DS a pre svega Tadic jos jednom razocarali...

FatalError

Primećen član
Poruka
761
koga ne mrzi neka procita, posebno demokrate, mislim da je ovo zaista za debatu, ali ima smisla da pisu samo oni koji su dobronamerni prema demokratskom bloku, ovi ostali mogu samo da se nasladjuju malo da pljuju i da se nadaju da ce DS izgubiti glasace ili tako nesto, sto naravno nije slucaj ali je zabrinjavajuce.

mislim da se DS polako gubi u svojim neverovatno katastrofalnim odlukama.
to sto su usli u vladu sa sps je bilo neminovno i ne krivim ih zbog toga, ali sve pre toga sto se desilo i sve posle toga, vidim opet vodi ka katastrofi, mislim da je tadic totalno nesposoban da bude lider tako velike stranke sa svetlom tradicijom glavne stranke demokratskog bloka kao sto je DS.
njegova jedina vrlina je sto cak i protivnici njega karakterisu kao ''postenog'' sto je po meni apsolutno beznacajno pa cak i da je jedini posten politicar u srbiji, taj covek ne zna da bude lider i da donosi ozbiljne odluke. Djindjica je za razliku od tadica malo ljudi volelo ali opet mnogo njih je znalo koliko je on znacio za srbiju.

navelo me je da napisem ovu temu povodom nominovanja cvetkovica za premijera.
sto me je jako naljutilo i razocaralo, neulazeci u kvalitete tog coveka ja pitam kako je mogao da da premijersko mesto nestranackoj licnosti i ko vodi srbiju?

da li su demokratski glasaci glasali sa gradjanina za koga ne znaju njegov plan i program i namere kako misli da vodi drzavu, ili za politicku stranku koja ima tacno odredjenu politiku i plan po kome ce da vodi drzavu i koji je svima poznat, i koja u krajnjem slucaju odgovara pred gradjanima.

a da ne govorim, do duse to je samo moje subjektivno misljenje, da cvetkovic nema autoritet kako kod saveznika tako i kod politickih protivnika [stoje jos vaznije] a da ne govorim o gradjanima,
i kako ce svet a gleda na njega? ko je on? sem sto ima mamu i tatu sa imenom i prezimenom.

mislim da je ovim tadic napravio jos jedan korak ka slabljenju DS-a, jer moguce da nije imao kadra u svojoj stranc? jer on misli o opstanku svoje stranke? ako misli o buducnosti DS-a zasto nije promovisao jos nekog rezevnog lidera u svojoj stranci? demokratska stranka je uvek imala 3-4 coveka koja su bila postovana i koja su mogla da preuzmu najodgovornije funkcije u drzavi, jer on misli da ce vecno ziveti i biti glavni tamo? da DS-u ne treba jos lidera koji ce voditi drzavu? jer on razmislja o sledecim predsednickim izborima, on vise ne moze da se kandiduje jer je dozvoljeno samo dva puta uzastopno da se bude predsednik, pa sad pitam ko ce biti predsednicki kandidat DS-a? sad je bilo vreme da se izbaci covek koji je mogao da se pokaze kao pemijer i to bi bilo zagrevanje za predstojace predsecnicke izbore gde bi taj covek bio kandidat.

a da ne pricam o nepostovanju svoji stranackih kolega koji vode taj DS vec 20 godina i krvare za njega, jer moguce da nije mogao da izabere nijednog od njih, nego ljude uzima sa ulice.

predsednik vlade koji nije izabran od gradjana niti od stranackih kolega [jer on nema stranku] kada je on izasao na bilo kakvu proveru poverenja i autoriteta u javnosti?

mislim da je ovo sramota!

i sad jedna teorija zavere u stilu radikala koja moguce da nije i daleko od istine:
tadic zavodi teror u svojoj stranci, pokazuje despotsko ponasanje i misli da je samo on rodjen i kopetentan za vodjenje ''svoje'' stranke i drzave.

ovo mi se nimalo ne svidja...sujeta i kratkovidost ce unistiti DS, a oslabljeni DS nije dobar ni za koga.
 
