Bez perspektive

bridzit

Početnik
Poruka
5
Ne znam ni sama odakle da pocnem,moj problem nije dosao iz vedra neba ali kako se kulminacija priblizava sve mi vise gori pod nogama...A ne smem nikome da se poverim.
Imam 33 godine,udata za coveka kojeg sam nekada jako volela,dvoje dete od 4 i 6 godina,stabilan posao u jednoj skoli,naizgled sve je u redu.Imamo kucu,letujemo svake godine,zimujemo svake druge.Kazu mi da izgledam odlicno za svoje godine,prijateljice imamA ja,kao da mi sve to nije bilo dovoljno sam se zaljubila.Ni manje ni vise nego u svog prijatelja.Saradnika.Koji je svestenik :(
Naime, saradjujem sa njim vec skoro godinu dana. On je veoma mlad, izuzetno obrazovan, govori dva strana jezika, deo zivota proveo je u inostranstvu.Upoznala sam ga kada sampre godinu dana sa zakasnjenjem pozelela da pristupim pravoslavnoj crkvi i konacno se krstim.
Odmah smo se pronasli, vodili duge razgovore o zivotu, o veri, o ljudima.Impresionirao me svojom smirenoscu i sigurnoscu,velikim srcem i spremnoscu da pomogne ljudima.Totalna suprotnost mom muzu,koji je impulsivan, distanciran i sve gleda kroz dinar i sa kojim sam se zadnjih godina nekako udaljila,jer je sve vise posvecen poslu i sticanju, postao je beskrupulozan i bezosecajan, a to mi se ne dopada.Prebacuje mi sto sam pocela da pomazem radu crkvenog hora u slobodno vreme,jer kaze od toga nema koristi i gubljenje je vremena.Zlobni komentari koje sam prinudjena da slusam,da crkva ima dovoljno para,i da moze da plati.
Pored toga postao je i jako ljubomoran primetila sam da mi proverava telefon i zainteresovano prolazi pored mene kad god sam na racunaru.kad je na poslovnom putu, ponekad insistira da mu se javim od kuce a znam da to radi da bi bio siguran da nigde nisam otisla.Glupo je, znam,jer da sam htela, nasla bih nacin da budem ono sto nisam
.Stoga me je zaprepastilo kad sam otkrila da prema mom svestenku imam osecanja,da ne mogu da odvojim pogled od nejgovih ociju,da bih ga slusala satima,da nam se ruke slucajno dodirnu i da me svaki put prodje jeza kad pomislim na njega.Najgore je sto je ovo izgleda obostrano.Primecujem da me gleda, da trazi priliku da me dodirne,da uziva da provodi vreme sa mnom.Sto je najgore i on je ozenjen,35 godina,ima dvoje dece.Svesna sam da ta ljubav nema perspektive,i ako je ima preko koliko zivota treba da se predje?Ali svejedno,volim ga i ne mogu da se oduprem osecanjima.
Pre tri dana me je pozvao kod njega,da mu pomognem oko pakovanja nekih paketa za decu.Izmedju redova sam procitala da njegova porodica nece biti tu,da mu je zena otputovala kod svojih roditelja na 10 dana.I sada postavljam sebi pitanje:da li cu biti spremna da kazem ne,ukoliko bude potrebno.Mozda se varam,ali moja intuicija mi govori da ce mi priznati svoja osecanja,koja su bar meni ocigledna.Hocu li biti jaka?Ili da se prepustim?Strah me je.Od svega sto to moze doneti-njemu,meni,ljudima koje volimo.
Sta biste vi uradile na mom mestu?
 
kazi mu "udri opet grome moj".....pobogu i zaboga miloga g-djo...jesu li jaka osecanja kao sto mislite?
ako jesu nema sile BOGA da Vas dvoje rastavi od "bludnicenja"....ako nisu budi sigurna da te je zvao samo da pakujete paketice.
a mozda ti imas zestoke "gresne misli"....mnogo vas je u igri za BITI POVREDJEN...tvoj muz njegova zena cetvero dece!!!! ej cetvoro dece. mislim da si sebicna ili blago napaljena.

normalno je da si muza NEKADA VOLELA.....ljubav dodje prodje postovanje ostaje...
 
