Marilyn Monroe - ubistvo ili samoubistvo - 46 god. kasnije...

Da li je M.M ubijena ili ne?

  • ubistvo

  • samoubistvo

  • ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
koje danasnje glumice?
+ sto se "dobrih komicarki" tice sa one moje "liste" (sve su joj vrsnjakinje ili su starije...) barem dvije su ODLICNE komicarke...
izvoli, "usporedi" pa se javi...:)

El mogu ja malo da se umesam?:)
Naravno da ona nije bila ni "ispod malog nokta" npr. Bet Dejvis, koja je i odlicna glumica, i odlicna komicarka...Medjutim,, ne zaboravi da se ona itekako "borila" sa "azdajama" iz studija, reziserima i producentima za neke ozbiljnije uloge. U to vreme njih (glumce) su obavezivali ugovori, i sto ti odrede da glumis, to moras, inace raskidaju ugovor i jos placas kaznu i sl. Znaci, nije ona HTELA da bude tretirana kao glupaca i losa glumica, to su joj nametnuli, jer to se "prodavalo". Dokaz tome koliko je bila nesrecna zbog toga je i njena udaja za Artura Milera, doskorasnjeg najpoznatijeg i najrespektabilnijeg dramskog pisca...
Ono sto zelim da kazem je: da spram svog "profila" lepotice, ne bas sa "pedigreom", ona je morala da igra nametnute joj uloge i u TOM DELU glume bila odlicna komicarka.
Aj, molim te, na trenutak, zamisli Bet Dejvis kako igra zgodnu, glupu, ali dobrocudnu plavusu...naravno da neces...! Eto, to je to, nadam se da sam nesto pojasnila u vezi njene glume i uloga "komicarke"...
Najbolji primer za to - film "Neki to vole vruce".:);)



Surovi ste prema Merilin, nekima je i bio cilj da je ljudi gledaju na takav način na kakav je vi gledate. Merilin je bila odlična komičarka a samo inteligentni ljudi mogu da budu dobri komičari. Ne možete sada da upoređujete nju i neke današnje glumice jer se tadašnja gluma jako razlikuje od ovdašnje.

Upravo tako! Svako vreme nosi svoj "duh", a ono su bile posleratne godine kad je bila bitnija zabava, nego bas nesto toliko ozbiljno (mada je bilo i toga...):)
 
Ajde ti Vragana napiši nešto da čujemo mi tebe.

nesto :)
( i ovo je vise od tvojih nepovezanih brljotina...)

nego, akonto poredjenja npr Marilyn i Bette; ova druga je mogla igrati bilo sta...zasto?
zato sto je Glumica...
poput Dietrich ili Garbo...

no, ako vec hocete akcentirati Merlinkin "komicarski talent" kao nesto...bitno onda napravite poredjenje sa K. Hepburn ili Barbarom Stanwick...i brzo ce se skapirati da " ne moz' slonce u lonce"...:)

naravno, i ta prica oko toga sta kome "namece" studio; imidza, ugovora...
sve to moze ako se covjek sam tako postavi ... "trebate glupu pavuse, evo ja cu se ofarbat...a poslije cu vidjet kako od toga...pobjeci"...

+ nije ova sirota kokoska u tome sama, ni Jane Mansfield nije nista bolje prosla...

jbga, ako sam ne znas postaviti granicu...
uostalom, i glumci su samo ljudi, a gluma je profesija kao i bilo koja druga...
u konacnici...sami biramo...:)
 
Sami biramo? Kako to dobro zvuči, neverovatno. Trenutno sam u osetljivoj fazi i ovaj komentar sam primila izuzetno duboko.

pa sad...sami...biramo
cak i kad nam to ne izgleda tako...
npr. doticna se uvijek mogla okrenuti i otici; reci "neka fala..."
zar ne? :)

edit - zaboravih: 'ebes "glumicu" koja ne moz' tri recenice zapamtit...
'el znas posto je to..pretvoreno u role filma?
to si nasa kinematografija ni dan danas ne mere priustit...
 
Poslednja izmena:
Pa, vidis, ta "osrednja americka glumica" i danas izaziva istu paznju javnosti kao i one najbolje, razmisli zasto...Sigurno ima razloga...:?::!:

Potpuno se slazem , osrednje ce proci, i vrijeme ce pokazati koliko su vrijedjele, a valjda je vrijeme pokazalo da je Merlin popularna i dan danas ali ne zbog (kako zlobnici kazu) maisteriozne i neotkrivene smrti vec zbog uloga kao i same njene licnosti.
 
Molim te reci mi zasto. Koliko god razmisljala, a veruj mi da sam se vise puta to pitala, ne mogu da nadjem odgovor na to pitanje. Nisam ironicna. Stvarno me zanima zasto ona ljude zanima.

Tebi se ne sviđa ili te ne interesuje, drugima je ona predivna...
Meni lično, ja samo želim da budem koliko toliko objektivna što se tiče nje. Nije ona bila loša, vidi se da je jadnica bila dobre duše, ali je puno verovala muškarcima.
 

Back
Top