Treba li Srbija zakonom da zabrani obrezivanje i cupanje klitorisa maloletnicima?

Zabraniti cupanje klitorisa i obrezivanja deteta ako ono to ne zeli

  • Da

  • Ne, roditelji imaju pravo sakatiti svoje dete zarad nekakvih idiotskih obicaja


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

delirium tremens

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.285
Jedino ako ce obrezivanje ili cupanje klitorisa spasiti zivot detetu, onda neka je dozvoljeno.

"ČUPANJE dražice djevojčicama prije početka puberteta namijenjen je da budućoj ženi onemogući doživljaj spolne naslade. Žena tako ostaje manje zahtjevna, samo vrijedna i vjerna supruga i majka", objašnjava urednik Glasa Koncila "običaj" u nekim drugim, pogotovo muslimanskim sredinama.

Tjednik Nadbiskupskog duhovnog stola odgovorio je na ovaj način čitatelju u novom broju na pitanje "Što zapravo Katolička Crkva misli o obrezanju koje se još uvijek obavlja u nekim religijama?", te "Nije li to ipak sakaćenje ljudskih prava i osjećaja?", bez imalo osude i zauzimanja stava prema sakaćenju koje je još uvijek stvarnost za četiri milijuna žena na svijetu godišnje.

Urednik najprije objašnjava da obrezivanje žena, "koje se još vrši u nekim, osobito muslimanskim sredinama, nema znakovne veze s biblijskim ni kuranskim obrezanjem, i nije obred nego samo običaj". A zatim na skandalozan način pokazuje razumijevanje za masakriranje djevojčica, približavajući se više iracionalnoj svrsi mučenja koje za cilj ima ubijanje seksualne želje, nego osudi kršenja ljudskih prava.

"I nije riječ ni o kakvom obrezivanju kožice nego o čupanju dražice djevojčicama prije početka puberteta da se tako budućoj ženi onemogući doživljaj spolne naslade. Žena tako ostaje manje zahtjevna, samo vrijedna i vjerna supruga i majka. Možda je to bilo posebno prikladno muškarcima koji su morali imati više žena", navodi urednik Glasa Koncila.

Kako je pitanje bilo što zapravo Crkva misli o obrezivanju, a ne što ono bukvalno znači za kulture koje ga prakticiraju, Glas koncila ostavlja jezivi dojam da Katolička Crkva u Hrvatskoj kima glavom na ovaj nehuman i ubojit način suzbijanja ženske seksualnosti, jer za cilj ima marljivu i vjernu suprugu i majku, uz konstataciju da toga u Katoličkoj Crkvi nema.

Unatoč brojnim pozivima, od trenutka objave članka do kasnih večernjih sati nismo uspjeli dobiti pojašnjenje ovog odgovora na pitanje čitatelja Glasa Koncila, ni od uredništva tjednika, niti od Hrvatske biskupske konferencije.
 
Pa sta?
imas puno Srba i u USA, pa to nije srpska sredina.

A mislis da Srbija ne sme da zastiti zakonom svoje gradjane.
U Srbiji ima minimum 100000 muslimana (bez Kosova), i sta Srbija ne sme njihovu decu da stiti?

Sa takvim misljenjem zanemarivanja periferije, Srbija MORA I TREBA DA SE SVEDE NA NIVO BEOGRADSKOG PASALUKA.

Srbija svoje gradjane mora da zastiti, a jako si glup ako mislis da se to samo desava u muslimanskim sredinama.
 
A mislis da Srbija ne sme da zastiti zakonom svoje gradjane.
U Srbiji ima minimum 100000 muslimana (bez Kosova), i sta Srbija ne sme njihovu decu da stiti?

Sa takvim misljenjem zanemarivanja periferije, Srbija MORA I TREBA DA SE SVEDE NA NIVO BEOGRADSKOG PASALUKA.

Srbija svoje gradjane mora da zastiti, a jako si glup ako mislis da se to samo desava u muslimanskim sredinama.

:roll:
ala ti lupetas.....
 
Sta mislis meni padne napamet da ozenim tvoju cerku. I dodje mi da joj iscupam klitoris, kako bi bila marljivija.
Da li bi trebao ici u zatvor?

Sta mislis da je tvoj tata iscupao klitoris tvojoj mami?

jel se to vidi neka diskriminacija u tvojim postovima?
zato sto je neko musliman, ti ga automatski smatras divljakom, pa pozivas zakone u pomoc?

znas ono - crnci su prljavi, necu da mi crnac ozeni cerku - "WHITES ONLY"
 
jel se to vidi neka diskriminacija u tvojim postovima?
zato sto je neko musliman, ti ga automatski smatras divljakom, pa pozivas zakone u pomoc?

znas ono - crnci su prljavi, necu da mi crnac ozeni cerku - "WHITES ONLY"

A ne ne ne, to ti radis. Hahaha, gle kako mi ubacujes u usta ono sti ti govoris. Ja sam rekao da to svuda ima, a ti si rekao da ovo nije muslimanska sredina, pa eto to se samo kod njih desava.

Inace, svako iole inteligentan moze iz ove teme da zakljuci da ova tema govori o tome kako Srbija mora da zabrani sakacenje deteta od strane roditelja. Mi takav zakon nemamo, a mnoge normalne zemlje imaju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top