UNMIK povratio kontrolu nad prugom severnog dela KiM

vreme je da drzava napravi dil sa Legijom...da se iskupi za nedela tako sto ce za nedelju dana povratiti kontrolu nad prugom...a za mesec dana nad severnom Tiranom...

Tom Cleancy Ghost Ricon Back to Kosovo

igrao i ja staje na dva CD-a , ali ovo je stvarnost.Na Kosovu je Bond stil i 16 000 marinaca sa jos toliko Euroforaca i KPSsesovaca. Daj malo ozbiljno:twisted:
a i okruzenje nije bas prijateljsko:cool:
 
Tom Cleancy Ghost Ricon Back to Kosovo

igrao i ja staje na dva CD-a , ali ovo je stvarnost.Na Kosovu je Bond stil i 16 000 marinaca sa jos toliko Euroforaca i KPSsesovaca. Daj malo ozbiljno:twisted:
a i okruzenje nije bas prijateljsko:cool:

znam i ja to sto pricas...nije nama problem tih 16000 marinaca...problem je sto nas 10 miliona nismo slozni da su nam oni nesto OTELI....kad bi se mi to jasno i glasno izjasnili sami bi pobegli....
 
sad na vestima gledam vlasti samoproglasene drzave Kosovo povratile kontrolu nad prugom.
da li se to mi sa njima igramo "riziko'' i "stratego" :?:

Ти се можда играш, али чињенице су следеће:

MILIONSKA IMOVINA

VREDNOST imovine JP "Železnica Srbije" na Kosmetu je oko 206,6 miliona evra i čini 7,81 odsto ukupnih sredstava srpskih železnica. Naravno da je tržišna vrednost mnogo veća. Šarančić kaže da iznos premašuje milijardu evra.
Srpska železnica na Kosmetu ima oko 330 kilometara pruga, 33 železničke stanice, 19 dizel lokomotiva, 15 dizel motornih vozila, 570 teretnih i 45 putničkih vagona, zatim, pomoćni voz sa najsavremenijom "lukas" opremom. Železnička stanica Kosovo Polje ima najsavremeniju opremu, centar za daljinsko upravljanje sa najsavremenijom telekomunikacionom mrežom, lokomotivski depo sa tri hale i pratećim postrojenjima, radionicama, kao i upravnu zgradu. U Peći i Prizrenu srpske železnice imaju ložionice, a duž Kosmeta telekomunikacione uređaje i kolosečni pribor.
 
sad na vestima gledam vlasti samoproglasene drzave Kosovo povratile kontrolu nad prugom.
da li se to mi sa njima igramo "riziko'' i "stratego" :?:

vi ste navikli sa vasim politicarima "hocu kakim necu kakim" ovo su ipak malo jaci kalibri, a to sto ponekad ne odreaguju kako zasluzujete [mislim tako bi ste vi odreagovali] to je samo zato sto se nadaju da cete uvideti vase greske, da cete napokon poceti razmisljati i shvatiti sta je najbolje za vas. otprilike ove rece govorim i ovamo, kada mi kazu "kako to dopustaju" a ja lepo kazem,
nije im u cilju da pogorsavaju ionako losu situaciju, sve ce oni dovesti u red, samo sto smo mi navikli prosto, a oni to polako natenane,na demokratski nacin.
 
znam i ja to sto pricas...nije nama problem tih 16000 marinaca...problem je sto nas 10 miliona nismo slozni da su nam oni nesto OTELI....kad bi se mi to jasno i glasno izjasnili sami bi pobegli....

Za utehu, uz tu otetu teritoriju im ide i 1,5 miliona divljaka!
Oni su veći problem jer bi reintegracijom 'ponovo' postali građani Srbije kojima bi trebalo pružiti sva prava, i prema kojima Srbija tada ima i obaveza, a tih 16000 marinaca su stranci!

Do daljnjega, Status Quo!
 
