СЕДНИЦА ВЛАДЕ 9.МАЈА - ТАДИЋ ГУРА ССП УЗ ГАС

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Tadić gura SSP uz gas


Koštunica protiv, ali neće moći da spreči preglasavanje na sednici vlade
tadic.jpg
Boris Tadić Fotodokumentacija Politike




Energetski sporazum sa Rusijom sutra će se po treći put naći pred članovima Vlade Srbije, ali ono što ovog puta može izazvati varnice među njima je mogućnost da na istoj sednici glasaju i o potpisanom Sporazumu o stabilizaciji i pridruživanju sa EU. Predsednik Srbije i lider Demokratske stranke Boris Tadić, naime, najavio je juče da će Vlada Srbije 9. maja odlučivati o upućivanju SSP-a na ratifikaciju novom sazivu Skupštine Srbije, a premijer Vojislav Koštunica „odgovorio” da se ministri iz Demokratske stranke Srbije i Nove Srbije neće izjašnjavati o tome, ukoliko se taj dokument preglasavanjem stavi na dnevni red.

Tadić je kazao da sporazum koji je potpisan 29. aprila nije ranije upućen vladi da ga ne bi zloupotrebio parlament koji je raspušten. „Novi parlament će imati puni legitimitet na osnovu volje građana da ratifikuje oba sporazuma – i energetski sporazuma s Rusijom i SSP”, kazao je Tadić.


Predsednik Srbije je ukazao, prenosi Beta, da će sednica vlade na kojoj će se odlučivati o upućivanju sporazuma na ratifikaciju biti održana u vreme izborne tišine, što je bio njegov zahtev da bi se izbegli zloupotreba i manipulacije tim pitanjem.
Koštunica je, međutim, najavio da se ministri DSS-a i NS-a neće izjašnjavati o potvrđivanju SSP-a. „Zakazao sam za petak redovnu sednicu vlade i na dnevnom redu će se naći potvrđivanje energetskog sporazuma sa Rusijom. Ukoliko ministri iz DS-a preglasavanjem stave na dnevni red sednice vlade i potvrđivanje Solaninog sporazuma, kojim se stavlja potpis na nezavisnost Kosova, ministri iz DSS-a i NS-a neće učestvovati u toj prevari niti ćemo uopšte glasati o tome”, najavio je premijer u izjavi dostavljenoj Tanjugu.

Budući da je Koštunica rekao da se njegovi ministri „neće izjašnjavati” o SSP-u, ako se taj dokument nađe pred njima, to verovatno znači da uopšte neće biti u prilici da glasaju o tome. Premijer, dakle, nije rekao ni da će glasati protiv, ni da će biti uzdržani (jer i uzdržan stav znači „izjašnjavanje”), pa se može zaključiti ili da će ministri DSS–NS napustiti sednicu kada se o tome bude odlučivalo, ili da će premijer prekinuti sednicu, na šta ima mogućnost po poslovniku, kada se stigne do te tačke dnevnog reda.



Predsednik vlade, koji određuje dnevni red za sednice vlade i koji se ne slaže sa namerom predsednika Srbije da se o potpisanom SSP-u sada izjašnjava, neće moći da spreči ministre iz DS-a i G17 plus da zahtevaju dopunu dnevnog reda i, preglasavanjem, uvrste i tačku koja je u vezi sa sporazumom sa EU. U Poslovniku vlade se ne precizira gde moraju da se uvrste naknadne tačke, ali one se obično stavljaju na kraj dnevnog reda.


Dodatne nedoumice unosi i Velimir Ilić, ministar za infrastrukturu i lider NS, koji je juče za B92 rekao da u predizbornoj tišini Vlada Srbije ne bi trebalo da raspravlja o SSP-u, ali ni o energetskom sporazumu. Kada je reč o Sporazumu sa EU, Ilić navodi da je neprirodno što ministri iz DS-a pokušavaju da dva dana pre izbora legalizuju nešto što neće imati podršku u parlamentu.