Ne znam ni sama odakle da pocnem,moj problem nije dosao iz vedra neba ali kako se kulminacija priblizava sve mi vise gori pod nogama...A ne smem nikome da se poverim.
Imam 33 godine,udata za coveka kojeg sam nekada jako volela,dvoje dete od 4 i 6 godina,stabilan posao u jednoj skoli,naizgled sve je u redu.Imamo kucu,letujemo svake godine,zimujemo svake druge.Kazu mi da izgledam odlicno za svoje godine,prijateljice imamA ja,kao da mi sve to nije bilo dovoljno sam se zaljubila.Ni manje ni vise nego u svog prijatelja.Saradnika.Koji je svestenik :(
Naime, saradjujem sa njim vec skoro godinu dana. On je veoma mlad, izuzetno obrazovan, govori dva strana jezika, deo zivota proveo je u inostranstvu.Upoznala sam ga kada sampre godinu dana sa zakasnjenjem pozelela da pristupim pravoslavnoj crkvi i konacno se krstim.
Odmah smo se pronasli, vodili duge razgovore o zivotu, o veri, o ljudima.Impresionirao me svojom smirenoscu i sigurnoscu,velikim srcem i spremnoscu da pomogne ljudima.Totalna suprotnost mom muzu,koji je impulsivan, distanciran i sve gleda kroz dinar i sa kojim sam se zadnjih godina nekako udaljila,jer je sve vise posvecen poslu i sticanju, postao je beskrupulozan i bezosecajan, a to mi se ne dopada.Prebacuje mi sto sam pocela da pomazem radu crkvenog hora u slobodno vreme,jer kaze od toga nema koristi i gubljenje je vremena.Zlobni komentari koje sam prinudjena da slusam,da crkva ima dovoljno para,i da moze da plati.
Pored toga postao je i jako ljubomoran primetila sam da mi proverava telefon i zainteresovano prolazi pored mene kad god sam na racunaru.kad je na poslovnom putu, ponekad insistira da mu se javim od kuce a znam da to radi da bi bio siguran da nigde nisam otisla.Glupo je, znam,jer da sam htela, nasla bih nacin da budem ono sto nisam
.Stoga me je zaprepastilo kad sam otkrila da prema mom svestenku imam osecanja,da ne mogu da odvojim pogled od nejgovih ociju,da bih ga slusala satima,da nam se ruke slucajno dodirnu i da me svaki put prodje jeza kad pomislim na njega.Najgore je sto je ovo izgleda obostrano.Primecujem da me gleda, da trazi priliku da me dodirne,da uziva da provodi vreme sa mnom.Sto je najgore i on je ozenjen,35 godina,ima dvoje dece.Svesna sam da ta ljubav nema perspektive,i ako je ima preko koliko zivota treba da se predje?Ali svejedno,volim ga i ne mogu da se oduprem osecanjima.
Pre tri dana me je pozvao kod njega,da mu pomognem oko pakovanja nekih paketa za decu.Izmedju redova sam procitala da njegova porodica nece biti tu,da mu je zena otputovala kod svojih roditelja na 10 dana.I sada postavljam sebi pitanje:da li cu biti spremna da kazem ne,ukoliko bude potrebno.Mozda se varam,ali moja intuicija mi govori da ce mi priznati svoja osecanja,koja su bar meni ocigledna.Hocu li biti jaka?Ili da se prepustim?Strah me je.Od svega sto to moze doneti-njemu,meni,ljudima koje volimo.
Sta biste vi uradile na mom mestu?

:hahaha: uh, kakva fora.
Kupljeno
 
Upoznala sam ga kada sampre godinu dana sa zakasnjenjem pozelela da pristupim pravoslavnoj crkvi i konacno se krstim.

