Njegoseva izreka

zelja_bg:
"svaka zena je *****,
izuzev moje majke,
oprosti majko ali i ti si zena"
Petar II Petrovic Njegos

interesuje me vase misljenje o ovom citatu

Vidis bogati, kakav nam je Njegos bio logicar.Premisa po premisa, pa tras, zakljucak :roll:
No, ko zna, mozda je posle saznao da se na logiku ne treba puno oslanjati u zivotu... :D
 
WoodenHair:
zelja_bg:
"svaka zena je *****,
izuzev moje majke,
oprosti majko ali i ti si zena"
Petar II Petrovic Njegos

interesuje me vase misljenje o ovom citatu

Vidis bogati, kakav nam je Njegos bio logicar.Premisa po premisa, pa tras, zakljucak :roll:
No, ko zna, mozda je posle saznao da se na logiku ne treba puno oslanjati u zivotu... :D
da to me podseti na
1.premisa-pas je zivotinja
2.premisa-macka je zivotinja
3.zakljucak-pas je macka :lol: :lol:
 
kao prvo nije to njegoseva vec DIS-ova izreka.a kao drugo,posto je bio neki kvazi umetnik a uz to impotentni alkos smislio je ovu "mudrost"i najzad,kao trece,postoji jedna mnogo pametnija izreka :svaka ***** gleda na svet iz svoje perspektive a lopov ima najvise brava na vratima.pozdrav
 
urgh:
kao prvo nije to njegoseva vec DIS-ova izreka.a kao drugo,posto je bio neki kvazi umetnik a uz to impotentni alkos smislio je ovu "mudrost"i najzad,kao trece,postoji jedna mnogo pametnija izreka :svaka ***** gleda na svet iz svoje perspektive a lopov ima najvise brava na vratima.pozdrav
moguce je da je disov citat. i nisam nigde nasla vec sam cula od nekih ljudi sto znaci da neznam gde se moze naci
 

Back
Top