Dokle vise....

Да сам на твом месту ја бих ту и тамо рекла дечку да ми то јако смета, али да нећу правити проблеме због њега, јер ми је стало до њега, јер разумем да му није лако са таквом сестром и разумем да се они воле, и све то....и да ћу због тога да је кулирам, али бих се потрудила да он сазна за све њене сплетке...
И држала бих се даље од ње и изнад свих тих њених сплетки. У блиском контакту (ако већ морамо да се видимо) ја бих била љубазно уздржана и дистанцирана, комуникацију са њом бих свела само на онолико колико је баш неопходно, због њега.
Не бих се спуштала на ниво личних обрачуна.

Али добро, то сам ја, неко други би другачије.
 
Да сам на твом месту ја бих ту и тамо рекла дечку да ми то јако смета, али да нећу правити проблеме због њега, јер ми је стало до њега, јер разумем да му није лако са таквом сестром и разумем да се они воле, и све то....и да ћу због тога да је кулирам, али бих се потрудила да он сазна за све њене сплетке...
И држала бих се даље од ње и изнад свих тих њених сплетки. У блиском контакту (ако већ морамо да се видимо) ја бих била љубазно уздржана и дистанцирана, комуникацију са њом бих свела само на онолико колико је баш неопходно, због њега.
Не бих се спуштала на ниво личних обрачуна.

Али добро, то сам ја, неко други би другачије.
I kazem mu.... Povremeno....
Trudim se da sazna, ali ne preterujem.... Kad bih mu sve rekla...
A da se drzim dalje.... Trudim se, STVARNO... Ali zivim u malom gradu... Svi se medjusobno poznaju.... Ne mogu a da se bar svaki drugi dan ne nadjem u njenom okruzenju....
 
ako si mu lepo objasnila da siri lazne price o tebi, da je rekla to za rasturanje veze, ne javlja ti se, a on i dalje ima ovakvu reakciju ili ti ne veruje, treba da shvatis da je to veliki problem. ako ti nisi prva kojoj veruje (mada kapiram konflikt je vliki ipak mu je to sestra) kako ce ta veza-brak-vasa porodica da funkcionise, bez poverenja. opet cudno je da ne poznaje sestru dovoljno da zna da ume da bude ljubomorna ostrokonjdja... tu onda ispade veci problem izmedju vas dvoje nego tebe i nje.

Mozda je ovo sto cu napisati samo moj trip, ali stvarno mi se cini da muskarci generalno imaju mnogo veci problem da u svojoj glavi odvoje odnos prema zeni/devojci/partnerki od odnosa prema primarnoj porodici, i da na svaku kritiku protiv mame, tate, sestre, brata reaguju kao da si im zabola shilo u oko. Zene su mnogo vise u stanju da izvrse jasno podvajanje da dva odnosa, i da prihvate kritiku svojih roditelja, brace i sestara ukoliko je opravdana i da otvoreno o tome razgovaraju sa clanovima svoje porodice. Rekla bih da izuzeci postoje s obe strane, ali ako pogledamo uopsteno taj bebece vezani odnos pupcanom vrpcom za primarnu porodicu je mnogo vise odlika muskog nego zenskog sveta, sto mozda ima veze sa vaspitanjem i nekakvom tradicijom da je zena ta koja dolazi u muzevljevu kucu, dom, porodicu a ne obrnuto; u obrnutom slucaju imamo prizetka, domazeta (vrlo posprdan naziv za muskarca koji zivi u zajednici sa zeninom porodicom). Uzasno me to nervira i imam jeziv otpor prema "prijemu u njegovu familiju" jer je cela ta prica uzasno sovinisticka i degradirajuca za zenu, pogotovu ako se ima u vidu cinjenica da ipak zivimo u 21. veku, makar to bilo i u zemlji Srbiji. Insistiranje na nekom slaganju po svaku cenu ne razumem uopste, pritvorno ljubazno "druzenje" koje u stvari nije druzenje nego obaveza koju moras da ispunis reda radi. Oduvek sam mrzela da radim stvari zato sto to tako treba, a ne zato sto ja tako osecam jer mi je prijatno u drustvu nekih osoba, jos kao dete sam odbijala da idem npr. kod babe jer je nisam volela a morala sam jer "tako treba". Elem, da se vratim na temu, zaista mislim da treba da prvenstveno sama sa sobom vidis koliko si spremna zbog te veze da istrpis, otvoreno da razgovaras sa njim o tome, pa ako nema poboljsanja kud koji mili moji. Granice moraju da postoje, kao sto i svacije mesto mora da se zna. Mesanje u vasu vezu ne sme da bude dozvoljeno nikome, ni njegovoj, ni tvojoj porodici ni vasim prijateljima. To je samo vas licni odnos. Pozz
 