Bila prica istinita ili ne.....sta te to muci pa si sa zakasnjenjem pozelela da pristupis crvki i da pocnes da se krstis??? :???: obicno je covek zbog problema ranljiviji, osetljiviji..itd pa se lako zatreska u nekog....
Ne razumem zasto je ljudima uvek najlakse da beze od problema....logicno je da ti je muz ljubomoran, kad verovatno oseca da nesto nije ok....:dash:

Uostalom ne kontam te price ni nacin razmisljanja...palim sa teme...:bye:
 
mene ovde mnogo više zanima, šta će biti u toku pakovanja tih paketića...prijatelj
svestenik...bi trebao znati da je to ako samo i poželi nešto više od prijateljstva
sa tobom ili bilo kojom drugom ženom (sem svoje naravno) smrtni greh...i da bi
onda trebao da postupi po pravilima crkve i skine svešteničku odoru.....:think:

mogu da razumem, ali ne mogu i da podržim ni tebe ni njega.....ako već nešto
osećate oboje...onda se zna put...kako se to radi.....rastave braka i sve ostalo,
samo što se on ne može nikad rastati od svoje žene, jer bi u protivnom bio
izbačen iz crkve.....tek da znaš....a on zna samo očito je muško, muško...pa
ni u svešteničkoj odori nije sposoban da kontroliše sebe i svoje osećaje.....:thumbdown::thumbdown:
 
Ne znam ni sama odakle da pocnem,moj problem nije dosao iz vedra neba ali kako se kulminacija priblizava sve mi vise gori pod nogama...A ne smem nikome da se poverim.
Imam 33 godine,udata za coveka kojeg sam nekada jako volela,dvoje dete od 4 i 6 godina,stabilan posao u jednoj skoli,naizgled sve je u redu.Imamo kucu,letujemo svake godine,zimujemo svake druge.Kazu mi da izgledam odlicno za svoje godine,prijateljice imamA ja,kao da mi sve to nije bilo dovoljno sam se zaljubila.Ni manje ni vise nego u svog prijatelja.Saradnika.Koji je svestenik :(
Naime, saradjujem sa njim vec skoro godinu dana. On je veoma mlad, izuzetno obrazovan, govori dva strana jezika, deo zivota proveo je u inostranstvu.Upoznala sam ga kada sampre godinu dana sa zakasnjenjem pozelela da pristupim pravoslavnoj crkvi i konacno se krstim.
Odmah smo se pronasli, vodili duge razgovore o zivotu, o veri, o ljudima.Impresionirao me svojom smirenoscu i sigurnoscu,velikim srcem i spremnoscu da pomogne ljudima.Totalna suprotnost mom muzu,koji je impulsivan, distanciran i sve gleda kroz dinar i sa kojim sam se zadnjih godina nekako udaljila,jer je sve vise posvecen poslu i sticanju, postao je beskrupulozan i bezosecajan, a to mi se ne dopada.Prebacuje mi sto sam pocela da pomazem radu crkvenog hora u slobodno vreme,jer kaze od toga nema koristi i gubljenje je vremena.Zlobni komentari koje sam prinudjena da slusam,da crkva ima dovoljno para,i da moze da plati.
Pored toga postao je i jako ljubomoran primetila sam da mi proverava telefon i zainteresovano prolazi pored mene kad god sam na racunaru.kad je na poslovnom putu, ponekad insistira da mu se javim od kuce a znam da to radi da bi bio siguran da nigde nisam otisla.Glupo je, znam,jer da sam htela, nasla bih nacin da budem ono sto nisam
.Stoga me je zaprepastilo kad sam otkrila da prema mom svestenku imam osecanja,da ne mogu da odvojim pogled od nejgovih ociju,da bih ga slusala satima,da nam se ruke slucajno dodirnu i da me svaki put prodje jeza kad pomislim na njega.Najgore je sto je ovo izgleda obostrano.Primecujem da me gleda, da trazi priliku da me dodirne,da uziva da provodi vreme sa mnom.Sto je najgore i on je ozenjen,35 godina,ima dvoje dece.Svesna sam da ta ljubav nema perspektive,i ako je ima preko koliko zivota treba da se predje?Ali svejedno,volim ga i ne mogu da se oduprem osecanjima.
Pre tri dana me je pozvao kod njega,da mu pomognem oko pakovanja nekih paketa za decu.Izmedju redova sam procitala da njegova porodica nece biti tu,da mu je zena otputovala kod svojih roditelja na 10 dana.I sada postavljam sebi pitanje:da li cu biti spremna da kazem ne,ukoliko bude potrebno.Mozda se varam,ali moja intuicija mi govori da ce mi priznati svoja osecanja,koja su bar meni ocigledna.Hocu li biti jaka?Ili da se prepustim?Strah me je.Od svega sto to moze doneti-njemu,meni,ljudima koje volimo.
Sta biste vi uradile na mom mestu?

