada postoji mogucnost da joj se vrati... Od trenutka kada sam je upoznala uvek je bila u potpunosti svesna okolnosti i toga da treba da se cuva....Ali pre nekoliko dana sam od zajednickih prijatelja saznala da je sa starijim drustvom iz kraja kako to obicno biva popila gutljaj votke i malo piva...kako koliko ja znam nikad ranije nije pila i od toga se napila...i u tom stanju i okruzenju uzela jednu cigaretu....znam da je sve veci broj dece i tinejdzera koji piju i puse ali nisam ocekivala da ce se to desiti nekom od ljudi koji mi toliko znace...takodje sam sigurna da je to vecinom posledica ,,dobrog,, drustva... Iako sam u potpunosti bila svesna situacije nisam mogla da cutim i pravim se da se nista nije dogodilo... rekla sam joj da znam za sve a njoj je po svemu sudeci bilo vaznije da sazna ko mi je rekao nego to sto imam da joj kazem...da bi na kraju rekla da joj je dosta da se ceo zivot cuva i da niko od nas ne moze ni da zamisli kako je kada vecinu detinjstva provedes u bolnici i da ona ne zeli da se svaki dan budi sa idejom o tome sta sme a sta ne sme da radi... Ja je u potpunosti razumem ali mislim da takodje pored svog zezanja moraju da postoje granice a ona ih je ocigledno vec presla! Ona mi stvarno mnogo znaci a znam sta znaci biti ozbiljno bolestan jer je sticajem okolnosti moja mama umrla od raka pre 4 godine...Ne znam kako da joj objasnim da je to sto radi pogresno posto ocigledno ne zeli da me saslusa....
Znam da mi je poruka kao roman ali bi mi zaista znacila vasa pomoc...Ne znam kako da se postavim prema svemu tome posto nikada nisam bila u ovakvoj situaciji jer smo ja i ostatak drustva vecinom protivnici pusenja i opijanja...
Ukoliko neko ima bilo kakvu ideju kako da joj pomognem molim vas recite...
Unapred hvala!


P.S. E da nisam rekla...ako to nesto znaci ona ce krajem jula napuniti 13 godina...!!!
 
Marija, lepo je sto brines o prijateljici, sasvim je normalno da si zabrinuta i zbog njene bolesti i zbog toga sto ne zelis da se neko blizak tebi opija i drogira ili pusi. POtpuno te razumem. S adruge strane razumem i tvoju prijateljicu - ona ikma tek 13 godina, jako je mlada - u godinama kada niste jos odrasli a niste vise ni deca. Nekada s etinejdzeri u vasim godinama 'oprobavaju' u tome kako to izgleda biti odrastao: ponekad se popije neko pice, ponekad povuce neki dim, krisom od mame i tate, da se dopadne drustvu, da se covek ucini sebi mocniji i jaci nego sto jeste. Posebno razumem nju koja se do svoje 13e vec oprobala u oprezima svih vrsta i to zna da zamori kada s eima 13 godina i kada se zeli biti "kao svi drugi" i ziveti punim plucima. Tesko je njoj, a tesko i tebi, koja si vec izgubila nekog vaznog u svom zivotu i naravno da se plasis da ne izgubis nju.
Jedini savet koji mogu d ati dam jeste da ti sa ostatkom vaseg drustva - vi zajedno, pokusate da je privucete sebi raznim zdravijim aktivnostima, da je maksimalno okupirate i odvucete od tog starijeg drustva, da joj nekako pokazete da se moze biti 'odrastao' i na zdraviji nacin. U krajnjoj liniji, uvek ti ostaje varijanta da se obartis nekom starijem iz okruzenja za razgovor i savet, stiteci identitet drugarice, i trazeci savet sta bi valjalo uciniti KAD bi se tako nesto kao gore opisano desavalo. Mozda nekome iz svoje porodice, mozda skolskom psihologu. Ako se takvo ponasanje drugarice nastavi, dakle ako predje nivo eksperimenta i postane model ponasanja onda znas i sama sta ti je ciniti - moras reci njenim roditeljima, pa po cenu da izgubis prijateljicu (ali da joj svojim potezom spasis zivot). Teske odluke i teski izbori za tako mlade godine, ali zivot nas ne pita. Topli pozdrav i puno srece, i javi sta je bilo.
P.s. Hvala sto si bila dovoljno pametna da procitas pravila podforuma i koristis pretrazivac te pitanje postavis pod vec postojecom temom! Bravo za tebe - ali to i ne cudi z ajednu tako odgovornu i zrelu mladu osobu!
 