„SSP je izdajnički sporazum koji legalizuje nezavinsot Kosova i nikada za ovakav sporazum u kome ne piše Srbija i njen sastavni deo Kosovo neću glasati. I to radi Boris Tadić koji se potpuno otrgao kao šef države i vodi politiku sa pozicije šefa DS-a, što nije korektno, i zato ga moramo smeniti. Smenićemo ga onako kako to dolukuje svakom izdajniku.” rekao je Ilić.

http://www.politika.co.yu/rubrike/Politika/Tadic-gura-SSP-uz-gas.lt.html
B. B.
[objavljeno: 08.05.2008]




**************************************************

Изгледа да ће за време ИЗБОРНЕ ТИШИНЕ - бити велика ГАЛАМА!
 
Eremita, opet copy-paste, pa otvaras teme, bla,bla, bla, pa pobegnes. A tamo optuzujes coveka da je skriboman. Cudo da nije iz 'Kurira'

Па сигурно да је копирано - не мислиш ваљда да ћу сам да измишљам изјаве Тадића или Коштунице, свашта... немам ја шта да бежим а још мање немам ја од кога да бежим.

А човек јесте скрибоман - чим има један пост преко 10 000 знакова и то све у једном пасусу......а можда је и неостварени "писац", ко зна...
 
pa to su se lepo dogovorili Tadic i Kostunica da DS i DSS sa svojim koalicijama dobiju jos jedan dan vise za predizbornu kampanju tako sto ce nastupati kao drzavni funkcioneri i nastavice da rade ono sto su i u ostatku kampanje -optuzivac jedni druge ,sakupice ili se bar nadaju jos koji politicki poen na prici "al smo ih zayebali" i "nece oni meni govoriti ..." i slicno .Jedino sto se i Ceda dosetio da bi i on mogao da ucari dan vise pa ce kao praviti demonstracije ispred vlade i tako ce i oni izaci u Dnevnik ,jedino ne znam sta ce radikali i sps da urade da se ne osete nepravedno zanemarenim
 
Poslednja izmena:
pa to su se lepo dogovorili Tadic i Kostunica da DS i DSS sa svojim koalicijajma dobiju jos jedan dan vise za predizbornu kampanju tako sto ce nastupati kao drzavni funkcioneri i nastavice da rade ono sto su i u ostatku kampanje -optuzivac jedni druge ,sakupice ili se bar nadaju jos koji politicki poen na prici "al smo ih zayebali" i "nece oni meni govoriti ..." i slicno .Jedino sto se i Ceda dosetio da bi i on mogao da ucari dan vise pa ce kao praviti demonstracije ispred vlade i tako ce i oni izaci u Dnevnik ,jedino ne znam sta ce radikali i sps da urade da se ne osete nepravedno zanemarenim

Е једном и ја да се сложим са тобом.:mrgreen:
 
pa to su se lepo dogovorili Tadic i Kostunica da DS i DSS sa svojim koalicijajma dobiju jos jedan dan vise za predizbornu kampanju tako sto ce nastupati kao drzavni funkcioneri i nastavice da rade ono sto su i u ostatku kampanje -optuzivac jedni druge ,sakupice ili se bar nadaju jos koji politicki poen na prici "al smo ih zayebali" i "nece oni meni govoriti ..." i slicno .Jedino sto se i Ceda dosetio da bi i on mogao da ucari dan vise pa ce kao praviti demonstracije ispred vlade i tako ce i oni izaci u Dnevnik ,jedino ne znam sta ce radikali i sps da urade da se ne osete nepravedno zanemarenim

Čeda ne sme da pravi demonstracije. Zakonom su zabranjena politička okupljanja u predizbornoj tišini.
 
Ako Koštunica ne prekine sednicu pre glasanja za SSP, sahranio je sam sebe. Onda sva njegova dreka zadnjih dana nema smisla i on više nema na čemu da bazira svoju izbornu politiku.
Sve je u njegovim rukama, jer može da proglasi pauzu do daljnjeg i time spreči izglasavanje SSP.
Hteo je on to da odbaci u novom sazivu skupa sa radikalima, a sad je došao u situaciju da se sam suprotstavi projektu EU. Da li će imati mooda?
 