Poslednja izmena:
Mozda je ovo sto cu napisati samo moj trip, ali stvarno mi se cini da muskarci generalno imaju mnogo veci problem da u svojoj glavi odvoje odnos prema zeni/devojci/partnerki od odnosa prema primarnoj porodici, i da na svaku kritiku protiv mame, tate, sestre, brata reaguju kao da si im zabola shilo u oko. Zene su mnogo vise u stanju da izvrse jasno podvajanje da dva odnosa, i da prihvate kritiku svojih roditelja, brace i sestara ukoliko je opravdana i da otvoreno o tome razgovaraju sa clanovima svoje porodice. Rekla bih da izuzeci postoje s obe strane, ali ako pogledamo uopsteno taj bebece vezani odnos pupcanom vrpcom za primarnu porodicu je mnogo vise odlika muskog nego zenskog sveta, sto mozda ima veze sa vaspitanjem i nekakvom tradicijom da je zena ta koja dolazi u muzevljevu kucu, dom, porodicu a ne obrnuto; u obrnutom slucaju imamo prizetka, domazeta (vrlo posprdan naziv za muskarca koji zivi u zajednici sa zeninom porodicom). Uzasno me to nervira i imam jeziv otpor prema "prijemu u njegovu familiju" jer je cela ta prica uzasno sovinisticka i degradirajuca za zenu, pogotovu ako se ima u vidu cinjenica da ipak zivimo u 21. veku, makar to bilo i u zemlji Srbiji. Uopste to insistiranje na nekom slaganju po svaku cenu ne razumem uopste, to pritvorno ljubazno "druzenje" koje u stvari nije druzenje nego obaveza koju moras da ispunis reda radi. Oduvek sam mrzela da radim stvari zato sto to tako treba, a ne zato sto ja tako osecam jer mi je prijatno u drustvu nekih osoba, jos kao dete sam odbijala da idem npr. kod babe jer je nisam volela a morala sam jer "tako treba". Elem, da se vratim na temu, zaista mislim da treba da prvenstveno sama sa sobom vidis koliko si spremna zbog te veze da istrpis, otvoreno da razgovaras sa njim o tome, pa ako nema poboljsanja kud koji mili moji. Granice moraju da postoje, kao sto i svacije mesto mora da se zna. Mesanje u vasu vezu ne sme da bude dozvoljeno nikome, ni njegovoj, ni tvojoj porodici ni vasim prijateljima. To je samo vas licni odnos. Pozz

ja se potpuno slazem sa napisanim i zaista ovo je strashan problem...ali ima mnogo varijacija na temu...kao i moje vechito pitanje, kako se desi da neke mame pripovijedaju kako su ''loshe proshle'' tako bez glasa i neprihvacene, a kasnije na svojoj djeci primjenjuju isto to...kroz chudnu privrzenost i pravo na njihov zivot...nekad sam vidjela da se zbog nepaznje sopstvenog muza, cijelim bicem usmjeravaju na dragog sina, kao da im je on zamjena za sve...a ceo njegov izbor i zivot konkurencija za nju...vrlo gadne stvari vidjeh...takodje imah priliku da se na svojim ochima uvjerim, kako izgleda jedna mala srecna porodica za primjer, dok ne shvatish da mala srecna porodica ima mesta samo za svoje chlanove i da ce pridodati igrachi ostati zauvek na klupi, ili biti izbacheni iz igre, ako ne odgovaraju na ulogu vishka...

ali na suprotnoj strani vage ima drugi katastrofalan problem mentaliteta...ko to vaspita i gdje se nauchi nauka da se muz kao divljach, sistematski i vrlo struchno i pametno odvoji od cijele porodice, da se igraju igre razne od jadna ja, ovaj me povredio/la, uvredio/la, a ja nezashticena, do grubljih metoda ucene...dugih razgovora u kojem se prvo prikupe informacije , pa onda zadobije povjerenje, a onda primjenjuje monolog izvrtanja svega shto je njegova porodica ikada rekla i uradila...znachi svega...a da mlada gospodja nikad se ne odvoji od svoje mame, ili se odvoji samo prividno...
ja sam vidjela da se takva tehnika primjenjuje od prvog dana?
koja to shkola uchi da se primjenjuju ucene zabrane vidjanja djece, djeteta, kao da su privatan ogradjen posjed, stvar...nezacheta, tek zacheta , tek rodjena itd, da se odredi da iz ovog i onog razloga ,,tvoji nece videti dete, ni u zabavishtu''
zaustavicu se na ovome...ali stravichne stvari se dogadjaju i ja verujem da ce nekim ljudima i zemlja kosti izbaciti zbog svih paklenih igara za kojim su posezali

