M21

fresh&clean

Ističe se
Poruka
2.234
Dali ste za uvođenjenove M21 u naoružanje ili da se uveze strana jurišna puška, np, Tavor, G36H&K, F2000...itd.
Meni se nedopada, opet taj sanduk puške, koji je preuzet od M70 ili AK 47, onda nosač zatvarača sa klipom, koji po meni previše masivan, jeste da je to dobro, ali....
Onda bočna montaža picatinny šine, jeste čvrsta, ali ovo je 21vek, majkumu..
Pa Rusi su na svojoj novoj jurišnoj pušci Abakanu izmenili milion stvari
A mi radimo ona što su Izraelci uradili još pre 25 god na puškom Gali ili Južnoafrička republika sa R4...
Ima dobrih osobina, dobru debelu cev, pouzada, precizna ali zastarela.. po meni
Šta vi mislite?
 
Kome da uvale, a tima što možeš da podaš, pitanje je dali možeš da napltiš :D Ali istina, dečko koj vežba samnom u teretanu radi u Yugoimportu.
Ali zato metak 5,56mm je odličan. Izralelci što sada kokaju Palestine koriste naš mekta, tačnije iz Partizana, pa Portugal ....
 
Uvalili su je nekolicini zemalj, UN, privatnim firmama za obezbedjenje, uvaljuju je jos pojedinim zemljama a i na zalost i nasoj vojsci su je uvalili, ali ne krivicom Zastave, vec jednostavno krivicom neodgovarajucih ljudi na visokim polozajima u vojsci koji su zahtevali takvo oruzje.
Ipak, oruzje je vrlo dobro odradjeno, precizna je ,pozudana, ima dobru cev, stabilnos, malo je preteska, odnosno prednji deo je tezi od zadnjeg, nije dobro balansirana, ima jos nekoliko mana i dobrih osobina, ali po meni nije oruzje za 21 vek...Dobro ali na zalost zastarelo naoruzanje za savremeno bojiste.
 
Slažem se, ako mogu da je prodaju neka je prodaju i proizvode, ali za našu vojsku ja nebi. Bolje da platiš skuplje, tačnije licencu, pa da znaš, jer ako nemamo za teško naoružanje, bar da imamo kvalitetno lako.
 
Meni je metak za m21 " anemican" . Sto znaci da oruzijem nisam nesto inpresioniran. Pucao sam na strelistu, i ko sto rekoh nije ostavila neku utisak. Moda malikalibarskih brzih metaka ce se zavrsiti relativno brzo. I vratiti se na kalibre koji su “provereni” od 7.62 do 8.6
 
To ti je mač sa dve oštrice. Bolje da platiš skuplje i kupiš najbolje, nego jeftino i prosečno, moje mišljenje.
To je kao da kupuješ golfa 3 od 200ks, koji je friziran i doradjen ili novog golfa 5 od 200ks koji fabrički uradjen:D, banalan primer
 
A banke se stisle i nece da ti daju lovu,trazis pomoc od Nacional Investicionog Fonda i ono nista...........................
I PLACHES!!

P.S.
Ma M21 lepo izgleda,toliko o tome
 
Šta lepo izgleda. Ako ćemo o lepoti G36H&K.
Kažem opet, ako nemamo para za teško nauružanje, bar lako da imamo vrhunsko.
Radimo što su Izraelci uradili pre 25god. Pa da je dobro, što su odustali, nego napravili Tavor.:?:
 
Ma kompletan Zastavin program kasni za jednu generaciju pa tako i M21!
Ne znam samo do kada cemo pokusavati da radimo nesto sto nismo sposobni!
Uniforma M03, puska M21! A ne zna se gde je vise para baceno! Pokusavamo da ustedimo ali lepo narod kaze, ne platis na mostu platis na cupriji!
 
Peru se pare, koliko toliko.
Ima Zastava potencija i kadar, ali sada o tome...
Ima dobar lovački program. Ali vojni, još preovladava komunizam i način razmišljanja. Mnogo kopiramo Ruse. A nema potrebe.
 
...kopiras Ruse jer je sistem za pozajmicu gasova proveren mnogo puta...tu ne vidim problem uopste...ali opet pare igraju veliku ulogu kao i namena puske...obicnom vojniku nece biti bitno jel puska m21, m70 ili g36...za to za sta ce je on koristiti ne treba mu bolje od m21[pouzdana, laka za upotrebu, precizna...]...specijalci su druga prica.
 
...kopiras Ruse jer je sistem za pozajmicu gasova proveren mnogo puta...tu ne vidim problem uopste...ali opet pare igraju veliku ulogu kao i namena puske...obicnom vojniku nece biti bitno jel puska m21, m70 ili g36...za to za sta ce je on koristiti ne treba mu bolje od m21[pouzdana, laka za upotrebu, precizna...]...specijalci su druga prica.

Niko nespori da je dobar, skoro savršen. Ali zatvaraš je prevelik i klip i sve.
Pa zašto Rusi nisu na svojoj novoj pušci prekopirali, nego izradili novo, nije novo rešenje, sličan princip, ali dosta izmenjen.
Glupo je raditi nešto od čega su drugi odusatli.
Švajcarci su usvojili,prekopirali od Rusa, za svoju pušku Sig 550 ili 552,. ali su ga usavršili.
 
Момци зна ли ко јел су тој М21 коначно више исхромирали цев?
Моје мишљење је: да је за нормалну војску она требало би ок.
Хвала на одговорима и поздрав!
 
Хвала ФресхАНДцлеан.
Не знам шта "мајмунишу", па неће ваљда још и хладно ковану цев да уграде на
ту танџару, па није то снајперица, тврди хром ја ја, увек сам за.
Ваљда ипак знају шта раде и како да наставе да раде, Ваљда.
Поздрав!
 
...kopiras Ruse jer je sistem za pozajmicu gasova proveren mnogo puta...tu ne vidim problem uopste...ali opet pare igraju veliku ulogu kao i namena puske...obicnom vojniku nece biti bitno jel puska m21, m70 ili g36...za to za sta ce je on koristiti ne treba mu bolje od m21[pouzdana, laka za upotrebu, precizna...]...specijalci su druga prica.

Pa ako je tako, što svi ovde ne kupujemo JUGA i još uštedimo 10000 eura
A u vojsci je u pitanju život.
Jeste dobar. Ali kažem još jednom,zašto ga nisu prekopirali na svojoj novoj pušci ABAKAN, neko po istom principu ali radikalno izmenjen.
Pa ako oni to nerade što bi mi. Prosto.
 

Back
Top