Vize

lmn

Zainteresovan član
Poruka
175
To jest kakva su vasa iskustva u ambasadama,traže li vam da znate jezik one države u kojoj boravite.
Koliku prodju za dobijanje vize ima neki zvanicni dokument(o zavrsenom kursu o poznanju odredjenog jezika) priznat od EU i zemlje u koju bih hteo uci.
 
Svi koje poznajem koji su išli sa namerom da rade ilegalno su imali foru da se prave u ambasadi da ne znaju ni jednu stranu reč. Ne znam da li je to neki trip, ali su uvek dobili vizu.

Dok, sa druge strane poznajem ljude koji su se pravili važni, pa se u ambasadi obraćali na njihovom jeziku i proplivali ...

I bez tog iskustva, ne vidim motiv da ti daju vizu zato što znaš jezik ....!?
 
Prelazi 3 km od Evzona, Makedonci ga sprovedu kroz njivu.
A kad uđeš u Grčku, onda na brod, pa za Italiju, i to je to ....

Putuj igumane !
 
To jest kakva su vasa iskustva u ambasadama,traže li vam da znate jezik one države u kojoj boravite.
Koliku prodju za dobijanje vize ima neki zvanicni dokument(o zavrsenom kursu o poznanju odredjenog jezika) priznat od EU i zemlje u koju bih hteo uci.

Da bi dobio vizu, ne moras da znas jezik drzave u koju hoces da udjes i to je sigurno,neke drzave organizuju kurs jezika za strance(Holandija,Kanada),ali kad hoces da dobijes boravak na teritoriji neke strane drzave,moras da predas neke papire kao na primer:
potvrdu da nisi kaznjavan(vadi se u sup-u)
potvrdu da nisi duzan za porez drzavi iz koje dolazis
izvod iz maticne knjige rodjenih
kopija pasosa
spisak svih izlaza koje imas pecatirane u pasosu(mislim,poslednjih pet godina)
ako si ozenjen/udata za drzavljanina te drzave moras doneti potvrdu o sklapanja braka
potvrdu o mestu boravka
potvrdu, ako si nezaposlen, od nekog da ce te izdrzavati za vreme boravka
potvrda o vlasnistvu kuce/stana te osobe koja garantuje za tebe
mislim da treba i potvrda o mesecnim prihodima garanata(postoje neke granice o visini zarade,vise se ne secam,kolike su)
ako si zaposlen, ugovor o zaposlenju(tada je sve mnogo lakse)
moras da ispunis neke papire i naravno da platis,posle imas razgovor u uredu imigracionim,ako ne govoris jezik,moras da nadjes tumaca,ja sam sa Gospodjom razgovarao na Engleskom(imao sam srece da se slozila da razgovaramo na Engleskom),bilo bi dobro znati o bliznjim sto vise(gde rade,cime se bave,itd) zatim te proveravaju,sto moze da potraje nekih mesec-dva,dok tvoj slucaj razmatraju,duzni su da ti produze vizu,zatim dobijas deciziju i zatim kartu boravka koja je takodje i dozvola za rad,posle moras da predas papire za dobijanje poreznickog broja i maticnog broja,kad to sve dobijes vise ne moras da se brines, godinu dana dok ne dodje vreme za sve iz pocetka.
Malo sam skrenuo sa viza,PARDON,ali se nadam da ce ovo sto sam napisao, nekome pomoci.SRETNO
 
Postovana gospodo

Predao sam u ambasadi pre 3 nedelje papire za spajanje porodice sa svojom voljenom zenom koja ima nemacki pasos.Polozio sam ispit A1 na Goethe institutu i predao sve papire i prevode regularno .Nju jos nije kontaktirala policija za strance .Da li neko ima iskustvo sa ovim procesom,odnosno koliko to traje uopste.

Hvala unapred
 
Planirao sam da idem izmedju 10.-15. juna u Sloveniju a danas mi zakazali termin tek za 6. jun,koliko prosecno traje odgovor na zahtev,da znam hocu li uopste stici,a koliko znam obicno u nekim ambasadama znali su ranije da razvuku i na vise nedelja proceduru....
 
E ovako, planiram da odem u posetu roditeljima u Austriji sa suprugom i detetom, pa me zanima da li i moja supruga ima pravo na vizne olaksice kao i ja, a ako ne sta je sve potrebno od dokumenata za nju. Takodje me interesuje kako treba da izgleda onaj pisani zahtev od pozivaoca, i sta je jos potrebno od dokumenata za mene i dete pored tog zahteva? Hvala!
 