koja to shkola obuchava porodichne teroriste, koji ne poshtuju nikoga?
kakav smo mi mentalitet da se od prvog dana gleda ko ce pobijediti da ,,iskljuchi'' drugu stranu iz igre...sva neuspeshna iskustva koja chuh , jedna zenska strana je zabola zastavicu i odnela pobjedu...
da li je to ljubav, da se ne umnozava, vec kasapi...koliko ljubavi zenske treba da podnosi jedan pripadnik mushkog pola, da bi svima bio dobar...koliko zena ima prava na jednog choveka, ko je vazniji zena, sestra, mama, tetka, njena tetka, njegova tetka, strina, koleginica , drugarica...kakav klinch, 'ebote...kakav je to mentalitet koji odmah zatvara vrata , cijepa , dijeli, izoluje...

nije meni jasno chemu sluze prljave igre osim proizvodnji nesrece...
 
Poslednja izmena:
ali na suprotnoj strani vage ima drugi katastrofalan problem mentaliteta...ko to vaspita i gdje se nauchi nauka da se muz kao divljach, sistematski i vrlo struchno i pametno odvoji od cijele porodice, da se igraju igre razne od jadna ja, ovaj me povredio/la, uvredio/la, a ja nezashticena, do grubljih metoda ucene...dugih razgovora u kojem se prvo prikupe informacije , pa onda zadobije povjerenje, a onda primjenjuje monolog izvrtanja svega shto je njegova porodica ikada rekla i uradila...znachi svega...a da mlada gospodja nikad se ne odvoji od svoje mame, ili se odvoji samo prividno...
ja sam vidjela da se takva tehnika primjenjuje od prvog dana?
koja to shkola uchi da se primjenjuju ucene zabrane vidjanja djece, djeteta, kao da su privatan ogradjen posjed, stvar...nezacheta, tek zacheta , tek rodjena itd, da se odredi da iz ovog i onog razloga ,,tvoji nece videti dete, ni u zabavishtu''
zaustavicu se na ovome...ali stravichne stvari se dogadjaju i ja verujem da ce nekim ljudima i zemlja kosti izbaciti zbog svih paklenih igara za kojim su posezali

koja to shkola obuchava porodichne teroriste, koji ne poshtuju nikoga?
kakav smo mi mentalitet da se od prvog dana gleda ko ce pobijediti da ,,iskljuchi'' drugu stranu iz igre...sva neuspeshna iskustva koja chuh , jedna zenska strana je zabola zastavicu i odnela pobjedu...

nije meni jasno chemu sluze prljave igre osim proizvodnji nesrece...


Mislim da ucenjivanje decom vec zadire u psihopatologiju... jer time osoba ne povredjuje samo partnera, vec i decu koja su svakom roditelju najsvetija i zivot bi dao da ih zastiti. To ne da ne razumem, nego bih krivicno gonila. Znam samo za jedan svetao primer - moja drugarica koju je muz prevario ni u jednom trenutku sebi nije dozvolila da pred detetom kaze ijednu ruznu rec o njemu, naprotiv, sve vreme, i u toku najmucnijeg perioda (selidba, razvod i to) govorila je decaku koliko ga vole i tata i mama, da to sto je tata otisao ne znaci da ce manje brinuti o njemu niti da ce ga manje voleti, kako ce mama i tata i dalje da se druze i sl. Znam koliko joj je bilo tesko da se toliko kontrolise u svakom trenutku, odlazila je psihologu dugo vremena... mali je taj njihov rastanak samo zbog njenog ogromnog napora podneo dobro, brzo se navikao na novonastalu situaciju i evo danas su njih dvoje potpuno ok, svako ima svoj zivot, svog novog partnera, decak je super...Ne mogu da zamislim da neko svoje dete izlozi takvom strasnom zlostavljanju i da ga koristi kao orudje u jalovom ratu protiv nekoga ko je svejedno otisao. Boles'

Dopada mi se termin "porodicni teroristi":klap::D; prema tome moze se govoriti i o porodicnom terorizmu, termin koji vrlo izrazajno i zbirno opisuje sve vrste nezdravih emocija, ucena, primoravanja i tako to
 
Ih, bre, ti izbori i balansiranje majka/devojka, sestra/zena su potpuno neprirodni. Normalno je da deca jednog dana zapocnu svoj zivot sa nekim van primarne porodice i to sto se necijoj majci i sestri ne svidja izbor sina i brata je samo njihov problem. A kad od toga pocnu da prave generalni problem, kao sto je ovde slucaj, to treba seci u korenu dok on ne pocne da veruje u price koje ona izmislja. Ja ne bih potcenjivala njihovu vezanosti time ne bih njega mesala u to, vec bih sa njom u direktan sudar - pa kud puklo da puklo
 