Ako Koštunica ne prekine sednicu pre glasanja za SSP, sahranio je sam sebe. Onda sva njegova dreka zadnjih dana nema smisla i on više nema na čemu da bazira svoju izbornu politiku.
Sve je u njegovim rukama, jer može da proglasi pauzu do daljnjeg i time spreči izglasavanje SSP.
Hteo je on to da odbaci u novom sazivu skupa sa radikalima, a sad je došao u situaciju da se sam suprotstavi projektu EU. Da li će imati mooda?

Nece, p|zda je to. :mrgreen:
 
Ako Koštunica ne prekine sednicu pre glasanja za SSP, sahranio je sam sebe. Onda sva njegova dreka zadnjih dana nema smisla i on više nema na čemu da bazira svoju izbornu politiku.
Sve je u njegovim rukama, jer može da proglasi pauzu do daljnjeg i time spreči izglasavanje SSP.

Hteo je on to da odbaci u novom sazivu skupa sa radikalima, a sad je došao u situaciju da se sam suprotstavi projektu EU. Da li će imati mooda?

Pa to sam i ja pomislio zato bi DS morao da insistira da se prvo stavi na dnevni red SSP jer u tom slucaju Kostunica ne bi smeo da prekine sednicu jer bi onda on ispao krivac za neusvajanje gasnog sporazuma .
 
Pa to sam i ja pomislio zato bi DS morao da insistira da se prvo stavi na dnevni red SSP jer u tom slucaju Kostunica ne bi smeo da prekine sednicu jer bi onda on ispao krivac za neusvajanje gasnog sporazuma .

Ne može tako.
Kada predsednik saziva skupštinu zbog neke određene rasprave, svaki dodatni predlog može biti uvršten u dnevni red, ali samo nakon tačaka zbog kojih se vlada sastala.
E, sad, mogu DS i G17+ da ipak daju takav predlog, kakav ti navodiš, i da ga izglasaju, ali onda bi Koštunica imao opravdanje za prekid sednice bez ijedne održane rasprave i to obrazložiti malicioznim kršenjem poslovnika druge strane.

Ponavljam, Koštunica je ponovo u poziciji koju najviše voli, da od njega sve zavisi. Nisam siguran koliko mu se ovaj put sviđa ta pozicija.

Postoji tu još nešto. Ako Koštunica svojim kukavičlukom ipak omogući usvajanje SSP, rizikuje da mu Velja okrene leđa.
 
Ne može tako.
Kada predsednik saziva skupštinu zbog neke određene rasprave, svaki dodatni predlog može biti uvršten u dnevni red, ali samo nakon tačaka zbog kojih se vlada sastala.
E, sad, mogu DS i G17+ da ipak daju takav predlog, kakav ti navodiš, i da ga izglasaju, ali onda bi Koštunica imao opravdanje za prekid sednice bez ijedne održane rasprave i to obrazložiti malicioznim kršenjem poslovnika druge strane.

Ponavljam, Koštunica je ponovo u poziciji koju najviše voli, da od njega sve zavisi. Nisam siguran koliko mu se ovaj put sviđa ta pozicija.

Postoji tu još nešto. Ako Koštunica svojim kukavičlukom ipak omogući usvajanje SSP, rizikuje da mu Velja okrene leđa.
Ne mora da znaci jer premijer prvo otvara sednicu vlade i onda se glasa za dnevni red od tacke do tacke kao i za redosled tacaka ,premijer moze da predlozi recimo da se raspravlja samo o gasu ili da se prvo glasa o tome ali vecina moze da ne podrzi njegov predlog.Takodje u tom slucaju recimo potpredsednik moze da stavi na glasanje dopunu dnevnog reda i promenu redosleda tacaka za sta ce verovatno dobiti vecinu ,u tom slucaju Kostunici ostaje samo da ne glasa za SSP ili da prekine sednicu sto mu u nijednom slucaju bas ne odgovara .Ukoliko prekine sednicu onda bi on bio krivac za neusvajanje gasnog sporazuma jer ce ga optuziti da je mogao samo da glasa protiv SSPa a za gasni sporazum ,ukoliko je sa druge strane ne prekine i vlada protiv njegove volje usvoji SSP to mu opet nece dobro doci jer iako je on bio protiv ostace cinjenica da je ipak njegova vlada usvojila taj sporazum.
 
