Borba za kontrolom u vezi?

Tako je. Samo što potpuna ravnoteža ne postoji, inače bi to bilo mrtvilo. zato bih ja to radije nazvala održavanjem ravnoteže - pomalo mora da se ljulja, a stvar je i težnji ka ravnoteži. Ala lepo pišem, a kod mene još traju "borbe prsa u prsa" ko je glavni! (ja sam) Šta ćeš, kada smo oboje "alfa " tipovi! I opet se ne bi menjali za neki "miran" odnos bez talasanja. Mnogo zavisi od temperamenta i vaspitanja, ali ako neko baš mora da ima kontrolu nad drugom osobom, onda je to, po meni, bolesno, a još bolesnije je ako neko na takav odnos pristaje.

Naravno da potpuna ravnoteza ne postoji...Hvala Bogu...bilo bi dosadno da se zestoko ne posvadjas i nemas makeup seks...:lol:
Nego mrsko mi bilo da pisem roman....;)
 
U vecini slucajeva zena bira ko preuzima kormilo...tacno je ima ih sto vole "povlascenost"...ali mnoge daju vlast da bi vladale...e sad najljepse je kad postoji ta ravnoteza,koja opet varira zavisno od situacije,ali odrzava se balans i funkcionise ...

Ako je u pitanju kontrola emocija...to odaje nesigurnost,da li on-a voli istom mjerom...i moze se reci da se stvara odbrambeni mehanizam...ali zar to vec nije vid patnje...
 
Pa svaka veza ima svoj biološki obrazac (aktivnu i pasivnu stranu). From je taj odnos nazvao "sado/mazo", ne misleći pritom na seksualne uloge, već na podelu na "dominantog" i "manje dominantnog" partnera.
Ali, u zreloj ljubavi nema borbe za kontrolom. To jest, niti postoji borba, niti postoji kontrola. Zajednički život ne bi trebalo da bude igra tipa "četnici vs. partizani". Postoji prirodno i društveno uslovljeno (karakterom, vaspitanjem) nadopunjavanje, u kome se slabiji oslanja na jačeg (bio on muškarac ili žena).

Pa nema borbe jer se zene osecaju LAGANO kontrolisane.Ali se ipak zna ko je musko.

Tip ima jako lepu zenu.NIKADA je ne pusta da ide na putovanje da ode sama...uvek posalje nekog rodjaka da je pazi.Npr kada kod je neki posao kod njih kada god negde ide UVEK je neko sa njom...ni C market ne sme sama :mrgreen:

On je nesiguran u sebe i ljubomoran,ali ima jaku KONtrolu,pa im je svima fino.
 
jel tebe kontrolisu zene?

Ali svejedno se slazem da u vecini obicnih veze zene mogu lako da manipulisu muskarcima.

Medjutim to je DALEKO od REALNOSTI realna je stvar da

1) Zena ima vise nego muskaraca

2) Zene vise vole sex nego muskarci (ko je glasniji ?)

3) Zene ne mogu lepo da zive bez cvrste muske ruke

4) Muskarac mnogo lakse moze da nadje drugu nego zena drugog - nekima treba ne vise od 20 min za to.


Sto znaci da je stvar da zena kontrolise veze NEMA veze sa mozgom.
Ne zena nema tolikomogucnosti kao muskarac,zato moraju okrenuti realnost
 
Poslednja izmena:
jel tebe kontrolisu zene?

Ali svejedno se slazem da u vecini obicnih veze zene mogu lako da manipulisu muskarcima.

Medjutim to je DALEKO od REALNOSTI realna je stvar da

1) Zena ima vise nego muskaraca

2) Zene vise vole sex nego muskarci (ko je glasniji ?)

3) Zene ne mogu lepo da zive bez cvrste muske ruke

4) Muskarac mnogo lakse moze da nadje drugu nego zena drugog - nekima treba ne vise od 20 min za to.