POTREBNA TRANSPLATACIJA KOŠTANE SRŽI
Врста:
Организације - Хуманитарне организације
Опис:
Zlatović Vesna je oboljela od leukemije i liječi se u Beogradu ( kliničkoj hematološkoj bolnici) . Do sada je imala uspješne tri hemioterapije,ukupno će ih imat četiri. Transplatacija je neophodna... Ja kao sestra sam testirana i nismo podudarne. Vesna mora da ide za Beč i tamo čeka donatora. U pitanju je veća suma novca,s tim apelujem na sve one koji bi rado pomogli u sakupljanju novca. Možete pomoći tako što će te posjetiti humanitarne akcije koje će biti organizovane.(priredbe,sportske utakmica i sl.) Takođe ima i otvoren ŽIRO RAČUN u KM i DEVIZNIi RAČUN svih vas koji ste druga država a želite pomoći Vesni.
Hvala !
Nova Banka
Br ŽR- u KM 555-003-81464994-75
Br DEVIZNOG ŽR-555-260-10046311-19
Na ime Maja Zlatović

INSTRUKCIJE ZA USMJERAVANJE DEVIZNOG PRILIVA IZ INOSTRANSTVA

SWIFT: DEUTDEFFXXX
DEUTSCHE BANK AG
FRANKFURT AM MAIN

NOVA BANKA A.D. BANJA LUKA
SWIFT:NOBIBA22

BA395552601004631119
MAJA(MILENKO) ZLATOVIĆ
 
U sedmom mesecu trudnoce sam, saznala sam da mi je prijateljica obolela od leukemije. Spremna sam da joj dam maticne celije od mog deteta kada se rodi. Sada me zanima kako se ispituje kompatibilnost, da li je bitna samo krvana grupa ?
Molim strucan odgovor, nisam joj jos ponudila, ne zelim da joj dajem laznu nadu ako nam ni krvne grupe nisu iste. Takodje me zanima da li se presadjivanje maticnih celija radi u nasoj zemlji i gde ?
 
imam rodzaka 33 godine kojem je prije 2 mjeseca ustanovljena akutna limfna leukemija i trenutno je na lijecenju ali mu je potrebna transplatacija stariji brat mu je doner, sada me interesuje da li neko ima informacije koliko kostaju troskovi transpatacije to mi je veoma bitno jer vrijeme istice a novca se nema dovoljno pa bih zamolila sve koji imaju neku inforamiciju da mi odgovore,
unaprijed zahvalna
 
Molim vas dali neko zna lek za akutna limfocitna leukemija?

Лек за акутну лимфоцитну леукемију није могуће написати у пар реченица на форуму.
Лечи се према протоколу који је установљен, а због напретка фармакотерапије има тенденцију и да се мења.

Дакле, морате се јавити хематологу.
 
"Kod priblizno jednog na 1000 dece biva dijagnostikovana leukemija pre uzrasta od 19 godina. Stopa petogodisnjeg prezivljavanja kod dece kod koje je nadjena leukemija i koja su odmah zatim lecena iznosi priblizno 70%."
interesuje me da li decak od 13g. kome je potvrdjena akutna leukemija spada u ovu grupu posto lekari kazu - najtezi oblik u najgore vreme:(
 
hvala sofi samo me interesovalo da li u tih 70% spadaju i deca od 13g
http://www.nurdor.org/leukemije

kako je ovde napisano trebalo bi a svi vrte glavom kad cuju
Игром случаја, део приправничког сам баш и одрадила код проф. Јанић и мр. Лидије Докмановић.
Одељење им је као апотека и заиста веома воде рачуна о усовима у којима се деца лече.
У том смислу, све похвале.
Тамо сам и сазнала да је излечење око 75% али акутне лимфобласне леукемије. Нема сваки облик тако добру прогнозу.
И као што сам ти већ написала, ако је дете старије, лошија је и прогноза. Стекла сам утисак да је највиши проценат излечење код дечице од 3-4-5 година.
Што никако не значи да за дете од 14 година нема наде.
 