Ne može tako.
Kada predsednik saziva skupštinu zbog neke određene rasprave, svaki dodatni predlog može biti uvršten u dnevni red, ali samo nakon tačaka zbog kojih se vlada sastala.
E, sad, mogu DS i G17+ da ipak daju takav predlog, kakav ti navodiš, i da ga izglasaju, ali onda bi Koštunica imao opravdanje za prekid sednice bez ijedne održane rasprave i to obrazložiti malicioznim kršenjem poslovnika druge strane.

Ponavljam, Koštunica je ponovo u poziciji koju najviše voli, da od njega sve zavisi. Nisam siguran koliko mu se ovaj put sviđa ta pozicija.

Postoji tu još nešto. Ako Koštunica svojim kukavičlukom ipak omogući usvajanje SSP, rizikuje da mu Velja okrene leđa.

Хајде Дон Кихоте не зајеб*авај.....човече, прочитај:

http://www.rtv.co.yu/sr/vesti/politika/politika/2008_05_08/vest_62340.jsp


Koštunica: Proturaju dokumente nepoznatog sadržaja



BEOGRAD - Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica izjavio je da je ministrima iz DSS i NS i javnosti Srbije potpuno nepoznat sadržaj pratećeg Privremenog sporazuma, koji je potpisan zajedno sa SSP u Luksemburgu i upozorio da se nikada još nije dogodilo da vlada usvaja dokument čiji sadržaj nije poznat svim njenim članovima.



"Ne samo da 'Solanin sporazum' predstavlja prevaru i stavljanje potpisa za nezavisnost Kosova, već je Tadić-Đelićev potpis stavljen i na jedan prateći sporazum koji još uopšte nismo videli", naglasio je Koštunica u izjavi dostavljenoj sinoć Tanjugu.


Prema njegovim rečima, niko od ministara iz DSS i NS još nije video Privremeni sporazum na koji je, pored Solaninog sporazuma, stavljen "Tadić-Đelićev potpis". "I sada čujemo da će DS pokušati da i taj sporazum, koji još niko nije video, stavi na sledeću sednicu Vlade", rekao je Koštunica.


On je ocenio da građani Srbije moraju da znaju da je ovde reč "o pokušaju velike prevare i da se radi o sporazumima koji su direktno suprotni državnim i nacionalnim interesima Srbije". "Nikada se još nije desilo da vlada usvaja sporazum čiji je sadržaj nepoznat svim ministrima iz DSS i NS i čiji je sadržaj nepoznat javnosti Srbije", istakao je premijer.


"Sve ovo govori da, kada se zađe u prevare, onda se sve više i dublje tone u velike greške", ocenio je Koštunica.


**************************************


Ја сам о том "Привременом споразуму" отворио тему - а ови црвени што су пожутели су ме нападали из свих могућих оружја, ево потврде да сам био у праву.
 
Ne mora da znaci jer premijer prvo otvara sednicu vlade i onda se glasa za dnevni red od tacke do tacke kao i za redosled tacaka ,premijer moze da predlozi recimo da se raspravlja samo o gasu ili da se prvo glasa o tome ali vecina moze da ne podrzi njegov predlog.Takodje u tom slucaju recimo potpredsednik moze da stavi na glasanje dopunu dnevnog reda i promenu redosleda tacaka za sta ce verovatno dobiti vecinu ,u tom slucaju Kostunici ostaje samo da ne glasa za SSP ili da prekine sednicu sto mu u nijednom slucaju bas ne odgovara .Ukoliko prekine sednicu onda bi on bio krivac za neusvajanje gasnog sporazuma jer ce ga optuziti da je mogao samo da glasa protiv SSPa a za gasni sporazum ,ukoliko je sa druge strane ne prekine i vlada protiv njegove volje usvoji SSP to mu opet nece dobro doci jer iako je on bio protiv ostace cinjenica da je ipak njegova vlada usvojila taj sporazum.

Znam ja to sve, i nije mi jasno kako je uopšte pristao da sazove sednicu vlade. Mogao je da kaže da neće da je sazove sad u predizbornoj tišini, jer je očigledno da mu spremaju zamku, i da kaže da kad nisu ovi iz DS koalicije pristali prošla dva puta, treba da se sačeka da prođu izbori.

