Gnezdo...

Neva

Poznat
Poruka
7.358
Vas zivotni prostor...

Kako ga opremate, kako ste ga opremile...? Kakav namestaj preferirate, stilove, boje...?

Drvo ili metal? Minimalizam ili ne ?
Da li patite od sitnih drangulijica iz indijskih sopova ili porcelanskih tanjirica i miljea?
Kako ste uskladili vas ukus sa ukusom vaseg partnera...?

Ideje za uredjenje...:lol:
 
volimo prirodne materijale i uskladjujemo prema dogovoru...oboje volimo jednostavnost i prakticnost, tako da nam nije tesko da se dogovorimo...izbegavam sitne detalje i drangulijice koji hvataju prasinu i oduzimaju previse vremena...tu i tamo po neki detalj i to je sve...ideja za uredjenje smo imali na DiP na temi uredjenje enterijera...
 
super tema, dala bih ti zvezdice da umem.
elem, do nedavno sam bila u izuzetno bednom i mračnom periodu života. i to ne mračnom kao da sam bila darkerka i slično, nego i nije za priču. e onda mi je i stan bio mnogo gadan, siv i braon, bapski. to je možda i zato što je pre mene tu živela jedna baba.
e onda sam polako počela da dodajem izvore svetlosti i razne boje. prostirke u raznim bojama i masu jastučića. jednu prostoriju sam obojila u zeleno. na zidove druge sam zalepila one home stickerse. kupatilo planiram da obojim u žuto.
to je to što ja i mogu da uradim kao podstanar. a kad bih uzimala neki nameštaj mislim da bi bio drven. volela bih plakare, ne ormare.
volela bih i oooogromnu dnevnu sobu sa niskom i mnogo veliko sofom, to sam videla u inozemstvu =)
planiram da nabavim i jedan lazy bag, ako hoće forumaši da mi zajednički kupe poklon za osmi mart to bi bilo to =D

aaaa kako uživam da maštam.
 
nesto slicno parki,prosli period,do pre nekoliko meseci bio je jako los,mracan i..ma ne zelim ni da ga se secam i nije za pricu...elem,tada nisam zivela sama,sve je zavislo od drugih tako da ni tog zivtnog prostora ne zelim da se secam...hm,onda sam nasla stan i ono sto mi je bilo najvaznije jeste da je bio prazan i svetao...mrak nisam mogla da podnesem vise...pocela sam polako da ga sredjujem deo namestaj sam imala,deo mi jos uvek fali:) sve je raznih boja,dominiraju zuta,narndzasta,zelena,bordo,bela...obozavam detlaje i sve mi je u detlajima..svece su mi opsesija tako da ih ima na svakom koraku u stanu...i ako biram izmedji drveta i metala onda ce to biti metal..obozavam ikein namestaj,taj sveden stil,jednistavno ali se razbija bojama i detaljima...i tako...jedva sam se suzdrzala da ne pocnem da kacim slike stana :)
 
ja spavam na crnom ikea krevetu...uz njega idu i crni jastuci i crni prekrivac...bas je lijepo ujutro se probuditi a sve crno oko tebe:)...inace na krevetu nema nikakvih pokretnih dijelova i spava se veoma nisko..skoro na podu...steta sto kreveti ne mogu da pricaju price:)
 
ja spvam na cvetnom ikeinom krevetu,takodje niskom...bas je lepo ujutru se probuditi a sve cvetno oko tebe :)ali to je dvosed na razvlacenje i nije bas udoban...za onaj pravi krevet,veliki,za spvanje mi fali dusek..enoga krevet u spavacoj sobi,onaj kostur ali nemam dusek jos uvek :)
 
Ja sam ljubitelj drveta, on metala..to smo nekako uskladili...Ja obozavam zelenilo, tj, saksijske biljke da drzim po podu i zelja mi je da sprovedem neko podno osvetljenje, mada to sad kompenzujem svecama. Efekat nije isti, ali lepo deluje...Imamo jednu ogromnu prelepu sliku koju smo dobili na poklon i od koje svima staje dah...ostale slike su slike impresionista i naravno nezaobilazne police za knjige, koje dok nisam dobila mast sam mu vadila.
Ipak, ubijaju me u pojam kablovi od sprava koji se nikako ne mogu sakriti i oko toga vodimo rat.
Ja volim detalje, ali nemam gde da ih drzim...Mislim da kad bih imali veci stan, da bi svaka soba bila drugacija, u drugom stilu...

Nedostaje mi neka komoda, fioka svastara. To moram nabaviti...! I zao mi je sto u kupatilu nemamo prozor da stavim cvece...:-|
 
ja volim minimalizam u opremanju stana i kombinaciju metala i stakla ali je ceo stan opremljen u drvo.
mislim lepo mi to da vidim al poznajuci sebe nikad necu to uspeti da izvedem u praksi.
soba mi je ranije bila anemicno zuta,onda sam rekla da ocu da se farba u narandzasto i sad je drecava.i cela soba mi je inace blago psihodelicna sa gomilom stvari koje su konstantno van mesta i koje ne znam gde da smestim...prijaju mi sve te boje a krs i sve te stvarcice oslikavaju moj haos u glavi...kad god pokusam da spremim ne znam sta da radim :neutral:
imam neki matori krevet koji je stariji od mene,hteli moji da mi kupe novi al ga ja nisam dala jer je to najudobniji krevet na kojem sam ikada spavala...
a volela bih metal i staklo i puno prostora :( al eto zatrpana sam knjigama,detaljima i glupostima i sve brlozim ko hrcak.
 
