ima li srba u irskoj

Irska je najlepsa zemlja i za mene najzanimljivija!!Sto se religije tici oni nisu zeznuti..oni su ili katolici ili pagani,dok su se u Severnoj Irskoj vodili religiozni ratovi zato sto je prenaseljena Englezima i Skotima...tako da Severna Irska nema veze sa Republikom Irskom koja nije nimalo zeznuta zbog religije!!! :wink:
 
Celtic Vlajna:
Irska je najlepsa zemlja i za mene najzanimljivija!!Sto se religije tici oni nisu zeznuti..oni su ili katolici ili pagani,dok su se u Severnoj Irskoj vodili religiozni ratovi zato sto je prenaseljena Englezima i Skotima...tako da Severna Irska nema veze sa Republikom Irskom koja nije nimalo zeznuta zbog religije!!! :wink:
Da,meni su se oduvek svidjale Irska i Skotska,narocito Skotska,volim njihovo vreme,a narocito bih voleo da odem na Loh Nes...to mi je zelja oduvek bila...
 
Bas mi je drago sto ima jos takvih!! Ja mnogo volim Skotske planine,a takodje i vreme..mogla bih da zivim tamo..dok negde gde su vrucine,sigurno ni bih mogla...bila sam ovog leta u Londonu i obisla sam sve Scottish Shop-ove,isprobavala kiltove....jela shortbread,pila whisky..ma uzivancija..imam osecaj kao da sam bila u Skotskoj,a ne u Engleskoj..inace Loch Ness je super,ali je i Loch Lommond takodje genijalno jezero(bez cudovista,ali nema veze)!!!! :D
 
Celtic Vlajna:
Bas mi je drago sto ima jos takvih!! Ja mnogo volim Skotske planine,a takodje i vreme..mogla bih da zivim tamo..dok negde gde su vrucine,sigurno ni bih mogla...bila sam ovog leta u Londonu i obisla sam sve Scottish Shop-ove,isprobavala kiltove....jela shortbread,pila whisky..ma uzivancija..imam osecaj kao da sam bila u Skotskoj,a ne u Engleskoj..inace Loch Ness je super,ali je i Loch Lommond takodje genijalno jezero(bez cudovista,ali nema veze)!!!! :D
Ma meninje juzna engleska nekako previse civilizovana,Skotska kao da je nekih 100 godina ostala unazad...to mi se mnogo svidja,svidjaju mi oni srednjovekovni zamkovi i tvrdjave...A kao sto kazes za vreme tako je i za mene.Zivim 4 godine u Norveskoj i svaki put kad odem u Srbiju na odmor leti bas mi tesko padne onih 40 stepeni...
 
Zivis u Norveskoj????Great!!!! Sad ispadan da cu da poreknem ono sto sam malo pre rekla-da mi je Irska najomiljenija zemlja!!Mislim jeste jedna od mojih najomiljenijih,gde spada i Norveska!! Razmisljam da studiram skandinavske jezike i knjizevnosti...ali nisam sigurna..inace ne znam ni jednu rec na norveskom..sem- ibi cubavit lamia..nadam se da se tako pise..ali bih volela to da studiram...pa tako..inace,kako je u Norveskoj?? :D
 
Irska ti je ista u svakom gradu,u koje god mesto ides,sve je isto,nista zanimljivo.Nema ni parkova za decu,za igru,sve je glupo,veruj mi.Irci ne vole strance i svi su protiv njih,zato,bolji nadji da ides negde drugde,pozdrav :)
 
cao. imam 25 godina i voleo bih da odem u irsku da radim pa i preselim se za stalno ukoliko je to ikako moguce. svi oni koji bi hteli da pomognu sa nekoliko recenica mogu da se jave na mail ddarkosm@gmail.com moja jedina trenutna preokupacija je otici tamo pa bih zamolio svakog ko moze da pomogne da se javi. zanima me sve od dobijanja neophodnih papira pa do posla ( legalno ili na crno ), zivota itd. hvala puno unapred.
 
Zivim i radim u Rep.Irskoj vec par godina.Nikada nisam osetio da me popreko gledaju,zato sto
sam stranac.Ljudi su slicni nama po mentalitetu i vole da se druze,narocito po pabovima.
Gradovi su lepi i razliciti sa parkovima i igralistima za decu.U Dablinu ima bas mnogo parkova a
samo jedan (Fenix) je kao polovina Beograda.Na igralistima se uglavnom igra horli,manje fudbal
a jos manje kosarka.
 