Poslednja izmena:
i sad jedna teorija zavere u stilu radikala koja moguce da nije i daleko od istine:
tadic zavodi teror u svojoj stranci, pokazuje despotsko ponasanje i misli da je samo on rodjen za vodjenje ''svoje'' stranke i drzave.

ovo mi se nimalo ne svidja...
Он само примењује ЕУропске вредности.
Пример: диктатура Лисабонским споразумом(тачније "уставом ЕУ").
 
Šta kažeš - radikali smatraju da u DS vlada despotizam?
A šta vlada u SRS - barok i renesansa?
Jedino bolje od ovog teksta je bilo skupštinsko izlaganje Gordane Hip-Hop Lazić o poštenju.

upravu si dok je Djindjic bio ziv znalo se ko je glavni u DS-u, i da tako je u svakoj stranci,ali stvar je u tome sto dok je djindjic bio ziv on je promovisao i dao prostora i drugim iderima DS-a koji su itekako imali i snosili veliki deo odgovornosti i koji su bili znacajni i postovani, za razliku od Tadica koji zapostavlja i gusi ljude sada u DS-u,
nemoj mi reci da je hteo izborom cvetkovica da ojaca stranku i da preda deo moci jos nekome u stranci i osnazi tog lidera.
 
Kolega FatalError, koliko vidimo, ti si član i simpatizer DS-a. Ja sam npr. samo obični glasač (uglavnom DS-a), tako da čisto sumnjam da će ovaj tekst iko na ovom forumu ozbiljnije razmotriti pošto čak i ja ne znam ništa (niti me interesuje) o političkoj i drugoj kombinatorici unutar neke stranke...

E, ako mene ova tema ne može zainteresovati da o njoj diskutujem (a rekoh već da sam glasao za Tadića kao predsednika i DS na poslednjim izborima) onda tek sumnjam da ti o ovome mogu reći nešto više oni koji uopšte nisu glasači DS-a...
 
1. Mirko Cvetković ima biografiju koje malo ko ima na političkoj sceni, ali Mirko Cvetković nije za Premijera
2. Tadić ima oko sebe likove koji se kolokvijalno nazivaju "drugi manadat" i koji vrše veći uticaj na njega nego stranka i stranački organi, odatle i debilna ideja i pomisao da mandatar postane Vuk Jeremić
3. DS nema pored Tadića osobu broj 2, jedino ko je imao težinu u DS-u je imao pokojni Bogdanović koji mu je i bio zamenik.
4. Sve stranke u Srbiji su iste, ako izuzmeš lidera, ostane sve intelektualna, moralna, ljudska boranija (a ni lideri nisu ništa bolji)
 
[
mislim da se DS polako gubi u svojim neverovatno katastrofalnim odlukama.
to sto su usli u vladu sa sps je bilo neminovno i ne krivim ih zbog toga, ali sve pre toga sto se desilo i sve posle toga, vidim opet vodi ka katastrofi, mislim da je tadic totalno nesposoban da bude lider tako velike stranke sa svetlom tradicijom glavne stranke demokratskog bloka kao sto je DS.

njegova jedina vrlina je sto cak i protivnici njega karakterisu kao ''postenog'' sto je po meni apsolutno beznacajno pa cak i da je jedini posten politicar u srbiji, taj covek ne zna da bude lider i da donosi ozbiljne odluke. Djindjica je za razliku od tadica malo ljudi volelo ali opet mnogo njih je znalo koliko je on znacio za srbiju.

navelo me je da napisem ovu temu povodom nominovanja cvetkovica za premijera.
sto me je jako naljutilo i razocaralo, neulazeci u kvalitete tog coveka ja pitam kako je mogao da da premijersko mesto nestranackoj licnosti i ko vodi srbiju?

da li su demokratski glasaci glasali sa gradjanina za koga ne znaju njegov plan i program i namere kako misli da vodi drzavu, ili za politicku stranku koja ima tacno odredjenu politiku i plan po kome ce da vodi drzavu i koji je svima poznat, i koja u krajnjem slucaju odgovara pred gradjanima.

