Zmije

izbacuju samo pri prvom ujedu.....tada isprazne kesice sa otrovom
potrebni su sati vremena a kod nekih i dani da nadoknade otrov koji izbace pri jednom ujedu...

kolicina izbacenog otrova se ne moze kontrolisati...

svaki naredni ujed nanosi samo fizicke povrede tj. kidanje ljudskog mesa
 
Zmije su mnogo pametne zivotinje. One se vuku po zemlji i kad neko lezi i vuce se po zemlji, po podu, one to osete i dodju. To znaju dobro babe i stariji pa ispricaju mladjima. Spavala sam u sobi na podu na tankom duseku i to je privuklo zmiju i dosla je na moju terasu. Odmah sam zapalila vatru da je oteram jer zmije ne podnose vatru i beze od vatre. Ima jos nekih nacina kako se teraju zmije. Sreca moja sto je bila sarena, jer je to boji znak nego da je bila crna. Mada, mislim da su sarene otrovnije.

Jesi li lozila vatru na terasi i zapalila kucu? :lol::hahaha:

Ne slusaj te price, babe ko babe lupetaju po obicaju... Tacno je da zmije osete vibracije, ali kad osete coveka nece mu prici nego ce se sakriti/ostati na mestu ili otici... Crne zmije na nasim podrucjima nisu otrovne, najcrnja zmija kod nas je Slepic i nije otrovna, to je u stvari guster. :mrgreen: Inace njih ima svakakvih boja, od svetlo sive/zelene, preko smedje, do crne i njihova koza svetluca na suncu...
Sarene su otrovne kao sto su Poskoci, Sarke... Mada imas i neotrovnica koje su sarene, znalo mi se desiti da sretnem Belousku koja ima sare gotovo identicne Poskoku...
 
poskok i belouska... velika razlika buraz

poskok ima izrazene sare dok je belouska jednobojna osim tog malog detalja na glavi

Znam da je velika razlika, u zivotu sam video na stotine zmija... Poskoka imas u 3 boje (koliko sam video), oni "klasicni" crno-beli, onda crno-zuti i crno-smedjo-beli ...
Belouski sam video:
1) od jednobojnih: sive, zelene, crne, zute (odnosno neka boja izmedju zute i smedje) itd.
2) od visebojnih sam video svakakve, uostalom i one koje jako podsecaju na Poskoka, bela sa crnim sarama (karama)...
 
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

nisam zapazio toliko vrsta
vidjao sam neke i mogu reci da su zanimljive
ali toliko nisam

:lol:
Kara- oznaka na karti, otprilike kao oblik romba (jesi li nekad igrao poker)?

I priroda se poremetila, ja sam na nasim podrucjima vidjao bas svakakvih... Sada po nekim barama i kanalima u Vojvodini ima belouski koje narastu i do 2 metra, ko da su neki hibridi... :eek:
 
U okolini Bijeljine zivi covjek ( http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2006/09/13/srpski/R06091201.shtml) koji lijeci od zmijskog ujeda e sad meni je najzanimljivije to sto on njih doziva i na neki nacin komunicira sa njima,kad nekog ujede zmija i nazove ga telefonom on odma kaze koja ga je zmija ujela i kad..imali neko objasnjenje za to

Zmije cuju duboke tonove,ako ubodes taj ton dolaze..nesto kao kad zenka doziva muzijake..i tada bas samo i muzijaci dolaze
 
Evo malo saveta i od mene.
Zmije nemaju nameru da napadaju,samo hoce da se ugreju u tvom duseku.ili su namirisale miseve(glodare). A moze biti i mleko!!
Za kampovanje je najbolje u plasticnoj flasi sa vodom,stavljati ispusene opuske(pikavce). I kada voda potamni tom vodom prskati oko kampa.nece prici zbog ljutog mirisa duvana ,jer ona glavno culo koristi jezik..
A za vikendicu ili kucu na selu najbolje je da se useli neki Smuk.On brani svoju teritoriju i nema drugih sem njega.Kada god ubijete zmiju na tom mestu docice druga 100%.
Ali ako ih bas bas ne trpite(ne trpe ni one vas) imate kod vecine veretinara savete za razne preparate za prskanje...
 
ja se plasim zmija i danas bas nam se to desilo , posto mi je cerki bio rodjendan i imala sam goste i posla sam da uzmem nesto iz podrumceta sa drugog sprata i negde na pola stepenista vidim zmija usla i negde na pola stepenica bila je tanka i dugacka vise od pola metra svi smo se uplasili boja nesto siva crna i svi kazu da je to beba zmija i da negde postoji tu i majka da li je to tacno kuca je velika ima 400 kvadrata pa ja mislim ako je ima da li je moguce da se nalazi negde u tom podrumcetu koji je malo ukopan u prizemlju. pozdrav
 
ja se plasim zmija i danas bas nam se to desilo , posto mi je cerki bio rodjendan i imala sam goste i posla sam da uzmem nesto iz podrumceta sa drugog sprata i negde na pola stepenista vidim zmija usla i negde na pola stepenica bila je tanka i dugacka vise od pola metra svi smo se uplasili boja nesto siva crna i svi kazu da je to beba zmija i da negde postoji tu i majka da li je to tacno kuca je velika ima 400 kvadrata pa ja mislim ako je ima da li je moguce da se nalazi negde u tom podrumcetu koji je malo ukopan u prizemlju. pozdrav

meni lici na smuka :whistling: A to za bebe pazi se mozda je i mama tu i tata i baba i deda....
Sala naravno nema toga mame zmije u srbiji ne cuvaju bebe zmije hehehe
 