Hteo bih možda i ja da idem u Éire. Recite mi kakav je životni standard tamo. Jel ima posla za foreigner-e (izuzev fizikalisanja i sl.)?

ireland-flag.png
 
Doci u Irsku je nesto teze za ljude iz Srbije.Potrebna je radna dozvola od gazde koji te zaposljava.
Na osnovu nje dobijas vizu,otputujes i pocinjes da radis.U roku od 15 dana registrujes se u gardi,dobijas imigracionu licnu kartu,otvaras racun u banci i pocinjes da primas nedeljnu platu.

Verujem da postoji i turisticka varijanta ali ja taj deo ne poznajem.

Sto se tice standarda,on je na visokom nivou,socijalni programi izuzetno povoljni,pa to koriste neradnici iz EU(litvanija,poljska ceska i sl)i vise na socijali koja je nesto preko 800e/mes.
 
obzirom da irska jako tesko prozivljava ovu krizu,sve cekaju strance da im ponude poso...:neutral:

Potpuno si u pravu.Od prosle godine,svakodnevno se zatvaraju firme,radnici se otpustaju i idu na socijalne programe.Mislim da ce na leto krenuti poslovi(ima nekih nagovestaja).
Strucna radna snaga se ne otpusta ali zato im padaju satnice i rade samo 39,5h/ned.
 
pa irska uz grcku,spaniju,italiju i portugal prolazi kroz najtezu krizu u evropskoj uniji. sad i nije najsrecnija prilika da se tamo bilo sta trazi...oni su imali jako niske korporativne poreze,privukli puno stranih kapitala i preduzeca, pretezno iz sjedinjenih drzava i kad je krenula kriza iz amerike, oni su prvi bili na udaru...sta ces prvo da radis,nego da zatvaras filijale po inostranstvu...

za irsku, ko oce da ide,bolje da saceka da se situacija poboljsa i da krene ekonomski oporavak. jer u bilo kojoj varijanti, lakse ce dobiti posao poljak ili ceh, prosto jer ima evropsko drzavljanstvo,nego bilo ko van unije...naravno,sem ako nemas vezu i nekog ko hoce bas tebe da zaposli il da ti ucini uslugu.
 
Pozz,

ja treba da pocnem da radim u Irskoj u Dablinu za mesec i po dana, kao strucnjak iz IT oblasti.

Bio sam pre 10ak dana tamo na razgovoru za posao i mogu da kazem da je grad pun stranaca (Poljaka, Slovaka, Brazilaca, Rumuna, Hrvata..) koji rade razlicite poslove (obicno konobari po pabovima, vozaci, kuvari, itd) i koliko sam video Irci su dosta prijateljski nastrojeni ka strancima.

Sto se tice samog izgleda, Dablin je meni licno prelep jer je cist i uredan (iako se u toku dana nakupi smeca - nocu sve pokupe) i nekako ima shmeka posto nema mnogo visokih zgrada nego su sve ocuvane zgradice i kuce...

Zelenila ima svugde, a more je na par stotina metara ;)

Sad kako ce biti realno stanje, videcu uskoro :D
 
Pozz,

ja treba da pocnem da radim u Irskoj u Dablinu za mesec i po dana, kao strucnjak iz IT oblasti.

Bio sam pre 10ak dana tamo na razgovoru za posao i mogu da kazem da je grad pun stranaca (Poljaka, Slovaka, Brazilaca, Rumuna, Hrvata..) koji rade razlicite poslove (obicno konobari po pabovima, vozaci, kuvari, itd) i koliko sam video Irci su dosta prijateljski nastrojeni ka strancima.

Sto se tice samog izgleda, Dablin je meni licno prelep jer je cist i uredan (iako se u toku dana nakupi smeca - nocu sve pokupe) i nekako ima shmeka posto nema mnogo visokih zgrada nego su sve ocuvane zgradice i kuce...

Zelenila ima svugde, a more je na par stotina metara ;)

Sad kako ce biti realno stanje, videcu uskoro :D

Verovatno si vec zaboravio i ovaj forum i ovaj post, ali ako slucajno naidjes javi utiske. Proslo je vise od godinu dana, pa me zanima kako si se snasao, da li si promenio misljanje.

Pozdrav Dublinu
 
Srba bas i nema ali Irska je jedna od najlepsih zemalja na svetu po svemu. Ljudi pogotovo su najbolji na svetu bukvalno. Sad je malo kao kriza jeste ali i sa tom krizom bogatiji su od ostatka svete, bede nema, sve je super.
 

Back
Top