a da ne govorim, do duse to je samo moje subjektivno misljenje, da cvetkovic nema autoritet kako kod saveznika tako i kod politickih protivnika [stoje jos vaznije] a da ne govorim o gradjanima,
i kako ce svet a gleda na njega? ko je on? sem sto ima mamu i tatu sa imenom i prezimenom.

mislim da je ovim tadic napravio jos jedan korak ka slabljenju DS-a, jer moguce da nije imao kadra u svojoj stranc? jer on misli o opstanku svoje stranke? ako misli o buducnosti DS-a zasto nije promovisao jos nekog rezevnog lidera u svojoj stranci? demokratska stranka je uvek imala 3-4 coveka koja su bila postovana i koja su mogla da preuzmu najodgovornije funkcije u drzavi, jer on misli da ce vecno ziveti i biti glavni tamo? da DS-u ne treba jos lidera koji ce voditi drzavu? jer on razmislja o sledecim predsednickim izborima, on vise ne moze da se kandiduje jer je dozvoljeno samo dva puta uzastopno da se bude predsednik, pa sad pitam ko ce biti predsednicki kandidat DS-a? sad je bilo vreme da se izbaci covek koji je mogao da se pokaze kao pemijer i to bi bilo zagrevanje za predstojace predsecnicke izbore gde bi taj covek bio kandidat.

a da ne pricam o nepostovanju svoji stranackih kolega koji vode taj DS vec 20 godina i krvare za njega, jer moguce da nije mogao da izabere nijednog od njih, nego ljude uzima sa ulice.


predsednik vlade koji nije izabran od gradjana niti od stranackih kolega [jer on nema stranku] kada je on izasao na bilo kakvu proveru poverenja i autoriteta u javnosti?

mislim da je ovo sramota!

i sad jedna teorija zavere u stilu radikala koja moguce da nije i daleko od istine:
tadic zavodi teror u svojoj stranci, pokazuje despotsko ponasanje i misli da je samo on rodjen za vodjenje ''svoje'' stranke i drzave.

ovo mi se nimalo ne svidja...

A zasto je ulazak u savez sa SPS-om bio neminovan???? Samo iz razloga sto su se mnogi u DS i G17 u*****li od moguce robije.
Pa to da je Tadic bilde ne vidi samo slepac a DS i demokratija su ti dva razlicita pojma.


Pa Cvele je kompromisno resenje posto je ono sto su novinari pisali o svadji oko premijerskog kandidata izmedju Jeremica i Pajtica 100% tacni. Cvetko spasava DS kao stranku tj jos joj malo produzava zivot u ovom sadasnjem obliku.

Demokratski glasaci su glasali za gomilu gluposti i praznih prica o Evropi i drugim retard pricama Tadica i njegovih saboraca.Glasali su za gomilu lazi.


Pa to ti je samo dokaz da je DS stranka koja nema veze sa demokratijom.A i kako bi stranka puna bivsih ********* i komunjarske dece mogla da bude demokratska.
Inace Tadic iskljucivo i misli na DS i sebe za Srbiju i narod u Srbiji ga zabole ona stvar.On nikada pravi predsednik Srbije nije ni bio vec iskljucivo samo predsednik lopovskog udruzenja DS.To svako ko ima malo mozga i nije stranacki ostrascen moze da primeti i zakljuci.

Jeste zaista sramota da jedan lopovski savez stranaka kao sto je ZES dobije 40% glasova na izborima.Nije ni cudo sto je onda onaj neki irski naucnik zakljucio da su Srbi najgluplji narod.
 
Situacija u Srbiji je takva,da na sledećim izborima DS kandiduje totalnog anonimusa opet bi bio isti skor u drugom krugu.Nažalost u društvu koje je podeljeno po ideološkom principu,postoje samo "mi" i "oni" i glasamo više protiv "njih" nego što nas interesuje kvalitet "našeg" kandidata.
To važi i za ostale stranke i to je velika nesreća ove zemlje.
 