Sto znaci da je stvar da zena kontrolise veze NEMA veze sa mozgom.
Ne zena nema tolikomogucnosti kao muskarac,zato moraju okrenuti realnost

Jao, što si ti dobar materijal! Sa takvima žene najlakše izađu na kraj. Samo ga ubede da je on glavni, pa rade šta hoće. To jest ON RADI šta ONE HOĆE. I još misli da ONA sluša NJEGA, pa srećno živi u svom virtuelnom svetu!
 
jel tebe kontrolisu zene?

Ali svejedno se slazem da u vecini obicnih veze zene mogu lako da manipulisu muskarcima.

Medjutim to je DALEKO od REALNOSTI realna je stvar da

1) Zena ima vise nego muskaraca

2) Zene vise vole sex nego muskarci (ko je glasniji ?)

3) Zene ne mogu lepo da zive bez cvrste muske ruke

4) Muskarac mnogo lakse moze da nadje drugu nego zena drugog - nekima treba ne vise od 20 min za to.


Sto znaci da je stvar da zena kontrolise veze NEMA veze sa mozgom.
Ne zena nema tolikomogucnosti kao muskarac,zato moraju okrenuti realnost

Koja glupost, ja sam potpuno zapanjen....Niz glupih, shovinistichkih rechenica...
 
zar taj trud da budemo dominantni kako bi izbegli patnju nije oprecan sadrzaju ljubavi? ljubav nije igra moci. ako me neko svede na ono sto nisam, i uvuce u kozu u kojoj se ne osecam dobro, tesko da cu se dobro osecati, to je odnos u kome do izrazaja mogu da dodju samo moje slabosti...a onda, tesko da ce me takvu voleti i da ce ta veza sustinski biti dobra.
pitanje je i gde je tu ili posle koliko vremena se dolazi do granice gde covek postaje toliko skucen da to ubije emocije ili da dovede do toga da prosto mora da se oslobodi stega koje su mu nametnute....ili ih je sam sebi nametnuo...
 
jel tebe kontrolisu zene?

Ali svejedno se slazem da u vecini obicnih veze zene mogu lako da manipulisu muskarcima.

Medjutim to je DALEKO od REALNOSTI realna je stvar da

1) Zena ima vise nego muskaraca

2) Zene vise vole sex nego muskarci (ko je glasniji ?)

3) Zene ne mogu lepo da zive bez cvrste muske ruke

4) Muskarac mnogo lakse moze da nadje drugu nego zena drugog - nekima treba ne vise od 20 min za to.


Sto znaci da je stvar da zena kontrolise veze NEMA veze sa mozgom.
Ne zena nema tolikomogucnosti kao muskarac,zato moraju okrenuti realnost

Ne SVE ovo je TACNO.svako moze reci da nije..ali u dubini duze zna da je bas tako.

jos

5) Kada se sprema za izlazak...zena provede 3 sata u kupatilu.
To je sve da bi bila lepa sebi i drugaricama :grin::grin::heart:

6) Ima vise pozitivnih kvalitetnih muskaraca nego zena...znaci da moraju da se potrude malo.
 
Samo pod 1 je tacno da zena ima vise nego muskaraca.
I pod 2 ima logike ako se gleda da zena moze fizicki vise da se sexa nego muskarac, ali ako se uzme u obzir i gomile frigidnih i to da se ne ebu bas svaki put kad im padne sex na pamet onda ta tacka pada u vodu.
3 mislim da je pogresno jer ipak svako voli da je u kontroli mada je i ovo diskutabilno u raznim slucajevima.
4 je definitivno samo netacni EPP. :lol:
 
Poslednja izmena:
Naime u jednom filmu koji sam skoro gledao cuo jednu recenicu koja me je zaintrigirala a glasi...

"U vezama je najbitnija kontrola. Ko poseduje kontrolu sacuvan je od moguce patnje".