"Lečenje počinje intenzivnom terapijom koja se naziva "indukcija", kombinacijom više hemioterapijskih lekova, što traje nešto više od dva meseca. Cilj indukcije je uništiti što više leukemijskih ćelija; većina bolesnika nema više leukemijskih ćelija u koštanoj srži nakon mesec dana indukcije."

sofi na pocetku indukcije radili su mu dnk test i bio je ok...juce su radili analize (nakon 20 dana) i nema malignih celija ...mozes li ovo da mi objasnis, interesuje me da li akutna leukemija moze preci u hronicnu ili ovo znaci nesto drugo

"Recidiv leukemije. Relaps, ili povratak leukemije, može da se dogodi u bilo koje vreme tokom lečenja ili po okončanju lečenja. "
 
Poslednja izmena:
Рецидив је повратак болести коју смо, учинило нам се, излечили...релапс је је враћање на претходно стање, значи лечимо пацијента, као боље му је , а онда одједном се све врати на старо.
Свака болест може из акутне фазе да уђе у хроницитет, само се та врста замене код леукемије младог човека јако ретко дешава. Хронична леукемија је, углавном, болест старијих људи и с њом се живи сасвим ок. Доживе људи и дубоку старост.

Код лечења леукемије је најбољи прогностички знак управо добро подношење терапије. Они , најчешће, падну на терапији, скрши им се крвна слика, развију инфекције и од њих умиру. Тако да, мислим да тај дечкић има добре шансе. ;)
 
Рецидив је повратак болести коју смо, учинило нам се, излечили...релапс је је враћање на претходно стање, значи лечимо пацијента, као боље му је , а онда одједном се све врати на старо.
Свака болест може из акутне фазе да уђе у хроницитет, само се та врста замене код леукемије младог човека јако ретко дешава. Хронична леукемија је, углавном, болест старијих људи и с њом се живи сасвим ок. Доживе људи и дубоку старост.

Код лечења леукемије је најбољи прогностички знак управо добро подношење терапије. Они , најчешће, падну на терапији, скрши им се крвна слика, развију инфекције и од њих умиру. Тако да, мислим да тај дечкић има добре шансе. ;)

joj sofi hvala ti nemas pojma koliko si me obradovala ti bas umes da izvuces sustinu svi nesto muljaju a ja se ne snalazim:heart:
 
Ponedeljak : Loši rezultati krvne slike - NEVERICA,misleći da je greška.
Utorak : Ponovljena analia - rezultati isti -ŠOK, a ipak i dalje neverica.
Sreda : Prebacivanje u drugu ustanovu,odmah analiza-rezultati istovetni - ŠOK I OGROMNA TUGA.
TIŠINA .
Okretanje milion tel. brojeva u cilju da se informišem o svemu i da se pronađe naj bolja moguća hospitalizacija uz naj bolje stručnjake.
Noć,još jedna koja će biti neprespavana,ali ni nemisli se o tome.Uzak krug najbližih i priče o svemu i svačemu.E-mail i poruka sa kompletnim tekstom knjige dr. Rudolfa Brojsa ( gore pomenuta ).Pročitam je u jednom dahu.
Kakvo olakšanje,pa naravno,nade uvek ima,kako sam i mogao da zaboravim na to.Predivna knjiga,i bez obzira da li ćete se odlučiti za takvu vrstu terapije - treba je pročitati.A preporučujem je svima, i onima koji su u situaciji da razmišljaj na temu : leukemija ,a i onima koji razmišljaju o naj prostijoj kijavici.
Ohrabren,uglavnom,danas sam celi dan pričao sa mnogima i iz celog sveta dobijao prilično pozitivnih iskustava i uverenja.
Oca vodim u sigurne ruke ruskog prijatelja a razgovaraćemo i na ovu temu :http://www.smedia.rs/ona/vest/6130/Terapija-Leukemija-Istrazivanje-Celije-Nova-terapija-pobedjuje-leukemiju.html

Videćemo.
 

Back
Top