Pravoslavna vera je najjaca.
Boli vas uvce, mozete da se svalerisete :) Mozete cak i poker da igrate.
Pozdrav
 
mene ovde mnogo više zanima, šta će biti u toku pakovanja tih paketića...prijatelj
svestenik...bi trebao znati da je to ako samo i poželi nešto više od prijateljstva
sa tobom ili bilo kojom drugom ženom (sem svoje naravno) smrtni greh...i da bi
onda trebao da postupi po pravilima crkve i skine svešteničku odoru.
....:think:

mogu da razumem, ali ne mogu i da podržim ni tebe ni njega.....ako već nešto
osećate oboje...onda se zna put...kako se to radi.....rastave braka i sve ostalo,
samo što se on ne može nikad rastati od svoje žene, jer bi u protivnom bio
izbačen iz crkve.....tek da znaš....a on zna samo očito je muško, muško...pa
ni u svešteničkoj odori nije sposoban da kontroliše sebe i svoje osećaje.....:thumbdown::thumbdown:

Сваки грех је смртан, једнако за свештеника и за оног ко то није...
А ко је изабрао да живи у Цркви.
Сад, овде би требало објаснити значење термина грех... НО, не бих да смарам...
Које то тачно правило Цркве подразумева скидање "одоре"?
Ја не знам за то правило, а поприлично дуго се бавим теологијом.
Наиме, Црква дозвољава да се у случају прељубе поступи по савести ако она остане недоказана пред црквеним власитима.
Што обично и остане недоказано јер не верујем да би сведочила против њега...
Ако ни због чега другог, онда због свог брака.
Мој ти је савет да се не упушташ у тако нешто, не због њега самог већ због његове службе у Цркви...
И мислим да је непримерно да те он позива код себе у таквој ситуацији, а и ти не би требало да идеш ако ниси спремна на све што може да се догоди...
 
meni samo nije jasno:oklevas jer si udata,jer je ozenjen ili jer je popa?
to ni meni nije jasno.. no dobro..
jbga.. ja da imam muža koga ne volim i ne cenim ni malo,
a od koga iz nekog razloga ne mogu da odem, nemoj sad svi da šize kako je najispravnije otići,
loš sam čovek možda, al mislim da ne bih preterano oklevala ako mi se neko drugi toliko dopadne..
 