Sve to meni smrdi. Ko zna šta je u Koštunicinoj glavi?
 
Хајде Дон Кихоте не зајеб*авај.....човече, прочитај:

http://www.rtv.co.yu/sr/vesti/politika/politika/2008_05_08/vest_62340.jsp


Koštunica: Proturaju dokumente nepoznatog sadržaja



BEOGRAD - Predsednik Vlade Srbije Vojislav Koštunica izjavio je da je ministrima iz DSS i NS i javnosti Srbije potpuno nepoznat sadržaj pratećeg Privremenog sporazuma, koji je potpisan zajedno sa SSP u Luksemburgu i upozorio da se nikada još nije dogodilo da vlada usvaja dokument čiji sadržaj nije poznat svim njenim članovima.



"Ne samo da 'Solanin sporazum' predstavlja prevaru i stavljanje potpisa za nezavisnost Kosova, već je Tadić-Đelićev potpis stavljen i na jedan prateći sporazum koji još uopšte nismo videli", naglasio je Koštunica u izjavi dostavljenoj sinoć Tanjugu.


Prema njegovim rečima, niko od ministara iz DSS i NS još nije video Privremeni sporazum na koji je, pored Solaninog sporazuma, stavljen "Tadić-Đelićev potpis". "I sada čujemo da će DS pokušati da i taj sporazum, koji još niko nije video, stavi na sledeću sednicu Vlade", rekao je Koštunica.


On je ocenio da građani Srbije moraju da znaju da je ovde reč "o pokušaju velike prevare i da se radi o sporazumima koji su direktno suprotni državnim i nacionalnim interesima Srbije". "Nikada se još nije desilo da vlada usvaja sporazum čiji je sadržaj nepoznat svim ministrima iz DSS i NS i čiji je sadržaj nepoznat javnosti Srbije", istakao je premijer.


"Sve ovo govori da, kada se zađe u prevare, onda se sve više i dublje tone u velike greške", ocenio je Koštunica.


**************************************


Ја сам о том "Привременом споразуму" отворио тему - а ови црвени што су пожутели су ме нападали из свих могућих оружја, ево потврде да сам био у праву.

Baš malopre čuh ovo na vestima. Nije mi jasno šta namerava da uradi da se ne desi usvajanje SSP-a. Kako će da spreči preglasavanje? Ako im kaže da ne mogu da raspravljaju o tome, ovi će mu reći da je to isti onaj tekst koji je ranije parafiran.

Ne znam, ali mislim da se nije trebao uvlačiti u ove igre. Mogao bi da napravi grešku u koracima. Očigledno je da ovi hoće da ga izigraju i da su čuvali usvajanje gasnog sporazuma kako bi ga spojili sa SSP.

Moje je mišljenje da je greška ovo sazivanje sednice vlade.
 
Д
Baš malopre čuh ovo na vestima. Nije mi jasno šta namerava da uradi da se ne desi usvajanje SSP-a. Kako će da spreči preglasavanje? Ako im kaže da ne mogu da raspravljaju o tome, ovi će mu reći da je to isti onaj tekst koji je ranije parafiran.

Ne znam, ali mislim da se nije trebao uvlačiti u ove igre. Mogao bi da napravi grešku u koracima. Očigledno je da ovi hoće da ga izigraju i da su čuvali usvajanje gasnog sporazuma kako bi ga spojili sa SSP.

Moje je mišljenje da je greška ovo sazivanje sednice vlade.

Па КОштуница је правник - а ови из ДС су преваранти. Мислим да ће после усвајања гасног споразума - прекинути седницу и напустити је.
 
Д

Па КОштуница је правник - а ови из ДС су преваранти. Мислим да ће после усвајања гасног споразума - прекинути седницу и напустити је.

Ali, pitanje je : Šta ako ovi iz DS koalicije iskoriste silu većine i izglasaju promenu rasporeda tačaka dnevnog reda, i SSP stave na prvo mesto? Šta onda? Nemoguće je da, ako je to nama palo na pamet, da će ovi žuti pokušati da urade, da nije palo na pamet i Koštunici.
Šta će da uradi u tom slučaju? To je ono što mene brine.
 
