Ikone placu
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 175

Tema: Ikone placu

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    http://dl.net.hr/webcafe/misc/podsvjest.html
    Reputaciona moć
    104

Podrazumevano Ikone placu

U suzi krv žene!

Branko VLAHOVIC 06.06.2004, Vecernje Novosti

REZULTATI nedavne analize, koju je napravio Centar sudske medicine i kriminalistickih ekspertiza Ministarstva odbrane Rusije šokirao je onaj deo ruske javnosti koji vec dugo prati neuobicajene pojave plakanja ikona. Pet nedelja naucnici su analizirali sadržaj suza ikone Bogorodice Kazanske.
    Saradnici ovog centra došli su do zakljucka da u suzama Bogorodice postoje cestice krvi. U drugoj etapi analize ustanovili su da je to ljudska krv. Posle komplikovane analize Sergej Harlamov i njegovi saradnici utvrdili su i to da se radi o ženskoj krvi.
    U dokumentu, koji su potpisali eksperti, stoji da je na tri tampona vate koji su bili natopljeni tecnošcu sa ikone pronadena ljudska krv, ženskog pola. U krvi je pronaden antigen A iz cega se može izvuci zakljucak da je žena imala grupu krvi A.
    Inicijator te analize, koja je zazvucala kao senzacija, bio je 49-godišnji vojni lekar pukovnik Aleksandar Golovkov. Dok nije video kako ikone placu, lekar Golovkov se nije smatrao vernikom. Kad je video kako sa ikone teku krvave suze u vojnom gradicu Klin, pukovnik Golovkov je odlucio da ponese uzorke te tecnosti na analizu.

Prvo su analizu napravili strucnjaci na akademiji hemijske zaštite u Moskvi. Rezultati su bili napravljeni na najsavršenijim aparatima i šokirali su analiticare. Oni su registrovali 34 elementa belancevina koje ne postoje u prirodi. Nakon toga pukovnik je odlucio da se nastavi analiza u Centru sudske medicine u laboratoriji za geneticku identifikaciju gde su i utvrdili da suze imaju cestice ženske krvi.
    Zasada se nisu oglasili drugi ruski naucnici da prokomentarišu otkrica svojih kolega.
    Zbog toga što je u Rusiji sve veci broj slucajeva da ikone placu, pre pet godina Ruska pravoslavna crkva je osnovala posebnu petoclanu komisiju ciji je zadatak da pokuša da objasni zašto se dogadaju neuobicajene pojave, kao što je plac ikona ili njihovo obnavljanje posle mnogo godina. Naime, ima primera da skoro izbledele ikone, posle odredenog vremena, opet postaju sasvim jasne i vidljive. U toj grupi za objašnjavanje neuobicajenih pojava su dva fizicara, jedan geolog, jedan biolog i jedan filolog.
    Nedavno su clanovi komisije bili u jednoj kuci gde ikone placu.
    - Koliko mi znamo, danas u Rusiji postooje tri kuce gde ikone placu. Dakle, ne radi se samo o ikonama koje imaju vlasnici tih kuca vec i one koje donesu drugi. Nedaleko od grada Brjanjsk bili smo prisutni kad se pojavilo ulje na površini ikone. Domacica je na sto prostrla cisti stolnjak, zatim list papira. Na njih su stavljene dovezene ikone. Pop je održao molitvu. Domacini su zamolili da mi gosti, izademo iz kuce, jer nije u redu da budemo prisutni dok se dogada cudo. Vratili smo se posle sat vremena i videli da su sve ikone bile orošene kapima. Dakle ulje se pojavilo na površini ikona. Prošao sam prstom po ikoni da vidim hoce li se ulje pojaviti još jednom. Ono se nije pojavilo. Nisam stekao utisak da su domacini poprskali ikone uljem dok smo mi izašli. Razna ulja koja smo mi uzimali na analizu po sastavu su slicna maslinovom ili suncokretovom ulju - prica akademik Pavel Florenski, clan komisije.

OBNOVA

POZNATI ruski restaurator Oleg Nikolajevic Ovcinikov, koji je skidao prljavštinu sa poznatih ikona nikada nije doživeo da se one same obnove. Došli smo do zakljucka da se obnavljaju novije ikone koje su nacrtane krajem 19. i 20. veka.
    Akademik Florenski priznaje da ne može jasno da objasni zašto placu ikone.
    - Svaki vernik cisti ikonu tako štto je briše krpom, a ona može biti navlažena uljem ili vodom. Jako vredne ikone ne diraju. Zato je teško reci zašto neke ikone placu - iskreno kaže Florenski.

