Visual Basic 2008 -sta je sa ovom komandom AutoRedraw i problem u programu zbog toga

unisoft

Zainteresovan član
Poruka
143
NADAM SE DA STE ME RAZUMELI U CEMU JE PROBLEM.Pa koliko sam se trudio da vam opisem ovako prost problem nadam se da sam zasluzio da mi pomognete :o

Zahvaljujem se unapred


U VB 2006 je ima a u VB 2008 nema ???

Ovako stoje stvari.Tek sam se poceo da bavim programiranjem uVB-ucim i normalno je da cu imati nekih problema,a ovo je jedan od njih.Imam jednu knjigu koju sam kupio iz nje ucim VB a i skinuo sam oko 60 video tutoriala sa neta.

Program sluzi za sledece

Posto sam gledao jedan video tutorial : na formi postoje -->
3x HScrolBar-a
1x ImageBox

Cilj ovoga programa je da kada se pomeraju HScrolBar ( klizaci) da se u ImageBox-u pojavljuju boje.Ako se pomera samo jedan klizac pojavljivace se samo ta boja u nijansama od svetlije do tamnije.Ako se pomeraju svi ,normalno mesace se boje od svetlije do tamnije boje u zavisnosti od toga kako mi budemo pomerali klizace

1.HScrolBar-u dodeljuje mu se crvena boja
2.HScrolBar-u dodeljuje mu se zelena boja
3.HScrolBar-u dodeljuje mu se plava boja

samo da kazem da nije bitan raspored boja a ni to da li ce 1.HScrolBar biti plava boja ili 2HScrolBar .


Pre nego sto napisem u cemu je problem recu sledece:
Video tutorial koji sam gledeo - program je radjen u VISUAL BASICU 2006 a ja radim u VISUAL BASICU 2008

poslen nerviranja zbog moga problema ja sam sa neta skinuo VB 2006 i uradio isto kao sto je na tutorialu i program mi je radio

Moj problem :

AutoRedraw jedino sto ja nisam mogao da uradim u VB2008 je da komandu AutoRedraw stavim na TRUE .U tutorijalu koji je radjen u VB 2006 pri gledanju on je ovu komandu za svaki HScrolBar prebacio na TRUE.E nemojte sada da se smejete-da meni zbog toga mozda program nece da radi - posto nisam nasao tu komandu

Posto sam pokrenuo VB2008 i kreirao na formi 3x HScrolBar-a i 1x ImageBox krenuo sam u kucanju kodova za svaki HScrolBar-a

u tutorijalu sledeci je kod

on je svakom HScrolBar promenio ime.

1 je dodelio ime crvena , 2 zelena i 3 plava

kod je sledeci i kucao ga je za svaki HScrolBar isti :


img.BackColor=RGB (red.Value , green.Value , blue.value)

i to je ceo kod.Ovaj kod je iskopirao za sledece 2 HScrolBar-a i program je gotov.

Na slici dole se vidi sta meni izbaci kada otkucam




kod dok medjutim kod njega kada kuca kod i stugne do sledeceg img.BackColor=RGB ( njemu u VB 2006 ne izbacuje nikakva obavestenja o komandi kao meni u VB 2008.On je svaku komandu otkucao kao .Value a meni nesto izbacuje kao obavestenje da moram stavim kod kao Integer.


Poslen silnoga nerviranja,ja sam poceo da brisem kod ( VB2008) i kada sam sa BACKSPACE--om stigao do img.BackColor= on je meni u (VB2008) izbacio listu sledecih komandi

i kada sam video lkomandi za img.BackColor= ja sam normalno izabrao Color.Blue

posto sam bio u HScrolBaru1
za HScrolBaru2 sam izabrao Color.Green a za HScrolBaru3 sam izabrao Color.Red

i tako sam dobio sledece kodove :

HScrolBar1 :img.BackColor=Color.Blue
HScrolBar2 : img.BackColor=Color.Green
HScrolBar3 : img.BackColor=Color.Red

samo da napomenem jos jednom da je kod u tutorijalu izgledao ovako
img.BackColor=RGB (red.Value , green.Value , blue.value) u VB 2006.


E meni je program odlicno radio sa ovim kodovima stim sto kada kliknem na prvi klizac o pojavljuje boju od toga klizaca ali se ne menjaju nijanse od svetlije do tamnije.Ako sam pomerio 1 klizac on je pojavio u imgbox-u plavu a kada sam pomero 2 klizac on je pokazao zelenu - NIJE IZMESAO BOJE



NADAM SE DA STE ME RAZUMELI U CEMU JE PROBLEM.
 
Color.FromArgb (..., ..., ...) (3 ingegera od 0 do 255, A = Alpha = providnost, al ti koristi funkciju sa 3 integera, (bez alfa)).