Srpska železnica na Kosmetu

ja mislim da je jedini problem kod vecine ljudi iz srbije sto stalno potenciraju to "srpska ovo.... srpska ono...."
ima li ista na kosovu sto nije srpsko. gde je otislo to bogatstvo, a kazete da kosovo vredi desetina milijardi eura... ili stotine, a ovamo, sve beda na kosvu, najzaostaliji kraj, odvajanje....
 
ja mislim da je jedini problem kod vecine ljudi iz srbije sto stalno potenciraju to "srpska ovo.... srpska ono...."
ima li ista na kosovu sto nije srpsko. gde je otislo to bogatstvo, a kazete da kosovo vredi desetina milijardi eura... ili stotine, a ovamo, sve beda na kosvu, najzaostaliji kraj, odvajanje....
to i ja se pitam ovde "bogatstvo" kao ide 500-600 evra po glavi za Srbina na Kosovu,pa jos ministarstvo KiM budzet pola miliona evra a ono sve tamo pusto,pola tih Srba zivi ovde.Znam da vi niste uzeli kintu,ali nama je u naravi da krivimo drugog za nase greske.No ceracemo se jos:rolleyes:
 
vi ste navikli sa vasim politicarima "hocu kakim necu kakim" ovo su ipak malo jaci kalibri, a to sto ponekad ne odreaguju kako zasluzujete [mislim tako bi ste vi odreagovali] to je samo zato sto se nadaju da cete uvideti vase greske, da cete napokon poceti razmisljati i shvatiti sta je najbolje za vas. otprilike ove rece govorim i ovamo, kada mi kazu "kako to dopustaju" a ja lepo kazem,
nije im u cilju da pogorsavaju ionako losu situaciju, sve ce oni dovesti u red, samo sto smo mi navikli prosto, a oni to polako natenane,na demokratski nacin.

Demokratski način koji je počeo NATO-bombama!?:D
 
А стратешку одступницу и једини слободан пут преко Црне Горе смо изгубили 2006, као предтекст за ово данас и сад смо у потпуном окружењу, за разлику од '99.

Сећаш се како је Млађп лобирао да ЦГ оде што пре. Да не будемо заборавни.
 
pa ja znam da su nam to oteli ali ne znam o kojih 10 miliona pricas poenta je sto je taj rat izgubio Sloba 99 kumanovska kapitulacija ,a i sada je moral nula,a i vise nikoga nije briga za teritoriju,kada vidis kako neki Srbi sa kosova zive ovde princip nasilja i proterivanja pada u vodu.

mislim da je onaj miting od nekoliko stotina hiljada ljudi(neki kazu i milion) dovoljno da pobije tu tvrdnju..moral je slab ali najpre zahvaljujuci neodgovornim izrucivanjem svih u Hag a oslobadjanjem 2000 terorista iz zatvora 2001godine...i nonstop zastrasivanjima organizovanim od iastih koji nam ovo rade a podrzanih od strane vladajucih retarda...ne mogu vise da pricam o tom kumasnovskom sporazumu,ali bar utuvi jedno...danasnja vlast ga je svojom nesposobnoscu i kukaviclukom dovela gde je danas...danas je prijatelju 2008...da je samo Boza dao onim ljudima dole deo od svojih 11 miliona koje je marnuo ne bi ovo ni bilo...ali ovako im bas odgovara..mi vladamo,maznjavamo pare vec 8 godina a za sve Sloba kriv...kuc,kuc...KO JE?
 
Demokratski način koji je počeo NATO-bombama!?:D

prvo su molili slobu da prestane sa progonom, posle sanskcije, posle pretnje i posle bombe. ja mislim da je to islo otprilke tim redosledom. ali sta hocu da kazem, ako nastavite ovako, oni ce vas malo trpeti, posle ce vas zvati na "konstruktivan" dijalog, polse ce vam uvesti neke sankcije posle...
pa jel vi ista ucite od ove uciteljice zivota????
ajde jednom,pa i dva puta, ali vama ni sto puta ne pomaze da shvatite neke sitnice. ja ne znam sto se qrcite kada ne znate da letite
ps.ovo je dobronameran savet, mozda recnik malo prost, ali samo da bi ste lakse shvatili .....
 
ja mislim da je jedini problem kod vecine ljudi iz srbije sto stalno potenciraju to "srpska ovo.... srpska ono...."
ima li ista na kosovu sto nije srpsko. gde je otislo to bogatstvo, a kazete da kosovo vredi desetina milijardi eura... ili stotine, a ovamo, sve beda na kosvu, najzaostaliji kraj, odvajanje....