Pa donekle uopšte mi nije žao Koštunice, jer jede ono što je sam zakuvao pre godinu dana, kada je "ishitreno" posle 3 meseca napravio vladu sa DS-om.

Sada kada svi vidimo da je cela godina dana otišla niz vetar a njegov koalicioni partner za koga je tada glasalo nešto oko 25% vedri i oblači i njega (Koštunicu) drži na lancu a uz put ceo srpski narod pravi blesavim, naivnim i nepismenim sa daljom namerom da ga za sva vremena sahrani.

E, sve to dobro je znao Koštunica još tada, ali bilo mu je tada važnije da se ponaša u stilu zapadnog klovna i da igra na tankoj žici.

Sada vidimo sve šta je isplivalo iz DS demokratije a Koštunica im sada služi samo za čisto iživljavanje.

Nadam se samo da će mu ova zadnja godina biti dobra škola, ali svaka se škola plaća.Neka skuplje neka jeftinije.Valjda je naučio šta znači praviti nametnutu koaliciju sa osvedočenim lopovima i prevarantima a ako nije, ne bih želeo da budem u njegovoj koži.

Ko je uopšte Tadić da nameće dešavanja u Vladi Srbije.
To što je predsednik ne daje mu takva ovlašćenja.
Samo za njega nije uopšte strana zloupoteba položaja.

Uostalom sve ostaje na budućoj Skupštini da za sva vremena vrati Tadića tamo gde mu je mesto i da zavede red na političkoj sceni.

Koko se kaže : gde mačke nema miševi kolo vode.

Iskreno se nadam da će posle 11 ti isti miševi da se vrate u svoje rupice, a Koštunici bih poželeo malo više da se osloni na narodnu volju nego lične interese.
 
Ali, pitanje je : Šta ako ovi iz DS koalicije iskoriste silu većine i izglasaju promenu rasporeda tačaka dnevnog reda, i SSP stave na prvo mesto? Šta onda? Nemoguće je da, ako je to nama palo na pamet, da će ovi žuti pokušati da urade, da nije palo na pamet i Koštunici.
Šta će da uradi u tom slučaju? To je ono što mene brine.


Opusti se.

Sve na to stavlja tačku Supština Srbije.

To su sve male predizborne prevare DS-a i Tadića.
 
Pa donekle uopšte mi nije žao Koštunice, jer jede ono što je sam zakuvao pre godinu dana, kada je "ishitreno" posle 3 meseca napravio vladu sa DS-om.

Sada kada svi vidimo da je cela godina dana otišla niz vetar a njegov koalicioni partner za koga je tada glasalo nešto oko 25% vedri i oblači i njega (Koštunicu) drži na lancu a uz put ceo srpski narod pravi blesavim, naivnim i nepismenim sa daljom namerom da ga za sva vremena sahrani.

E, sve to dobro je znao Koštunica još tada, ali bilo mu je tada važnije da se ponaša u stilu zapadnog klovna i da igra na tankoj žici.

Sada vidimo sve šta je isplivalo iz DS demokratije a Koštunica im sada služi samo za čisto iživljavanje.

Nadam se samo da će mu ova zadnja godina biti dobra škola, ali svaka se škola plaća.Neka skuplje neka jeftinije.Valjda je naučio šta znači praviti nametnutu koaliciju sa osvedočenim lopovima i prevarantima a ako nije, ne bih želeo da budem u njegovoj koži.

Ko je uopšte Tadić da nameće dešavanja u Vladi Srbije.
To što je predsednik ne daje mu takva ovlašćenja.
Samo za njega nije uopšte strana zloupoteba položaja.


Uostalom sve ostaje na budućoj Skupštini da za sva vremena vrati Tadića tamo gde mu je mesto i da zavede red na političkoj sceni.

Koko se kaže : gde mačke nema miševi kolo vode.

