Osiguranje

Becky Thatcher

Domaćin
Poruka
3.587
Sad sam došla sa neke x prezentacije... smarači, kirbijevci, avonovci, oriflejmovci :lol:
Al generalno mi ideja ,,Osigurnaje za školovanje dece" nije loša...

... Pa ne znam, šta vi mislite o tome - 30 evra od plate mesečno se skida za to - dete podiže sa navršenih 18 godina (kolko kontam to je u 19.godinici)

Da li se usuditi na tako nešto?
Treba li im verovati...
 
Sad sam došla sa neke x prezentacije... smarači, kirbijevci, avonovci, oriflejmovci :lol:
Al generalno mi ideja ,,Osigurnaje za školovanje dece" nije loša...

... Pa ne znam, šta vi mislite o tome - 30 evra od plate mesečno se skida za to - dete podiže sa navršenih 18 godina (kolko kontam to je u 19.godinici)

Da li se usuditi na tako nešto?
Treba li im verovati...

Kod tih smaraca se ne bih usudjivala, ali kod neke druge ozbiljne kuce da. Samo treba dobro prouciti sve uslove (sto ja sram me bilo jos nisam uradila)
 
Sad sam došla sa neke x prezentacije... smarači, kirbijevci, avonovci, oriflejmovci :lol:
Al generalno mi ideja ,,Osigurnaje za školovanje dece" nije loša...

... Pa ne znam, šta vi mislite o tome - 30 evra od plate mesečno se skida za to - dete podiže sa navršenih 18 godina (kolko kontam to je u 19.godinici)

Da li se usuditi na tako nešto?
Treba li im verovati...

eeee gde smo mi za 18 god?
slamarica je zakon ;)
 
Pa i nije baš... Kad sam imala 12 godina neko nam je upao u stan i sve je odneo, moja Anči ima istu priču i još dosta njih... Što bi rizikovala?
A plus na ovo ide neka kamata koja za 18 godina ima lep smisao...

...Nisam mislila za sebe nego za dete, do njenih 18 godina, ako bi izdvajala 30 evra mogla bi da skupim 6500 evra kao poklon za osamnaesti + ta kamata
 
ma kapiram ja ali bi ti pre predlozio banku. ne znam zasto. al da ne pametujem tvoje pare radi sa njima sta god. da sam bio pametan imao bi stek ne bi sve viskove "popushio i popio"...
ja glasam za banku ili delta generali
 
Ja sam jako ljuta na porodilista jer tim osiguravajucim drustvima daju nasa imena i brojeve kucnih telefona.Mene je pre 5 meseci zvala neka kaze: mi smo sponzori porodilista i nudila mi to isto osiguranje dece.Ma ja ne znam dal cu sutra da imam za naosnovnije potrebstine a ne za skolovanje mog sad osmomesecnog sina. Strasno je to kako se ti poverljivi podaci otkrivaju tamo nekima.Znala mi je i ime i prezime,kucni broj telefona.Strasno.Te ljude koji daju licne podatke porodilja treba zakonski sankcionisati.I oni nisu prvi koji su me zvali ili slali brosure.To samo moze u nasoj drzavi:dash:
 
stekaj pare do oktobra i onda u nedelji stednje oroci na neki period i tako :mrgreen:

nije to losa ideja majcheki ali treba dobro proveriti i naci nesto sigurno,a ne kod bilo kog sarlatana...
 
To je kao i ovi privatni penzioni fondovi. Super je to, nego i ja se mislim kolko je to sigurno. Ako se i odlucis, idi preko nekog velikog fonda, preko Raifaisena, ili Delte ili vec - nacices ih preko interneta.
 
aco mislim da imas dovoljno svojih tema za kukanje da bi sad prelazio na tudje teme i tupio do besvesti svoju,vec sto puta prezvakanu,pricu.

Ne ne mene stalno pljuju kako zavisim od roditelja a ovamo organizuju kako da svojoj deci plate skolovanje, ovaj ocekivao bi covek da kazu svojoj deci da ako se upisu na budzet da ce da studiraju a ako ne znaci da nisu za studije. :D:D:D

Ja samo lovim kad ljudi upadaju sebi u usta :D
 
To je kao i ovi privatni penzioni fondovi. Super je to, nego i ja se mislim kolko je to sigurno. Ako se i odlucis, idi preko nekog velikog fonda, preko Raifaisena, ili Delte ili vec - nacices ih preko interneta.

Koliko ja imam prijatelja po inostranstvu, čim se deca rode, roditelji počinju da uplaćuju u fond ili više fondova za razne namene - školovanje, venčanje, početak biznisa i sl. Kod nas su bili drugi zakoni ranije, pa to nije bilo potrebno, onda su bile krizne godine (pa još dok prođu ko zna kada), i sada je neki polu-primitivni kapitalizam u povoju, neko nedonošče, ali "u se i u svoje kljuse", i onako nemamo šta da očekujemo od drugih.
Ko god ima i najmanju mogućnost da odvoji neku sumicu, treba to da uradi.
Bolje je kao osiguranje nego kao oročena sredstva, jer na novac na štednji se dobija samo kamata, koja je uvek taman tolika da banka ipak zarađuje, (što samo znači da mi nismo baš na nekom ozbilnom dobitku), a u osiguranju taj novac se investira, pa ne ide samo kamata, već i zarada od investiranja, tako da se time gubi šteta od "ležanja" novca, koji je samo onda pravi kada se obrće.
Samo je pitanje izbora gde će se novac ulagati, jer su na ovim prostorima ljudi svašta doživljavali od raznih banaka, a i ima ih previše. Nije se lako odlučiti za banku ili osiguravajuće društvo - kome verovati.
 