Voleo bih da procitam neko objasnjene, narocito od onih koji ne veruju u Boga. Nela daju "naucni" odgovor na ovo!

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Ikone placu

Ma da, to mi liči na one podvale kakve su pravili u Indiji, gde iz kipova krava teče mleko. Teško onome ko u to veruje. Kad bi se ikone smejale - možda bih i poverovao.

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

i ocekivao s m da se ti prvi javish

da ne kazem da sam jos ocekivao ovako naivan odgovor

Aktivan član valheru (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    57

Pa znas kako verovati je isuvise jaka rec pre bih rekao da pokusavam da verujem. Posto se ne veruje tako sto se prekrstite kada zazvone zvona idete u crkvu na liturgije i slicno, naravno i to je deo vere naravno pravoslavne ali ako zaiste verujete to pokazujete svojim delima u svakodnevnom zivotu. Dakle prvo to e sad Rusija je poslednja snazna zemlja pravoslavne veroispovest,i dakle izrazenih nacionalistickih osecanja samim tim ne podobna za vec mnogo spominjan plan globalizacije sveckih mocnika.Tu bi sad doslo pitanje kakve to veze ima sa ovom temom, pa po nekoj zdravoj logici ako hocete da srusite neciji indetitet krenite od vere pa redom jezik... U ovom slucaju prva na redu u Rusiji je vera i njihova crkva pa ako je pocela da popusta kao kod nas i da se deli opet kao kod nas mozda i ne cudi plac ikona i njihovo cudesno obnavljanje.Nesto nas mora podsetiti na veru i vratiti moralnosti.Samo sto od toga izgleda nema vise nista jer je drustvo i kompletni sistem u rukama pohlepnih materijalista.Zato sada kada se Rusijai poslednje uporiste pravoslavlja rusi nije ni cudo da ikone proplacu, da nismo zaslepljeni i mi bismo seli i plakali.Dakle ja to vidim kao posldenji poziv , vapaj nazovite ga kako hocete preostalim vernicima da se vrate moralnim vrednostima dok jos ima vremena.

Iskusan
    Učlanjen
    07.03.2008.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio nisliya Pogledaj poruku
    i ocekivao s m da se ti prvi javish

da ne kazem da sam jos ocekivao ovako naivan odgovor
    Prijatelju, naivno je u XXI veku biti ne samo vernik nego i lakoveran vernik.

Elita Svabov (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    320

Voleo bih da procitam neko objasnjene, narocito od onih koji ne veruju u Boga. Nela daju "naucni" odgovor na ovo!
    za pocetak treba potraziti odgovarajuce vesti, koje ja upravo trazim na sajtu ruskog ministarstva odbrane.....
    Well, of course it's a rat! You have rats in Spain, don't you - or did Franco have them all shot?

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

hm... moja krvna grupa, nice
    da je Copperfield zivio u vrijeme nastajanja hriscanske sekte, bio bi jos popularniji od njih zajedno

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio valheru Pogledaj poruku
    Pa znas kako verovati je isuvise jaka rec pre bih rekao da pokusavam da verujem. Posto se ne veruje tako sto se prekrstite kada zazvone zvona idete u crkvu na liturgije i slicno, naravno i to je deo vere naravno pravoslavne ali ako zaiste verujete to pokazujete svojim delima u svakodnevnom zivotu. Dakle prvo to e sad Rusija je poslednja snazna zemlja pravoslavne veroispovest,i dakle izrazenih nacionalistickih osecanja samim tim ne podobna za vec mnogo spominjan plan globalizacije sveckih mocnika.Tu bi sad doslo pitanje kakve to veze ima sa ovom temom, pa po nekoj zdravoj logici ako hocete da srusite neciji indetitet krenite od vere pa redom jezik... U ovom slucaju prva na redu u Rusiji je vera i njihova crkva pa ako je pocela da popusta kao kod nas i da se deli opet kao kod nas mozda i ne cudi plac ikona i njihovo cudesno obnavljanje.Nesto nas mora podsetiti na veru i vratiti moralnosti.Samo sto od toga izgleda nema vise nista jer je drustvo i kompletni sistem u rukama pohlepnih materijalista.Zato sada kada se Rusijai poslednje uporiste pravoslavlja rusi nije ni cudo da ikone proplacu, da nismo zaslepljeni i mi bismo seli i plakali.Dakle ja to vidim kao posldenji poziv , vapaj nazovite ga kako hocete preostalim vernicima da se vrate moralnim vrednostima dok jos ima vremena.
    Amerika i Rusija su bez konkurencije dve najjace supresile u svetu. Ameri se bave vanzemaljcima a Rusi (uslovno receno) Bogom. Cak i da je sve izmisljeno, ovaj dogadjaj ne moze da izazove ni stetu ni korist. Ipak je samo Vera u pitanju. Ne verujem da ima neko skriveno znacenje. Danas je neophodno podsetiti ljude da Bog postoji. Zato se slazem u potpunosti sa ovim boldovanim