Na srecu oboje imamo isti ukus. Beli zidovi, bez dekoracija, jednostavan drveni namestaj, "prirodne" boje, kuca izgleda sareno zbog knjiga i tepiha. Lampe - mesingane, klasika. Prostor je prijatan, mislim :), jer je lep ali nije preterano dizajniran, deluje i dalje dosta spontano... Da, na srecu zivimo u veoma svetlom stanu, pa je atmosfera uvek pozitivna - ponekad i bez nase zasluge.
 
Vas zivotni prostor...

Kako ga opremate, kako ste ga opremile...? Kakav namestaj preferirate, stilove, boje...?

Drvo ili metal? Minimalizam ili ne ?
Da li patite od sitnih drangulijica iz indijskih sopova ili porcelanskih tanjirica i miljea?
Kako ste uskladili vas ukus sa ukusom vaseg partnera...?

Ideje za uredjenje...:lol:

Ех, сад! кад бих маштала о томе (а да имам довољно пара) онда бих могла да испишем странице...али бесмислено је.

Живим у педесетак квадрата, намештај је махом наслеђен из неких ранијих времена, тако да немам баш неке велике могућности да будем креативна...

У предсобљу ми је нови плакар црне боје и исти такав ципеларник (то су ми радили по наруџбини)...огледало од кованог гвожђа...и управо сам у фази одабира нових тапета...

Купатило је двобојно, доле тамно зелено, горе крем, са украсном бордуром између... То сам радила пре пар година, и свиђа ми се. Избацила сам класичну каду и ставила туш-кабину.... Недавно сам купила и зелену стону лампу коју упалим када се туширам, па светло буде дискретно, опуштајуће...ммм...:)

Дечија соба је од старих делова намештаја који сам сама рестаурирала, сва је у комбинацији јарко жуто - јарко црвено - сиво. Оне су почеле сада да лепе и постере по зидовима...тако да свој простор уређују како оне желе...а углавном се спотичемо о играчке на све стране...

Кухињски елементи су дрвени. Волим рустик стил, не волим када су кухиње минималистичке, хладне, у хладним бојама или металу... Волим топле боје, старински стил са пуно џиџа-биџа... Да се види да се ту кува и борави, а не само да се подгреје јело у микроталасној... Завесе за кухињу сам сама хекалала од конца и јако сам поносна на то. :)

Дневна соба је са намештајем који сам наследила, мало га дотерала... Пошто је намештај доста старински, боје ораха, онда сам, колико могу, и детаље прилагодила томе: хеклани јастучићи, много старих црно-белих фотографија мојих предака у дрвеним рамовима, 6 старих зидних сатова на једном зиду (два федераша у резбареним кутијама и 4 шотена - део колекције мог ћалета)...и неколико уметничких слика...и наравно - књиге!:)

Да сам могла да бирам и да купујем све ново - можда би све то изгледало другачије, али ипак би било топло, у топлим бојама, старински, пуно дрвета, а без метала и стакла. Не волим стерилне хладне станове, не волим равне линије и оштре углове, не волим велике једнобојне површине. Волим да је стан уређен тако да је пријатан у свако време, без обзира не тренутне трендове.
 
Moje gnezdo je, kao i ja, prilicno hippie. Cim udjes u hodnik sa plafona visi desetak onih mrdalica, ono sto se ljulja i zvoni na promaji. Namestaj je manje-vise nasledjen, pa ima raznih stilova, ali sve je obogaceno indijskim zavesama, jastucima, drvenim mackama, Budhama i ostalim, hvala ti Boze na njima, stvarima iz india shopova. Kozne taburee i prostirke za pod sam dovukla iz Kaira. Puno slika na zidovima, pokloni mog tate. Svuda visi nakit, esarpe i torbe, posto nemam gde da ih drzim, a i jedino znam koju da uzmem ako su mi sve na oku. Moj muz se fino uklapa u sve to, njemu je sve lepo,a uz to se bavi drvenarijom iz hobija i onda mi napravi sve sto zamislim. Krevet nam je vrlo visok, zauzima centralno mesto u sobi i doseze mi do kukova, od punog drveta, jedva smo ga uneli, stranicu po stranicu i to su se dva bildera bas namucila. Naravno, pravio ga je moj muz, prvobitna zamisao mi je bila da ima i sipke i gore baldahin, al odustala sam-ko bi to odrzavao. Zidovi raznih boja,plus plafoni-ne podnosim bele plafone. Mnogo kaktusa. A bice tu jos svakakvih promena uspem li da se zaposlim.:rolleyes:
 
Ja volim otprilike ovakav izgled - mnogo prostora, prazno, i sve izgleda kao da je slucajno tu. Osim bajsa :)
328.jpg
 
i ja volim veliki prostor,ali moj sadasnji stan nije ono o cemu mastam,cekam bolje dane :)
a stilove volim zavisno na koju nogu ustanem,nemam nesto striktno
ali u mojoj masti moja kuca ima dnevnu,spavacu,decju,gostinsku,trpezariju spojenu s kuhinjom i onaj sank za doruckovanje,roletne na daljinski,teretanu,sobu za igrice(gde bih stavila komp,wii etc)bazenx2(spoljni unutrasnji),verandu...joj koji megaloman a sedim u 70m2 :(
 

Back
Top