Нема. Све је на Космету СРПСКО, запамти то. Не ради се овде о некаквом богатству него о чињеницама. Да није железница Србије можда шиптарска??? Да нису рудна и друга богатства можда шиптарска??? Она нису била искоришћавана - а и то је објављено да је по наређењу КПЈ 50 година заташкавано шта се све налази од руда а колико сам данас читао и нафте на КиМ.

На Космету сте беда ви - шиптарски нерадници који живот само у размножавању и паразитски на терет других народа већ деценијама ... а не у раду и стварању...
 
mislim da je onaj miting od nekoliko stotina hiljada ljudi(neki kazu i milion) dovoljno da pobije tu tvrdnju..moral je slab ali najpre zahvaljujuci neodgovornim izrucivanjem svih u Hag a oslobadjanjem 2000 terorista iz zatvora 2001godine...i nonstop zastrasivanjima organizovanim od iastih koji nam ovo rade a podrzanih od strane vladajucih retarda...ne mogu vise da pricam o tom kumasnovskom sporazumu,ali bar utuvi jedno...danasnja vlast ga je svojom nesposobnoscu i kukaviclukom dovela gde je danas...danas je prijatelju 2008...da je samo Boza dao onim ljudima dole deo od svojih 11 miliona koje je marnuo ne bi ovo ni bilo...ali ovako im bas odgovara..mi vladamo,maznjavamo pare vec 8 godina a za sve Sloba kriv...kuc,kuc...KO JE?

ja sve to utuvio ali zar nije taj Sloba potpisao kumanovski sporazum,saradnju sa hagom i ko sada prica o tome da se obustavi ,pa SPS-SRS,a ko tolerise Uzicku 12 i jos nekoliko kancelarija Haskog tribunala ovde pa DSS-NS-DS-SPS stranka na vlasti.Zasto u Hagu nema odeljenja za odbranu drzavljana Srbije a ima za Hr,BiH,KOS, ko je kriv:?: pa ovi isti:heart:
ko je izdao legitimacije MUPa ovima sto jure ljude tzv. jatake po Srbiji i maltretiraju i privode bez naloga pa Jocic ,a ko je on DSS a ko ga je postavoio pa Voja DSS i onda :arrow::arrow::arrow::
 
Нема. Све је на Космету СРПСКО, запамти то. Не ради се овде о некаквом богатству него о чињеницама. Да није железница Србије можда шиптарска??? Да нису рудна и друга богатства можда шиптарска??? Она нису била искоришћавана - а и то је објављено да је по наређењу КПЈ 50 година заташкавано шта се све налази од руда а колико сам данас читао и нафте на КиМ.

На Космету сте беда ви - шиптарски нерадници који живот само у размножавању и паразитски на терет других народа већ деценијама ... а не у раду и стварању...

znaci ni jedan albanac nije nicim doprineo da se ista stvori na kosovu?
lepo, bas onako patrijotski lepo, nema sta
 
pa ja tvrdim da je vlast kriva za to...Kostunica je vlast....kompletna neodgovornost za sve optuzene pred hagom i ne cinjenje nista za njihovu odbranu treba najzad da nekome skine glavu..Kostunica je ako se ne varam bio predsednik 2001 i oslobodio je 2000 siptara iz zatvora nakon cega nije vracen NIJEDAN nestao na Kosovu otet od strane OVK ....ZA TO NIKO NIJE ODGOVARAO A TAJ KOJI JE TO POTPISAO JE DIREKTNO ODGOVORAN ZA SMRT 1000 SRBA...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Back
Top