Prirodna kozmetika

sanja v

Zainteresovan član
Poruka
491
Da li neko koristi prirodnu kozmetiku npr. L'Ocitane ili L'Erbolario?Da li ste culi za Persefona toaletne vode,ml. za tela...Zanima me gde to moze da se kupi i da li imate neki sajt(mislim na Persefonu, jer sam ove ostale nasla)?
 
Ja sam pronasla L'Erbolario kozmetiku i pomirisala sve taletne vode...Mogu reci da su najlepse zeleni caj,beli caj i bagrem...A od L'ocitana mi je nanjbolja Cvet divlje tresnje.Problem je u tome sto L'ocitan ima pakovanja od 100ml,a L'erbolario od 50,pa je isplativije...A zaljubila sam se u Divlju tresnju!!!
 
U Bulevaru prodjes Pravni faks pa prema Tasu,drugi,treci lokal. A L'erbolario ima u prodavnici zdrave hrane "maslina" u Katanicevoj 2 kod Slavije. A ja bih pomirisala i neke druge toal.vode.Ako cujete za jos neke..javite!
 
Sta je to BDIH sertifikat? Ja mislim da je to prirodna kozmetika...bez konzervanasa itd...ne znam sta ima u njima...Nisam hemicar a ni tehnicar...:think:
A da li imas tel.od te apoteke gde je snizenje? I do kad traje?Adresa?

Sto se tice cena:ja sam gledala samo toal.vode: L'occitane 3000 din. 100 ml!
A L'erbolario: 1500 din, 50ml. Mislim da je to pristupacno s obzirom na cene obicnih parfema...:ok:
 
BDIH je sertifikat da je kozmetika prirodna i da nema sintetickih aditiva, parabena i sl.
Znaci, samo takva kozm. moze da dobije ovaj sertifikat.

Loccitane i L'erbolario nemaju BDIH.
Oni koriste prirodne sastojke ali u kombinaciji sa aditivima, itd.

Sto se toaletnih voda tice, one su ok,
ali ja pricam o kremama, kupkama i sl. stvarima.
 
E,pa meni je to i bitno sto se tice njih-toal.vode!Da li i one imaju tih vestackih primesa? Zanima me jer sam procitala da nisu dobri ti parabeni...A pogledala sam u svojoj kozmetici-skoro svaka krema ih ima(osim one decije kozmetike:ulja za telo,mleka..). Tako da sam od sad resila samo deciju kozmetiku da kupujem!

A sta ti parebeni uopste predstavljaju i da li u kremama ima neceg jos stetnijeg od toga??
 
Parabeni (metil, etil, propil,butil, formaldehid) su konzervansi
i u slicni su estrogenu,mogu da izazovu hormonalne poremecaje,
rak dojke (jer ih sadrze i mnogi antiperspiranti i dezodoransi),
i vrlo su stetni.

Vecina kozm. proizvoda ih sadrzi, sem onih koji imaju BDIH sertifikat.
Taj sertifikat znaci da je proizvod prirodnog porekla i da ne sadrzi stetne sastojke.
Tu spadaju n.pr Alverde (imas ih u DM-u, vrlo su pristupacne cene), Logona, i dr.

Inace, ne znam ni za jedan parfem ili toaletnu vodu koja ima BDIH sertifikat,
ali tu u ne obracam mnogo paznju.
 
Poslednja izmena:
Bas lupate gluposti.Objasnite mi kako ce takve kozmeticke linije da stignu i na severni i na juzni pol a da se ne pokvare.Cime mogu da se konzervisu osim metil,etil i propil parabenima.Emulzije bi bile nestabilne i doslo bi do vidljivog razdvajanja dispergovanih faza.1. IZDVOJILE BI SE KAPI EMULZIJE USLED SEDIMENTACIJE - da nema konzervansa. 2.Kapi bi se koagulisale - da nema konzervansa! 3. Doslo bi do koalescencije(udruzivanja) kapi - da nemakonzervansa! 4. INVERZIJA FAZA -da nema konzervansa.A da ne govorim sta bi se desilo da se izvede test na mikrobiologiju-DA NEMA KONZERVANSA ZA KOJI VI TVRDITE ----DA NEMA!!!!! Pseudomonas,Proteus,Staphilococcus,Streptococus,Candida,Monilia bi se nasle u Vasim kremicama koje vi toliko podrzavate i nenormalno skupo placate pod PRIRODNIM !
 
Meni se to cini kao kradja para. Zasto da dajem tolike pare za "prirodno" ako najprirodnije sastojke koje mogu da stavim na lice imam vec u frizideru? Logicnije mi je da je kozmetika skupa bas zato jer je teska hemija u pitanju, skup nacin priozvodnje...itd
Ako je B vitamin dobar za kozu, zasto ne koristiti obicne psenicne klice za piling? Ili ako je glavni sastojak vitamin C, iscediti pomorandzu i koristiti kao tonik?
Stari recept za tonik je mleko sa par kapi limuna koje se iskoristi odmah, ne pakuje se u flasice i prodaje za 100 evra :roll:. Kozje mleko, recimo, je najzdravije a postoje preskupe kreme od kozjeg meka kojeg verovatno ima u tako malom procentu da stvarno ne znam zasto su toliko skupe ako to mleko nije skupo samo po sebi.

Propaganda :confused:. Volim skupu kozmetiku ali mrzim kad mi neko uvaljuje "prirodu" za velike pare.
 
Pa izvini, ali i skupu kozmetiku ti uvaljuju za velike pare,
pri cemu ti placas prvenstveno IME, a tek na drugom, trecem mestu placas kvalitet.

Drugo, prirodna kozmetika ne mora da bude skupa, Alverde je najjeftinija, a Logona n.pr je jeftinija od Diora, Chanela i sl. marki. U poplavi kozmetike imas i one koje su tzv ''prirodne'' a to uopste nisu i prodaju se za velike pare.
Kad si vec pomenula pshenicne klice, tonik od pomorandze, ko kaze da to ne mozes da koristis kod kuce?!

Takodje,
svako ima pravo izbora. Ovde niko nikoga ne ubedjuje nego razmenjujemo misljenja.
Svako koristi ono sto mu odgovara.
 
Poslednja izmena:
Bas lupate gluposti.Objasnite mi kako ce takve kozmeticke linije da stignu i na severni i na juzni pol a da se ne pokvare.Cime mogu da se konzervisu osim metil,etil i propil parabenima.Emulzije bi bile nestabilne i doslo bi do vidljivog razdvajanja dispergovanih faza.1. IZDVOJILE BI SE KAPI EMULZIJE USLED SEDIMENTACIJE - da nema konzervansa. 2.Kapi bi se koagulisale - da nema konzervansa! 3. Doslo bi do koalescencije(udruzivanja) kapi - da nemakonzervansa! 4. INVERZIJA FAZA -da nema konzervansa.A da ne govorim sta bi se desilo da se izvede test na mikrobiologiju-DA NEMA KONZERVANSA ZA KOJI VI TVRDITE ----DA NEMA!!!!! Pseudomonas,Proteus,Staphilococcus,Streptococus,Candida,Monilia bi se nasle u Vasim kremicama koje vi toliko podrzavate i nenormalno skupo placate pod PRIRODNIM !
postoje prirodni konzervansi kao npr kiselina iz cvekle koju konkretno koristi linija prevage od elisabeth arden
 

Back
Top