Ih, bre, ti izbori i balansiranje majka/devojka, sestra/zena su potpuno neprirodni. Normalno je da deca jednog dana zapocnu svoj zivot sa nekim van primarne porodice i to sto se necijoj majci i sestri ne svidja izbor sina i brata je samo njihov problem. A kad od toga pocnu da prave generalni problem, kao sto je ovde slucaj, to treba seci u korenu dok on ne pocne da veruje u price koje ona izmislja. Ja ne bih potcenjivala njihovu vezanosti time ne bih njega mesala u to, vec bih sa njom u direktan sudar - pa kud puklo da puklo
Znam i ja da je to neprirodno.... Ali to je chest slucaj... Sve vise i vise takvih primera znam...
 
Dejadejka sad' ti uveliko igras na njenom.. ali hej nema razloga sto je ne bi pozvala na svoj teren. Malo ce biti zbunjena i nepoverljiva jer kako kapiram navikla je da nije bas najbolje prihvacena niti voljena. Sad'.. ne treba preterivati pa ispasti licemeran ali po meni sredstvo opravdava cilj u mnogo cemu.. pa.. kupi joj sitni pokloncic s vremena na vreme, ili ako imate zajednicka okupljanja postavi nju na 'pocasno' mesto.. budi ljubazna.. udeli joj po koji kompliment.. :ok:

*** kad tebe ogovara tim indirektno od vase veze pravi trojac.. uplice se, mesa se.. na jedini nacin kojim zna.. jer na kraju ona nema svoju vezu. A po defaultu ljudi koji rade kao ona su uzasno nezadovljni svojim zivotom. Kada shvati da je prihvacena takva kakve je.. jednostavno nece imati osnovu po kojoj bi te ogovarala.. a i na kraju ce ukapirati da vasa veze ide tokom kojim samo vas dvoje odlucujete. Naravoucenije.. sve dok joj dajes razlog tj. opires se i reagujes, to je njoj sasvim dovoljno da i dalje radi to sto radi. Zato je 'privoli'. :D
 
DIzem temu iz naftalina ali... Evo, pre neki dan sam izludela... Ide okolo i po gradu prica kako moj decko i ja nismo zajedno.... Imamo problema ali nismo raskinuli, cak se i trudimo da prebrodimo krizu... Ali NISMO raskinuli... Sto je babi milo, to joj se i snilo...
 
Sta biste uradile kada bi znale da vas jedna osoba ne vadi iz usta ( jedan dug vremenski period) a pri tom ne zelite da se suocite sa njom jer bi to moglo imati trajne posledice (to je "slucajno" sestra vaseg decka-muza)!?
Nalazite se u pat poziciji! Ako saspete u lice, izbice skandal-vas decko je mnogo vezan za svoju sestru- ispascete najgore! A ako cutite i nagomilavate u sebi.... Nije zdravo za vase psihicko zdravlje.... Muci vas to.... A ona vas tretira kao skota....:!::!::dash:
Dokle cutati?:!:

Zagorcaj joj zivot. Upleti se u te traceve i okreni protiv nje. Nazalost, ne mozes to da resis pricom, jer je ocito skotusa u pitanju.
 
Mene su nekako svi gotivili uvek, osim jednom. E, tada tom dragom njegove clanu porodice je preseo zivot, a on i dan danas pati za mnom i cini svakave gluposti ne bismo li bili opet zajedno. Ali, majka tvrda srca bila...
 
Mene su nekako svi gotivili uvek, osim jednom. E, tada tom dragom njegove clanu porodice je preseo zivot, a on i dan danas pati za mnom i cini svakave gluposti ne bismo li bili opet zajedno. Ali, majka tvrda srca bila...
ma meni su takve stvari abnormalne... Ja isto imam brata, imao je devojke... Svaka je bila prihvacene sa moje strane... Ako je dobra njemu, dobra je i meni... Mora da to zavisi od osobe ...
 
ne bih mogla da ti predlozim da joj zagorcas zivot. to je tako bez veze i opterecujuce.
iskreno, ja ne vidim razlog da ostanes sa njim . ne toliko zbog sestrinog ponasanja , koliko
zbog njegove "tuposti" . ( ovo pod uslovom da pises iskreno ).
 
Ponekad nije bitno sta je rekao nego ko je rekao. Dobro pogledas, ocenis format osobe, ako je njena celodnevna komunikacija sa ljudima ogovaranje treceg lica, onda tu nema puno razmisljanja, okrenes se i ides dalje, a ona ostaje daleko iza tebe...
 

Back
Top