Koincidencije

  • Začetnik teme Opassssna
  • Datum pokretanja
O

Opassssna

Gost
Da li vam se u zivotu desilo neshto malo neobichnije od onog obichnog i svakodnevnog?Da li ste doziveli neshto chudno i nerealno ili ako niste verujete li u sve to?A KOINCIDENCIJE (povezanosti) u vremenu i prostoru,bavi li se neko time ili zna neshto o tome?
Ja imam svoju chudnu prichu,imash li je ti??? :wink:
 
Sve su to obične slučajnosti. Pa šta da kaže onaj ko dobije na Lotou? Šansa za to je jedan prema desetine miliona, pa opet neko dobije. Posle mnogo ponavljanja i dovoljno vremena, svakakva čuda se mogu desiti.
 
Szife mislim da slucajnost ne postoji.... Mislim da sve ima svoj uzrok i posledicu....

Meni se desilo da sam radio meditacije za potovanje preko leteceg starta i posle nekog vremena sam zaista i otisao.......

Ko trazi dobice, ko kuca otvorice mu se.....
Bitaj je samo pravilan pristup.......
 
Anonymous:
Meni se desilo da sam radio meditacije za potovanje preko leteceg starta i posle nekog vremena sam zaista i otisao...
Ništa te ja ne razumem.

Shvatam da misliš da možeš sve izmeditirati, ali ja ti to nikako ne verujem.

I naravno da sve ima svoj uzrok, ali ako mi uzrok ne možemo kontrolisati ni predvideti, mi govorimo o slučajnosti. Naravno da se zna da je ta i ta loptica izvučena na lotou kao posledica delovanja sila gravitacije, akcije i reakcije, vazdušnih kretanja i čega sve ne, ali mi to ne možemo kontrolisati i zato kažemo da se izvlače slučajne loptice a ne one koje neko "izmeditira".
 
Isti zakoni koji uticu na "materijalni" svet uticu i na duhovni. Tako da je ustvari sve uzrocno posledicno povezano. Covek ima misli i osecanja. One imaju svoju snagu. Misao jednom svorena, pravilno isfiltrirana osecanjima istog trenutka tezi da se realizuje. O tome ti govori hermetizam. cetri elementa. Zemlja, Voda, Vatra, i Vazduh od kojih je sacinjeno sve sto postoji u univerzumu i na osnovu cijih se zakona sve desava. Alhemija se takodje bavila time, a nisi ni svestan koliko se "naucnika" koji su doneli mnoge zakone i koji su naravno opste prihvaceni nauci, njome bavilo. Jedan od njih je Isak Njutn.
 
ooo:
Isti zakoni koji uticu na "materijalni" svet uticu i na duhovni.
Duhovni svet je izmišljotina ljudi. Naravno, ti ne moraš da mi veruješ, ali recimo da je tako. Kosmos je itekako stvaran, a da neko baci neku hidrogensku bombicu i uništi ove mikroorganizme na "trećem kamenu od Sunca", koji sebi daju malo preveliki značaj u osnosu na Vasionu (neki čak i tvrde da je cela ona napravljena od strane nekog Badže u cilju smeštanja istih tih mikroorganizama zvanih ljudi) - Kosmos bi nastavio da postoji. Materija je itekako stvarna. Zvezde bi i dalje svetlucale u svojoj veličini, ali ne bi imao ko da ih gleda i pripisuje im tobožnja "značenja"...
ooo:
Tako da je ustvari sve uzrocno posledicno povezano.
Tu se slažem, al' to nema veze sa predvidljivošću.
ooo:
Covek ima misli i osecanja.
I pas i majmun imaju isto to, samo malo drugačije.
ooo:
Misao jednom svorena, pravilno isfiltrirana osecanjima istog trenutka tezi da se realizuje.
Ne razumem o čemu pričaš, to su obične floskule. Misao ne postoji van mozga. Mogu ja misliti šta god hoću, mogu smisliti kako da rešim problem gladi u Africi, ako me neko upuca dve sekunde nakon što sam smislio to što sam smislio, ostavivši me bez vremena da tu misao pretvorim u jezik i prenesem drugom mozgu putem tog jezika pa da ga taj drugi mozak ponovo pretvori u misao, onda cela moja ideja nema nikakvu vrednost. A to da "misao teži da se realizuje", to je isto ka oi reći "podudarnost teži da se realizuje." Nadam se da primećuješ besmislenost izjave.
ooo:
...cetri elementa. Zemlja, Voda, Vatra, i Vazduh od kojih je sacinjeno sve sto postoji u univerzumu i na osnovu cijih se zakona sve desava.
Ne teraj me da povraćam nad patetikom srednjovekovne nauke. Od kojih od ovih "elemanata" se sastoji svetlost? Elektromagnetna sila? Neutrino? Ajde, udri.
 
Verujte mi, lakse je raditi u rudniku nego voditi konverzaciju sa vama. :D :D :D :D :D

Mnogo toga treba da se desi dok covek ne dodje do tog stepena da voljom pretvara olovo u zlato. Nekih dvadesetak godina asketskog zivota sa neverovatno razvijenim potencijalom za prosvecenost.

