Čarls Bukovski

moji omiljeni njegovi citati
‚‚Neki ljudi nikad ne polude.
kakve zaista uzasne zivote oni vode‚‚


"Ako se desi nesto loše, piješ da zaboraviš; ako se desi nešto lepo, piješ da proslaviš; a ako se ništa ne dešava, piješ da bi se nešto dešavalo."Carls Bukovski


bukovski je prljavi kuckin sin i ako zelite da se nadjete sa njim u paklu citajte njegove stvari....da i pre toga se izrigajte..da nemorate posle....

jeej baš će biti dobro u paklu, da se pošteno ispričam sa čika Bukijem i đavolom uz koju čašicu. Sad mi dođe žao što ne verujem u raj i pakao :? a baš bi mogla tamo lepo upoznati sve pisce...
 
nijedno delo bukovskog ne bi bilo uzaludno procitano,jer svako delo ima posebnu pricu,jedino sto se ponavlje su zene,alkohol i pisanje.Treba citati redno,prvo bludni sin,faktotum pa zene,to je njegova biografija i ujedno i najbolja dela,ma da su i ostala sjajna.Madam se da ima ljudi koji se slazu sa mnom
 
nijedno delo bukovskog ne bi bilo uzaluno procitano,jer su sva dela sjajna i povezana samo zenama,alkoholom i naravno pisanjem.Najbolja dela i njegova autobiografske su:"bludni sin","faktotum" i "zene" i bolje ih je citati ovim redosledom.
 
citiram:
"Los Andjeles je bio dobro mesto,tu je zivela masa bednika,bice lako izgubiti se medju njima".
"Odbojna mi je bila svaka ideja da postanem nesto,od toga mi je bilo muka...Da se ozenim,napravi decu,odlazim nekud na posao svakog bozjeg dana i vracam se.Ni u ludilu...Zar je covek samo zato stvoren:da izdrzi sve do i onda umre!Radije bih negde pra sudove,vracao se u svoju rupu i pio dok ne zaspim..."


Zar nije genije...definitvno cu zavtsiti u paklu
 
A tek priče! Mislim da se zove " Najlepša devojka u kraju". Nosila je uvek rolku, da joj se ne vidi " dugački, crveni, ružni ožiljak na vratu", pila je ko muško, bila je nešto mlađa od Buka, a on je bio zaljubljen ko klinac....na kraju je ipak uspela da izvrši samoubistvo...
 
Uvek sam zeleo da razgovaram sa nekim ko razume i ceni rad genijalnog Bukovskog,nije to samo alkohol,sex i pisanje,postoji tu mnogo vise,mnogo toga sto mi sami prozivljavamo.Ja sam prvi taj koji ga ne razume u potpunosti,takodje pijem,pisem i naravno tu su i zene,ali se i dalje trudim da ga u potpunosti razumem...nije bas tako lako
 
nijedno delo bukovskog ne bi bilo uzaludno procitano,jer svako delo ima posebnu pricu,jedino sto se ponavlje su zene,alkohol i pisanje.Treba citati redno,prvo bludni sin,faktotum pa zene,to je njegova biografija i ujedno i najbolja dela,ma da su i ostala sjajna.Madam se da ima ljudi koji se slazu sa mnom

Slazem
se
frend!
Bukowski
je
zakon!
 
.. on je priprost, sirov, sarkastičan, ali veliki kritičar celokupne američke administracije i društva, licemerja, lažnog morala. Njegov glavni lik, Kovalski, je poročan, povodi se primarnim nagonima, namučen dugogodišnjim siromaštvom, frustriran nemanjem perspektive. Ipak, novac i popularnost ga ne promene, već ostaje privržen iskrenosti i drugim potcenjenim vrednostima...

... na mene je roman *Žene* ostavio najveći utisak, najviše zbog načina na koji je opisao muško-ženske odnose. Bukovski je lektira. Preporučujem.
 
.. on je priprost, sirov, sarkastičan, ali veliki kritičar celokupne američke administracije i društva, licemerja, lažnog morala. Njegov glavni lik, Kovalski, je poročan, povodi se primarnim nagonima, namučen dugogodišnjim siromaštvom, frustriran nemanjem perspektive. Ipak, novac i popularnost ga ne promene, već ostaje privržen iskrenosti i drugim potcenjenim vrednostima...

... na mene je roman *Žene* ostavio najveći utisak, najviše zbog načina na koji je opisao muško-ženske odnose. Bukovski je lektira. Preporučujem.

Bukovski nije lektira,Bukovski je zivot,ko zna da ga dozivi i oseti...
Bukovski je sve ono sto zelimo biti,Bukovski je onaj mali buntovnik u nama koji zeli doci do izrazaja,a mi ne damo,ali zaisa ne znam zasto
 

Back
Top