VB2008 ti koristi .NET po defaultu (mada mozda ne moras da ga koristis, neznam).

Kad ukucas Color.FromArgb pisace ti jedna od 4 moguce funkcije, i bice ti 2 spina da pomeras gore dole da vidis definicije funkcija. Ti koristi ovu koju sam ti ja dao.

AutoRedraw nije kontrola nego property (osobina). Ne znam vise sta bese da ona radi, to neka ti objasni neko drugi ili citaj msdn library
 
Color.FromArgb (..., ..., ...) (3 ingegera od 0 do 255, A = Alpha = providnost, al ti koristi funkciju sa 3 integera, (bez alfa)).

VB2008 ti koristi .NET po defaultu (mada mozda ne moras da ga koristis, neznam).

Kad ukucas Color.FromArgb pisace ti jedna od 4 moguce funkcije, i bice ti 2 spina da pomeras gore dole da vidis definicije funkcija. Ti koristi ovu koju sam ti ja dao.

AutoRedraw nije kontrola nego property (osobina). Ne znam vise sta bese da ona radi, to neka ti objasni neko drugi ili citaj msdn library

Ma ili ja ne umem da se snadjem ali stekao sam misljenje da im je MSDN bezveze odredjen.

Probao sam tu formulu ali najverovatnije nisam se snasao sta treba da uradim pa mi ne radi.Ako ti nije problem skini ovaj moj program sa linka ispod pa pogledaj sta se desava plizzzzCOLOR]

sa ovoga linka :

http://rapidshare.com/files/132558729/26_vezba.rar.html
 
Poslednja izmena:
Ради у VB 2005 Professional и VB 2008 Express
Public Class Form1
Dim r, g, b As Short

Private Sub VScrollBar1_Scroll(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.ScrollEventArgs) Handles VScrollBar1.Scroll
VScrollBar1.Minimum = 0
VScrollBar1.Maximum = 255
r = VScrollBar1.Value
PictureBox1.BackColor = Color.FromArgb(r, g, b)
End Sub

Private Sub VScrollBar2_Scroll(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.ScrollEventArgs) Handles VScrollBar2.Scroll
VScrollBar2.Minimum = 0
VScrollBar2.Maximum = 255
g = VScrollBar2.Value
PictureBox1.BackColor = Color.FromArgb(r, g, b)
End Sub

Private Sub VScrollBar3_Scroll(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.ScrollEventArgs) Handles VScrollBar3.Scroll
VScrollBar3.Minimum = 0
VScrollBar3.Maximum = 255
b = VScrollBar3.Value
PictureBox1.BackColor = Color.FromArgb(r, g, b)
End Sub

End Class
 
Ради у VB 2005 Professional и VB 2008 Express
Public Class Form1
Dim r, g, b As Short

Private Sub VScrollBar1_Scroll(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.ScrollEventArgs) Handles VScrollBar1.Scroll
VScrollBar1.Minimum = 0
VScrollBar1.Maximum = 255
r = VScrollBar1.Value
PictureBox1.BackColor = Color.FromArgb(r, g, b)
End Sub

Private Sub VScrollBar2_Scroll(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.ScrollEventArgs) Handles VScrollBar2.Scroll
VScrollBar2.Minimum = 0
VScrollBar2.Maximum = 255
g = VScrollBar2.Value
PictureBox1.BackColor = Color.FromArgb(r, g, b)
End Sub

Private Sub VScrollBar3_Scroll(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.Windows.Forms.ScrollEventArgs) Handles VScrollBar3.Scroll
VScrollBar3.Minimum = 0
VScrollBar3.Maximum = 255
b = VScrollBar3.Value
PictureBox1.BackColor = Color.FromArgb(r, g, b)
End Sub

End Class


Mozda je sa moje strane malo bezobrazno sto ti nisam odgovorio.Imao sam nekog posla kod kuce pa nisam skoro uopste palio racunar.Palo sam ga par puta zbog ovoga ali na e-mail mi nisu stigla nikakva obavestenja da mi je neko odgovarao na temu.Slucajno sam pogledao preko sajta i vidim ....
Pre slanja ovoga odgovora sam isprobao ovaj gore kod i RADI 100% .

ZAHVALJUJEM TI SE ZA OVO. stojan palancanski


Imam za tebe samo jedno pitanje ako mozes da mi malo objasnis zasto ovi kodovi ( ja sam jos pocetnik pa mi je ovo malo tesko da razumem ).

Public Class Form1
Dim r, g, b As Short ( sto si koristio As Short ) ja sve primere koje sam vezba imali su As Integer ili As String.
 

Back
Top