Tema na kojoj mozete da postavite bilo koja pitanja vezana za izdavanja viza,te Vas molim da ne otvarate nove teme koje se bave tom problematikom...
 
Poslednja izmena:
Postovana gospodo

Predao sam u ambasadi pre 3 nedelje papire za spajanje porodice sa svojom voljenom zenom koja ima nemacki pasos.Polozio sam ispit A1 na Goethe institutu i predao sve papire i prevode regularno .Nju jos nije kontaktirala policija za strance .Da li neko ima iskustvo sa ovim procesom,odnosno koliko to traje uopste.

Hvala unapred

Vasa supruga mora da ode u policiju za strance, da pita sta je sa predmetom. U slucaju da nesto krene kako ne valja, treba uzeti advokata, ali ne naseg, ni slucajno. Obicno to ide kako treba ako je sve cisto. Traje od 3meseca do godinu dana.
 
Hvala na odgovoru , ali ja sam danas dobio vizu, sto znaci da je sve ukupno trajalo 7 nedelja i to sa jednom nedeljom kasnjenja zato sto su pogresili zenino prezime.To je bilo moje iskustvo , a za druge ne znam .
Pozzz
 
Nije neophodno da znaš jezik za dobijanje vize, ali činjenica je da će ti tamo biti lakše ako govoriš jezik. U poslednje vreme, kada putujem, sve više srećem ljude koji govore tečno dva, tri strana jezika, tako da nije na odmet govoriti jezike.
 
djole016,nebih da te razocaram ali sanse su ti minimalne,sreca ako imas nesto od nekretnina ali na tvoje ime:stanovi,automobili,ako nemas trudis se uzalud,pozovi ambasadu i pitaj ali dobices isti odgovor
Trazice ti dokaz kako i ko te finansira izvestaji iz banaka,penzioni cekovi...a na racunu u banci ako je ispod 3000 evra je nedovoljno, raspitaj se bolje ali to je otprilike to.
 
djole016,nebih da te razocaram ali sanse su ti minimalne,sreca ako imas nesto od nekretnina ali na tvoje ime:stanovi,automobili,ako nemas trudis se uzalud,pozovi ambasadu i pitaj ali dobices isti odgovor
Trazice ti dokaz kako i ko te finansira izvestaji iz banaka,penzioni cekovi...a na racunu u banci ako je ispod 3000 evra je nedovoljno, raspitaj se bolje ali to je otprilike to.

hvala!
 
Caos da Vas pitam prvi put predajem dokumenta za vizu za Grcku pa su mi poslali garantno pismo faxom da li oni to prihvataju... neko kaze da neko ne da li vi imate tu informaviju...HVALA
 
cao svima,
nadam se da mozda neko ovde moze da me posavetuje. pre nekih nedelju dana su decka odbili za austrijsku vizu, garantno pismo, sa nase strane ovde, jer ja zivim ovde je sve bilo okej. kao razlog odbijenice su mu naveli da imaju razloga za sumnju da se nakon isteka vize nece vratiti u srbiju jer nema dovoljno ekonomskih, familijarnih ili socialnih razloga. iako dve firme vodi, i sada mi nije jasno kako uopste da dodje do vize ? i da li uopste postoji neka mogucnost? a da razlog nije da se vencamo hehehe .... logicno je da da mora neka fora da postoji. a plasim se sada da mu predajemo za poslovnu jer ima vec jednu odbijenicu za austriju.
nadam se da ce neko od vas moci da me posavetuje ;) hvala unapred .. pozzzzzz
 
Predpostavljam da mislis na turisticku vizu,da je hteo doci u posetu?
Znam da austrijanci dosta zezaju i traze previse papira ali ja sam pre par dana tamo bio sa drugom shengen vizom bez problema pa bi to mozda moglo biti resenje ako ima sanse uzeti neku drugu
 
jeste, predao je za turisticku. zar ne traze sve zemlje toliko papira ? pa rekli su mi vec za drugu kombinaciju da probamo preko turisticke agencije ali za neku drugu zemlju, samo sto mi to zvuci nekako nemoguce, ne znam ni ja. imao bi sansu da preda turisticku za nemacku, samo sto mislim da to nece biti mnogo drugacije nego sa austrijancima. jesam li ja to pogresno shvatila ... sengesnska viza je obicna turisticka zar ne ? poz
 

Back
Top