Iskreno se nadam da će posle 11 ti isti miševi da se vrate u svoje rupice, a Koštunici bih poželeo malo više da se osloni na narodnu volju nego lične interese.

i ti se razumes u pravo kao Marica u krivi nema tu nikakve zloupotrebe sluzbenog polozaja
jer nece Tadic nametati misljenje Vladi nego ministri iz DSa i G17 koji cine apsolutnu vecinu ,a posto ministri odani Tadicu cine vecinu njegovo nametanje misljenja je u potpunosti u skladu sa ustavom i zakonima RS .Takodje predsednik po ustavu Srbije moze biti smenjen u skupstini samo 2/3 vecinom ,dakle sa oko 70% glasova a, ni u najludjim vlaznim snovima Toma,Voja i Ivica ne pomisljaju da bi zajedno mogli da osvoje toliko glasova ,jedva ce uzeti i 55% da formiraju vladu takoda ni od toga nema nista.
 
Poslednja izmena:
Pa donekle uopšte mi nije žao Koštunice, jer jede ono što je sam zakuvao pre godinu dana, kada je "ishitreno" posle 3 meseca napravio vladu sa DS-om.
.

Upravo tako. Kostunica je jedini krivac za ovo sto se desava ovde. On je dozvolio lopovima iz G17 da godinama pljackaju Srbiju, on je onog bolida Vuka Draskovica stavio za ministra inostranih poslova,pustio siptarske zlocince iz zatvora, postavio Dulica za predsednika skupstine i formirao vladu sa DS-om. Ne znam zsto covek sada kuka.
 
Baš malopre čuh ovo na vestima. Nije mi jasno šta namerava da uradi da se ne desi usvajanje SSP-a. Kako će da spreči preglasavanje? Ako im kaže da ne mogu da raspravljaju o tome, ovi će mu reći da je to isti onaj tekst koji je ranije parafiran.

Ne znam, ali mislim da se nije trebao uvlačiti u ove igre. Mogao bi da napravi grešku u koracima. Očigledno je da ovi hoće da ga izigraju i da su čuvali usvajanje gasnog sporazuma kako bi ga spojili sa SSP.

Moje je mišljenje da je greška ovo sazivanje sednice vlade.

Ovo je samo jadan od milion preimera kakvi su ovi ''zutaci'' prevaranti,licemeri i bitange.Jednom recju najgori olos koji je Srbiju mogao da snadje i zato ce ubrzo da ih narod kazni.Samo jos da cujem misljenja ovih ''zutih'' simpatizera sa foruma,posto vidim da ih nesto nema na temi.
 
Ma, dobro je ovo. Tadić je doterao Koštunicu uz zid, i sad više nema vrdanja. Sad će, dva dana pred izbore, morati jasno da pokaže i narodu i radikalima, za šta je.
Ako na bilo koji način bude usvojen SSP, Koštunica je izgoreo. Radikali nikako neće sa njim praviti vladu, a DS će ga eventualno držati u vladi kao pseto koje je gazda dobro natukao, pa sad podvijenog repa sluša sve što mu gazda kaže kako bi dobio koju kosku za glabanje, a na narednim izborima bi dobio manje glasova od npr. Karićevog Snaga Srbije.
Ako onemogući usvajanje SSP, džabe mu je što neće jasno da da Tomi odgovor na ponudu. Ne preostaje mu ništa drugo nego da sa radikalima pravi vladu, i da se od sreće lupa nogama u dupe, što će imati kakvu takvu ulogu u narednoj vladi.

Napokon je došao u situaciju da ne može više da balansira i da čitav narod drži u neizvesnosti. I, dobro je što se to desilo pre izbora, a ne da izyebe narod kao prošle godine.
 
Ma, dobro je ovo. Tadić je doterao Koštunicu uz zid, i sad više nema vrdanja. Sad će, dva dana pred izbore, morati jasno da pokaže i narodu i radikalima, za šta je.
Ako na bilo koji način bude usvojen SSP, Koštunica je izgoreo. Radikali nikako neće sa njim praviti vladu, a DS će ga eventualno držati u vladi kao pseto koje je gazda dobro natukao, pa sad podvijenog repa sluša sve što mu gazda kaže kako bi dobio koju kosku za glabanje, a na narednim izborima bi dobio manje glasova od npr. Karićevog Snaga Srbije.
Ako onemogući usvajanje SSP, džabe mu je što neće jasno da da Tomi odgovor na ponudu. Ne preostaje mu ništa drugo nego da sa radikalima pravi vladu, i da se od sreće lupa nogama u dupe, što će imati kakvu takvu ulogu u narednoj vladi.