Evo malo saveta i od mene.
Zmije nemaju nameru da napadaju,samo hoce da se ugreju u tvom duseku.ili su namirisale miseve(glodare). A moze biti i mleko!!
Za kampovanje je najbolje u plasticnoj flasi sa vodom,stavljati ispusene opuske(pikavce). I kada voda potamni tom vodom prskati oko kampa.nece prici zbog ljutog mirisa duvana ,jer ona glavno culo koristi jezik..
A za vikendicu ili kucu na selu najbolje je da se useli neki Smuk.On brani svoju teritoriju i nema drugih sem njega.Kada god ubijete zmiju na tom mestu docice druga 100%.
Ali ako ih bas bas ne trpite(ne trpe ni one vas) imate kod vecine veretinara savete za razne preparate za prskanje...

Kod nas u Hercegovini šarke i poskoci kada su dugotrajne vrućine, one potpuno polude i počinju ujedati i bez ikakvog razloga! :eek::sad2:
 
Zmije su mnogo pametne zivotinje. One se vuku po zemlji i kad neko lezi i vuce se po zemlji, po podu, one to osete i dodju. To znaju dobro babe i stariji pa ispricaju mladjima. Spavala sam u sobi na podu na tankom duseku i to je privuklo zmiju i dosla je na moju terasu. Odmah sam zapalila vatru da je oteram jer zmije ne podnose vatru i beze od vatre. Ima jos nekih nacina kako se teraju zmije. Sreca moja sto je bila sarena, jer je to boji znak nego da je bila crna. Mada, mislim da su sarene otrovnije.

Kakav post... :super:

Kako bih voleo da pročitam tvoje pismene i domaće zadatke, pogotovo one u fazonu "šta ću biti kad porastem" ili "kakav svet sanjam". Ako ih čuvaš, možda bi mogla da ih ponudiš nekom izdavaču?

"One se vuku po zemlji i kad neko lezi i vuce se po zemlji, po podu, one to osete i dodju."
"To znaju dobro babe i stariji pa ispricaju mladjima."
"Sreca moja sto je bila sarena, jer je to boji znak nego da je bila crna"

:hahaha::rotf::dash::klap:
 
Zmije su mnogo pametne zivotinje. One se vuku po zemlji i kad neko lezi i vuce se po zemlji, po podu, one to osete i dodju. To znaju dobro babe i stariji pa ispricaju mladjima. Spavala sam u sobi na podu na tankom duseku i to je privuklo zmiju i dosla je na moju terasu. Odmah sam zapalila vatru da je oteram jer zmije ne podnose vatru i beze od vatre. Ima jos nekih nacina kako se teraju zmije. Sreca moja sto je bila sarena, jer je to boji znak nego da je bila crna. Mada, mislim da su sarene otrovnije.

Zanimljiva tema. Mozda bi mogla da se pokrene u podfurumu o zivotinjama.
Ne znam mnogo o njima osim da ih ne treba dirati, pa nece ni one nas.
Osim ako ne naletimo na njih, j-bg-a, totalno neplanirano.
 
Bespotreban strah.Otrovnica u Srbiji ima samo po kamenjarima i nedirnutim krajevima.Po urbanim delovima samo barske belouške i nisu otrovne.Viđao sam ih po okolini vikendica na Dunavu i plaše se ljudi.
 
Pre par dana sam rukom uhvatio vodenu zmiju dok je plivala rekom... Jednostavno sam pružio ruku u vodu, uhvatio je za rep i izvukao... Dosta sam se plašio zmija, ali pošto mi je posao vezan za kretanje po prirodi, morao sam da nađem načina da odagnam taj strah, za koji sam u dubini duše znao da je neopravdan... Kopao sam nešto malo po netu, čitao, gledao klipove po you tube-u...Znam da vodene zmije nisu otrovne... Izvadio sam je iz vode... Posle par minuta sam je vratio u reku...
 
Slikao pre dva meseca...
 

Prilozi

  • Sarka.jpg
    Sarka.jpg
    40,5 KB · Pregleda: 14
Zmije su mnogo pametne zivotinje. One se vuku po zemlji i kad neko lezi i vuce se po zemlji, po podu, one to osete i dodju. To znaju dobro babe i stariji pa ispricaju mladjima. Spavala sam u sobi na podu na tankom duseku i to je privuklo zmiju i dosla je na moju terasu. Odmah sam zapalila vatru da je oteram jer zmije ne podnose vatru i beze od vatre. Ima jos nekih nacina kako se teraju zmije. Sreca moja sto je bila sarena, jer je to boji znak nego da je bila crna. Mada, mislim da su sarene otrovnije.

Ne znam kako se teraju zmije ali ja ih bas volim.Mislim da su skoro,pa savrsene.:heart:
 

Back
Top