U nekom vidu zaista sam se slozio sa time. Ljudi se, ipak, najvishe plashe patnje a ta kontrola u vezi zaista predstavlja zastitu od istog.

Da li je to i kod nas zastupljeno?
Зашто би неко имао потребу да контолише везу?
Страх од повређивања или...?
Не разумем такве пориве.
 
jel tebe kontrolisu zene?

Ali svejedno se slazem da u vecini obicnih veze zene mogu lako da manipulisu muskarcima.

Medjutim to je DALEKO od REALNOSTI realna je stvar da

1) Zena ima vise nego muskaraca

2) Zene vise vole sex nego muskarci (ko je glasniji ?)

3) Zene ne mogu lepo da zive bez cvrste muske ruke

4) Muskarac mnogo lakse moze da nadje drugu nego zena drugog - nekima treba ne vise od 20 min za to.


Sto znaci da je stvar da zena kontrolise veze NEMA veze sa mozgom.
Ne zena nema tolikomogucnosti kao muskarac,zato moraju okrenuti realnost


Како је овај лик забаван... Баш бих волела да видим којој срећници ће продати те своје фазоне...:lol:
 
Naime u jednom filmu koji sam skoro gledao cuo jednu recenicu koja me je zaintrigirala a glasi...

"U vezama je najbitnija kontrola. Ko poseduje kontrolu sacuvan je od moguce patnje".

U nekom vidu zaista sam se slozio sa time. Ljudi se, ipak, najvishe plashe patnje a ta kontrola u vezi zaista predstavlja zastitu od istog.

Da li je to i kod nas zastupljeno?

Ајд сад мало да се уозбиљим:

Реченица је тачна. Ко има контролу може тиме да сачува себе од могуће патње...али ће тиме извесно сачувати себе од љубави, од задовољства у давању, од осећаја узајамног поштовања, од предавања и препуштања...

Ако се добија избегавање могуће патње, а губи толико тога што чини лепоту једне везе - онда је жеља за контролом погубна по сваку љубав...не и по сваку везу(јер многе везе опстају и тако) , али по ЉУБАВ да, јер она подразумева узајамни, двосмерни процес.

Што се тиче тога ко више доминира у вези...(што не мора да подразумева контролу), лоше је ако се двоје БОРЕ око тога...
Идеално је када се спонтано та доминација подели...па неко је више за једне ствари, неко више за друге...у неким стварима доминира мушкарац, у неким жена...

Мада, по мом неком личном афинитету - ипак мушкарац треба да буде за нијансу ''јачи''...тек да се зна ко држи даљински...:)
 
zar taj trud da budemo dominantni kako bi izbegli patnju nije oprecan sadrzaju ljubavi? ljubav nije igra moci. ako me neko svede na ono sto nisam, i uvuce u kozu u kojoj se ne osecam dobro, tesko da cu se dobro osecati, to je odnos u kome do izrazaja mogu da dodju samo moje slabosti...a onda, tesko da ce me takvu voleti i da ce ta veza sustinski biti dobra.
pitanje je i gde je tu ili posle koliko vremena se dolazi do granice gde covek postaje toliko skucen da to ubije emocije ili da dovede do toga da prosto mora da se oslobodi stega koje su mu nametnute....ili ih je sam sebi nametnuo...

U pravu si. Kad se zezam uvek kažem da mi treba jedan manji od mene da mogu da ga bijem, i da treba da mu ja budem cilj i svrha života, ali kada bi stvarno naišla na takvog, mislim da bi pljunula i otišla; šta će mi čovek koji nema svoje ja i koji nema svoja interesovanja i ciljeve? Svako voli da bude u pravu, ali baš borba za dominacijom, to i pobedniku donosi gubitak, jer veza mora biti pravo partnestvo, odnos važniji od svih, a ako neko dominira, nema istinskog partnera, već nekakvog podređenog, i kakva vajda od tog odnosa?
 

Back
Top