Tadic se pozdravio sa Hasimom Tacijem?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
tadiqtaqicopydk8.jpg

:lol::lol::lol:
 
A, ti se nadaš da će Ahmadinedžat da ispuni svoje pretnje. Pa da. Morate ići da braći mudžahedinima vratite dug.

Da, hmm, skont’o si me skroz…

Don Quichotte je u literaturi zapamcen kao patetichni lik koji je jurisao na vjetrenjace i sebe ubjedjivao da se bori protiv zmajeva. Imao je dakle tu jednu snazno podcrtanu osobinu da je panichno bjezao od stvarnosti.
Jel ti u meni vidis vjerenjachu ili zmaja?
Ili su ovakvi komentari onako malo, forumska dokolica?
 
Premijer Kosova Hašim Tači izjavio je da se tokom sednice Saveta bezbednosti UN-a u Njujorku susreo i pozdravio sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem, piše dnevnik "Expres".

"Na sednici Saveta bezbednosti predsednik Tadić i ja smo se pozdravili i razmenili kratke poruke, ja u svojstvu premijera Republike Kosova, a on u svojstvu predsednika Srbije", kazao je Tači.

Kosovski premijer je rekao da su obojica odaslali "optimističke poruke", kao i da je Beograd postepeno počeo da menja odnos prema Kosovu, "de facto priznaje realnost, ali de jure trebaće još malo vremena" - piše dnevnik.
 
vec se pozdravljao sa cekuom, vrlo moguce da mu se 'omaklo' i ovo

Omaklo mu se i ovo:


>>>Nakon sudjelovanjana sjednici Vijeća sigurnosti UN-a posvećenoj izvješću misije UNMIK-a na Kosovu i pitanju sudjelovanja kosovskih Srba na svibanjskim izborima u Srbiji, Tadić je odgovarao na pitanja novinara.

Jedna novinarka je upitala Tadića jesu li ikada plaćene kompenzacije za gotovo milijun Srba koje su ubili hrvatski nacisti u Jasenovcu. Tadić je odgovorio da "nitko ne zna koliko je bilo žrtava" i da bi vraćanje Drugom svjetskom ratu samo povećalo probleme u regiji.

Srbijanski predsjednik Boris Tadić ocijenio je u ponedeljak da bi otvaranje zahtjeva za kompenzacije srpskim žrtvama Jasenpvca povećalo probleme u regiji i značilo vraćanje Drugom svjetskom ratu, dok se rješavaju pitanja iz posljednjeg rata i ulažu napori u pomirbu.


- Mi smo živjeli u vrlo osjetljivom području Evrope za vrijeme Drugog svjetskog rata. Nitko ne zna koliko smo žrtava imali u tom razdoblju - rekao je Tadić, zatečen pitanjem nevezanim s raspravom u Vijeću sigurnosti UN, zbog koje je došao u New York.

- Ako se sada vraćamo Drgom svjetskom ratu imat ćemo više problema. Mi moramo rješavati probleme koji dolaze iz posljednjeg rata, koji se događao na kraju XX stoljeća u b ivšoj Jugoslaviji - naglasio je Tadić, ističući važnost konteksta "pomirbe, uspostave mira i napretka za sve države u regiji".<<<

http://www.javno.com/hr/svijet/clanak.php?id=142397

Mislim, šta reći? :-x
 
ako je ovo tacno ovo je stvarno sramota :mad:

Ako je izbegao susret sa Tachijem, to je stvarno sramota!

Priznali ili ne, u "ne zavisnom" Kosovu zive Srbi i neko bi trebalo da brine o njima,naravno, ne kao Koshtunica, Nikolic, Vuchic i Samardzic, vec ozbiljno i konstruktivno.
Neka rade oni na povratku Kosova, a do tada......"ne lipshi magarche....
Tamo zive ljudi, koji nemaju svoje predstavnike u parlamentu, u policiji ((takodje zahvaljujuci "savetodavcima" iz Beograda) i prepushteni su sami sebi!

Beograd ce im doci glave
 
Tadić: Nisam se rukovao sa Tačijem
23. april 2008.
Pošaljite komentar


Boris Tadić govori u Savetu bezbednosti UN (FoNet, arhiv)


Kabinet predsednika Srbije demantovao je da se predsednik Boris Tadić rukovao i komunicirao sa premijerom Kosova Hašimom Tačijem na sednice Saveta bezbednosti UN.

"To je apsolutna neistina. Predsednik se nije ni rukovao, ni komunicirao, niti razmenjivao poruke sa Hašimom Tačijem", saopštio je kabinet predsednika Srbije. Hašim Tači prethodno je, prema pisanju prištinskog dnevnika Ekspres, izjavio da se tokom sednice Saveta bezbednosti UN u Njujorku susreo i pozdravio sa predsednikom Srbije Borisom Tadićem.

"Na sednici Saveta bezbednosti predsednik Tadić i ja smo se pozdravili i razmenili kratke poruke, ja u svojstvu premijera Republike Kosova, a on u svojstvu predsednika Srbije", kazao je Tači.

Kabinet predsednika Tadića naveo je da su predstavnici država koje nisu priznale nezavisnost Kosova tražile da sednica Saveta bezbednosti bude zatvorena za javnost jer je Tači njoj prisustvovao kao privatno lice.
http://www.b92.net/info/komentari.php?yyyy=2008&mm=04&dd=23&nav_id=295331
 
ako je ovo tacno ovo je stvarno sramota :mad:

Sramota, sigurno!
Time je Tadic fakticki prihvatio jednostrano proglasenu nezavisnost Kosova i Metohije. i nema tu sta da se diskutuje. Nije ovde bitan ni Tudjman, ni Milosevic, ni izetbegovic. Ne moze se jedna greska pravdati drugim greskama iz proslosti.
Najcasnije bi bilo da tadic posle povoga podnese neopozivu ostavku, ako nece, postoje i druge, doduse nesto surovije metode, da ode sa vlasti.
 
Ako je izbegao susret sa Tachijem, to je stvarno sramota!

Priznali ili ne, u "ne zavisnom" Kosovu zive Srbi i neko bi trebalo da brine o njima,naravno, ne kao Koshtunica, Nikolic, Vuchic i Samardzic, vec ozbiljno i konstruktivno.
Neka rade oni na povratku Kosova, a do tada......"ne lipshi magarche....
Tamo zive ljudi, koji nemaju svoje predstavnike u parlamentu, u policiji ((takodje zahvaljujuci "savetodavcima" iz Beograda) i prepushteni su sami sebi!

Beograd ce im doci glave

Eto o ovome sam vam pricao, prosto je nemoguce da neko postavi post a da Alergicna ne dodje da siri netoleranciju i meznju. Prosto sam zapanjen ucinkom :shock:
 
Ako je izbegao susret sa Tachijem, to je stvarno sramota!

Priznali ili ne, u "ne zavisnom" Kosovu zive Srbi i neko bi trebalo da brine o njima,naravno, ne kao Koshtunica, Nikolic, Vuchic i Samardzic, vec ozbiljno i konstruktivno.
Neka rade oni na povratku Kosova, a do tada......"ne lipshi magarche....
Tamo zive ljudi, koji nemaju svoje predstavnike u parlamentu, u policiji ((takodje zahvaljujuci "savetodavcima" iz Beograda) i prepushteni su sami sebi!

Beograd ce im doci glave


Vec vidjeno od ranije !!!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top