Napokon je došao u situaciju da ne može više da balansira i da čitav narod drži u neizvesnosti. I, dobro je što se to desilo pre izbora, a ne da izyebe narod kao prošle godine.
Glupost, naravno da ce praviti ,pod uslovom da zajedno sa njim i Ivicom navuku 126 poslanika sto je verovatno izvesno i to ne samo da ce praviti nego ce ga i za premijera po treci put postaviti ,kao i sto stizu najave ...a za SSP ce se opravdati tako sto ga skupstina nece ratifikovati i sto ce optuziti za to zle zute izdajnike koji su preglasali postenog i naivnog Kostunicu ...ako osvoje vecinu opet ponavljam .
 
i ti se razumes u pravo kao Marica u krivi nema tu nikakve zloupotrebe sluzbenog polozaja
jer nece Tadic nametati misljenje Vladi nego ministri iz DSa i G17 koji cine apsolutnu vecinu ,a posto ministri odani Tadicu cine vecinu njegovo nametanje misljenja je u potpunosti u skladu sa ustavom i zakonima RS .Takodje predsednik po ustavu Srbije moze biti smenjen u skupstini samo 2/3 vecinom ,dakle sa oko 70% glasova a, ni u najludjim vlaznim snovima Toma,Voja i Ivica ne pomisljaju da bi zajedno mogli da osvoje toliko glasova ,jedva ce uzeti i 55% da formiraju vladu takoda ni od toga nema nista.


Vidiš to boldovano je ključna reč.

Predsednik Srbije je predsednik svih Srba i nacionalnih manjina koje žive tu.

Ko može da bude odan ?
Može dobro pedigrirano kučence a može i gradska lutalica.

Odanost je vrsta poslušnosti.
Državnu politiku ne kreira Predsednik države nego Vlada Srbije a ovde je očigledno došlo do zloupotrebe položaja i Ustavnih ovlašćenja.

Ali to je ono što sam već jednom napisao, da je za sve kriv sam Koštunica što je dozvolio da miševi kolo vode.

Što se tiče tih 70% nezaboravi da tiha voda breg roni.
Doći će i taj dan.
To što misliš da nedostaje 20%, to je samo onaj procenat koji je dobijen prevarama, lažima,manipulacijama i sl.

Neće to doveka trajati.Mnogi će slobodno progledati odmah posle izbora.
 
Ma, dobro je ovo. Tadić je doterao Koštunicu uz zid, i sad više nema vrdanja. Sad će, dva dana pred izbore, morati jasno da pokaže i narodu i radikalima, za šta je.
Ako na bilo koji način bude usvojen SSP, Koštunica je izgoreo. Radikali nikako neće sa njim praviti vladu, a DS će ga eventualno držati u vladi kao pseto koje je gazda dobro natukao, pa sad podvijenog repa sluša sve što mu gazda kaže kako bi dobio koju kosku za glabanje, a na narednim izborima bi dobio manje glasova od npr. Karićevog Snaga Srbije.
Ako onemogući usvajanje SSP, džabe mu je što neće jasno da da Tomi odgovor na ponudu. Ne preostaje mu ništa drugo nego da sa radikalima pravi vladu, i da se od sreće lupa nogama u dupe, što će imati kakvu takvu ulogu u narednoj vladi.

Napokon je došao u situaciju da ne može više da balansira i da čitav narod drži u neizvesnosti. I, dobro je što se to desilo pre izbora, a ne da izyebe narod kao prošle godine.

Za ovo oko otklanjanja nedoumica si i u pravu,samo sto mislim da ovim ''zutim''prevarantima nije to bio krajnji cilj,vec da na bilo kakav nacin provucu ono sto su potpisali sa gazdama u Briselu.Sto ne moze na prevaru,moze na silu,sto ne moze na silu,moze na prevaru,i to je sva sustina.
 

Back
Top