Startna pozicija

DiVljA

Elita
Poruka
15.398
Meni nije jasno kako ljudi dodju u situaciju da budu u vezi u kojoj ih partner tretira kao kretena i to od samog starta? Cemu se nadaju? Da ce promeniti osobu? Mazohizam? Ili zmure na ocigledne stvari, jer ne mogu da podnesu da budu sami?
 
Meni nije jasno kako ljudi dodju u situaciju da budu u vezi u kojoj ih partner tretira kao kretena i to od samog starta? Cemu se nadaju? Da ce promeniti osobu? Mazohizam? Ili zmure na ocigledne stvari, jer ne mogu da podnesu da budu sami?
sta podrazumevas pod tim da neko nekoga tretira kao kretena? Pojasni mi molim te, jer svako ima svoj kriterijum!
 
Sa druge strane, na samo jednu rec u vezi sa tim da li neko od nekoga pravi kretena u vezi postavljaju pitanje jedno drugom "Jel mi ovo raskidamo?" i raskinu. A u stanju su da nagomilavaju nerazumevanje beskonacno. I onda kad jedno samo pomene to, onda raskinu.
 
Meni nije jasno kako ljudi dodju u situaciju da budu u vezi u kojoj ih partner tretira kao kretena i to od samog starta? Cemu se nadaju? Da ce promeniti osobu? Mazohizam? Ili zmure na ocigledne stvari, jer ne mogu da podnesu da budu sami?

Pazi ako je prica ovde na netu tu svi malo foliraju i tu moze da bude malo drugacija situacija u RLu. Ali ako se poznaju u RLu i tu traje takav kretenski odnos, e onda je to vec stvarno da se covek zapita. I ja jako ne volim te kretenske odnose, ljude kretene i takodje se gnusam ljudi koji svesno pristaju na takve odnose.
.
Mislim da je ono poslednje - "zmure na ocigledne stvari jer ne mogu da podnesu da budu sami" pravi odgovor na tvoje pitanje.
 
Meni nije jasno kako ljudi dodju u situaciju da budu u vezi u kojoj ih partner tretira kao kretena i to od samog starta? Cemu se nadaju? Da ce promeniti osobu? Mazohizam? Ili zmure na ocigledne stvari, jer ne mogu da podnesu da budu sami?

Takodje je klasican problem prevelikih ocekivanja i prevelikog mastanja kod danasnjih devojaka.
Daklem ocekuju da ce sve biti savrseno... kao u bajkama... zato su zabludjene i cesto vide te realne cinjenice a ipak ih ne vide... zbog svojih snova i mastanja koje im pomuti razum...
 
Takodje je klasican problem prevelikih ocekivanja i prevelikog mastanja kod danasnjih devojaka.
Daklem ocekuju da ce sve biti savrseno... kao u bajkama... zato su zabludjene i cesto vide te realne cinjenice a ipak ih ne vide... zbog svojih snova i mastanja koje im pomuti razum...
Tu si u pravu... Sa jedne strane... Ali ako neko da sve od sebe da sve to zaista i bude savrseno, moze li i druga strana malo da ispostuje to?
 
Meni nije jasno kako ljudi dodju u situaciju da budu u vezi u kojoj ih partner tretira kao kretena i to od samog starta? Cemu se nadaju? Da ce promeniti osobu? Mazohizam? Ili zmure na ocigledne stvari, jer ne mogu da podnesu da budu sami?

Tvoje nedoumice su "na mestu" ali spadaju u domen racionalnog razmišljanja. A u ljubavi, eh, u ljubavi razum spakuje kofere i pobegne na Himalaje dok srce i hormoni orgijaju do zore. Kad si zaljubljen nosiš ružičaste cvike. I lepo ti stoje. I ima tu još nečeg. Ti kao neko sa strane odlično vidiš šta tvoj prijatelj trpi u vezi. Ali on ne vidi. Njemu je to ok. Uz to, svako od nas ima različite pragove trpeljivosti. Nemamo svi ista merila tolerancije. Ti ćeš svom momku da oprostiš jedno, ja svom nešto peto, a obe ćemo zažmuriti na sedamdeset i sedmo. Sve je stvar izbora. Lično, mislim da vuk nikada ćud ne menja. I da ne treba ni menjati onoga koga voliš. Jer on je takav kakav je. Uzmi ili ostavi.A strah od samoće....hm.....po meni u svetu bi bilo mnogo manje sexa da nema tog straha.
 
Tu si u pravu... Sa jedne strane... Ali ako neko da sve od sebe da sve to zaista i bude savrseno, moze li i druga strana malo da ispostuje to?

Pa naravno da je fora da se zajedno potrude da stvore odnose kakve zele... ako zele uopste neke normalne odnose.... A ako ne zele normalne odnose ili ti ako se ne poklapaju sa onim sto zele onda ne treba ni da se petljaju. Sve je stvar sta se zeli. ;)
 
e ja sam to sebi namestila..smuvala se sa tipom sa kojim sam u startu imala losu startnu poziciju..i dve godine se mlatila sa njim..
sad kad pogledam, ne mogu reci da zalim...mada ja nikad ni zbog cega ne zalim..:)
nisam nesto sebe lagala, nisam zivela u oblacima, uzela sam od njega ono sto je najbolje..i bilo mi je ekstra.na vise nivoa. muskarac koga pamtis.
e sad..dal sam bila sa njim iz straha? ne. dal bih mozda bila sa nekim boljim da nisam bila sa njim? mozda. a mozda i ne bi.ali to negde nije ni bitno..kad mi je dojadilo, dzoni i ja smo odsetali u noc...
zivot je ono sto zivis, a ne ono sto si hteo, ili sto bi mogao..;)
losa je ona varijanta kad covek laze sebe..to je gadna laz
 

Back
Top