Cene na Kosovu porasle za preko 50%

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Stizu prvi rezultati "nezavisnosti"

------------

Cene na Kosovu skočile za 50 odsto
12:47 | Izvor: Tanjug
Priština -- Cene osnovnih prehrambenih proizvoda na Kosovu su od početka godine povećane za 50 odsto, što građani teško podnose, upozorili su ekonomisti u Prištini.

konomisti su poručili i da nagla poskupljenja mogu prouzrokovati socijalnu krizu, preneli su prištinski elektronski mediji.

Povećavanje cena prehrambrenih proizvoda, naročito brašna i ulja, utiče direktno na smanjenje životnog standarda na Kosovu, naveo je ekonomista Safet Grdžaliu i ocenio da stalni rast cena "potrošači teško prevazilaze", posebno ako se uzme u obzir da je prosečna plata na Kosovu oko 190 evra.

On je naveo da je nezaposlenost jedan od najvećih problema koji utiče na socijalno stanje žitelja Kosova, a drugi razlog je svakodnevno povećanje cena.

Ekonomisti ističu da Kosovo sada "pokriva" 40 odsto tržišta sopstveno proizvedenom pšenicom, uprkos mogućnostima da proizvede pšenicu za 70 odsto tržišta.

Potpredsednik kosovske vlade Hajredin Kući rekao je da teško socijalno stanje traje već duže vreme, poručivši da vlada Kosova ima projekte za poboljšanje ekonomije i socijalne zaštite, ali da su za njihovu realizaciju potrebni kapaciteti i vreme.

Prema najnovijim istraživanjima, zaposleni u javnom sektoru na Kosovu imaju minimalnu platu od 130, dok je prosečna zarada 190 evra.
Slična situacija je i u privatnom sektoru na Kosovu. Minimalna plata je oko 150, a prosečna 200 evra.


-----------------------------

naviklo je to da ih srbija hrani , da ne placaju racune i da se samo kote,kote,kote....

na njihovu zalost sa time je zauvek gotovo ....
 
haha kakav si ti lik. cene su skocile na kosovu ne na odnosu drzavu srbiju nego na odnosu cene na kosovu koje su bile u decembru mesecu.
pa da .. ja sam malo nedorastao temi ;)
Cijene jesu skocile na Kosovu u odnosu na cijene koje su bile u decembru mjesecu, kao u ostalom sto skacu i ovamo u Crnoj Gori. I dobro je da skacu cijene jer ce rasti i realne zarade. Pa nece valjda zarade ostati na nivou , ajde da lupnem 1993 godine, zar ne?
Ako Kosovo ili Srbija ima Evropski trend onda ce da budu i Evropske cijene.
 
nije dobro al kad pogledam vas siptare i crnogorce - utesim se.

Samo ti uživaj u svojoj prćiji i ne $ekiraj se mnogo za ostale. Već i sam znaš da smo šikice i mi crnogorci mnogo pametan narod i da kad nam zatreba (što veli Sergej Ćetković) hrane dođemo na neku mnogo važnu funkciju u Srbiju i eto ti sreće po nas siromahe... :mrgreen:
Sitna raja rođena, sitna raja umire, samo Srbi ostaju superiorni... :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Ne znam za cene na Kosmetu, njima pored osiromasenog uranijuma hrana nece trebati....ali ovo http://vesti.krstarica.com/?rubrika...5e06904fe80cc4a2f&dan=04&mesec=05&godina=2008 :D e to se zove fenomen :P a majmuni koji su to sebi dozvolili su "medicinski" fenomeni :D Kakvo ludilo vlada u Srbiji pa to je strasno :) Ako vam je danas kilo tresanja $80, sta ce biti kad udjete (a evo samo sto niste, ae bar jos jednom dajte glas za DS - LOL) u EU, 200eura kilo tresanja :D buahahahahahahhahahaha ovce i jesu da se sisaju .... DS nema alternativu ;)
 

Back
Top