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio Unsaie Pogledaj poruku
    hm... moja krvna grupa, nice
    da je Copperfield zivio u vrijeme nastajanja hriscanske sekte, bio bi jos popularniji od njih zajedno

poredis ga sa Bogom? Vec sam citao temu o tome. Mislim da se zove - Isus, Bog ili manipulator, tako nekako

Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

zar isus nije bozji sin a ne bog?
    nesto puno incestoidna ta hriscanska zajednica....

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

Isus je sam rekao da je on sin bozji a ne Bog

Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Isus je sam rekao da je on sin bozji a ne Bog
    VS

poredis ga sa Bogom? Vec sam citao temu o tome. Mislim da se zove - Isus, Bog ili manipulator, tako nekako
    makes one wonder..

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

ono prvo je rekao sam Isus (ako je verovati predanjima) a to drugo je postavio neko (ja yok)

zavisi u kom pravcu trci puma

Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

ono prvo je rekao sam Isus (ako je verovati predanjima) a to drugo je postavio neko (ja yok)

zavisi u kom pravcu trci puma
    Pop je održao molitvu. Domacini su zamolili da mi gosti, izademo iz kuce, jer nije u redu da budemo prisutni dok se dogada cudo
    izadji na sat vremena sa foruma,
    pa se vrati da vidis cudo crne macke koja je promjenila smjer trcanja (ravno cudu ikona)
    popova molitva po zelji

a onda ce tu vjest o cudu da objavi trece oko

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

sta treba da kazem pa da prestanes sa provokacijama?
    ne razumem te hebote

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

ne razumem te hebote
    ko jos razume ateiste

Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

ne razumem te hebote
    interesantno, moja sumnja u tvoj "naucni" dokaz ti je provokacija..... a bila sam pod utiskom sam da je ovo provokacija...

ali ne namjenjena ateistima, ne-vjernicima, muslimanima i sl. nisam niti jedno od tih....
    vec ljudima koji koriste mozak....
    i imaju ga na prvom mjestu

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

ako sam pogresio - izvini
    samo za opasku- ja nisam izneo ni jedan "naucni" niti bilo kakav dokaz. Samo sam zeleo da vidim neki
    a to sto sam napisao, odnosi se na sve one koji ne veruju u Boga, kako god ga zvali.

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Ako verujemo u te ikone, zashto ne verujemo i u Harija Potera?

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

ako moze, bez spama

pa makar bio i Harry Potter, ok

Zainteresovan član
    Učlanjen
    28.07.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio BernardBlack Pogledaj poruku
    Ako verujemo u te ikone, zashto ne verujemo i u Harija Potera?
    Ima puno onih koji veruju u Harija

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Pa ne vidi nislija, kako to ikona moze da plaze, kako se to krv jednostavno pojavi.To se kosi sa zakonom fizike, da se materija ne moze stvoriti vec samo preci iz jednoga oblika u drugi.

Meni je lakshe da verujem u HP jer su neke stvari objashnjivije pomocu medicine i fizike, dok kod ovih ikona ne nalazim resenje...

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio BernardBlack Pogledaj poruku
    Pa ne vidi nislija, kako to ikona moze da plaze, kako se to krv jednostavno pojavi.To se kosi sa zakonom fizike, da se materija ne moze stvoriti vec samo preci iz jednoga oblika u drugi.

Meni je lakshe da verujem u HP jer su neke stvari objashnjivije pomocu medicine i fizike, dok kod ovih ikona ne nalazim resenje...
    upravo zato sam ja i postavio temu.
    savet: ne veruj u Harija Potera, sta god da je nasuprot
    da znam da mi nece zatvoriti temu, otvorio bih jednu o Poteru, da vidim sta je objasnjivo kod njega. Kad ovde vec ne ide

Domaćin
    Učlanjen
    22.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    77

Ma bice diskusija o ovome, mada ja licno kazem da ne verujem da odjedanput zaplacu.A moze da se i dogodi da oni nekako stave u tu ikonu bocicu sa krvi pa da oda to nekako aktiviraju pa onda placu....I kako se krv nije zgrusala kroz toliko vremena...

P.S.Hari je bio samo poredenje

Iskusan nisliya (avatar)
    Učlanjen
    18.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    104

svejedno, ode mi tema u off

sta da se radi