Duhovni svet, Sizife, nije nikakva izmisljotina ljudi, vec realan zivot. Sve ono sto je plemenito i dobro to je povezano sa duhovnoscu coveka.

Sve sto je uzrocno pozledicno povezano moze biti i predvidjeno. Samo se treba imati svest o onome sto posmatras. "Po jutru se dan poznaje"
Ako vidis uzrok znaces i posledicu, previse je prosto da bih objasnjavao, li opet, ako nekog volis tacno se zna kakvi ce i biti tvoji postupci premanjemu, takodje i ako ga mrzis. Naravno dijapazon je veliki i zavisi od coveka do coveka ali opet sablon je isti.

Zivotinje nemaju samosvest, znaci nemaju moc da se osecaju dosadno, nisu samokriticne vec se ponasaju u skladu sa svojim instiktima i nagonima koje i covek takodje poseduje.

A to da misao ne postoji van mozga zamisli se malo kako je onda nastalo sve ovo sto te okruzuje. Prvo si pomislio da ti je kompjuter zbog necega potreban pa si to i sproveo u delo. To ti je najobicniji proces materijalizacije misli. Samo sto si ti morao da radis recimo dva meseca da bi ga kupio, a neko ko ima vise moci ga je kupio za dva dana. Tako je i sa svim ostalim stvarima koje mozes da zamislis, sve zavisi samo od toga kako sebe namagnetises, kako se izprogramiras. Slicne energije teze da privuku jedna drugu, radi razmene informacija u cilju realizacije misli.


Koji element daje svetlost...........Hmmmmmmmm....Pa mislim da Vatra...... :D :D :D
 
ooo:
Nekih dvadesetak godina asketskog zivota sa neverovatno razvijenim potencijalom za prosvecenost.
Ti baš hoćeš da me ubiješ, da umrem od smeha, a? :lol: Ni dvadeset godina bilo kakvog asketskog života nije dovoljno da čovek pojmi svu glupost ovog sveta... Možeš čučati ceo život u krošnji bambusa, ali olovo u zlato pretvoriti ne možeš. (Možeš duvati vuče kol'ko god hoćeš, al kuću srušiti nećeš...)

Ako ti veruješ u alhemiju, onda mi nemamo o čemu da razgovaramo...
ooo:
Slicne energije teze da privuku jedna drugu, radi razmene informacija u cilju realizacije misli.
No comment. Lophophora Williamsii @ work... :lol:
 
divlja-u-srcu:
Ja verujem u to da misao koja se rodi i dovoljno je istinita i jaka ,ostvaruje se !Mogu da potvrdim licnim iskustvom! :)
Možeš ti zamišljati da se Zemlja obrće u suprotnom smeru do sutra, ali nešto sumnjam da će to biti nešto više od pukog zamišljanja.

BTW, ako misao može da bude jaka i slaba, kojim se jedinicama meri jačina iste? :wink:
 
Sizif:
divlja-u-srcu:
Ja verujem u to da misao koja se rodi i dovoljno je istinita i jaka ,ostvaruje se !Mogu da potvrdim licnim iskustvom! :)
Možeš ti zamišljati da se Zemlja obrće u suprotnom smeru do sutra, ali nešto sumnjam da će to biti nešto više od pukog zamišljanja.

BTW, ako misao može da bude jaka i slaba, kojim se jedinicama meri jačina iste? :wink:

jachina misli je obnuto proporcionalna kolutanju ochima :roll:
 
goodday:
ooo:
Verovatno ste u pravu, hvala vam sto ste mi pomogli da shavtim da sam bolestan..... e sada mi recite ko ce od vas da mi da pare za lecenje..... :D :D :D :D :D :D
a sada znam shta si....poklonik "svetlosne formule".....ebote Spasoje Vlajic.....sektash nedopeceni


Ej, ja nisam niciji, Spasoje Vlajic i njegova svetlosna formula, znam nesto o tome ali ne pripadam nikakvoj sekti, niti religiji......Mada sam razgovarao sa njim dok sam bio u manastiru....mogu reci da mi je dao par korisnih informacija....Hvala Mu
 
ooo:
goodday:
ooo:
Verovatno ste u pravu, hvala vam sto ste mi pomogli da shavtim da sam bolestan..... e sada mi recite ko ce od vas da mi da pare za lecenje..... :D :D :D :D :D :D
a sada znam shta si....poklonik "svetlosne formule".....ebote Spasoje Vlajic.....sektash nedopeceni


Ej, ja nisam niciji, Spasoje Vlajic i njegova svetlosna formula, znam nesto o tome ali ne pripadam nikakvoj sekti, niti religiji......Mada sam razgovarao sa njim dok sam bio u manastiru....mogu reci da mi je dao par korisnih informacija....Hvala Mu
e ako je tako imash i moj blagoslov :wink:
 

Back
Top