И ја ћу се мало наслађивати :super:
Шалу на страну, мислим да си овим уводним текстом добрим делом у праву, Цветковић је пристојан човек и није нека острашћена европејска будала, али делује као лик без ауторитета. Једино са чим се не бих сложио у твом тексту је прича како је Тадић једини поштени политичар, делује као оксиморон :), уз то, опет си забрстео у оне митоманске приче о Ђинђићу суперхероју, што ме подсећа на онај период о нашем безгрешном другу Тити. :D
 
koga ne mrzi neka procita, posebno demokrate, mislim da je ovo zaista za debatu, ali ima smisla da pisu samo oni koji su dobronamerni prema demokratskom bloku, ovi ostali mogu samo da se nasladjuju malo da pljuju i da se nadaju da ce DS izgubiti glasace ili tako nesto, sto naravno nije slucaj ali je zabrinjavajuce.

mislim da se DS polako gubi u svojim neverovatno katastrofalnim odlukama.
to sto su usli u vladu sa sps je bilo neminovno i ne krivim ih zbog toga, ali sve pre toga sto se desilo i sve posle toga, vidim opet vodi ka katastrofi, mislim da je tadic totalno nesposoban da bude lider tako velike stranke sa svetlom tradicijom glavne stranke demokratskog bloka kao sto je DS.
njegova jedina vrlina je sto cak i protivnici njega karakterisu kao ''postenog'' sto je po meni apsolutno beznacajno pa cak i da je jedini posten politicar u srbiji, taj covek ne zna da bude lider i da donosi ozbiljne odluke. Djindjica je za razliku od tadica malo ljudi volelo ali opet mnogo njih je znalo koliko je on znacio za srbiju.

navelo me je da napisem ovu temu povodom nominovanja cvetkovica za premijera.
sto me je jako naljutilo i razocaralo, neulazeci u kvalitete tog coveka ja pitam kako je mogao da da premijersko mesto nestranackoj licnosti i ko vodi srbiju?

da li su demokratski glasaci glasali sa gradjanina za koga ne znaju njegov plan i program i namere kako misli da vodi drzavu, ili za politicku stranku koja ima tacno odredjenu politiku i plan po kome ce da vodi drzavu i koji je svima poznat, i koja u krajnjem slucaju odgovara pred gradjanima.

a da ne govorim, do duse to je samo moje subjektivno misljenje, da cvetkovic nema autoritet kako kod saveznika tako i kod politickih protivnika [stoje jos vaznije] a da ne govorim o gradjanima,
i kako ce svet a gleda na njega? ko je on? sem sto ima mamu i tatu sa imenom i prezimenom.

mislim da je ovim tadic napravio jos jedan korak ka slabljenju DS-a, jer moguce da nije imao kadra u svojoj stranc? jer on misli o opstanku svoje stranke? ako misli o buducnosti DS-a zasto nije promovisao jos nekog rezevnog lidera u svojoj stranci? demokratska stranka je uvek imala 3-4 coveka koja su bila postovana i koja su mogla da preuzmu najodgovornije funkcije u drzavi, jer on misli da ce vecno ziveti i biti glavni tamo? da DS-u ne treba jos lidera koji ce voditi drzavu? jer on razmislja o sledecim predsednickim izborima, on vise ne moze da se kandiduje jer je dozvoljeno samo dva puta uzastopno da se bude predsednik, pa sad pitam ko ce biti predsednicki kandidat DS-a? sad je bilo vreme da se izbaci covek koji je mogao da se pokaze kao pemijer i to bi bilo zagrevanje za predstojace predsecnicke izbore gde bi taj covek bio kandidat.

a da ne pricam o nepostovanju svoji stranackih kolega koji vode taj DS vec 20 godina i krvare za njega, jer moguce da nije mogao da izabere nijednog od njih, nego ljude uzima sa ulice.

predsednik vlade koji nije izabran od gradjana niti od stranackih kolega [jer on nema stranku] kada je on izasao na bilo kakvu proveru poverenja i autoriteta u javnosti?

mislim da je ovo sramota!

i sad jedna teorija zavere u stilu radikala koja moguce da nije i daleko od istine:
tadic zavodi teror u svojoj stranci, pokazuje despotsko ponasanje i misli da je samo on rodjen i kopetentan za vodjenje ''svoje'' stranke i drzave.

ovo mi se nimalo ne svidja...sujeta i kratkovidost ce unistiti DS, a oslabljeni DS nije dobar ni za koga.