Ne znam ni sama odakle da pocnem,moj problem nije dosao iz vedra neba ali kako se kulminacija priblizava sve mi vise gori pod nogama...A ne smem nikome da se poverim.
Imam 33 godine,udata za coveka kojeg sam nekada jako volela,dvoje dete od 4 i 6 godina,stabilan posao u jednoj skoli,naizgled sve je u redu.Imamo kucu,letujemo svake godine,zimujemo svake druge.Kazu mi da izgledam odlicno za svoje godine,prijateljice imamA ja,kao da mi sve to nije bilo dovoljno sam se zaljubila.Ni manje ni vise nego u svog prijatelja.Saradnika.Koji je svestenik :(
Naime, saradjujem sa njim vec skoro godinu dana. On je veoma mlad, izuzetno obrazovan, govori dva strana jezika, deo zivota proveo je u inostranstvu.Upoznala sam ga kada sampre godinu dana sa zakasnjenjem pozelela da pristupim pravoslavnoj crkvi i konacno se krstim.
Odmah smo se pronasli, vodili duge razgovore o zivotu, o veri, o ljudima.Impresionirao me svojom smirenoscu i sigurnoscu,velikim srcem i spremnoscu da pomogne ljudima.Totalna suprotnost mom muzu,koji je impulsivan, distanciran i sve gleda kroz dinar i sa kojim sam se zadnjih godina nekako udaljila,jer je sve vise posvecen poslu i sticanju, postao je beskrupulozan i bezosecajan, a to mi se ne dopada.Prebacuje mi sto sam pocela da pomazem radu crkvenog hora u slobodno vreme,jer kaze od toga nema koristi i gubljenje je vremena.Zlobni komentari koje sam prinudjena da slusam,da crkva ima dovoljno para,i da moze da plati.
Pored toga postao je i jako ljubomoran primetila sam da mi proverava telefon i zainteresovano prolazi pored mene kad god sam na racunaru.kad je na poslovnom putu, ponekad insistira da mu se javim od kuce a znam da to radi da bi bio siguran da nigde nisam otisla.Glupo je, znam,jer da sam htela, nasla bih nacin da budem ono sto nisam
.Stoga me je zaprepastilo kad sam otkrila da prema mom svestenku imam osecanja,da ne mogu da odvojim pogled od nejgovih ociju,da bih ga slusala satima,da nam se ruke slucajno dodirnu i da me svaki put prodje jeza kad pomislim na njega.Najgore je sto je ovo izgleda obostrano.Primecujem da me gleda, da trazi priliku da me dodirne,da uziva da provodi vreme sa mnom.Sto je najgore i on je ozenjen,35 godina,ima dvoje dece.Svesna sam da ta ljubav nema perspektive,i ako je ima preko koliko zivota treba da se predje?Ali svejedno,volim ga i ne mogu da se oduprem osecanjima.
Pre tri dana me je pozvao kod njega,da mu pomognem oko pakovanja nekih paketa za decu.Izmedju redova sam procitala da njegova porodica nece biti tu,da mu je zena otputovala kod svojih roditelja na 10 dana.I sada postavljam sebi pitanje:da li cu biti spremna da kazem ne,ukoliko bude potrebno.Mozda se varam,ali moja intuicija mi govori da ce mi priznati svoja osecanja,koja su bar meni ocigledna.Hocu li biti jaka?Ili da se prepustim?Strah me je.Od svega sto to moze doneti-njemu,meni,ljudima koje volimo.
Sta biste vi uradile na mom mestu?

Jao, Brizit, pa kako!:eek:
Kapiras, tvoj muz je postao drugi, onaj za koga se nisi udala. Promenio se covek. Vreme prolazi, ljudi se menjaju, svasta nas oblikuje. Znas li to?
Sada, eto, desio se jedan ZANIMLJIV, a pitanje koliko realno kvalitetan muskarac koji te osvojio. Sta god pricala, znas onu "u ocima zaljubljenog...". Ovo je samo slabost i jedna vrsta usamljenosti u promasenoj vezi. Ako odes na gajbu kod njega-pala si. Nema sta. Gotovo je. Smisli da li je normalno da zbog strasti srusis svet. I svoje porodice i neke druge. Ako jeste, samo napred. Ako, ne. Saberi se, prezivi ga i idi dalje.
E, da! I dobro se po.jebi sa svojim muzem.
 
klevas jer si udata,jer je ozenjen ili jer je popa?
To sto je pop izgleda da joj je najmanji problem, njegovo obrazovanje joj se svidja.
Problem je sto su oboje zauzeti i imaju gresne misli.