Ne ne mene stalno pljuju kako zavisim od roditelja a ovamo organizuju kako da svojoj deci plate skolovanje, ovaj ocekivao bi covek da kazu svojoj deci da ako se upisu na budzet da ce da studiraju a ako ne znaci da nisu za studije. :D:D:D

Ja samo lovim kad ljudi upadaju sebi u usta :D

Nemoj da si bezobrazan, znam da te pljuju, ali ovo nema veze sa tim. Roditelji moraju i žele da se postaraju da deci pruže što bolje mogućnosti, jer je budućnost uvek neizvesna, i mi na ovim prostorima to jako dobro znamo.
Više nisu takve prilike, kao nekad, da su roditelji mogli od plate da školuju decu, a otkud znaju za šta će im se deca opredeliti, kakve će prilike biti kroz 18 godina, hoće li neka buduća vlada ukinuti "budžet", da li će biti nekih stipendija ili neće, i hoće li i sami roditelju doveka zarađivati kao sada i bolje, ili će ostati bez posla, razboleti se pa raditi lošije plaćen posao (i savšta slično tome) baš u vreme kada budu trebali da plaćaju školarinu vrednom detetu koje zna šta hoće, odličan je učenik i ima talenta. Zato se to i zove osiguranje.
 
Kod tih smaraca se ne bih usudjivala, ali kod neke druge ozbiljne kuce da. Samo treba dobro prouciti sve uslove
sve su to smaraci koji rade za ozbiljnu kucu (delta, wiener...), to su ljudi koji idu od vrata do vrata i nude razlicite vrste osiguranja (zivotno, penziono, za trudnice, za decu etc)
ne rade za platu, vec za procenat, zato su smaraci.
sve osiguravajuce kuce imaju ponudu na svom sajtu (aj' valjda nije reklama npr. http://www.deltagenerali.rs/active/...guranja/deltalife/stipendijskoosiguranje.html ili http://www.wiener.co.yu/sr/osiguranje/1-zivota-obrazovanje.asp )
jao vidi postoji i "mirazno osiguranje" :mrgreen:
mislim da im se moze verovati, a ovo je zgodno jer ti dodje covek kuci, donese sve sto treba i zavrsis to brzo, ne moras da se cimas.
ja licno razmisljam o nekom privatnom penzionom fondu.
 
Skolovanje dece je najbitnija stvar (posle njihovog zdravlja)!
To se nikada ne prepusta slucaju!!

Zasto jednu sumu ne odvajas krisom od svih ("u carapu" i jasno napises za sta je to namenjeno) a neku drugu skromnu sumu stavljas godisnje na orocavanje (odaberes banku koja ti deluje najsigurnije a ne koja ima najvisu kamatu).

Tako da cak i ako propadne, ipak ce ti nesto i ostati (ne valja, kazu sva jaja stavljati u istu kosharu - to je velika istina).

A ti uvek mozes podici pare (kada ti istekne rok orocenja i staviti ih u neki fond ako procesnis da je to sigurno).
Jer, jos je rano za tako duge rokove... (ja sam se nosila mislju sa ulaganjem u neki fond i posle detaljne analize odustala... za sada).
Tako ja mislim.
Pozdrav
 
Nekad je u bankama postojalo nesto kao namenska stednja, za stan, kola... ne znam da li to i sad postoji.
Ali znam da za iznos do 3000 eura u bilo kojoj banci garantuje drzava, znaci ako hoces da stedis vise treba to podeliti na vise banaka. To je i sam guverner savetovao prilikom nekih prica o poplavi banaka u Srbiji.

Sto se fondova tice, to je kod nas tek u zacetku, ko bi znao sta ce biti za 14-18 godina...
Za neka osiguravajuca drustva znam da su isplacivala odstetu za slucaj smrti ili nesrece, to je kao neki dokaz njihove ozbiljnosti, ali opet ...
 
Ali u toj Srbiji postoji Zakon o osiguranju a postoje i RE osiguranja! Osiguravajuce kuce su regulisane na poseban nacin i sa posebnim garancijama. Zar ce bilo koja osiguravajuca kompanija koja posluje u 40-50-60 zemalja dozvoliti da joj se ukalja rejting najsigurnijeg vida ulaganja zbog jedne "Srbijice"?! Sigurna sam da nece!
 
e sada koliko je to mudro da se stedi za djecu ne znam. ovde kod nas su (Skandinavija) zeznuti je kad se dodje do odredjene sume novca( nisam sigurna tacno koliko,ca.5-8000 evra) koja se stedi u ime deteta. Onda drzava preuzima nadgledanje novca do detetove 18.g. i oni tada dobivaju to u poklon tj.sami odlucuju sta ce sa tim da rade. u redu je to,ali da ja ne mogu da rukovodim tim parama i kojim slucajem imam sina koji ne zeli da se skoluje nego da kupi npr. motor ja ne mogu nista sa tim . to su njegove pare i caos. ili devojcica (kao sto ja imam ) koja moze to da uradi isto. ja bih bila saglasna sa tim ,ali da oni mogu da dignu pare kad su npr.25.g. tada su malo razumniji, mada ni to nije uvek isto. a te pare se brzo skupe ako covek stedi deciji dodatak i poklone za rodjendane i jednu odredjenu sumu svaki mesec.
 

Back
Top