Time se samo potpuno razgolicuje politicka scena Srbije.
Jos od vremena Djindjica i Micunovica, kad je Djindjic oterao matorog, te od vremena Djindjica i Kostunice, kada je Djindjic doslovce osamario Kostunicu, pa od vremena kada je posle tesne vecine Djindjic oterao Vuksanovica(jel` se bi tako preziva?)pa do vremena kada su ljudi koji su imali svoju licnost isterivani iz sranke(FEMAN na primer), pa eto do Tadica i njegovog straha da se ne pojavi neko ko ce na slican nacin njega oterati(ISTO onako kako je on oterao Zivkovica, Jovanovica).
Sasvim slicno se desava u G17, gde je Dinkic tata za sve, i niko ne sme ni da izroni ispod njegove "kape".
A vec je odavno tako u SRS......Skoro od samog pocetka pocetkom devedesetih.
Ni DSS nije nista bolji, sto eklatantno pokazuje primer nekih koji su morali da odu i odatle(Batic).
Tako da.......Ono sto vredi ne moze da dodje na "red" jer nikome od njih Srbija i napredak nisu vazni.
S takvom negativnom selekcijom, neka nam je bog u pomoci, ko god je na vlasti.
 
Time se samo potpuno razgolicuje politicka scena Srbije.
Jos od vremena Djindjica i Micunovica, kad je Djindjic oterao matorog, te od vremena Djindjica i Kostunice, kada je Djindjic doslovce osamario Kostunicu, pa od vremena kada je posle tesne vecine Djindjic oterao Vuksanovica(jel` se bi tako preziva?)pa do vremena kada su ljudi koji su imali svoju licnost isterivani iz sranke(FEMAN na primer), pa eto do Tadica i njegovog straha da se ne pojavi neko ko ce na slican nacin njega oterati(ISTO onako kako je on oterao Zivkovica, Jovanovica).
Sasvim slicno se desava u G17, gde je Dinkic tata za sve, i niko ne sme ni da izroni ispod njegove "kape".
A vec je odavno tako u SRS......Skoro od samog pocetka pocetkom devedesetih.
Ni DSS nije nista bolji, sto eklatantno pokazuje primer nekih koji su morali da odu i odatle(Batic).
Tako da.......Ono sto vredi ne moze da dodje na "red" jer nikome od njih Srbija i napredak nisu vazni.
S takvom negativnom selekcijom, neka nam je bog u pomoci, ko god je na vlasti.

Pa ja odavno govorim da sve to treba pobiti .
 
Kolega FatalError, koliko vidimo, ti si član i simpatizer DS-a. Ja sam npr. samo obični glasač (uglavnom DS-a), tako da čisto sumnjam da će ovaj tekst iko na ovom forumu ozbiljnije razmotriti pošto čak i ja ne znam ništa (niti me interesuje) o političkoj i drugoj kombinatorici unutar neke stranke...

E, ako mene ova tema ne može zainteresovati da o njoj diskutujem (a rekoh već da sam glasao za Tadića kao predsednika i DS na poslednjim izborima) onda tek sumnjam da ti o ovome mogu reći nešto više oni koji uopšte nisu glasači DS-a...

ja nisam glasac DS, ja sam bivsi glasac DS i od kada postoji LDP glasam za njih ali na obe stranke gledam kao na svoje u smislu da od njih zavisi sve sto se dobro moze desiti u srbiji, pa me tako itekako zanima kako se vode obe stranke, i nikako ne bih bio srecan da jedna ili druga oslabe vec se nadam da ce samo jacati, ali ja reagujem na ovo sto mislim da ne vodi ka necemu dobrom,

mozda sam pogresno postavio temu , trebalo je da stavim naslov : zasto cvetkovic za premijer? jer to najbolje sto imamo? nestranacka licnost? za koga niko nije glasao i ne zna se sta taj covek misli.

ovo ostalo me je ponelo pa sam dosao i do nedgovornog i rekao bi nepostenog ponasanja tadica.

ali ajde da kazemo zanemarite sve. mene zanima samo zasto cvetkovic? i jer on najbolji izbor i za koga?
 

Back
Top