Pravi odgovor na pricu bi bio, suzdrzi se, odoli iskusenju, pokazi snagu volje i mudrost. Ali sta imas od tog saveta, lakse je reci...
Izbegavaj coveka, ili se lepo dogovorite da se razvedete, pa se onda posle sljubite:)
 
А да, хтео бих да додам још нешто...
Није реткост да се женама допадају свештеници, па ма колико објективно вредели...
Мислим да је то нека фора ко с униформама јер је и мантија (црквена одора) нека врста униформе...
 
To sto je pop izgleda da joj je najmanji problem, njegovo obrazovanje joj se svidja.
Problem je sto su oboje zauzeti i imaju gresne misli.

Pravi odgovor na pricu bi bio, suzdrzi se, odoli iskusenju, pokazi snagu volje i mudrost. Ali sta imas od tog saveta, lakse je reci...
Izbegavaj coveka, ili se lepo dogovorite da se razvedete, pa se onda posle sljubite:)

Он ако се разведе и уђе у јавну везу с другом женом не може да остане на месту свештенослужитеља... (ово спада под оно ако се докаже...)
Нисам баш сигуран да то није битан елемент у целој причи...
 
Tema
:)

poshto ti dragi muz ide na zivce, jer josh uvijek ima iste one osobine koje je imao kad si ga ludo volela...logichno je da ce ono tvoje peto ja traziti u koga cesh se zaljubiti da bi pocheo oblak fantazija da se razvija u glavi, pritisak raste, naprosto ce ti lobanja se rastegnuti kao meteoroloshki balon...ako ne ispunish onaj davni san ..bar da ga odsanjash, jer je jako uzbudljivo mashtati...dok napolju Sunce sija i ptice umiru pjevajuci...
i tako je divno osjecanja pretochiti na papir..zaista je uzbudljiva pricha, za prvu epizodu...meni je srce zatreperilo...zaista smisao za pripovijedanje...sa interesantnim zapletom...od svih ...pa bash na popa...eh...i sad kao on tebe zavodi...a ti kao njega ne...mozesh da upropastish...a mozda je bitnije odmah odluchiti, ko je prvi pocheo da bi ,,Ana Karenjinina Zvezda i reda''bila okachena na prave grudi...
ja ne znam odgovor na temu,samo sam se javila iz publike da kazem da je pricha dirljiva
, a bila bi dirljiva i da nisi napisala da je pravoslavni pop ...ali svaka chast na iskrenosti, verovatno se radnja deshava u Zimbabveu , pa niko nece posumnjati ...

bash me zanima shta ce biti dalje :bye:
 
ajdeeeee......
nisi videla pijanog popa?

ja jesam :D

pop Đuro je imao običaj popiti po koju čašiću kad dođe na slavu kod nas...
doduše, on je prije nekoliko godina napustio službu,
smučilo mu se čime se neki ljudi koji pripadaju sveštenstvu bave...

@tema: to je mogao biti bilo ko, ako su se ona i muž otuđili jedno od drugog...
 
ja jesam :D

pop Đuro je imao običaj popiti po koju čašiću kad dođe na slavu kod nas...
doduše, on je prije nekoliko godina napustio službu,
smučilo mu se čime se neki ljudi koji pripadaju sveštenstvu bave...

@tema: to je mogao biti bilo ko, ako su se ona i muž otuđili jedno od drugog...

Pa naravno.
Da se zaljubila u instruktora fitnesa ili kolegu ili bilo koga drugog, to bi bilo prihvatljivo.
Al' u svestenika....eee, to je vec previse, to je fikcija, to je izmisljeno bla bla bla.

Kao da sami niste svesni kakve sve spanske serije imate u svom komisiluku, na poslu ako hoces i ovde, medju forumasima.
I ja se slazem da je ona pala na prvog koji joj je slican, prvog koji joj posvecuje vreme, paznju i slusa je.
Klasicna zenska greska :confused:
 

Back
Top