Raiffeisen banka, online banking

barakuda

Zainteresovan član
Poruka
372
Poz. Ima li mozda ovde nekoga ko koristi ovu uslugu Raiffeisen banke? Nedavno sam otvorio racun i imam problema sa logovanjem na njihov sistem preko firefox-a, tacnije dodjem do stranice gde pita da li su u pitanju fizicka lica i kad kliknem na "Fizicka lica" nista se nedesava, a trebalo bi da izbaci stranicu sa opcijama za unos Username i Password. https://www.raiffeisenbank.co.yu/online/

Bratu na njegovom kompu sve savrseno radi, ali preko Internet Explorer-a. Meni je problem sto mi IE strasno baguje. Svaki klik zahteva cekanje od 20-30 sec, izbacuje razne greske "Error on page load..." Stvarno ne znam u cemu je rec.

Dakle konkretno moje pitanje je- Da li je moguce koristiti Online banking Raiffeisen banke preko nekog drugog Web browser-a osim InternetExplorer?
 
Koristim telekom ADSL, nebi rekao da oni nesto blokiraju, a ovo za sertifikat nisam bas najbolje razumeo. Ajde ako vam nije tesko da odete na taj link koji sam gore ostavio sa firefoxom i kliknite na "fizicka lica" trebalo bi da se pojavi ekran za unos username i password-a. Zanima me da li kod nekog drugog radi.
 
Nece mozilla da otvori tu strana.Tacnije nece sa tog lika fizicka lica,ali kad se kopira lik u address bar onda hoce.
Evo link:
Kod:
https://www.raiffeisenbank.co.yu/online/Retail/Default.aspx?cult=sr-SP-Latn

Probao sam i neradi. Kopirao sam link i pokazao mi je stranicu za logovanje, ali nemoze da se uloguje. Upisem Username i Password ali dugme "izvrsi" je zbrljano i nemoze da se klikne na njega. Probao sam i sa "Enter" ali neradi ni tako.
 
Prvo sam probao sa FF i nije radilo. Malo kasnije sam probao da direktan link unesem u IE i otprilike radi, mada mi IE i dalje totalno izbagovan (koci i pravi gluposti) Poslao sam mail njihovoj teh. podrsci pa cu videti sta oni imaju da kazu.

Hvala svima na odgovorima, ali ovaj sa direktnim linkom mi je izgleda najvise pomogao. Kako se ja toga nisam setio :)
 
hehe .... jesi probao sa ,,novim,, ie7 ? :D

Probao sam sve, ali IE mi ocajno radi.

U medjuvremenu sam dobio odgovor od Raiffeisen banke:

"Postovani,

Za sada jedino putem Internet Explorer-a mozete koristiti usluge elektronskog bankarstva Raiffeisen banke.

Ukoliko imate dodatnih pitanja budite slobodni da kontaktirate nas kontakt centar na broj telefona +381 11 3202 100
"

Deluje mi prilicno arogantno i monopolisticki da me teraju da koristim browser koji nezelim da koristim. Mogu da vam kazem da cu da dobro razmislim da promenim banku. Ima li predloga? Koja banka ima online banking uslugu koja nezahteva IE da bi se koristila?
 
P.S. kad otovorim ovaj link što si dao, izaberem naravno fizička lica i otvori mi stranicu da sa leve strane upišem username i pass, ali mi isto tako traži da instaliram active x control.

Ne znam što se svi žale na IE. Ja imam original XP pro i skinuo sam IE 7 ( naravno da mi je trazio konfirmaciju ) znači sve legalno i nikad, ali baš nikad mi nije zabagovao. Dok na drugom kompu imam ilegalni XP pro, i ie 6 i uvek baguje.
 
P.S. kad otovorim ovaj link što si dao, izaberem naravno fizička lica i otvori mi stranicu da sa leve strane upišem username i pass, ali mi isto tako traži da instaliram active x control.

Ne znam što se svi žale na IE. Ja imam original XP pro i skinuo sam IE 7 ( naravno da mi je trazio konfirmaciju ) znači sve legalno i nikad, ali baš nikad mi nije zabagovao. Dok na drugom kompu imam ilegalni XP pro, i ie 6 i uvek baguje.
Ma ko se bre zali na IE7?Kako to njima baguje nemam pojma.Koriste ga Stotine miliona ljudi i svi zadovoljni a njima baguje.
P.S.Mozda je to zbog "nelegalnog"Windows-a?
 
Ipak ima nacina da se taj servis koristi i u FireFox.
Evo ovde se moze naci i instariti ActiveX Controls.Treba samo voditi racuna da se pogodi tacna verzija FF jer u protivnom nece raditi.Lose je to sto nije podrzana verzija 2...Ali postoji jedna druga mogucnost,add-on 'IE Tab'.Drugo zeleno polje ovde ili direktan link.Prvi je samo za ver. 3.
Posle Tools->IE tab options i na listu dodati adresu sajta,u ovom slucaju https://www.raiffeisenbank.co.yu .Dakle prilikom otvaranja stranica tog sajta koristi se IE kao tab u FF prozoru.
Kasnije kad to nije potrebno moze se iskljuciti Tools -> Add-ons -> disable.

btw barakuda da li si podesio browser prema uputstvu?

@Dupont
Nije valjda da si odustao od teorije da je piratski Win losiji od originala? :)
 

Back
Top